Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Marek1603
2019-01-20, 10:26
Sandero - zaparowane przednie reflektory
Autor Wiadomość
Batman 
Zielony listek

Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2
Rocznik: 2017
Wysłany: 2019-01-17, 12:46   Sandero - zaparowane przednie reflektory

Witam,

pisze w imieniu czlonka rodziny. Kupil rocznego Sandero u dealera. Zaczely parowac oba przednie reflektory - w srodku mleko.
Zdjecie zrobione na chwile po wjezdzie do warsztatu, normalnie wyglada troche gorzej.

https://zapodaj.net/ea834f44fbbe3.jpg.html

Na ten moment stanowisko ASO jest takie, ze to calkiem normalne, chociaz wszyscy wiemy, ze jest to albo wada fabryczna - pewnie jakies uszczelniacze albo mikrouszkodzenia reflektora.

Mieliscie podobne problemy? Jesli tak, to czy udalo Wam sie wyegzekwowac wymiane?

z gory dziekuje
Ostatnio zmieniony przez Batman 2019-01-17, 12:51, w całości zmieniany 4 razy  

Dymek 
Aspirant

Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Wysłany: 2019-01-17, 13:13   

Obejrzałbym dokładnie gumowe uszczelnienia chroniące żarówki od tyłu reflektora, czy są dokładnie założone. Serwis zazwyczaj traktuje to jako zjawisko normalne, powołując się choćby na wpis w instrukcji obsługi samochodu:

Parowanie_reflektora.jpg
Plik ściągnięto 60 raz(y) 191,93 KB

luckyboy 

Marka: VW
Model: Golf IV
Silnik: 1.4 16v
Rocznik: 2003
Wysłany: 2019-01-17, 14:57   

Włączyć wszystkie żarówki (wygrzać reflektory) i zdjąć gumowe osłony, aby ta woda wyparowała i wtedy obserwować.

p.wojtek 

Model: Sandero II STEPWAY
Silnik: 0,9 Tce LPG
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate
Wysłany: 2019-01-17, 18:45   Re: Sandero - zaparowane przednie reflektory

Batman napisał/a:
Witam,

Na ten moment stanowisko ASO jest takie, ze to calkiem normalne, chociaz wszyscy wiemy, ze jest to albo wada fabryczna - pewnie jakies uszczelniacze albo mikrouszkodzenia reflektora.

Mieliscie podobne problemy?

z gory dziekuje

To raczej nie jest normalne, tym bardziej, że jak piszesz problem jest obydwoma reflektorami. Jeżdżę 2,5 roku Sandero i nie zauważyłem, żeby mi kiedykolwiek zaparowały. To jakaś wada fabryczna. Albo gorzej, od dilera, używane, może auto miało jakiś dzwon..
Ostatnio zmieniony przez p.wojtek 2019-01-17, 18:58, w całości zmieniany 1 raz  

zwirz 

Model: Sandero
Silnik: 1.2 16v
Wersja: Laureate
Wysłany: 2019-01-18, 09:32   

u mnie jest podobnie

Dar1962 
ex Diabelska Drakula

Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Wysłany: 2019-01-18, 12:52   

większość reflektorów w większości modeli paruje. to bardzo masowy problem. Bardziej istotna sprawa, to jak często i jak mocno, co byłoby ewentualnie podstawą reklamacji. Ja w DD I miałem sporadyczne przypadki,że częściowo parą pokrywał się jeden przedni reflektor, ale działo się to w zasadzie wyłącznie po umyciu auta ciśnieniową myjką i dużych skokach temperatury. Można zdjąć gumowe zaślepki i osuszyć wnętrze zwykłą suszarką do włosów ciepłym powietrzem, to kilka minut zabawy. U mnie to za długi czas załatwiało problem.

Obywatel MK 

Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: ---
Wersja: Prestige
Wysłany: 2019-01-18, 13:07   

Czy coś jest wadą, usterką trzeba najpierw ustalić czy takie zaparowanie ma negatywny wpływ na jakość światła jaki generuje reflektor lub jego trwałość. Jeśli trudno jest doszukać się wyżej wymienionych wad to nie ma o co kruszyć kopii. Problem jaki bym tu widział to dopiero stojąca woda w reflektorze.

Powolny 

Model: Duster 2
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wysłany: 2019-01-18, 13:18   

Cytat:
"Dar1962"
Ja w DD I miałem sporadyczne przypadki,że częściowo parą pokrywał się jeden przedni reflektor, ale działo się to w zasadzie wyłącznie po umyciu auta ciśnieniową myjką i dużych skokach temperatury

Potwierdzam - zjawisko nagłego skoku temp.
Po jeździe z kpl pasażerów, na drugi dzień, więcej wody wylewam z wnętrza, jak mroźno.

Cytat:
Można zdjąć gumowe zaślepki i osuszyć wnętrze zwykłą suszarką do włosów ciepłym powietrzem, to kilka minut zabawy. U mnie to za długi czas załatwiało problem.

Kopiuję - dzięki.

sasio 

Marka: Renault
Model: Clio IV F2
Silnik: 1.2 16V
Wysłany: 2019-02-14, 16:39   

W moim Clio IV parowały to ASO "odetkało odpowietrzniki" cokolwiek to znaczy, i przestały parować

Odpowiedz do tematu