Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Prośba o radę (zakup Dacii)
Autor Wiadomość
Kaśka00 
Zielony listek


Marka: Kia
Model: Picanto
Silnik: 1.1
Rocznik: 2004
Dołączyła: 15 Sty 2019
Posty: 4
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2019-01-15, 09:34   Prośba o radę (zakup Dacii)

Cześć Wszystkim!

Miałam zamiar przywitać się w dziale, który do tego służy, ale zwróciłam uwagę, że witają się tam już szczęśliwi posiadacze Dacii, a ja jak na razie czaję się, jeśli chodzi o zakup.
Postanowiłam zasięgnąć porady ekspertów.

Może krótko opiszę sytuację.
Od trzech lat (czyli mniej więcej odkąd posiadam prawo jazdy) poruszam się Kią Picanto 2004, 1.1. To moje pierwsze auto, jeżdżę codziennie do pracy (ok. 50 km dziennie) + raz na jakiś czas dłuższa trasa i oczywiście raz w roku wakacje nad polskim morzem :-> na co dzień użytkuję auto sama, w weekendy czy wakacje Mąż+ Syn (10 lat)+ chihuahua ;-)

Przyszedł czas na zmianę auta. Wybór padł na nową Dacię, głównie ze względu na cenę oczywiście.

No i warunek pierwszy- ma być większe (i bagażnik, żeby był większy!)
Ma niewiele palić i się nie psuć przez min. 6 lat :-D no i niech się szybciej zbiera, bo z moją Pikantną to już oszaleć idzie zanim się rozpędzi :-P

Moje pytanie, Sandero czy Logan? Jestem kobietą, no nie będę ukrywać, że nie znam się kompletnie na szczegółach. Mąż jest za Logan, ja nie wiem czy taki kolos (w porównaniu z aktualną Kią) nam potrzebny.

No i zaniepokoiły mnie ostatnie latające w necie informacje o awaryjności Dacii...

Doradźcie coś, proszę.

Pozdrawiam
Kaśka
 
sabb 


Marka: Renault
Model: Clio
Silnik: 1.0 TCe
Rocznik: 2022
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Dołączył: 29 Paź 2017
Posty: 34
Skąd: śląskie
Wysłany: 2019-01-15, 10:25   Re: Prośba o radę (zakup Dacii)

Kaśka00 napisał/a:

No i warunek pierwszy- ma być większe (i bagażnik, żeby był większy!)
Ma niewiele palić i się nie psuć przez min. 6 lat :-D no i niech się szybciej zbiera, bo z moją Pikantną to już oszaleć idzie zanim się rozpędzi :-P

Moje pytanie, Sandero czy Logan? Jestem kobietą, no nie będę ukrywać, że nie znam się kompletnie na szczegółach. Mąż jest za Logan, ja nie wiem czy taki kolos (w porównaniu z aktualną Kią) nam potrzebny.


Kaśka

1.nie ma problemu
2.spalanie można zaakceptować
3.Dacie wcale się nie psują częściej od innych , jest trzyletnia gwarancja
4.szybciej od Picanto to raczej z tym mocniejszym silnikiem (droższym) - 90 KM
5.Logan ma większy bagażnik ale Sandero można powiększyć - jest bardziej uniwersalny.
Aha -nie wiem skąd te info o awaryjności ?
Ostatnio zmieniony przez sabb 2019-01-15, 10:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-01-15, 10:27   

Z racji tego, że jest chihuahua, to koniecznie coś większego, czyli Logan. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Musisz gdzieś upchnąć tego zwieeeerza. ;-)

A tak na serio - Logan to, mówiąc prosto, Sandero ze stopniowanym tyłem. Masz większy bagażnik, ale gorszy dostęp (Sandero i tak ma spory kufer). W moim mniemaniu Logan trochę gorzej się prowadzi na zakrętach. Poza tym inne wrażenia (przyspieszenie, hamowanie, dźwięki itp.) będą na zbliżonym poziomie.

Najlepiej przejedź się Sandero, bo Logana mało który dealer ma na stanie do jazd próbnych. Sama zobaczysz czy Ci odpowiada jego wielkość, czy nie.
Nie wiem o co chodzi z tą awaryjnością Dacii, ale zapewniam Cię, że nie odbiega ona na minus od średniej. Poza tym najczęściej "psują" się drobiazgi, czego nie można powiedzieć o tzw. uznanych markach.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
gfedorynski 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-15, 10:32   

Przesiadałem się z bardzo podobnego picanto do dacii (w moim przypadku lodgy, potrzebowaliśmy sporo większego samochodu).

Zmiana całkiem przyjemna, parę rzeczy wychodzi z czasem (gorsza tapicerka niż w kii, wykładziny to już w ogóle porażka), ale większość problemów, o których piszą ludzie w sieci, tak naprawdę nie występuje - zapenie nie jechali nigdy dacią.

Jeśli mieścicie się do picanto (bez bagażnika dachowego?), to nawet w sandero będzie dużo miejsca. Różnica w spalaniu nie będzie szczególnie zauważalna i jeśli to jedyny samochód w rodzinie, to bagażnik logana byłby zdecydowanie przyjemniejszy. Jeśli jednak miałoby to zaszkodzić komfortowi codziennych dojazdów, sandero wystarczy.

Picanto jeździło mi się całkiem spoko, natomiast kiedy po jakimś czasie do niego wracałem, rzeczywiście miałem wrażenie mułowatości. Więc dynamika dacii nawet z silnikiem wolnossącym jest zadowalająca.
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-01-15, 10:34   

Polecam pójść do salonu i przejechać się Sandero i Sandero Stepway i pokonać jednym i drugim śpiących policjantów. Logan raczej dla emerytów.
_________________
Browar domowy Mariampol
 
Linde 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1,6SCe
Rocznik: 2018
Dołączył: 09 Cze 2018
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-01-15, 10:46   

Moja propozycja dla Ciebie to Dacia Logan MCV TCE90LPG.
Nie żadne małe i ciasne Sandero - dobre dla singla, tylko normalny samochodzik kombi, który da Ci większe możliwości. Dziecko rośnie, pojawi się nowy sprzęt sportowy, macie chyba jakieś rowery? Czy tylko teczuszka do biura i koniec ;-)
Wakacje, weekend z cała paką, treningi syna, jakieś zakupy itp. itd.
Dacia daje Ci możliwość zakupu w miarę przestronnego auta za rozsądne pieniądze.
Nie da sobie wmówić, że za ciasne buty się rozchodzą ;-)
Duży to może był kiedyś Scorpio kombi.

Z nowym autem trzeba będzie jakiś dłuższy lub krótszy okres czasu żyć, a po co się ograniczać? Życie jest za krótkie na małe i ciasne auta.
Zakup nowego samochodu to okazja to zmiany koncepcji i droga do nowych możliwości. Masz teraz bardzo malutki samochodzik, który ogranicza Twoje możliwości.
Moja propozycja jest taka, że możesz wykorzystać zakup nowego auta i zacząć wykorzystywać je wszechstronnie.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3603
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-15, 10:58   Re: Prośba o radę (zakup Dacii)

Kaśka00 napisał/a:
No i warunek pierwszy- ma być większe (i bagażnik, żeby był większy!)
Moje pytanie, Sandero czy Logan?

Witaj! Ja przesiadałem się z Matiza, czyli wnętrza ciut mniejszego od Picanto, ale jeśli chodzi o bagażnik to minimalnie. O ile pamiętam pojemność bagażnika w Picanto I to 157l. Przy Twoich założeniach uważam, że idealnym wyborem będzie Sandero, koniecznie z silnikiem TCe90, warto też wtedy rozważyć wersję Stepway idealną na miejskie krawężniki i drogi gruntowe. Bagażnik Sandero będzie i tak ponad 2x większy od Picanto (320l). Ja po 12 latach eksploatacji Matiza (rodzina 2+1 a czasami 2+2) teraz przy wyjeździe wakacyjnym nie jestem w stanie wypełnić tego bagażnika w Sandero :mrgreen: Na co dzień, nawet przy większych zakupach bagażnik zieje pustką.
Logan (sedan) ma wnętrze zbliżone do Sandero, bagażnik wprawdzie większy, ale ograniczający możliwość okazjonalnego przewiezienia większych sprzętów. W Sandero spokojnie można wozić dużego psa (lub inne zwierzątko) w bagażniku mając z nim kontakt po zdjęciu półki.
Inaczej mówiąc- Sandero uważam za o wiele bardziej uniwersalne, szczególnie dla kogoś, kto już przyzwyczaił się do tego typu nadwozia.
No i zwróćcie uwagę na wersję Stepway- wizualnie i użytkowo to zupełnie inny samochód od zwykłej Sanderki. A jeżeli Logan, to tylko kombi w wersji MCV, ale to już naprawdę autobus w porównaniu z Picanto i nie każdemu coś takiego jest potrzebne na co dzień.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-01-15, 11:29, w całości zmieniany 4 razy  
 
Kaśka00 
Zielony listek


Marka: Kia
Model: Picanto
Silnik: 1.1
Rocznik: 2004
Dołączyła: 15 Sty 2019
Posty: 4
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2019-01-15, 11:12   

gfedorynski napisał/a:
Jeśli mieścicie się do picanto (bez bagażnika dachowego?)


Bez dachowego :mrgreen:

Dziękuję za wszystkie opinie.

Niepokój wzbudza to https://www.se.pl/auto/po...-rLE3-LGYu.html

Tak, obok Sandero Stepway ostatnio miałam okazję parkować, wyglądała obok naszej Kijanki jak niezła terenówka ;-)
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3603
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-15, 11:26   

Kaśka00 napisał/a:
Niepokój wzbudza to https://www.se.pl/auto/po...-rLE3-LGYu.html

Nie czytaj niemieckich, tendencyjnych testów i broń Boże nie mów o nich swojej Dacii, bo naprawdę uwierzy i zacznie się psuć :mrgreen:
A patrząc na to- to kolejny powód do wyboru Sandero a nie Logana... :-P
To jest zaiste ciekawe porównanie, bo mechaniczne różnice Logan-Sandero to tylko nadwozie a poza tym to te same silniki, hamulce, większość zawieszenia, ta sama elektronika, wyposażenie wnętrza... w Loganach psuje im się bardziej?
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-01-15, 12:33   

Loganami jeździ więcej ludzi nieobytych co powoduje więcej usterek :-P
_________________
Browar domowy Mariampol
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-01-15, 12:36   

Loganów się sprzedaje dużo mniej, niż Sandero, a technologia ta sama. W związku z tym usterki występują te same (teoretycznie) i z taką samą częstotliwością, ale przypada to na mniejszą ilość samochodów, więc statystycznie wygląda gorzej.
Może być też tak, jak napisał Obywatel MK. :mrgreen:
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-01-15, 13:18   

Mam sąsiada który trzeci raz zmieniał sprzęgło w Fabii Sedan 1.2 HTP bo rusza podobnie jak ten gość. :-D

https://www.youtube.com/watch?v=-3IPDQzixUo
_________________
Browar domowy Mariampol
Ostatnio zmieniony przez Obywatel MK 2019-01-15, 13:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
stepwayka 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe LPG
Rocznik: 2018
Wersja: Comfort
Dołączyła: 28 Paź 2012
Posty: 23
Skąd: kujawy
Wysłany: 2019-01-15, 18:04   

Cześć Kasiu!

Polecam Ci zakup Sandero ale... Stepway. Jeździłam wersją I od 2011 do 2018. Byłam bardzo zadowolona. I żadna awaria przez ten czas mi się nie przytrafiła.
Wiadomo kolejne generacje to o wiele ładniejszy wygląd i całkiem inny komfort jazdy.
W każdym razie nie ma co się bać Dacii.
Ostatnio zmieniony przez stepwayka 2019-01-15, 18:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2019-01-15, 18:59   

Rankingi awaryjności są ilościowe, nie jakościowe. Kiedyś udało mi się dokopać do konkretnego wyniku TUV i np znalazłem że za katastrofalny wynik Logana w kategorii elektryka dopowiadają przepalone żarówki oświetlenia tylnej tablicy rejestracyjnej - no owszem usterka, ale łatwo i tanio naprawialna. Jeśli chodzi o konkretne usterki to z lektury forum wynika że są rzadkie.
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 877
Skąd: EL
Wysłany: 2019-01-15, 20:08   

Jam widać każdy z forumowiczów będzie polecał swoje auto. A to coś oznacza o jakości na korzyść tych aut. Dla jednej osoby Sandero jest wystarczajace do jazdy do pracy. Sporadyczne wyjazdy z rodziną - Sandero może być z małe. Skoro mąż woli Logana to może delikatnie sugeruje o możliwości powiększenia rodzinki? ;)
Ja jestem zadowolony z Logana kombi, czyli MCV. Ale lubię zapas w bagażniku. Wcale tego nie odczuwam na spalaniu, ale manewry na parkingu czasem wymagają kilkukrotnej zmiany biegów - przód-tył. Logan MCV ma 4,5 metra długości.
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-01-15, 23:08   

Kaśka
Jeżeli tylko będziesz mogła to wsiądź na chwilkę do Dustera, a najlepiej trochę się nim przejedź po wertepach - koniecznie z mężem....
_________________
Od f126p do Dustera
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3603
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-15, 23:39   

maugu napisał/a:
... wsiądź na chwilkę do Dustera

:mrgreen: Teraz czekamy aż przyjdzie jakiś właściciel Lodgy, by wypromować ten model jako idealnego, zwrotnego następcę Picanto na jednoosobowe przejazdy do pracy... :mrgreen: Żarcik...
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-01-15, 23:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2019-01-15, 23:48   

To ja tak od d*py strony napiszę kilka ciekawostek:

1. Sandero jest minimalnie mniejszych gabarytów co Golf IV, który 20 lat temu był uważany za minimum auta rodzinnego.
2. Nie macie dziecka do lat 2, więc problem ze zmieszczeniem wózka z gondolą odpada.
3. Zawsze uważam, że lepiej wziąć mniejsze auto i raz do roku dziecko będzie musiało "przecierpieć" brak rowerka nad morzem, niż brać kolubrynę i przez 300 dni w roku utrudniać sobie znalezienie wystarczająco dużego miejsca do parkowania w zatłoczonym centrum.
4. Jeżeli już zdecydujecie się na większy kufer, to warto rozważyć Logana MCV. Traci on wolniej na wartości, więc za 6 lat spokojnie odzyskacie te 3700zł nadpłaty. A wtedy będziecie mieli auto nawet do biwakowania w 2 osoby, zamiast zabierania namiotu.
5. Dla większej dynamiki nad Pikoczento należy wybrać 0.9tce, bo 1.0 wolnossące ma sens głównie w mieście.
6. W przypadku Sandero również warto się przyjrzeć wersji Stepway, gdyż ma tą samą przypadłość co MCV - wolniej traci na wartości i w ogólnym rozrachunku (po podliczeniu kosztów po odsprzedaży) nie będziesz stratna.
7. Nie miejmy klapek na oczach - mamy nowy rok i powinniśmy pamiętać, że w przeciwieństwie do Dacii niemal wszystkie inne marki mają teraz wyprzedaże. Może się okazać, że nówka z placu "droższej marki" w roczniku 2018, będzie już tylko nieznacznie droższa niż świeża Daćka zamówiona do produkcji.
Ostatnio zmieniony przez GRL 2019-01-15, 23:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2019-01-16, 07:12   

Cytat:


Dokładnie jak kolega napisał, dodam trochę jeszcze.

Logana trudniej zaparkowac
Logan ma więcej miejsca na nogi z tyłu, zauważalnie
Jeśli Logan, to raczej MCV, zwykły jest bardziej kojażony z Taxi
Stepway ma bardzo dużo zalet w praktyce, nie tylko wygląd
Sandero ma w zupełności wystarczający bagażnik dla 3 osób.

Może się okazać że I20 ma podobna cenę do Stepway, czy inne Rio, warto poszukać.
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-01-16, 08:22   

Dymek napisał/a:
maugu napisał/a:
... wsiądź na chwilkę do Dustera

:mrgreen: Teraz czekamy aż przyjdzie jakiś właściciel Lodgy, by wypromować ten model jako idealnego, zwrotnego następcę Picanto na jednoosobowe przejazdy do pracy... :mrgreen: Żarcik...

Niespecjalnie żarcik, ja podobnie eksploatuje samochód jak Kaśka z tym, że mam krótszy dojazd, ale robię codziennie dość duży skrót po drodze pozaklasowej - Duster sprawdza się idealnie. Nie znam uwarunkowań Kaśki więc to tylko opcja do przemyślenia. Myślałam o lpg, ale na razie (gwarancje itp) temat zawieszony.
_________________
Od f126p do Dustera
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2019-01-16, 08:23   

W zasadzie należałoby zacząć od sprawy elementarnej - ile chcesz maksymalnie wydać? Bo Dacię można kupić za mniej niż 30 tys zł ale też za więcej niż 70.
Logan to sedan, czyli jak słusznie zauważyli koledzy wyżej - to takie Sandero, do którego doczepiono duże 500 litrowe pudło bagażnika. Auto jest dość długie i jak każdym sedanem, manewrowanie i parkowanie nim nie jest łatwe, nawet jeśli posiada czujniki cofania. Chętnie wybierają go taksówkarze, bo odrębny bagażnik przydaje się szczególnie zimą. Często otwierany nie powoduje wyziębiania wnętrza. Jeśli już decydować się na Logana, to o wiele praktyczniejszą wersją jest MVC - najlepiej podniesiona wyżej wersja Stepway. Tył opada pionowo, wiec cofanie jest bardziej przewidywalne - oczywiście nadal pozostaje sprawa długości całkowitej. Niewątpliwą zaletą takiego nadwozia są ogromne możliwości załadunkowe. Da się tym przewieźć niemal wszystko a wakacyjny wyjazd nie oznacza żadnych ograniczeń w doborze walizek i innych bagaży :mrgreen: Sandero (czy to zwykłe, czy podniesiona wersja stepway) jest bardziej poręcznym autkiem do użytkowania na co dzień , ale na wyjazdy weekendowe czy wakacyjne, gdzie potrzeba zawsze sporo miejsca na bagaż, nadaje się już mniej (oczywiście nadal pozostając w porównaniu z Picanto sporo większym pojazdem). W cenie dobrze wyposażonego Sandero stepway można już kupić przednionapędowego Dustera wyposażonego w to co naprawdę niezbędne. A ten ostatni jest autem z pewnością najbardziej uniwersalnym i moim zdaniem najładniejszym. I to auto polecam ci w pierwszej kolejności. Nie jest na tyle większe od Sandero, aby sprawiało kłopoty w manewrowaniu czy parkowaniu, a wielki prześwit i wysoka pozycja za kierownicą ( ponad pół metra wyżej od zwykłych aut) sprawiają,że niegroźne są mu dziury w jezdni, krawężniki a widoczność zza kierownicy doskonała. Duster ma bardzo komfortowe zawieszenie o długim skoku, które w połączeniu z dużymi kołami o wysokim profilu nie zachęca wprawdzie do wyścigów, ale w codziennej eksploatacji wypada doskonale. Te zalety dla kobiet mają spore znaczenie. :mrgreen: Jeśli Sandero czy Logan MVC,to raczej silnik benzynowy turbo, jest solidny, w miarę oszczędny i dynamiczny.Jeśli Duster to cenowo najlepiej wolnossący 1,6 16V. Warto więc wybrać się na weekend do salonu, poprzymierzać, przejechać się różnymi modelam - róznież po złych nawierzchniach i drogach gruntowych i na pewno coś wybierzesz. Nadmierna usterkowość Dacii to mit. Nie psują się częściej niż inne marki, za to naprawy są o wiele tańsze z racji prostoty konstrukcji i cen części.
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2019-01-16, 08:39, w całości zmieniany 3 razy  
 
Piitubski 


Marka: Dacia będzie
Model: Duster był
Silnik: będzie
Dołączył: 17 Lis 2015
Posty: 716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-16, 09:19   

Mam Dustera - jestem zadowolony, oprócz wysokiego spalania ( średnie 9.3).
Ostatnio zmieniony przez Piitubski 2019-01-16, 09:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
Kaśka00 
Zielony listek


Marka: Kia
Model: Picanto
Silnik: 1.1
Rocznik: 2004
Dołączyła: 15 Sty 2019
Posty: 4
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2019-01-16, 09:26   

PiotrWie napisał/a:
Rankingi awaryjności są ilościowe, nie jakościowe.


Dobrze wiedzieć, dzięki za info :-)

eio napisał/a:
Sporadyczne wyjazdy z rodziną - Sandero może być z małe.


Oj wydaje mi się, że nie widziałeś bagażnika Picanto, prawie każdy w porównaniu z nim to dla mnie będzie ogrom miejsca i pewnie będę miała problem, żeby go zapełnić :mrgreen:

eio napisał/a:
Logan MCV ma 4,5 metra długości.


Oj nieee, to naprawdę jak autobus, raczej się nie skuszę.

maugu napisał/a:
Jeżeli tylko będziesz mogła to wsiądź na chwilkę do Dustera


Miałam okazję się przejechać i zaskoczyła mnie mała ilość miejsca z przodu jak na takie auto, ale to było raz, na krótkiej trasie, więc może złudne wrażenie.

GRL napisał/a:
2. Nie macie dziecka do lat 2, więc problem ze zmieszczeniem wózka z gondolą odpada.
3. Zawsze uważam, że lepiej wziąć mniejsze auto i raz do roku dziecko będzie musiało "przecierpieć" brak rowerka nad morzem, niż brać kolubrynę i przez 300 dni w roku utrudniać sobie znalezienie wystarczająco dużego miejsca do parkowania w zatłoczonym centrum.


Samo sedno, chyba więc Sandero...

Dar1962 napisał/a:
W zasadzie należałoby zacząć od sprawy elementarnej - ile chcesz maksymalnie wydać?


Jak najmniej! :mrgreen: a tak serio, patrząc na aktualne ceny, to widzę, że nasze potrzeby spełnione zostaną za nie mniej niż 42 000 zł :roll:
 
Linde 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1,6SCe
Rocznik: 2018
Dołączył: 09 Cze 2018
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-01-16, 10:18   

Wypowiedziałem się już raz wcześniej, ale może zbyt abstrakcyjnie. :?: Przy czym nie piszę z własnego punktu widzenia ale biorąc pod uwagę przyszłe potrzeby ZW @Kaśka00.

Infantylizm niektórych wypowiedzi a zwłaszcza opinie, że Dacia Logan to duży samochód są porażające. Jeszcze te uwagi na temat zawracania :mrgreen: Proponowanie rozwijającej się rodzinie emeryckiego samochodziku Sandero Stepway - bo niby jest ładne - a które niczym w gabarytach nie różni się od Sandero jest po prostu bezczelnością do sześcianu.

Czyżby tak bardzo spadły wyniki sprzedaży Sandero Stepway, że forumowi naganiacze muszą koniecznie upchnąć kolejne już zamówione miejsca produkcyjne?
Ile ofert sprzedaży poszło na PW?

1. Chłopak, który ma dzisiaj 10 lat za 4 - 5- 6 lat będzie miał ponad 170 - 185 cm wzrostu. Młody chłopak to nie chihuahua, jego wzrost, gabaryty i potrzeby rosną. Chyba, że to mąż będzie jeździł na tylnym siedzeniu, a może sama założycielka wątku?
A może mądrzy doradcy sami chcieliby jeździć na tylnym siedzeniu 2 - osobowego Sandero z podkurczonymi pod brodę kolanami?
Czy tak wielu wychowało się na Fiacie 126p, że ciasnota to dla nich normalność?
 
gfedorynski 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-16, 10:33   

Bo w dusterze to masz tyle więcej miejsca z tyłu w porównianiu z sandero.

Za 5-6 lat to sobie zmienią samochód jak im będzie wtedy pasowało.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne