Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-11-18, 02:24
Instrukcja radia
Autor Wiadomość
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-15, 14:19   

tAboon napisał/a:
Jeśli będzie w miarę brzęczało to nie będę na start nic zmieniał. Choć z wygłuszeniem będę się zastanawiał.

Seryjne głośniki grają całkiem przyzwoicie- nawet przy głośnym odsłuchu nic nie rzęzi, nic w drzwiach nie rezonuje. Choć takie rzeczy zależą na pewno od egzemplarza samochodu.
Po wymianie głośników na dwudrożne zyskujemy przede wszystkim czyste tony wysokie, natomiast poprawa w zakresie tonów niskich (bez dodatkowego dokładnego wygłuszenia drzwi) jest niewielka.
Ciekawostka- wymieniając u siebie w nowym Sandero odkryłem, że fabryczne głośniki były w stanie mniej lub bardziej "zmęczonym", jak na zdjęciu. :mrgreen:

Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-11-15, 14:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
Mamert 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 110 LPG
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate Plus 7 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 1104
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-11-15, 17:50   

Przed zakupem Lodówki szukałem głośników Herza, ale sobie na razie odpuszczam. Za rok za dwa jak już spłacę to auto, mam zamiar kupić jakieś radyjko z Aliexpress na Androidzie, może wtedy się zdecyduję na zmianę głośników. I proszę mnie nie namawiać na MN, bo nie lubię nieużytecznych gadżetów na bazie Microsoftu.
 
RAFALSKI 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: TCe 90 LPG
Rocznik: IX 2018
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 21 Gru 2018
Posty: 14
Skąd: Radom
Wysłany: 2019-01-08, 15:00   

Mam pytanie, nigdzie nie znalazłem na forum. Jak zdejmuje się tę ramkę z nawiewami, a'la carbon okalającą radio? Będę wymieniał radio na wersję z CD i nie chciałbym czegoś połamać.

A w temacie kodowania radia to są kodowane. Dostałem kod kupując auto i teraz do drugiego radia też dostałem, zapisany na obudowie.
Ostatnio zmieniony przez RAFALSKI 2019-01-08, 15:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 120kkm
Wersja: Laureate
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 618
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-01-08, 23:33   

https://www.youtube.com/watch?v=dKO53J5LoI4
 
RAFALSKI 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: TCe 90 LPG
Rocznik: IX 2018
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 21 Gru 2018
Posty: 14
Skąd: Radom
Wysłany: 2019-01-09, 10:30   

I wszystko jasne, wielkie dzięki. Sam bym chyba tego nie znalazł...
A więc radyjko wymienione, CD gra i o to chodziło. Trochę obawiałem się pęknięcia ramki (zimny plastik, postój na dworze) ale w drodze z pracy nagrzałem porządnie wnętrze, aż plastiki zrobiły się ciepłe. Poszło bez problemu.

Nie rozumiem dlaczego nie można zamówić tego radia z CD od razu. W salonie powiedziano, że takiego nie ma więc nie drążyłem. A tego "głaskacza" a'la TV nie chciałem. Po odbiorze auta, gdy zerknąłem z ciekawości w instrukcję radia, okazało się, że wersja z CD istnieje... Normalnie krew mnie zalała. No nic, poszperałem w sieci i kupiłem. Niby nowe ale czy to prawda to czort wie.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-09, 11:48   

RAFALSKI napisał/a:
Nie rozumiem dlaczego nie można zamówić tego radia z CD od razu. W salonie powiedziano, że takiego nie ma więc nie drążyłem. Po odbiorze auta, gdy zerknąłem z ciekawości w instrukcję radia, okazało się, że wersja z CD istnieje... Normalnie krew mnie zalała. No nic, poszperałem w sieci i kupiłem. Niby nowe ale czy to prawda to czort wie.

Radia z CD były montowane standardowo jeszcze w 2017 (wtedy nie było tej wersji bez CD), od 2018 zamiast radia z CD wprowadzili po prostu wersję bez CD i tylko takie oferują w Polsce w nowych Daciach, więc się nie dziw. Poza Polską były i mogą być oferowane inne wersje niż u nas.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-01-09, 11:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
RAFALSKI 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: TCe 90 LPG
Rocznik: IX 2018
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 21 Gru 2018
Posty: 14
Skąd: Radom
Wysłany: 2019-01-09, 14:23   

No właśnie się dziwię, CD to popularny nośnik i cała masa ludzi ma sporo albumów na płytach. Cóż, takie czasy, wszędzie oszczędności bo postępem tego nazwać nie można.
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 887
Skąd: EL
Wysłany: 2019-01-09, 14:34   

RAFALSKI napisał/a:
No właśnie się dziwię, CD to popularny nośnik i cała masa ludzi ma sporo albumów na płytach. Cóż, takie czasy, wszędzie oszczędności bo postępem tego nazwać nie można.

Ja przegrałem wybraną muzę ze wszystkich CD zakupionych w sklepach - na jeden pendrive. Użyłem do tego wbudowanego programu w MS Windows - przekonwertowanie na MP3 z niską stratą jakości. Szybko, prosto, z tytułami piosenek na ekranie. Bardzo wygodne użytkowanie. Po skończeniu jazdy pendrive wpinam do kluczy auta i chowam w kieszeni. Nie wyobrażam sobie powrotu do odtwarzarki CD. I nie rozumiem jej popularności, o której piszesz. Ale każdy ma swoje przyzwyczajenia.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-09, 15:55   

RAFALSKI napisał/a:
No właśnie się dziwię, CD to popularny nośnik i cała masa ludzi ma sporo albumów na płytach.

W poprzednim samochodzie miałem radio z CD, ale miałem też w nim USB i od ok. 8 lat nie używam CD w samochodzie. Bez sensu- na jednym pendrive masz mnóstwo płyt z opisami, okładkami itd... Jak kolega powyżej- wszystkie posiadane a ulubione płyty CD cierpliwie zgrałem do MP3. Trochę pracy, ale odtąd spokój z żonglowaniem krążkami w samochodzie.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-01-09, 15:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
RAFALSKI 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: TCe 90 LPG
Rocznik: IX 2018
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 21 Gru 2018
Posty: 14
Skąd: Radom
Wysłany: 2019-01-09, 16:40   

Może niejasno napisałem. Ja też słucham muzyki z USB, z tego co pamiętam od 2010 roku bo wtedy kupiłem radio z USB do drugiego auta. W tamtym i obecnym wozie 90% słucham właśnie z niego. Czasem jednak zabieram w trasę kilka płyt i tylko o to chodzi. Na co dzień nie pierniczę się z krążkami ale są wyjątki, dlatego i tak chciałem radio z CD.
W domu też słucham najczęściej mp3 z kompa podpiętego do wieży ale czasem poleci coś z CD lub gramofonu.
 
tommylee1 


Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCE LPG
Silnik: 1,6
Dołączył: 21 Lut 2019
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-04-30, 12:58   Instrukcja pdf do podstawowego radia w Dusterze II

Czy ktoś może posiada instrukcję w formacie pdf do podstawowego radia montowanego w Dusterze II?
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2019-04-30, 13:21   

Co prawda nie ma tu instrukcji do "dwójki", ale zawsze coś, zwłaszcza, że na pierwszy rzut oka różnice są niewielkie.

http://www.daciaklub.pl/user/radio/
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
 
tommylee1 


Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCE LPG
Silnik: 1,6
Dołączył: 21 Lut 2019
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-04-30, 14:29   

Dziękuję za podesłanie linku.

Jednak chodziło mi o takie radio jak na zdjęciu:

radio.JPG
Plik ściągnięto 8 raz(y) 43,58 KB

 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-30, 14:50   

A nie najszybciej pobrać bezpośrednio ze strony RENAULT?
TUTAJ!

Strona RENAULT jest znacznie porządniejsza od DACII- do każdego samochodu są instrukcje i do każdego fabrycznego systemu audio również. :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-04-30, 14:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2019-04-30, 14:53   

Kolego - większość funkcji starego radia jest tożsama z funkcjami nowego - tutaj niewiele się zmieniło poza rozmieszczeniem przycisków (nawet nazwy zostały te same) oraz braku odtwarzacza CD. W nowym masz dodatkowo radio cyfrowe z którego raczej nie będziesz korzystał bo zasięg nie obejmuje całego kraju.
Przed zakupem nowego Dustera też szukałem tej instrukcji (niestety nie natrafiłem - może na RP?) , ale skorzystałem ze starej.
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2019-04-30, 20:52   

BLACHA_997 napisał/a:
... W nowym masz dodatkowo radio cyfrowe z którego raczej nie będziesz korzystał bo zasięg nie obejmuje całego kraju.
Przed zakupem nowego Dustera też szukałem tej instrukcji (niestety nie natrafiłem - może na RP?) , ale skorzystałem ze starej.


Muszę Tobie powiedzieć że fakt zasięg jest kiepski ale tu gdzie się poruszam korzystam właśnei z tej technologii odbierania audycji radiowych - co denerwuje? Przy każdym bliższym spotkaniu a pojazdami komunikacji miejskiej tracę na chwilę zasięg stacji radio cichnie by po chwili pojawia się z powrotem ulubiona stacja.
Mam ten plus że mogę również posłuchać stacji radiowych zachodnich sąsiadów ;-)

_________________
Autko do jeżdżenia - zużycie poglądowe dla zainteresowanych: 1.6 SCe 115 KM
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne