Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Światła przeciwmgłowe (przeciwmgielne) - montaż / instalacja
Autor Wiadomość
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2018-09-12, 20:32   

Instalacja powinna juz byc. Zobacz czy masz kable/wtyczki pod zderzakiem przednim i tu masz linka z opisem kabelkow przy przelaczniku zespolonym

http://www.daciaklub.pl/f...14845&start=175
Jak masz to wszystko to tylko manetka i halogeny.
_________________
Rzeczy niemozliwe robie od reki, a na cuda trzeba dzien poczekac.
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2018-10-23, 20:57   

Dziwne, ze wtyczka sie poluzowala, bo one maja zatrzaski.
_________________
Rzeczy niemozliwe robie od reki, a na cuda trzeba dzien poczekac.
 
acco 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCE lpg
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 78
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2018-11-03, 22:09   

Koledzy miałbym pytanie odnośnie umiejscowienia kabli do halogenów przeciwmgielnych,fabrycznie nie miałem zamontowanych a zamierzam,gdzieś wyczytałem że powinna być fabryczna instalacja ale obświeciłem zderzak i nie mogę jej zlokalizować.
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3668
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-04, 12:39   

kupujesz wiazke za ok 50pln do dwoch halogenow i podlaczasz do iinstalaci na lewej nodze podloznicy ( bedzie tam wtyczka na instalacje), sama wiazka pozniej leci przyczepiona o wewnatrz do zderzaka
 
acco 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCE lpg
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 78
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2018-11-09, 10:54   

Dzięki corrado idąc za Twoją podpowiedzią znalazłem wtyczkę gotową do podłączenia halogenów za zbiorniczkiem płynu wspomagania.Jako,że przygotowywałem się montażu od jakiegoś czasu przewody do podłączenia zrobiłem sam już wcześniej dlatego fabryczną wtyczkę zamieniłem na tą co zamierzałem wykorzystać pierwotnie.Ominęło mnie natomiast ciąganie własnej instalacji,przekaźnika czy włącznika w kabinie,wystarczyło tylko wymienić manetkę (poprzednia i tak już była uszkodzona).Może poprosiłbym Admina o przeniesienie tych trzech postów do odpowiedniego tematu.



Ostatnio zmieniony przez acco 2018-11-09, 10:57, w całości zmieniany 2 razy  
 
ex_perimental 



Marka: Dacia
Model: Duster/ Logan II
Silnik: 1.5 dCi/ 1.2
Rocznik: 2013/ 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 13 Lut 2015
Posty: 239
Skąd: Next to WRO
Wysłany: 2018-11-20, 18:18   Re: schemat świateł przeciwmgielnych

seba899 napisał/a:
Szukam schematu instalacji świateł przeciwmgielnych do Sandero II, może ktoś pomóc? Chciałbym doposażyć auto.


Seba, taka sugestia jak już dokładasz. Rozejrzyj się za oryginałami Valeo na ledach, takie masz np w Citroenach DS, Toyotach i Lexusach. Z Citorena uchwyty pasują i lampy są plug & play (można porównać na zdjęciach). Czasami sprzedawcy nie widzą co sprzedają i można wyrwać w cenie zwykłych halogenów. Ja swoje kupiłem nówki na ebayu za śmieszne pieniądze. Moc na poziomie 13W każda o ile dobrze pamiętam...
Na oryginałach z żarówką 55W (bo teraz to co wsadzają, cienkie przewody w wiązce i moc żarówki na poziomie około 25W to jakaś kpina) miałem zrobionego moda w postaci żarówek H9, było lepiej, ale szału również nie było- dalej światło było rozproszone i zachodził efekt samooślepiania.
Na tych to jest dopiero jazda, świecą wąskim wycinkiem (jak reflektor z auta poruszającego się na froncie II wojny światowej) i nareszcie widać gdzie się jedzie.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez ex_perimental 2018-11-20, 18:39, w całości zmieniany 4 razy  
 
robertkk 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 MPI + LPG
Rocznik: 2019
Dołączył: 13 Lip 2019
Posty: 6
Skąd: Miasto
Wysłany: 2019-07-13, 02:42   

Nie mogłem skonfigurować swojej wersji, bo chciałem fabryczny LPG, w związku z tym nie mam halogenów przeciwmgielnych. Auto podobno już w produkcji.

Czy jest możliwe założenie halogenów i wykorzystanie przełącznika w kierownicy?
Nie wiem, jak to wygląda w Essential :(
Dokupienie przełącznika za 470 pln oraz samych halogenów wyjdzie 2-3x drożej niż w przypadku zamówienia z fabryki :(

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne