Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Prośba o radę (zakup Dacii)
Autor Wiadomość
kn 


Marka: Kia
Model: Rio
Silnik: 1.2
Rocznik: 2017
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Mar 2017
Posty: 113
Skąd: Lublin i okolice
Wysłany: 2019-01-18, 08:40   

Zgadzam się z GRL, że z powodu jednego czy dwóch wyjazdów nad morze w roku nie warto kupować samochodu dużego. Oczywiście, to moje zdanie. Ja wybrałem Rio, choć byłem blisko Sandero. Samochody bardzo podobne wielkościowo i do Kii bez problemu załadowaliśmy się z 1,5-rocznym dzieckiem i jego klamotami. Oczywiście nie ma ono 1,8 m, ale nastolatek nie potrzebuje wózka na przykład :). Nie wydaje mi się, żeby w Sandero było aż tak ciasno z tyłu, choć wysokiemu dobrze to będzie tylko w pociągu.
W takiej sytuacji chyba powinnaś kierować się możliwościami finansowymi i tym, czy wykorzystasz zalet danego modelu w stopniu usprawiedliwiającym wydanie na niego pieniędzy. No i oczywiście czynnikami ważnymi, ale nieracjonalnymi, typu "podoba mi się i już". Mi się akurat Sandero podoba, a Logan tylko może być (ale to Ty kupujesz samochód).
Natomiast po Picanto każdy z tych wyborów będzie wyborem samochodu niesamowicie wielkiego :).
_________________
http://www.niescioruk.ppa.pl | http://www.motorstat.prv.pl
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2019-01-18, 13:13   

podsumujmy: zakładając, że nie chcesz przekroczyć kwoty 42-43 tys zł możesz kupić:

-dobrze wyposażone - wersja Laureate - Sandero z 90 konnym silnikiem TCe (42.600)
-lub uboższą wersję Open Sandero z tym samym silnikiem i fabrycznym LPG (43.200)

chwalona przez wszystkich wersja stepway Sandero z dobrym wyposażeniem zaczyna się od od 46.300 (ubogich wersji z wolnossącym motorem nie ma)

-dobrze wyposażonego Logana MCV w wersji Laureate ale z silnikiem wolnossącym SCe 75 (40.700)
wersja z turbo benzynowym TCe 90 kosztuje już 45,600
-klasycznego sedana Logan z TCe 90 w wersji Laureate za 41.900 - i to jest najtańsza oferta biorąc pod uwagę wyposażenie i silnik
-Duster 2x4 w skromnej wersji Acces z 1,6 16 V SCe za 39,900

nie uwzględniłem dopłaty za lakier inny niż podstawowy ( ok 1700)
nie uwzględniłem zniżki, którą daje Dacia - ok 2 tys zł
nie uwzględniłem faktu,że trwają wyprzedaże rocznika 2018 i jeśli takowe auta Dacia posiada, to pewnie można coś dodatkowo wytargować
nie uwzględniłem bonusów, voucherów, zachęt w postaci zimowego ogumienia, dodatkowego wyposażenia itp.


Warto więc udać się do salonu, ostatecznie wybrać model,wersję i wyposażenie, wykonać jazdę próbną a potem rozesłać zapytania do co najmniej kilku salonów - czasem opłaci się pojechać 200 km dalej, bo ostateczna oferta będzie na tyle korzystna. NIGDY nie godzić się na pierwszą wstępną ofertę. Negocjacje to podstawa :-P
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2019-01-18, 13:21, w całości zmieniany 4 razy  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-18, 13:55   

Dar1962 napisał/a:
-nie uwzględniłem zniżki, którą daje Dacia - ok 2 tys zł...
-nie uwzględniłem bonusów, voucherów, zachęt w postaci zimowego ogumienia, dodatkowego wyposażenia itp.

Bardziej realne jest max 1000-1200zł i to częściej w systemie dodatkowego wyposażenia niż żywych pieniędzy.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne