Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Szabelkowy Duster
Autor Wiadomość
Szabelka 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 K4M
Dołączył: 21 Sie 2018
Posty: 235
Skąd: GOP
Wysłany: 2018-08-23, 09:42   Szabelkowy Duster

Dołączyłem do zacnego grona posiadaczy Dacii więc i zakładam temat w którym będę od czasu do czasu wrzucał relację z małych prac modyfikacyjnych :)

Samochód to tak pokrótce przedliftowy Duster z zagazowanym silnikiem K4M. Nie jest to wybitnie bogata wersja ale... takie uwielbiam :D jest idealną baza wyjściową do wszelakich modyfikacji "pod siebie".

Planów jest sporo, część powoli wchodzi lub na dniach wejdzie w życie. Najważniejszy mod jaki się wkrótce pojawi (tutaj mam nadzieję, że nie dostanę permanentnego bana) to kompletny rebranding na Renault :) nie mniej poniżej fota mojej "bazy" do dalszych prac :D

3.jpg
take łoto łun ;)
Plik ściągnięto 44 raz(y) 151,92 KB

_________________
DORTP.TV - Duster Off Road Team Poland | Dacia | Renault | News | Lifestyle | Dacia Duster Off-Road - pytania i odpowiedzi
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2018-08-23, 09:51   

To będzie taki Russia Style. ;-) Na pewno będzie budził zainteresowanie.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
Szabelka 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 K4M
Dołączył: 21 Sie 2018
Posty: 235
Skąd: GOP
Wysłany: 2018-09-02, 17:48   

No to słowo się rzekło :) dacionault zyskał orurowanie, ciemne szyby i na razie częściowy rebranding :)

_________________
DORTP.TV - Duster Off Road Team Poland | Dacia | Renault | News | Lifestyle | Dacia Duster Off-Road - pytania i odpowiedzi
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz

Wysłany: 2018-09-02, 18:26   

No i gratulacje.

Dzięki za odwiedziny w Zrębicach.
 
Szabelka 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 K4M
Dołączył: 21 Sie 2018
Posty: 235
Skąd: GOP
Wysłany: 2018-09-02, 18:38   

Również dziękujemy za ciepłe przyjęcie, fajnie było poznać kolejną ekipę maniaków :) następnym razem przyjedziemy na cały weekend :)
_________________
DORTP.TV - Duster Off Road Team Poland | Dacia | Renault | News | Lifestyle | Dacia Duster Off-Road - pytania i odpowiedzi
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz

Wysłany: 2018-09-02, 18:53   

Zapraszamy.
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-09-03, 09:09   

Z tym rebrandingiem zastanowiła mnie jedna rzecz.

Czy nie będzie ryzykownie jeździć Reno z dowodem rejestracyjnym "Dacia"? Trochę bym się bał nadgorliwego policjanta, któremu trzeba będzie tłumaczyć, że znaczek tylko zmieniony. Vin się niby będzie zgadzał, ale kto wie, czy nadgorliwy Pan Władza nie zatrzyma dowodu rejestracyjnego do wyjaśnienia.

Ktoś wie coś na temat przepisów w tej kwestii?
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3668
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-03, 09:34   

Fajna przerobka, ladnie wyszedl montaz lamp poliftowych , gril z renault tez spoko wyglada , a jeszcze spytam jak ogarnales zaczepy lamp przy grilu ? jakis dosztukowany plastik czy katownik do starej lampy zostal przykrecony ?

Swilk, nie sadze , zeby to byl problem tym bardziej , ze renault-dacia jest jednym koncernem i to auto (DD) wychodzilo rowniez pod brandem Renault .
 
Szabelka 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 K4M
Dołączył: 21 Sie 2018
Posty: 235
Skąd: GOP
Wysłany: 2018-09-03, 10:04   

Nadgorliwy policjant to nawet za żarówkę może uwalić dowód :)

Lampy to niestety nie jest plug&play (ale też nie nadzwyczaj skomplikowana przeróbka), zaczepy boczne trzeba było przerobić - urżnąć oryginalne i przykręcić krótsze kątownik. Do tego modyfikacja kostki pod żarówki W21/5 których w przedlifcie ni ma :)
_________________
DORTP.TV - Duster Off Road Team Poland | Dacia | Renault | News | Lifestyle | Dacia Duster Off-Road - pytania i odpowiedzi
 
kicpra 


Marka: Dacia/Ford
Model: Logan MCV II/Mondeo mk4
Silnik: 0.9 tce 120KM 188nm/2.2 TDCI 213KM 490nm
Rocznik: 2017/2008
Wersja: Stepway Outdoor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 810
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-03, 20:45   

To 99% MPowerow powinni zatrzymać, żeby sprawdzić czy faktycznie pod maska siedzi szatan, a w dowodzie 1.6 lpg dla niższych opłat :D
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2018-09-03, 21:01   

Że co? Od kiedy to będą go ścigać za umieszczenie znaczka Renault na aucie, którego producent jest własnością koncernu Renault i którego znaczek jest na połowie elementów auta? Jakaś podstawa prawna?
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2018-09-03, 21:17   

Odróżniam specjalisto, ponieważ mój Czczigodny Tata jest rzecznikiem patentowym od kilkudziesięciu lat i jest w gronie 1000 najlepszych specjalistów na Świecie w tym fachu. I chcąc nie chcąc słucham bardzo dużo o jego pracy.

I NIGDY nie słyszałem o tego typu naruszeniu znaku towarowego. Gdyby kolega Szabelka stworzył auto typu SAM i umieścił na nim logo Renault to faktycznie miałby potężne problemy. Ale to auto wyprodukowane przez Dacię - własność Renault, a on umieszczając logo na aucie nie robi tego z powodów zarobkowych, tylko dla fanu/bo mu się tak podoba/bo woli mieć znaczek Renault, a nie Dacii.

A co z kierowcami, którzy np. naklejają sobie znaczek Polski Walczącej/Powstania Warszawskiego z dopiskiem "Pamiętamy"? A co z tymi, co sobie naklejają znaczek McDonald's, albo np. logo Hondy posuwające (przepraszam za wyrażenie) logo Nissana? Wszyscy mają iść pod sąd?

Mój dawny szef miał Audi Q7 i wszystkie znaczki na nim pozmieniał na znaczki Seata (był szefem importera Seata). Jeździł takim autem 3 lata i co? I nic. Nikt mu nigdy żadnych zarzutów nie postawił, policja się nie czepiała. A z racji swojego stanowiska spotykał się z różnymi wysoko postawionymi ludźmi z szeroko pojętej europejskiej branży motoryzacyjnej.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2018-09-03, 21:49   

Powolny napisał/a:
Problem w tym, że już prezentuje publicznie.
I co Ty na to?


No i co z tego? Na wielu elementach tego auta jest logo Renault. To mechanik reperujący jego samochód też ma to zgłosić odpowiednim organom ścigania, jak zobaczy takie logo w Dacii?
Widuję też bardzo dużo aut, które mają alufelgi od innej marki. Np. w VW widuję regularnie felgi od Audi. Ja wiem, że to przez ten sam rozstaw śrub i inne techniczne kwestie, dzięki którym te felgi są Plug&Play (wszak to jeden koncern). I to też jest prezentowane publicznie.

Prezentowanie publiczne, za które grozi odpowiedzialność karna, to właśnie film, serial, gazeta itp. Proces karny masz w tym przypadku jak w banku zwłaszcza wtedy jak prezentujesz logo w negatywnym kontekście. Czyli np. pokazujesz w filmie wyraźnie, że auto miało niegroźną kolizję, a kierowca zmarł na miejscu. I potem dywagacje policjantów i innych specjalistów, że dziwią się, że auto niby nowoczesne, a przy niewielkiej kolizji kierowca poniósł śmierć. A do tego wszystkiego wyraźnie widoczne logo producenta auta. A to nie to samo co po prostu jeżdżenie prywatnie Dacią z logo Renault.

Inny przykład odnośnie logo: kupisz samochód poleasingowy od LeasePlanu. W momencie sprzedaży ma on podkładki pod tablice rejestracyjne tej właśnie firmy. I co mi grozi, jeśli ich zaraz nie zmienię na "neutralne"? Przecież auto nie jest już własnością LeasePlanu...

Odpowiedzialność karna rzeczywiście grozi, jeśli umieszczasz czyjeś logo (lub łudząco podobne) na produkcie, który zamierzasz sprzedawać, albo jest on Twoją konstrukcją, ale z jakiegoś powodu umieszczasz na nim obce logo. Czyli robisz to w sposób, który umożliwia przeciętnemu konsumentowi pomylenie tego, co Ty sprzedajesz z tym, pod co się podszywasz.
W przypadku Szabelki nie ma takiego zagrożenia. Do tego dochodzi jeszcze fakt, że kilkaset kilometrów na wschód od Warszawy jeżdżą setki takich samych aut właśnie ze znaczkiem Renault.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-09-03, 23:17   

No muszę powiedzieć Szabelka że fajnie to Tobie wyszło - gratulacje. I pytanie z tyłu na klapie też rombik czy jak to się ta figura poprawnie nazywa?
_________________
Autko do jeżdżenia - zużycie poglądowe dla zainteresowanych: 1.6 SCe 115 KM
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2018-09-04, 08:42   

Powolny - nie będę dalej robił Szabelce OT w jego temacie. Powiem Ci tylko, że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. Kompletnie mylisz pojęcia co jest karalne, a co nie.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
Szabelka 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 K4M
Dołączył: 21 Sie 2018
Posty: 235
Skąd: GOP
Wysłany: 2018-09-04, 09:51   

Został podjęty ciekawy temat. Ani razu mi przez myśl nie przeszło, że może przyczepić się do mnie samo Renault. O tyle mało realne, że każda część którą obecnie kupiłem (od śrubek, przez nakładki zderzaków, po lampy i wiele, wiele więcej) przyszła w pięknym biało szarym pudełeczku "Renault Parts" :)

Dużo szukałem informacji o modyfikacji Dacia->Renault i na przykład przed liftem kratka grilla była taka sama dla Reniek i Dacii a różniły się tylko chromowaną nakładką. Co ciekawe po ściągnięciu nakładki z logo Dacii to ten czarny plastik pod znaczkiem Dacia jest wyprofilowany pod rąb Renault :D

d3mol3k napisał/a:
No muszę powiedzieć Szabelka że fajnie to Tobie wyszło - gratulacje. I pytanie z tyłu na klapie też rombik czy jak to się ta figura poprawnie nazywa?

Dzięki, oczywiście z zewnątrz będzie full rebrand :) udało mi się dostać nawet oryginalne kołpaczki z logo Renault. Szukam jeszcze poduszki powietrznej (lub samej nakładki) z diamentem ale to na rynkach wschodnich jest deficytowy (albo koszmarnie drogi) towar :D wnętrze zostawiam oryginał, z czasem może przerobię na polifta (w Renault w przedlifcie jest bardzo podobne wnętrze do Dacii z polifta) :)
_________________
DORTP.TV - Duster Off Road Team Poland | Dacia | Renault | News | Lifestyle | Dacia Duster Off-Road - pytania i odpowiedzi
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 835
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-09-04, 10:47   

SWilk napisał/a:
Z tym rebrandingiem zastanowiła mnie jedna rzecz.

Czy nie będzie ryzykownie jeździć Reno z dowodem rejestracyjnym "Dacia"? Trochę bym się bał nadgorliwego policjanta, któremu trzeba będzie tłumaczyć, że znaczek tylko zmieniony. Vin się niby będzie zgadzał, ale kto wie, czy nadgorliwy Pan Władza nie zatrzyma dowodu rejestracyjnego do wyjaśnienia.


A co policjant zrobić ma jak zobaczy samochód bez oznaczeń -- silnika, modelu, ba, czasem nawet marki?

Powolny napisał/a:
Drugie - to ochrona producenta części przed podróbkami


Problem byłby gdyby człek chciał wprowadzać do obrotu pojazdy oznaczone cudzym (takim, o którego nie ma praw) znakiem towarowym -- czyli brać prestiżową Dacię i montować na niej nieco mniej prestiżowe oznaczenia (RR, OOOO, etc.).

W tym przypadku nawet nie ma co rozważać problematyki tzw. wyczerpania praw do znaku towarowego, bo nie tędy droga.
Ostatnio zmieniony przez defunk 2018-09-04, 10:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-09-04, 23:27   

Piszesz ogólniki a próbujesz zabłysnąć jak byś był ekspertem. Nikt go ścigał nie będzie bo Renault jest w100% właścicielem Dacii. Mnie akurat taka przeróbka się nie podoba bo to tak jakby ktoś z Volkswagena robił Audi. Ale to jest tylko moje zdanie
 
Piotrek721015 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dci 90 KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Wrz 2010
Posty: 443
Skąd: ZGY
Wysłany: 2018-09-05, 05:54   

Ja kupując Dustera, już w salonie miałem propozycję od dilera, że za 700 zł dodatkowo przełoży mi wszystkie oznaczenia na zewnątrz pojazdu na znaczki Renault. Zrezygnowałem. Wybrałem Dacie.
 
pan_dziobak 


Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Confort
Dołączył: 04 Maj 2018
Posty: 102
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2018-09-05, 09:51   

Takie kocopoly ze az oczy bola. To co mam na aucie, moim aucie to moja sprawa. O ile wsrod aut takie rebrandingi nie sa zbyt popularne o tyle w srodowisku motocyklowym/motorowerowym sa bardzo popularne. Jak obracam sie w srodowisku od 15 lat tak nigdy nie slyszalem by do kogokolwiek przyczepila sie czy to policja czy to marka o jakies oznaczenia czy naklejki etc.
Chinski romet ogar 900 byl kopia yamahy x1. Mialem, przerabialem i zyje.

A Szabelke witam, po blasze widze ze moje rejony ;)
 
Szabelka 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 K4M
Dołączył: 21 Sie 2018
Posty: 235
Skąd: GOP
Wysłany: 2018-10-29, 14:09   

środek zyskał nową konsolę, radio i podgląd z kamry cofania :D wsio pięknie zautomatyzowane :) kombinuję jeszcze z podłączeniem radia do oryginalnego pilota przy kierownicy ale opór na instalacji pilota wynosi ponad 500ohm i radio ignoruje sygnał...

_________________
DORTP.TV - Duster Off Road Team Poland | Dacia | Renault | News | Lifestyle | Dacia Duster Off-Road - pytania i odpowiedzi
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-29, 15:42   

Kamera "patrzy' ci zbyt wysoko i nie widać ziemi tuż za samochodem- wygląda jakby była ustawiona zbyt poziomo a nie pod kątem w dół.
Widać to zresztą wyraźnie po liniach obrysowych, które w perspektywie powinny wyglądać na poziome.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-10-29, 15:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
Szabelka 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 K4M
Dołączył: 21 Sie 2018
Posty: 235
Skąd: GOP
Wysłany: 2018-11-14, 16:23   

też mi się tak wydaje :D kamerka jest integralną częścią lampki więc będę musiał porzeźbić :)

tymczasem zdecydowałem się na większe kółka, na pokładzie wylądowały siedemnastki 225/65 :D jak trochę pojeżdżę to zdam relację co jest na plus a co jest wadą w normalnym użytkowaniu :)

Clipboard01.jpg
Plik ściągnięto 31 raz(y) 239,73 KB

_________________
DORTP.TV - Duster Off Road Team Poland | Dacia | Renault | News | Lifestyle | Dacia Duster Off-Road - pytania i odpowiedzi
 
Szabelka 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 K4M
Dołączył: 21 Sie 2018
Posty: 235
Skąd: GOP
Wysłany: 2019-01-17, 15:50   

tak się tylko pochwalę ;) razi mnie w oczy brąz nijak pasujący do reszt kolorytu auta - zmienia więc sukcesywnie barwę na szczotkowane grafitowe alu :)

alu.jpg
Plik ściągnięto 38 raz(y) 237,19 KB

_________________
DORTP.TV - Duster Off Road Team Poland | Dacia | Renault | News | Lifestyle | Dacia Duster Off-Road - pytania i odpowiedzi
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz

Wysłany: 2019-01-17, 18:04   

No i pięknie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne