Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowy Duster mistakosa
Autor Wiadomość
mistakos 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Dołączył: 03 Sty 2019
Posty: 146
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-01-09, 19:49   Nowy Duster mistakosa

Pierwszy i chyba najtrudniejszy etap za mną, auto zamówione, a ponieważ chciałbym opowiedzieć o paru rzeczach już teraz, rozpoczynam swój wątek :)

Ogólnie, od dłuższego czasu poszukiwałem samochodu, którym na co dzień będę jeździł do pracy, a w czasie wolnym, mógł zabrać rodzinę na krótszy lub dłuższy wyjazd. Z wymagań koniecznych silnik benzynowy, hak i klimatyzacja, reszta była raczej do ustalenia. Przeglądałem rynek samochodów nowych i używanych i w zasadzie jeśli chodzi o nowe na polu walki zostały tylko Fiat, Skoda i Dacia. Pierwsze dwie pominę, skoro i tak już wiadomo co wybrałem.

Jeśli chodzi o markę Dacia.
Co mi bardzo się podoba, w bardzo zbliżonych pieniądzach można wybrać dowolne auto dopasowane do własnych potrzeb i wymagań, dla przykładu:
- Dokker Stepway 1,6 SCe - 51.600 pln
- Logan MCV Stepway TCe 90 - 49.300 pln
- Nowy Duster Comfort SCe 115 - 52.600 pln
- Lodgy Stepway SCe - 52.500 pln
Różnice w pln niewielkie, a wersje wyposażenia wysokie. Niezależnie od tego czy chcę SUVa, minivana czy duże combi w zasadzie fundusze nie ograniczają, idę do salonu, przymierzam się do każdego, jazda próbna i decyduję co spełni najlepiej moje wymagania. Jest to duży przełom, bo jak popatrzeć na filozofię innych marek, to już niestety nie jest tak pięknie, decydują fundusze = większe auto, więcej hajsu.

To co mniej mi się podoba, a zapewne wynika z faktu, że marka jest budżetowa:
- brak skrzyń automatycznych
- napęd 4x4 tylko w Dusterze, aż się prosi o to w wersjach Stepway
- generalnie, dwa silniki w ofercie
- bardzo ograniczona gama kolorystyczna

Zamówienie złożyłem dzisiaj tj. 9 stycznia, a więc czas start ;] Skorzystałem z vouchera, co też jest fajnym bonusem i szkoda, że kończy się ta promocja.

Jeśli chodzi o poznańskie salony polecam Dacia Pieluszyńska, Auto Compol jest passe ;]
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2019-01-09, 20:09   

Gratulacje i cierpliwości w oczekiwaniu.
 
mistakos 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Dołączył: 03 Sty 2019
Posty: 146
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-01-09, 20:20   

Marek1603 napisał/a:
Gratulacje i cierpliwości w oczekiwaniu.


Dzięki.
Początkowo byłem w szoku, że wstępny termin odbioru dostałem na początek kwietnia, a dzisiaj w zasadzie będąc przypadkiem w okolicy salonu podjechałem podpisać dokumenty i zapytałem czy nie ma żadnej opcji na skrócenie tego terminu albo wręcz auta o zbliżonej konfiguracji na miejscu. Chyba miałem dużo szczęścia bo pod koniec lutego auto ma być w salonie, ale pożyjemy, zobaczymy...
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2019-01-09, 20:28   

Koniec lutego? Toż wygrałeś los na loterii. ;-)
 
maly0709 


Marka: citroen/dacia
Model: xsara picasso/dokker step.
Silnik: 1.8/1.6sce
Rocznik: 2009/18
Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 13
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2019-01-09, 21:04   

To jaki model został wybrany :?: .....Sorry doczytałem w temacie :mrgreen: , ale faktycznie termin odbioru bardzo optymistyczny, ja swojego dokkera zamówiłem 28 lipca , a odebrałem w połowie listopada, kilka dni przed terminem w umowie
Ostatnio zmieniony przez maly0709 2019-01-09, 21:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
mistakos 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Dołączył: 03 Sty 2019
Posty: 146
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-01-09, 22:20   

maly0709 napisał/a:
To jaki model został wybrany :?: .....Sorry doczytałem w temacie :mrgreen: , ale faktycznie termin odbioru bardzo optymistyczny, ja swojego dokkera zamówiłem 28 lipca , a odebrałem w połowie listopada, kilka dni przed terminem w umowie


Dobrze, że pojawiłeś się w temacie. Info dla pozostałych, od kolegi dostałem voucher ;]
Myślę, że sprzedawcę zaskoczyłem swoim zdecydowaniem i postanowił zrobić trochę więcej niż zwykle. Ogólnie fajnie, że termin dla wszystkich jest optymistyczny, bo to jakoś na mnie dobrze działa i w sumie cieszy, że tak mi się udało. Gwarancji jednak nie mam, więc poczekajmy do realizacji obietnic, mam nadzieję, że wszystko się spełni...

Wybrany model to Nowy Duster Comfort SCe 115 4WD w razie gdyby ktoś nie zauważył.
Ostatnio zmieniony przez mistakos 2019-01-09, 22:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2019-01-10, 11:32   

gratuluję rozsądnego wyboru ;-) taka konfiguracja gwarantuje spokojny sen i minimalne ryzyko nieprzewidzianych wydatków. Miałeś szczęście, zapewne ktoś wcześniej zamówił taką konfigurację i zrezygnował, więc sprzedawca mógł zaproponować ci ten termin. W normalnych warunkach od wstępnego zamówienia ,poprzez zlecenie produkcji, transport i odbiór to ok 4 miesięcy.A jeśli myślisz o dodatkach, to zdecydowanie polecam zestaw off road, czyli komplet chlapaczy, osłon boków i nadkoli. I nie chodzi od razu o uprawianie rajdów terenowych,]. Te dodatki świetnie sprawdzają się również w mieście, na ciasnych parkingach pod marketami itd. A poza tym, zamawiając 4x4 wcześniej czy później zaczniesz zjeżdżać z asfaltu. Na początku nieśmiało, gdzieś na dziurawą, błotnistą drogę dojazdową, potem jakiś nieutwardzony skrót, potem zasypany śniegiem parking czy pobocze, które wszystkie ośki omijają z daleka, potem łączkę itd itd. A zabawa przednia więc, apetyt rośnie a zaparkowanie takiego ubłoconego po szyby pojazdu przy lśniącym i wychuchanym mieszczuchu często powoduje dziwne spojrzenia :mrgreen: Wreszcie na końcu - te dodatki bardzo dobrze na tym aucie wyglądają. Odradzam natomiast wszelkie rury przeciw kangurom i progi
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-01-10, 11:39   

Gratulację co do wyboru. 8-) A i z tym terminem to faktycznie bajka. :-)

No i kto powiedział, że brak jest skrzyń automatycznych? :mrgreen:

20190110_113725.jpg
Plik ściągnięto 56 raz(y) 93,69 KB

_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
mistakos 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Dołączył: 03 Sty 2019
Posty: 146
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-01-10, 12:31   

@Dar1962
Dzięki, wybór też uważam za rozsądny. Myślałem o tym zestawie osłon na boki i nadkola oraz o osłonach podwozia, tylko stwierdziłem, że dokupię to wszystko nieco później. Jak wyjdzie zobaczymy, bo może lepiej było iść za ciosem... Ale w związku z tym nie brałem pakietu look, bo mam wszystkie plastiki czarne i z tymi osłonami bocznymi + przyciemnieniem szyb, które wziąłem powinien wyglądać dobrze.
Co do 4x4, to już miałem i potwierdzam każde Twoje słowo na ten temat ;]

@Belphegor
Wiem, że przez jakiś moment była opcja na EDC, ale obecnie nie ma jej w cenniku. Co gorsze, według mnie, to brak EDC w pakiecie z 4x4.

@all
Nie napisałem wcześniej, więc poprawiam się, uważam, że napęd 4x4 jest najmocniejszą stroną Dustera i ja osobiście wolałem zrezygnować z wersji prestige czy silnika TCe, niż z napędu 4WD.
 
miela 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 05 Lis 2018
Posty: 237
Skąd: DKL
Wysłany: 2019-01-10, 14:01   

Koniec lutego to dobry termin. Żeby nie powiedzieć że wymarzony. Masz taki wpisany w umowie?

Ja zamawiałem na początku grudnia dustera 4x4, 1.6 SCe Comfort i mam odbiór również na koniec lutego, ale czy tak wyjdzie, to sam nie wiem :)

Gdybym nie brał 4x4, to pewnie już bym jeździł takim autem dziś, bo mieli zamówionego takiego 2x4, no ale zmieniłem napęd i czekam.
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
Ostatnio zmieniony przez miela 2019-01-10, 14:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
mistakos 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Dołączył: 03 Sty 2019
Posty: 146
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-01-10, 14:39   

W umowie nie jest wpisana data odbioru, tylko, że tą informację ustala się ze sprzedawcą, a od sprzedawcy, potwierdzoną również dzisiaj mailowo, że samochód będzie u niego w salonie pod koniec lutego. Zakładam, że od tego momentu tydzień, dwa i będzie u mnie na wsi.

Miela widzę, że też przesiadka z Fabii :P
Ostatnio zmieniony przez mistakos 2019-01-10, 14:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2019-01-10, 15:34   

Nie zauważyłem koloru ale zobacz sobie w galerii np. mojego białasa bez pakietu look i z czarnymi dodatkami na błotnikach.
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2019-01-10, 15:57   

Gratuluję wyboru.
Osobiście widzę różnicę pomiędzy Dusterem i całą resztą.
Auto sprawia wrażenie jakby było o ten 1 krok bliżej "zwykłych" aut - plastiki wciąż twarde, ale nie świecą.

Odniosę się do kwestii braku 4x4 w Stepway'ach.
Mało kto by to brał, bo nawet w Dusterze większość jest przędnionapędówek.
Sam wybrałem takową wersję, a zdarza mi się raz na jakiś czas podjechać na oględziny budowy stojącej w środku pola.
Duży prześwit wskazany, ale czy zaraz napęd na wszystkie koła niezbędny?
Niekoniecznie, bo jak już dojeżdżam pod tę budowę, to stoi tam jakiś rozklekotany Transit albo VW T4 na łysych oponach.
Skoro budowlańcy dali radę, to Duster 4x2 poradzi sobie bez problemu.

Co do braku EDC z 4x4.
Czy to w dieslu czy nowym 1.3 startowałoby to od ok. 80kzł, a z jakimś lakierem, kołem zapasowym, itp., kończyłby się bliżej 85kzł.
Takie liczby jakoś nie pasują do "taniej marki", skoro wybiedzone Kaszkaje startują już od 70.
Zapotrzebowanie zapewne byłoby niewielkie, a i nie jestem pewien czy Renault ma takową skonstruowaną pod 4x4.
I to jeszcze z pseudoreduktorem.

Marek1603 napisał/a:
Nie zauważyłem koloru ale zobacz sobie w galerii np. mojego białasa bez pakietu look i z czarnymi dodatkami na błotnikach.

A jak chcesz zobaczyć białasa DD2 z look'iem i nadkolami to zapraszam do mnie. ;)
Ostatnio zmieniony przez GRL 2019-01-10, 16:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-01-10, 16:08   

GRL napisał/a:
a i nie jestem pewien czy Renault ma takową skonstruowaną pod 4x4


Ma, ale to najnowsza generacja skrzyni CVT. Stosowana w Koleosie. To jedyne auto z gamy Renault jednocześnie z automatem i 4x4.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
miela 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 05 Lis 2018
Posty: 237
Skąd: DKL
Wysłany: 2019-01-10, 18:22   

mistakos napisał/a:
W umowie nie jest wpisana data odbioru, tylko, że tą informację ustala się ze sprzedawcą, a od sprzedawcy, potwierdzoną również dzisiaj mailowo, że samochód będzie u niego w salonie pod koniec lutego. Zakładam, że od tego momentu tydzień, dwa i będzie u mnie na wsi.

Miela widzę, że też przesiadka z Fabii :P


No tak jakoś wyszło. A rozważania zacząłem od wymiany fabii na fabię ;)

Dzwoniłem dzisiaj do mojego sprzedawcy i mówi, że samochód powinien być u niego między 22 stycznia o 7 lutego, więc to bardzo optymistycznie wygląda. No ale zobaczymy ja będzie faktycznie.
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
 
mistakos 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Dołączył: 03 Sty 2019
Posty: 146
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-01-10, 18:24   

@Marek1603
Widziałem oglądałem, mój też biały ;]

@GRL
4WD to nie tylko przejazd przez błoto, rowy, pola i przeprawy przez rzekę. Moim zdaniem to także większe bezpieczeństwo na drodze asfaltowej. Trudniej wpaść w poślizg.

Co do EDC, wiesz, wyliczenia moim zdaniem troszkę zawyżone, ale pomijając to, moje zdanie było takie, że brak takich opcji właśnie wynika z budżetowości marki Dacia i jak rozumiem zgadzamy się w tym punkcie.

Twojego białasa też oglądałem ;]
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2019-01-10, 19:17   

No to masz już jakiś pogląd jak można doposażyć albo jak okleić jak niektórzy.

A tak prawdę powiedziawszy to te nakładki na błotniki bardzo dobrze je chronią przez różnego rodzaju obcierkami, a listwy na drzwiach przed nieuważnymi albo złośliwymi, żeby nie poobijali. ;-)
Ostatnio zmieniony przez Marek1603 2019-01-10, 19:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2019-01-10, 19:24   

mistakos napisał/a:
Co do EDC, wiesz, wyliczenia moim zdaniem troszkę zawyżone, ale pomijając to, moje zdanie było takie, że brak takich opcji właśnie wynika z budżetowości marki Dacia i jak rozumiem zgadzamy się w tym punkcie.

Dopłata za EDC była 6500zł i można było ją spiąć tylko z dieslem.
Prestige 4x4 w dieslu to na dzień dzisiejszy koszt 77400 + EDC 6500 + koło zapasowe 400 + lakier 2000.
Razem 86300zł.
W tej wersji wyposażeniowej 1.3tce dostępne za 1000zł mniej.
W Comforcie będzie oszczędność 5000zł.

Czy ja wiem, czy to co palnąłem z głowy, jest zawyżone? ;-)
 
miela 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 05 Lis 2018
Posty: 237
Skąd: DKL
Wysłany: 2019-01-11, 09:12   

@mistakos, a jeśli nie jest to tajemnicą, to ile zapłaciłeś za auto? Chciałem porównać, bo mamy niemal identyczne konfiguracje (ja z dodatków tylko wziąłem hak i koło zapasowe).

Bo dealerach jakoś się nie rozbijałem, bo z dobrego źródła dowiedziałem się, że za bardzo nie ma sensu, jeśli auto się zamawia do produkcji (wszędzie ten sam czas). No ale może to też nie jest prawdą ;)
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
 
mistakos 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Dołączył: 03 Sty 2019
Posty: 146
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-01-11, 12:43   

Generalnie i tak można to sobie policzyć, ale dla ścisłości najpierw pełna specyfikacja:
Nowy Duster Comfort SCe 4x4 Biel Alpejska, do tego:
- koło zapasowe
- dywaniki + chlapacze
- przyciemniane szyby, w salonie, a nie fabrycznie
- hak z montażem
- poprzeczki na relingi (pod box)
- uchwyt na telefon, z akcesorii Renault, ale pasuje do Dustera

Łącznie 61k + voucher, o który prosiłem tutaj na forum ( rabatu wyszło około 850 złotych + voucher 800 złotych)
Ostatnio zmieniony przez mistakos 2019-01-11, 12:45, w całości zmieniany 4 razy  
 
miela 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 05 Lis 2018
Posty: 237
Skąd: DKL
Wysłany: 2019-01-14, 10:40   

mistakos, dzięki za wyjaśnienia. U mnie podobnie wyszło. Z tym, że było 1000 zł rabatu ale kupiłem też Easy Service (2.299 zł).
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
 
mistakos 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Dołączył: 03 Sty 2019
Posty: 146
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-01-15, 11:47   

Dostałem pytanie na PW odnośnie przyciemnienia szyb. Autorowi odpisałem, tutaj dla pozostałych użytkowników forum.
Cytat:
Wspomniałeś w jednym wątku, że przyciemniałeś szyby w salonie dacii. O ile to nie tajemnica, ciekaw jestem kosztu takiego zabiegu. Mi krzyknęli 700 pl, czyli jakieś sto czy nawet dwieście złotych więcej niż oferty, które znalazłem w sieci...


Mnie również tyle krzyknęli w salonie, tzn. 700. Tyle, że w początkowej konfiguracji auta nie było przyciemnienia i chciałem to zrealizować z vouchera oczywiście informując o tym sprzedawcę na samiuteńkim końcu. I tu się trochę zdziwiłem bo, to przyciemnienie nie jest w katalogu akcesoriów, jest tam taki zestaw folii na wszystkie szyby za 900+, ale salon chce dodatkowo za montaż tego na aucie.
Sprzedawca zaczął trochę kombinować z konfiguracją auta, aby zrealizować voucher na coś innego - tutaj też z mojej perspektywy absurd bo voucher musi być na oddzielnej fakturze, koniec końców po kolejnych negocjacjach dorzucił mi około 150 złotych rabatu do tego co już miałem, voucher poszedł na hak, a za przyciemnienie wziąłem proponowane wcześniej za 700.

W tym wszystkim druga sprawa, która mi się trochę nie podoba, to fakt, że zamówione akcesoria z katalogu [wszystkie] są montowane w salonie, a nie fabrycznie. Oczywiście salon wystawia odpowiednią opłatę za montaż. O ile jest to dla mnie zrozumiałe, gdy auto już użytkuję i domawiam graty, o tyle w momencie gdy auto jest w kolejce do produkcji, to już nie bardzo :/

Poza tym, w praniu wyszło, że salon zlecając przyciemnienie robi je zgodnie z homologacją, a nie jak wiele firm "krzak" tak jak życzy sobie klient czyli wedle widzimisię.
Myślę, też, że łatwiej reklamować taką usługę w salonie Dacii niż w jakiejś przypadkowej firmie.
Ostatnio zmieniony przez mistakos 2019-01-15, 11:53, w całości zmieniany 3 razy  
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-01-15, 12:15   

To, że akcesoria są montowane w salonie, a nie w fabryce to akurat dobrze, po pierwsze trzeba by dłużej czekać na gotowe auto, bo konfiguracji byłoby wówczas miliard, a na to nie ma czasu na linii produkcyjnej.
Po drugie można wprowadzić vouchery, a jeśli się go nie ma to sieć dealerska ma dodatkowe zyski ze sprzedaży akcesoriów.
_________________
Browar domowy Mariampol
 
mistakos 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Dołączył: 03 Sty 2019
Posty: 146
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-01-15, 12:23   

Ale masz wiedzę jak wygląda produkcja samochodów w fabryce? Ja mam powiedzmy skromną i nie zgadzam się z tym co napisałeś.
Poza tym jak są rozliczane vouchery też chętnie się dowiem, bo nie wierzę, że sieć dealerska nie ma z tego nic, że klient realizuje w zasadzie dwa vouchery u nich [ja zrealizowałem i kolega, który dał mi voucher też zrealizuje w tym samym salonie].
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-01-15, 12:29   

mistakos napisał/a:
Ale masz wiedzę jak wygląda produkcja samochodów w fabryce? Ja mam powiedzmy skromną i nie zgadzam się z tym co napisałeś.


Ja coś tam wiem. ;-) Generalnie nie ma większego znaczenia ilość opcji zawarta w aucie dla czasu jego wyprodukowania. Ja mam pełną wersję, a od zamówienia do odbioru czekałem raptem 1,5 miesiąca. Czasem na golasa czeka się 4-5 miesięcy. Tu chodzi o tzw. miejsca produkcyjne. I dla miejsca produkcyjnego nie ma znaczenia silnik, wersja, opcje.
Mnogość wersji i opcji ma znaczenie tylko dla działu dystrybucji, który zajmuje się zamawianiem aut do produkcji i ich modyfikacją. Po prostu łatwiej o pomyłkę.

mistakos napisał/a:
bo nie wierzę, że sieć dealerska nie ma z tego nic, że klient realizuje w zasadzie dwa vouchery u nich


Sieć dealerska nie ma z tego nic. Wszystko jest firmowane i refundowane przez Renault Polska. Dealer jest tylko wykonawcą i ma z tym sporo zachodu, bo procedura realizacji vouchera jest skomplikowana (w kwestii papierologii, systemu itp.).
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne