Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przyszłość Dacii
Autor Wiadomość
straszna_maruda 


Marka: Renault
Model: Megane 2 ph2
Silnik: 1.6
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 251
Skąd: ETM
Wysłany: 2019-02-01, 22:01   

Belphegor napisał/a:
A Sandero prawdopodobnie będzie na sam koniec roku, albo na początku przyszłego, żeby nie przyćmić prezentacji Clio V generacji.


Jest jeszcze kwestia homologacji do normy euro 6 d temp która wchodzi 1 września 2019. Diesle wszystkie mają homologację, a z benzyn na obecną chwilę: duster, lodgy i dokker - z silnikiem 1,3 tce a duster dodatkowo 1,6 lpg. Więc albo homologacja przed wrześniem( i może nowy silnik 1,0) albo sprzedaż tylko diesli do czasu wprowadzenia nowego modelu ( a benzyny zarejestrowane przez dealera) albo zobaczymy nowy model w tym roku. (Tak na marginesie konkurencja z PSA już wprowadza modele z normą euro 6d.)
Rzeczywiście ponieważ pokazywany model jest większy - konkurencja ze skodą scala - to autem b segmentu będzie (tureckie :mrgreen: ) clio 5 albo micra albo captur.
 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-02, 13:29   

Wydaje mi się, że są inne klamki, szyba przednia pod większym kątem, drzwi chowają się w zarys nadwozia. Krótkie zwisy z przodu i z tyłu wróżą więcej miejsca na nogi. Gdyby bagażnik dobił do 380 L to fajna alternatywa dla dustera 4x2.
 
Piitubski 


Marka: Dacia będzie
Model: Duster był
Silnik: będzie
Dołączył: 17 Lis 2015
Posty: 716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-03, 15:08   

Norma euro 6 d już obowiązuje od września 2018.
 
KliPer 


Marka: Skoda / Dacia
Model: Fabia / Duster
Silnik: 1.2 HTP / 1.6 SCe
Rocznik: 2009/ 2018
Dołączył: 26 Kwi 2018
Posty: 173
Skąd: małopolska
Wysłany: 2019-02-04, 08:14   

Marek1603 napisał/a:
Czyżby nowy logan. Na pewno stepway.
https://playtech.ro/2018/dacia-model-nou-transalpina-test/


Lub zamaskowany Renault Arkana, choć to troszku dziwne bo auto oficjalnie pokazane było w sierpniu 2018 w Moskwie i jest przewidywany tylko na Rosję. Przewidywany do wprowadzenia do oferty w tym roku. Przyłapane auto miało mieć francuskie blachy. Mi osobiście ten model się podoba i jeśli by go wprowadzili do Europy pod znaczkiem Dacii to byłby chyba szok dla wszystkich suv coupe.
https://www.renault.ru/vehicles/range/arkana.html
Ostatnio zmieniony przez KliPer 2019-02-04, 08:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
straszna_maruda 


Marka: Renault
Model: Megane 2 ph2
Silnik: 1.6
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 251
Skąd: ETM
Wysłany: 2019-02-04, 17:01   

Piitubski napisał/a:
Norma euro 6 d już obowiązuje od września 2018.

Niestety ale nie masz racji. Benzynowe sandero, logany i clio 4 na obecna chwilę sprzedają auto z normą euro 6c co będą mogły robić do września 2019. Podobnie jak lodgy z silnikiem 1,6sce też ma normę euro 6c.

Linki dla zainteresowanych:

https://de.wikipedia.org/wiki/Abgasnorm#Pkw_mit_Ottomotor

https://www.adac.de/infot...mp/default.aspx

Obie strony mogą się przydać kupującym auta ponieważ obecny kierunek działań w EU jest taki, że za kilka lat możesz nie wjechać autem z danym silnikiem do danego obszaru. Co może być ważne dla osoby prywatnej kupującej auto za oszczędności i na kilka lat. Czasem kupując np używane auto z innym silnikiem mamy inną mobilność.

Warto też poczytać na stronie

https://www.green-zones.eu/pl.html

różne dane które wybierającym sie za granicę pozwolą uniknąć mandatów. Jest też aplikacja na androida.

Dosyć dobrze opisane na niemieckich stronach wikipedii dla danego modelu auta które silniki który jaką normę euro mają.
 
Piitubski 


Marka: Dacia będzie
Model: Duster był
Silnik: będzie
Dołączył: 17 Lis 2015
Posty: 716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-04, 20:33   

Człowieku, nie wprowadzaj w błąd. Do września 2019 dilerzy mogą sprzedać zapasy samochodów ze starą normą emisji spalin, które nie przekraczają 10 procent wolumenu sprzedaży danej marki. Nowa norma obowiązuje od września 2018.
 
straszna_maruda 


Marka: Renault
Model: Megane 2 ph2
Silnik: 1.6
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 251
Skąd: ETM
Wysłany: 2019-02-04, 21:07   

Sam nie wprowadzaj w błąd. Nowe modele wprowadzone po 01 wrzesień 2017 muszą mieć homologację na euro co najmniej 6 d temp. Stare modele z euro 6c mogą sprzedać bez ograniczeń ( o ile maja homologację na WLTP) do września 2019. Ten limit o którym piszesz będzie obowiązywał po wrześniu 2019 i będą te resztki które się nie sprzedały, a zostały wyprodukowane przed tą datą.
 
straszna_maruda 


Marka: Renault
Model: Megane 2 ph2
Silnik: 1.6
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 251
Skąd: ETM
Wysłany: 2019-02-04, 22:17   

i uzupełnienie bo nie mogę zmienić postu :mrgreen:

oficjalny dokument UE

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/PDF/?uri=CELEX:32017R1151&from=EN

jest po polsku i dotyczy tego o czym rozmawiamy . Przeczytaj stronę 72 i 73. To co było we wrześniu 2018 to masakra producentów związana ze wprowadzeniem obowiązku stosowania pomiarów wg WLTP. Auta osobowe to klasa M.
i uzupełnię: zatwierdzenie typu to nowy model np clio 5 lub duster 2
data wprowadzenia nowe pojazdy to istniejące pojazdy w produkcji bieżącego modelu
ostateczny termin rejestracji to końcowa data rejestracji po której nie wolno zarejestrować pojazdu nie spełniającego norm. I tu właśnie auto wyprodukowane np w grudniu 2020 i rejestrowane w styczniu lub lutym 2021 może być zarejestowane na podstawie istniejącego świadectwa homologacji
Ostatnio zmieniony przez straszna_maruda 2019-02-04, 22:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
Czort 


Marka: brak
Model: brak
Silnik: brak
Dołączył: 14 Wrz 2017
Posty: 101
Skąd: Wlkp
Wysłany: 2019-02-04, 22:49   

Dobrze, że nie interesują mnie wyjazdy na zachód i nie muszę się tym przejmować. : )
 
straszna_maruda 


Marka: Renault
Model: Megane 2 ph2
Silnik: 1.6
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 251
Skąd: ETM
Wysłany: 2019-02-04, 23:04   

Do Pragi też nie wyskoczysz, do Berlina również, na Litwę będzie podobnie. Potem też nie wjedziesz do Krakowa, Warszawy, Wrocławia itd...
 
Czort 


Marka: brak
Model: brak
Silnik: brak
Dołączył: 14 Wrz 2017
Posty: 101
Skąd: Wlkp
Wysłany: 2019-02-04, 23:29   

Ale ile to lat musi minąć, żeby auto spełniające obecne normy emisji spalin nie mogło wjechać do wielkiego miasta. Przecież to nie będzie działać na zasadzie że odbierasz auto z salonu i za 5 lat zakaz opuszczania garażu.
 
straszna_maruda 


Marka: Renault
Model: Megane 2 ph2
Silnik: 1.6
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 251
Skąd: ETM
Wysłany: 2019-02-04, 23:48   

No właśnie nie wiadomo co odwalą w ciągu najbliższych lat. Ponieważ producenci oszukiwali i na poziomach emisji i na zużyciu paliwa problem polega na tym, że pierwszą wiarygodną normą emisji spalin obecnie będzie euro 6d-temp. Co prawda benzyny są bezpieczniejsze od euro 4 lub 5 ale nie wiadomo co w ciągu najbliższych 2 lat strzeli do głowy ludziom stanowiącym prawo i które normy będą takim limiterem wjazdu. Ja mam euro 4 w benzynie co nawet na obecną chwilę jest bezpieczne, ale nie wiem co będzie za 2-3 lata więc zakładam wtedy zmianę obecnego auta na nowe. Obecnie jest tworzone to prawo. Weź też pod uwagę, że auta na zachodzie z reguły są młodsze, u nas to raczej 10lat+. Owszem firmy wymieniają auta co 2-5 lat co jest podobnym cyklem do zachodu. Może też być tak, że benzyny euro 4 i diesle euro 6 to będzie granica, ale z rygorystycznym testem na badaniu technicznym. I wtedy ci od "mnie to nie dotyczy" nagle będzie po przeglądzie wydatek na poprawę stanu technicznego auta.
 
Piitubski 


Marka: Dacia będzie
Model: Duster był
Silnik: będzie
Dołączył: 17 Lis 2015
Posty: 716
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-05, 09:10   

A ja liczę, że unia wymusi na Polsce wprowadzenie zakazu użytkowania śmierdzących diesli.
Ostatnio zmieniony przez Piitubski 2019-02-05, 09:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-02-05, 10:55   

Nie wymusi, wiadomo, gdzieś stare diesle z Zachodniej Europy muszą trafić, a UE nie obchodzi zdrowie obywateli, ich bardziej obchodzi, że u nas łamana jest konstytucja.
_________________
Browar domowy Mariampol
 
michele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Lodgy
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Cze 2017
Posty: 413
Skąd: Wilcza
Wysłany: 2019-02-05, 11:29   

Tak to jest. Smog jest wielki, więc zróbmy tak, aby auta dłużej stały w korkach... więc może kogoś ta sytuacja by zmusiła to przesiadki na autobus, tramwaj i inne środek transportu publicznego, a wtedy smog zniknie.
_________________
Moja galeria
 
Lajkonik 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2010
Wersja: Ambiance
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 1127
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-02-06, 07:05   

michele napisał/a:
... więc może kogoś ta sytuacja by zmusiła to przesiadki na autobus, tramwaj i inne środek transportu publicznego, a wtedy smog zniknie.

Hmmm ... tylko dlaczego w lecie nie ma smogu? W zimie jest więcej aut? A może winne jest zimowe paliwo?
_________________

 
michele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Lodgy
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Cze 2017
Posty: 413
Skąd: Wilcza
Wysłany: 2019-02-06, 08:40   

Powiem tyle Rybnik, elektrownia, która generuje odpad jako ciepła woda. Czemu jeszcze Rybnik nie jest zasilany ciepłem z niej?

System jest chory. Mam gorącą wodę, ale się z nią nie podzielę, bo odbiorca nie jest stały w odbiorze (sezonowość), więc mu nie dam, a po za tym to jeszcze za mało by mi zapłacić. Wolę wodę schłodzić w chłodni kominowej, niż dać to na użytek mieszkańców, niech palą w piecu i się trują.
_________________
Moja galeria
 
48piotr 


Marka: Dacia
Model: DUSTER 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Duster
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 733
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-02-06, 09:50   

michele napisał/a:
Czemu jeszcze Rybnik nie jest zasilany ciepłem z niej?

Puławy od lat 60-tych ogrzewane są z Zakładów Azotowych.Nie tylko bloki,ale b.wiele domków jednorodzinnych.W lecie ciepła woda.
_________________
48piotr
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3593
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-06, 09:51   

A kto sfinansuje sieć ciepłowniczą ? No i w końcu kto zmusi oszczędnych Januszy ogrzewających się mułem węglowym z domieszką starych mebli do płacenia tych kilkuset złotych w sezonie grzewczym ?
 
michele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe LPG
Rocznik: 2017
Wersja: Lodgy
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Cze 2017
Posty: 413
Skąd: Wilcza
Wysłany: 2019-02-06, 10:16   

Jeśli sprawność elektrowni jest na poziomie 37% procent, to nawet gdybym płacić kilkaset złotych rocznie za ogrzewanie, to i tak myślę, że każdy wyszedłby na plus.

Ale stworzyłem offtopic...
_________________
Moja galeria
 
KliPer 


Marka: Skoda / Dacia
Model: Fabia / Duster
Silnik: 1.2 HTP / 1.6 SCe
Rocznik: 2009/ 2018
Dołączył: 26 Kwi 2018
Posty: 173
Skąd: małopolska
Wysłany: 2019-02-06, 10:46   

Michele to nie do końca tak. Zgadzam się z tobą, że ciepło systemowe (ciepła woda, ogrzewanie) jest lepszym rozwiązaniem niż indywidualne grzanie/palenie w piecu.
Powiem na przykładzie Krakowa z którego wyprowadziłem się 11 lat temu, w tym mieście część osiedli ma pełny dostęp do ciepła systemowego a w reszcie masz junkersy na wodę i ciepłe kaloryfery z systemu grzewczego. Po prostu do części nie ma możliwości technicznych, geograficznych by puścić rurę.
Problem Krakowa to bezmyślne zabudowywanie kanału Wisły i szerokich arterii drogowych i likwidacja stref zielonych które funkcjonowały jako "wentylatory" wysokimi budynkami które zakłócają naturalny przewiew. Kto pozwolił na nową inwestycję nad Wilgą albo ile kosztowało dewelopera w zarządzie dróg wyjazd ze światłami z tego osiedla gdy od wieków ul. Konopnickiej tuż przed rondem Matecznego się korkowała i ten sam zarząd ma problem by rozwiązać ten problem.
Wiadomo, że palenie byle czym i wzrost liczby pojazdów powoduję większe zanieczyszczenie. Ja pamiętam czasy, że na miasteczku studenckim nowy samochód to był rarytas obecnie to problem by w ogóle miejsce parkingowe znaleźć.
Przepraszam za ciągnięcie off-topu
 
robo1973 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 403
Skąd: Leżajsk
Wysłany: 2019-03-13, 20:44   Dacia Lodgy 2 w 2020

LODGY 2

Czy ktoś z kolegów wie więcej na temat tego modelu ? Cena silniki ?
Zastanawiam się nad jego zakupem Jak nie przesadza z ceną to może być ciekawa oferta
 
Michał B24 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 90tce
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 1055
Skąd: Chwaszczyno
Wysłany: 2019-03-13, 20:48   

Niestety to wizualizacja, wygląda jak 7 osobowy Duster II. Co w przypadku Renault, nie zaskakuje. Nowy Scenic, czy tez Espace to w sumie na pograniczu SUVa i Crossovera, poza tym Quashquai +2 już był...

Tylko już tak praktyczny jak Lodgy nie będzie, na Taxi.
 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-03-13, 21:48   

Dokładnie to tylko wizualizacja. Pierwsza wizualizacja którą widziałem to prawie Kadjar i ona dużo lepiej wyglądała.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2019-03-13, 22:15   

robo1973 napisał/a:
Czy ktoś z kolegów wie więcej na temat tego modelu? Cena silniki?

Jak ktokolwiek miałby wiedzieć coś takiego, skoro w artykule jest wprost napisane, że to dziennikarski wymysł?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne