Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia Duster II 1.6 a Fiat Tipo 1.4
Autor Wiadomość
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 717
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2018-10-27, 13:42   

widzę, że wątek zaczyna krążyć wokół tych modeli które mnie interesowały czyli C3, tipo t-jet120KM, duster, jeszcze brakuje opla astry bo podobno cenowo idzie go wpasować. Hyundai i kia mają coś ale w budżecie o 10 tys wyższym.
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2018-10-27, 21:50   

Astrę idzie dostać z kilkunastoprocentowym rabatem względem katalogu.
Najtaniej wychodzi sedan 1.6 115KM, gdyż jest to model poprzedniej generacji.
Jakieś 10% droższy będzie nowszy hatchback 1.4 100KM.
Sedan ma nadwagę względem hatchbacka ok. 80kg, więc możliwe, że ich dynamika jest podobna (choć przynajmniej suche dane wskazują na to, że powinna być lepsza od Dustera).
Miałem możliwość przejechania się sedanem 1.4 turbo 140km i niestety elastyczność trochę rozczarowała.
Choć wytłumaczeniem była solidna nadwaga modelu.
Chwile później jeździłem Megane 1.6sce i o dziwo przepaści nie było.
 
PiotrekMG 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 15 Wrz 2018
Posty: 25
Skąd: wschód
Wysłany: 2018-10-28, 09:02   

Sam zastanawiałem się nad Tipo, jednak wtedy z silnikiem T-Jet był poza moim budżetem.
O fiatach złego słowa nie powiem, w rodzinie były dwa od nowości. Stilo osiem lat temu odkupił sąsiad i do tej pory sobie chwali.
Silnik T-Jet 120KM w mojej ocenie jest genialny. W Bravo zapewnia więcej niż wystarczające osiągi, po przejechaniu 100 000 km nie bierze ani grama oleju (chociaż chodzą opinie, że potrafi pociągnąć). Jedyne do czego można się przyczepić to spalanie. Da się jeździć oszczędnie, ale szczerze mówiąc przychodzi to dość ciężko ;)
W jeździe po bułki i w trasie po wioskach spala mniej więcej tyle co D2.
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 717
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2018-10-28, 09:49   

PiotrekMG napisał/a:
...
Silnik T-Jet 120KM w mojej ocenie jest genialny. W Bravo zapewnia więcej niż wystarczające osiągi, po przejechaniu 100 000 km nie bierze ani grama oleju (chociaż chodzą opinie, że potrafi pociągnąć). Jedyne do czego można się przyczepić to spalanie. Da się jeździć oszczędnie, ale szczerze mówiąc przychodzi to dość ciężko ;)
...
no wiesz, 120KM a czasem i podniesione do 140-150 w niewielkim aucie to aż nie chce się jeździć oszczędnie ;)
 
Szajfus 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 16v Hi Flex
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate BlackLine 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 54
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-10-28, 12:26   

Niby fajny ten T-jet, wtrysk pośredni możliwość zagazowania ale jednak turbinka plus dwumasa pomimo że benzyna :(
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 717
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2018-10-28, 15:00   

popatrz ile te silniki wytrzymywały w poprzednich fiatach ;)
Mnie odstraszyło to że jak szukałem auta to zrezygnowali z fabrycznie montowanego gazu na linii produkcyjnej i była tylko dokładka. Na M-jeta nie było mnie stać.
 
KliPer 


Marka: Skoda / Dacia
Model: Fabia / Duster
Silnik: 1.2 HTP / 1.6 SCe
Rocznik: 2009/ 2018
Dołączył: 26 Kwi 2018
Posty: 173
Skąd: małopolska
Wysłany: 2018-10-30, 12:27   

Wrzucę swoje pięć groszy gdyż Tipo było w sferze mego zainteresowania. Silnik 1.4 95km no cóż silnik jak silnik. Do normalnej jazdy bez ekcesów, piracenia po drodze. Fiat ma tą samą przypadłość co Dacia, te auta opłaci się brać tylko w najwyższych wersjach wyposażeniowych czyli lounge i s-design dla fiata jeżeli patrzysz na przyszłą odsprzedaż. A one już sporo kosztują. Mnie sedan /kombi (interesowały mnie obie wersje) miał kosztować więcej niż zapłaciłem za Dustera. A ostatecznie wybierałem miedzy Vitarą a Dusterem i dziś wiem i czuję, że dobrze zrobiłem. Ostatnio miałem okazję postawić się DD obok vitary. Japończyk jest mniejszy: niższy, krótszy i węższy; ma mniejszy bagażnik i jest w nim ciasno.
 
macminer 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 245
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2018-10-30, 13:22   

KliPer napisał/a:
Ostatnio miałem okazję postawić się DD obok vitary. Japończyk jest mniejszy: niższy, krótszy i węższy; ma mniejszy bagażnik i jest w nim ciasno.


Po drodze z salonu Dacii w Gliwicach jest akurat salon Suzuki, więc bezpośrednio po obejrzeniu Dustera zajrzałem też do Suzuki. Miałem podobne wrażenia. Bagażnik Vitary jest zdecydowanie za mały dla moich potrzeb. A ponadto tam również już sięgnęła zabójcza ręka downsizingowców. Zamiast wolnossących 1.6 teraz są uturbione 1.0.

Czekam cierpliwie na Dustera z LPG. Jeśli się nie pojawi w ofercie do grudnia, będę się zastanawiał nad czymś innym.
 
PiotrekMG 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 15 Wrz 2018
Posty: 25
Skąd: wschód
Wysłany: 2018-11-01, 09:04   

Cytat:
no wiesz, 120KM a czasem i podniesione do 140-150 w niewielkim aucie to aż nie chce się jeździć oszczędnie ;)


Wbrew pozorom Bravo nie jest takie małe. Chociaż wymiary są mniejsze i jest oczywiście o wiele niższe to waży porównywanie, jeśli nie trochę więcej niż Duster...
Ostatnio zmieniony przez PiotrekMG 2018-11-01, 09:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne