Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Używana Dacia Logan?
Autor Wiadomość
fmf 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.6
Dołączył: 19 Lis 2018
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-11-19, 18:27   Używana Dacia Logan?

Witam i już na miejscu proszę o drobną pomoc, opinię.
Może zostanę szczęśliwym posiadaczem Dacia Logan z 2007r, benzyna 1,6. Auto z rynku niemieckiego i parę rzeczy mnie miło zaskoczyło (zabezpieczony spód, brak rdzy i stalowa osłona silnika). Ale zauważyłem na karoserii drobne odpryski lakieru - krawędź maski, a przy drzwiach kierowcy (dolny róg) dość spore bąble. Zastanawiam się na co jeszcze zwrócić uwagę i czego szukać. Dlatego tworzę ten temat i za wszelkie rady będę wdzięczny.

Do tego w opisie sprzedawca twierdzi, że w aucie jest system ESP, ale nie widziałem przełącznika, ani kontroli, co brzmi mi dość podejrzanie i mało realnie. Radio raczej też raczej nie jest fabryczne (zamontowane jest blaupunkt). Amortyzatory na 54%, ogrzewanie pięknie działa. Mam też wątpliwości jeśli chodzi o klimatyzację, sprężarka się uruchamia, ale klima działa bardzo słabo, sprzedawca twierdzi, że może być niski poziom gazu, u diagnostyka usłyszałem, że może się nie załącza z uwagi na zbyt niską temperaturę na zewnątrz.

Cytat:
ABS
Elektryczne szyby przednie
Poduszka powietrzna kierowcy
Wspomaganie kierownicy
Kurtyny powietrzne
Światła przeciwmgielne
CD
Elektrycznie ustawiane lusterka
Poduszka powietrzna pasażera
ESP (stabilizacja toru jazdy)
Podgrzewane lusterka boczne
Centralny zamek
Immobilizer
Radio fabryczne
Klimatyzacja manualna
Poduszki boczne przednie


Dlatego zastanawiam się na ile realne jest, że nie ma kontrolki/przełącznika ESP i ta sprawa z klimatyzacją. Cenę trochę zbiłem, decyzji nie podjąłem ostatecznej, ale to dalej 8k jest więc każda sugestia w cenie, a ja się z tym muszę przespać.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2018-11-19, 20:41   

Witaj,

przydało bys ie wrzucić link do ogłoszenia ewentualnie kilka zdjęć auta aby można było coś o nim powiedzieć. ESP raczej na 100% to auto nie ma, w daciach weszło bodajże w 2012 roku. Co do korozji to niestety wada loganów I, standard to drzwi, progi czy klapa bagażnika. Silnik 1.6 dobry silnik, trzeba tylko pamiętać o regulacji zaworów ( na PB co 80 tyś km), zdarzają się uszkodzenia cewki zapłonowej, UPG ( wycieki na łączeniu głowicy z blokiem od strony kolektora wydechowego). Może też hałasować łożysko na wałku sprzęgłowym w skrzyni biegów - na biegu jałowym po rozgrzaniu oleju w skrzyni słychać terkotanie, ale niestety jest to bolączka skrzyń renault i raczej bym się tym nie przejmował, identyczna sytuacja jest w loganie II/sandero II z silnikiem 1.2 16v. Radio blaupunkt może być fabryczne jakieś takie dziwne były zakładane. Co do klimy to zaproponuj sprzedawcy, że jedziecie na stację okręgową w celu sprawdzenia stanu auta ,jak wszystko będzie ok to jedziecie na klimę. Gdy okaże się, że nie ma nieszczelności i klima działa prawidłowo bierzesz od niego to auto. Jak będzie coś marudził lub negatywnyie nastawiony do takiego rozwiązania to oznacza że coś może ukrywać.
 
fmf 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.6
Dołączył: 19 Lis 2018
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-11-19, 21:14   

dudu$ dziękuje bardzo za szybką odpowiedź i tym bardziej utwierdziłem się, że ESPa brak. Miałem silnik 1,6 w Renault Megane I, jedna rodzina więc troszkę go znam.


Na stacji diagnostycznej byłem sprawdzić amortyzatory i hamulce. Z klimą twierdzi, że to tylko mało gazu, choć przy jeździe próbnej sprzedawca zamiast włączyć klimę żeby ususzyło szyby, to grzał nawiewem na maksa. Właśnie czytam, że Dacia nie ma filtrów kabinowych i o uszczelce od malucha xD. To mnie trochę zaskoczyło. Książka serwisowa urywa się w 2012r, choć to i tak żadna gwarancja. Ta teraz na spokojnie myśląc to trochę dziwnie miałem odczucie przy sprzęgle jakby w pewnym momencie za szybko i gwałtownie wracało na swoją pozycję. Rozrząd teoretycznie był już wymieniony, o sprzęgle nic nie wiadomo więc zakładam, że nie. Zastanawiam się też, czy uszczelka przedniej szyby nie powinna być jedna, bo jest w trzech częściach (w rogu są też szczeliny). Szyby rocznikowo są te same, choć sam numer przedniej jest inny. Pasy ten sam roki miesiąc, różnica +-7 dni, więc to chyba o niczym nie świadczy.

Jeśli można wrzucić ofertę, to ją chętnie wrzucam Dacia Logan
 
gg 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Stepway
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 153
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-11-19, 23:59   

Na 100% to "tylko mało gazu" to skutek nieszczelności w układzie klimatyzacji - skoro to tylko drobnostka to dlaczego nie naprawił przed sprzedażą?
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2018-11-20, 08:36   

"klima sprawna, tylko trzeba nabić" - to słynny już tekst :-P . Jeśli byłby to drobiazg, sprzedawca z pewnością by to usunął, żeby nie psuć sobie ogłoszenia. A bardziej serio - warto faktycznie sprawdzić ten układ w jakimś serwisie przed zakupem. Jeśli brakuje czynnika, tzn gdzieś ucieka. Jeśli np przez nieszczelność na przewodach, to niewielki wydatek. Jeśli nieszczelna jest chłodniczka klimatyzacji, wydatek z montażem to ok 7 stówek. Jeśli nie działa sprężarka, co najmniej drugie tyle. Stary (na szczęście) czynnik też podrożał i kosztuje ok 200 zł. Jeżeli układ był długo rozszczelniony lub np częściowo zdemontowany, być może dojdzie jeszcze wymiana filtra osuszacza. Ponieważ auto z rocznika 2007 musi być siłą rzeczy dość tanie, duża naprawa klimatyzacji może bardzo mocno zawyżyć rachunek za zakup. Więc nie lekceważ tego problemu. Lepiej wydać stówkę w warsztacie klimatyzacji na diagnozę niż półtora tysiąca na remont.
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2018-11-20, 08:40, w całości zmieniany 4 razy  
 
fmf 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.6
Dołączył: 19 Lis 2018
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-11-20, 16:11   

Panowie raz jeszcze dziękuje, ostatecznie nie zdecydowałem się na ten zakup.
Auto brudne, zakurzone, a i tak karoseria tak sobie wyglądała, tylne nadkole przerysowane (przetarcie parkingowe?). Do tego bąble/pęcherze na dole drzwi od kierowcy, do wiosny rdza to przeżre. Niezgodności z opisem wyposażenia i ta sprawa z klimą. A w opisie i przy pierwszej rozmowie tel było tak pięknie.

Wiem, że za te pieniądze nie można się spodziewać cudów. 1/4 ceny nowego auta mówi sama za siebie, no ale będę szukał dalej - liczyłem na proste, sprawdzone konstrukcje, tanie w eksplantacji autko. Bez wodotrysków, ale niezawodnie jeżdżące do pracy i z powrotem. Dacia wydaje się dobrym kierunkiem, ale akurat chyba nie to auto.
 
Mamert 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 110 LPG
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate Plus 7 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 1104
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2018-11-20, 17:04   

Jeżeli Logan jest z 2007 roku to :
ABS - możliwe że jest
Elektryczne szyby przednie - były
Poduszka powietrzna kierowcy - jest
Wspomaganie kierownicy - jeżeli nie access to jest
Kurtyny powietrzne - na 1000% nie ma
Światła przeciwmgielne - może
CD - zależy od radia
Elektrycznie ustawiane lusterka - wersja laurete miała
Poduszka powietrzna pasażera - jak była zamówiona
ESP (stabilizacja toru jazdy) - na 1000% nie ma
Podgrzewane lusterka boczne - może, ale niekoniecznie
Centralny zamek - może jest (zależy jaki czy na pilota, czy z kluczyka)
Immobilizer - jest
Radio fabryczne - możliwe
Klimatyzacja manualna - możliwe
Poduszki boczne przednie - na 1000% nie ma
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2018-11-20, 19:10   

Nie wiem skąd jesteś ale loganów na sprzedaż w Polsce jest trochę na rynku i to za nizszą kwotę niż ten o którym piszesz. Na zdjęciach prezentują się ładnie ładnie wiec dzwonić pytać i umawiać się na oględziny,

https://www.olx.pl/oferta...01ba98;promoted

https://www.olx.pl/oferta...html#ba4501ba98

https://www.olx.pl/oferta...html#ba4501ba98

https://www.otomoto.pl/of...-ID6BrhrF.html?
 
fmf 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.6
Dołączył: 19 Lis 2018
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-11-21, 17:54   

Mamert, tak niezgodności wyłapałem i właśnie tutaj na forum swoje podejrzenia potwierdziłem. Zresztą nawet jak coś było to było podejrzane (klimatyzacja, centralka - jedne tylne drzwi nie łapało)

dudu$, akurat z okolicy Bolesławca. Moje nawaliło i przy tej pogodzie się nie da jeździć, dlatego w pierwszej kolejności sprawdziłem autko na własnym podwórku.

Tak czy inaczej będę powoli szukał.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne