Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Podgrzewane / zamarzające wycieraczki
Autor Wiadomość
Boogie 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Prestige 5 os.
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 283
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-01-23, 16:08   

No własnie do Citroena Xsary kupowałem jakies 3 lata temu to były po 12zł/szt. w salonie, dlatego trochę się zdziwiłem ile te uniwersalne kosztują.
 
Kratylos
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-26, 07:35   

 
Kratylos
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-27, 09:11   

 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-01-09, 11:58   

http://www.daciaklub.pl/f...1717497#1717497
kali napisał/a:
za podgrzewane wycieraczki zapłaciłem 130zł

Jakiej firmy masz podgrzewane wycieraczki, jak jest zasilane i gdzie można kupić? ;-)
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2017-10-17, 00:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-09, 12:52   

Są na portalach aukcyjnych, nawet dość tanio. Po 90 zł. Zasilanie kabelkiem do gumki.
Ale czy warto ?
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
kali 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,4
Rocznik: 2006
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 1133
Skąd: Pabianice
Wysłany: 2017-01-09, 17:33   

Dzisiaj założyłem na razie podpiołem pod dmuchawę. Problem ze to płaskie bez stelaża. U mnie zostawia to małe nie wytarcia. Ale przynajmniej w trasie nie będę musiał ich trzepać.
Dokładnie te kupiłem zapłaciłem z wysyłką 125zł człowiek jest z Warszawy. Znalazłem aukcje w archiwum allegro. Był numer telefonu. I mam. :lol:
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-01-14, 14:10   

Mam takie pytanie do użytkowników Dusterów w naprawdę zimowych warunkach (niskich temperaturach) o to czy nie występuje problem z zamarzaniem (obmarzaniem) piór wycieraczek. Zauważyłam, że bardzo ładnie chowają się one poza widoczną część szyby przedniej (na dół), ale w trakcie jazdy znajdują się wtedy (leżą) na nieogrzewanej części szyby, a otwory z ciepłym powietrzem (od wewnątrz) skierowane są jednak jakieś 10 cm wyżej . Czy to nie powoduje, że w duże mrozy po prosty latają po szybie dwa sople? Na razie to moja pierwsza zima z DD i jeszcze tego nie doświadczyłam, może nie ma problemu bo ciepło z silnika jakoś tam je opływa?
_________________
Od f126p do Dustera
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-01-14, 15:21   

W większości aut występuje ten problem. Zwłaszcza, gdy wycieraczki były wcześniej mokre, a potem złapał mróz. W Dusterze bardziej doświadczyłem tego przy tylnej wycieraczce, która nie umiała się dostosować do kształtu szyby podczas ruchu wycierania. ;-)

Natomiast przednie obłażą lodem tak, czy inaczej. Zawsze jak odśnieżam auto, to czyszczę wycieraczki z lodu i staram się je "rozruszać".
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-01-14, 16:56   

Poprzednio opanowałam sztukę tak wyhamować wycieraczki, że leżały trochę wyżej (na ogrzewanej części szyby) - tu się chyba tak nie da. Pozostaje jednak powrót do tematu podgrzewania płynu spryskiwaczy (jeżeli zima zmusi :)
_________________
Od f126p do Dustera
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2019-01-14, 17:04   

Widziałem w jakimś samochodzie przełączanie dwóch pozycji parkowania wycieraczek, letnią pod maską i zimową nad wylotem ogrzewania. Ręczne zatrzymanie wycieraczek wyłączeniem kluczyka nic nie da, gdyż po ponownym przekręceniu kluczyka ruszą.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-01-14, 17:12   

maugu - auta są teraz tak projektowane, żeby wycieraczki parkowały na tej ciemnej części szyby, by były bardziej "niewidoczne". A ta część jest poza zakresem nawiewu na przód.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-01-14, 17:46   

No niekoniecznie się z Tobą zgodzę mam auto z 2018 r. i wycieraczki są tak zaprojektowane żeby parkowały w ogrzewanej strefie szyby.
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2019-01-14, 18:54   

A może da się przestawić o ząbek do góry, z korzyścią dla zmniejszenia mokrego klina na środku szyby?
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
metalic 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 sce 4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 05 Sie 2018
Posty: 110
Skąd: Sląsk
Wysłany: 2019-01-14, 19:04   

Wycieraczki w Dusterze to jedna z rzeczy które mnie wkurzają. Po pierwsze tak jak piszecie ciężko się odladzają a po drugie brak czyszczenia sporej części szyby po prawej stronie.
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-01-14, 19:06   

To pewnie bardzo ciężkie do wykonania, ale jakby tam (miejsce parkowania piór) od spodu szyby podkleić jakąś folię grzewczą? https://pl.wikipedia.org/wiki/Folia_grzewcza
Nawet wąski pasek?
_________________
Od f126p do Dustera
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-01-14, 19:46   

wuju napisał/a:
No niekoniecznie się z Tobą zgodzę mam auto z 2018 r. i wycieraczki są tak zaprojektowane żeby parkowały w ogrzewanej strefie szyby.


Ale po nocy szyba i tak jest zimna. A jak już zacznie dmuchać ciepłym nawiewem, to ciepło rozejdzie się na większość szyby. Szczerze, to nigdy się nad tym nie zastanawiałem przyzwyczajony do sprawdzania przed jazdą, czy wycieraczki nie przymarzły do szyby i czy nie są zalodzone.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
dodek 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 66
Skąd: Wa-wa / Łomianki
Wysłany: 2019-01-14, 20:03   

Mam zmienione pióra wycieraczek na dłuższe tak aby zmnieszyć pole "martwego klina" na środku przedniej szyby. Aby pióra nie zachodziły na siebie przesunąłem również ich położenie spoczynkowe w poziomie o przysłowiowy ząbek.
Jest kilka plusów
- zmniejszone martwe pole,
- lepsze dociskanie zakładanej, srebrnej maty na przednią szybę,
- szybsze usuwanie lodu z wycieraczek

Ponadto polecam po każdej zimowej jeździe przetrzeć pióra wycieraczek szmatką najlepiej zmoczoną zimowym płynem do szyb.
Czysta wycieraczka mniej przymarza do szyby
_________________
Kanony piękna: kobieta w tańcu, rumak w galopie , żaglowiec pod pełnymi żaglami i Duster na bezdrożach.
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2021-02-08, 12:14   Obmarzające pióra wycieraczek

No i chyba pierwszy raz się dzisiaj solidnie zeźliłam na mojego Dusterka. Po kilku kilometrach jazdy w temp. -10st i lekkim śnieżku, z piór wycieraczek (a w zasadzie tego po stronie kierowcy) został obmarznięty sopelek. Nie zbierał narastającego zalodzenia z szyby i pomimo max nawiewu na przednią szybę sytuacja robiła się coraz gorsza zmuszając mnie w końcu do zjazdu na stację benzynową i ręcznego zeskrobania lodu z szyby i obtrzepania pióra. Lód narósł przy lewym słupku i na dole w miejscu parkowania wycieraczki. Pióro pasażera jakoś się wyrabiało, a moje tylko mazało i coraz bardziej się lodziło. Być może to wina pióra, lub słabego płynu w spryskiwaczu, ale nie powinno być tak, że w trybie przerywanym pióro parkuje na dole szyby w miejscu nie ogrzewanym i tam sobie obmarza – to jakieś niedopatrzenie projektowe. Ten problem już był kiedyś poruszany na forum, ale u mnie dzisiaj przeszedł w stadium „nie do akceptacji”. Sprawdzono mi już, że mam pomiędzy szybą, a wewnętrznym plastikiem co najmniej 1mm szczelinę o głębokości ok.10 cm na całej szerokości szyby przedniej - to ta cześć szyby zamalowana na czarno. I teraz zamierzam tam wepchnąć jakąś folię grzewcza np. taką ( https://allegro.pl/oferta/mata-grzewcza-podgrzewacz-lusterka-245x125-12v-9753028226 ) tak by grzała miejsce parkowania wycieraczek. Sama elektryka to ponoć prosta sprawa to tu nie przewiduję problemu, ale, mam prośbę do forumowiczów, czy ktoś już robił coś takiego, czy ma może ktoś fotkę Dustera bez przedniej szyby? Chcę maksymalnie ułatwić pracę montażystom jak i też wykluczyć jakieś uszkodzenia przy wpychaniu folii "na ślepo". Myślę o wstawieniu tam 3-4 takich mat jak z linku – chyba, że ktoś ma lepszy pomysł. Wszelkie (krytyczne ) uwagi mile widziane :)
_________________
Od f126p do Dustera
 
trybik 


Marka: dacia
Model: dokker
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2013
Wersja: Ambiance 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 362
Skąd: Bialystok
Wysłany: 2021-02-08, 12:46   

wydaje mi się że jest to wina źle nastawionego nawiewy na przednia szybę, myślę że po odśnieżeniu przedniej szyby ogrzewanie należy włączyć np. na wnętrze auta , gdyż ciepłe powietrze cały czas grzeje szybę topi śnieg który w efekcie marznie i na szybie i wycieraczce
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2021-02-08, 13:36   

No może rzeczywiście jest gdzieś niedrożny kanał doprowadzający nawiew na lewą stronę szyby, bo nastawiam nawiewy w pozycji tylko na szybę i temp. na max, pobór powietrza oczywiście z zewnątrz (parowanie), ale w temp - 10 i opadach - niestety pióra obmarzają. Nie było do tej pory na szczęście dłuższych okresów z dużym mrozem, ale przy minus 20 to pewnie byłaby makabra. Muszę tę drożność jakoś sprawdzić. (?)
_________________
Od f126p do Dustera
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-02-08, 14:05   

Kiedyś na forum głośno było o ogrzewanych piórach wycieraczek.. ostatnio o ogrzewanej przedniej szybie od braci ze wschodu :-)
Sam dziś o takiej pomyślałem, jak po przejechaniu wycieraczkami na chwilę mi szybę obladzało..
Te maty to prosta sprawa, wystarczy pod 12V podpiąć i już.. Ciekaw jestem, czy z szyba jest tak samo, może ktoś wie?
Ostatnio zmieniony przez Prezes 2021-02-08, 14:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2021-02-08, 14:20   

Teoretycznie to powinno być proste, ale nie wiem czy podgrzewanie "czegoś tam" pod plastikiem nie spowoduje jakiś kłopotów - chyba tam nic nie ma i temperaturę mi jakoś ustawią na nie za dużą (może szeregowo te maty?) to chyba nic się nie stanie, ale wolałabym wiedzieć co tam jest w okolicy.
_________________
Od f126p do Dustera
 
Krystian67 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce 100 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 530
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2021-02-08, 18:15   

Zapytanie do kol. trybik. Widzę ze masz dokkera .Czy np. wczoraj marzły Ci szyby .Wrecz po natryskaniu płynem robiła sie powłoka .Leciał deszcz lodowy. /grysik/ Strach jechać. Płyn -22 st. max. Pogoda zła , chyba -6. Nie wyobrazam sobie wiecej. Grzałem tylko szybę. Może tu była przyczyna. Cała historia trwała jakies 15 min. Potem powoli puszczało.
 
trybik 


Marka: dacia
Model: dokker
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2013
Wersja: Ambiance 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 362
Skąd: Bialystok
Wysłany: 2021-02-08, 18:38   

wczoraj akurat nie jeździłem , ale tydzień wcześniej w pierwszy atak zimy na Podlasiu jechałem służbowo, fiatem dukato ,nie było takiego mrozu za to padał zacinający śnieg , mojemu kierowcy oprócz szyby obmarzały też wycieraczki , kilka krotnie w drodze wychodziłem i oczyszczałem je z lodu , myślę że ogrzana przednia szyba + śnieg który się stopniowo rozpuszczał powodował taką sytuacje , być może się mylę, ostatnio staram się po odgrzaniu szyby poszczać ciepło na wnętrze samochodu by szyba była sucha ,
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2021-02-08, 21:40   

trybik napisał/a:
...., być może się mylę, ostatnio staram się po odgrzaniu szyby poszczać ciepło na wnętrze samochodu by szyba była sucha ,

Ale to jak? W trakcie jazdy - już w nagrzanym samochodzie - nie włączasz nadmuchu na szybę i jest lepiej? Do czasu jak mi nie zamontują podgrzewania szyby będę próbować różnych wariantów nadmuchu - zobaczymy, ( ale nawet w maluchu jakoś mi tak nie zamarzało - przynajmniej nie pamiętam :)
Ale też może to wina płynu - wlałam koncentrat - jutro podobna pogoda, będę testować.
_________________
Od f126p do Dustera
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne