Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Duster II na lawecie:(
Autor Wiadomość
metalic 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 sce 4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 05 Sie 2018
Posty: 110
Skąd: Sląsk
Wysłany: 2019-02-14, 21:32   

Poza tym jednym incydentem, na razie nic się nie dzieje. Podejżewam jakiś chwilowy spadek napięcia na aku bo przy odpaleniu od razu miałem włączone odszranianie i ogrzewanie tylnej szyby.
Generalnie przeglądając neta to sporo tego typu problemów ludzie mają w renówkach. Chyba coś z tym S&S im nie wyszło.
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2019-02-14, 22:54   

Jeśli zrezygnujesz z porady serwisu, to podepnij jednak prostownik i podładuj akumulator. Objawy nie wystąpiły bez powodu i jeśli był nim problem z prądem ( co jest bardzo prawdopodobne), to akumulator raczej wymaga doładowania nawet jeśli w tej chwili nic się nie dzieje.
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2019-02-15, 07:55   

SWilk napisał/a:
dokup krótkoterminowy assistance na ten wyjazd. To koszt rzędu 50-80zł za dwa tygodnie,
To nie lepiej za 150-200 wykupić na cały rok assistance na cały rok i mieć spokój (samochód zastępczy na czas awarii, holowanie, nocleg itp....)?
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-02-15, 09:00   

tAboon napisał/a:
To nie lepiej za 150-200 wykupić na cały rok assistance na cały rok i mieć spokój


Pewnie, że lepiej. Ja przy ubezpieczaniu samochodu kierowałem się w dużej mierze zakresem Assistance (przez co świetna i tania oferta AC odpadła).

Mam tylko na myśli to, że jak się jednak o tym nie pomyśli na czas, a teraz przychodzi przeczekać czas "potencjalnej usterki" (jeździć, obserwować), to te dwa tygodnie mogły by wystarczyć.

Inna rzecz, że jakoś przyzwyczaiłem się do tamtych krótkookresowych ubezpieczeń, bo to były jedyne na rynku, które nie wykluczały w OWU skutków awarii samochodów starszych niż 10 lat. Jeszcze niedawno jeździłem 15 letnią Ibizą i jakakolwiek dalsza podróż wymagała assistance, z którego niestety kilkukrotnie korzystałem. A na roczne Assistance dla takiego pojazdu nie ma co liczyć poniżej 300zł.
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2019-02-15, 09:06   

Assistance Dacii to porażka. Poza holowaniem to nic nie zapewniają. Dlatego przy nowym aucie wykupiłem Max Assistance.
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
metalic 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 sce 4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 05 Sie 2018
Posty: 110
Skąd: Sląsk
Wysłany: 2019-02-15, 21:12   

Hejka dzięki za porady. Mam polisę w PZU i w niej asistanse pomoc w drodze opcja super więc mogę być spokojny. Prostownik wezme i podładuje w weekend bo bedę mieć taką możliwość.
Pytanie tylko czy odpinać aku z instalacji czy spokojnie podpiąć bez odkręcania wszystkiego. Ostatnio się naczytałem jakie to niebezpieczne :roll: a jak od zawsze tak robiłem 8-)
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2019-02-15, 22:07   

O ile dobrze pamiętam, w instrukcji obsługi nie ma mowy o tym żeby odłączać akumulator podczas doładowywania.
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2019-02-16, 11:39   

metalic napisał/a:
Hejka dzięki za porady. Mam polisę w PZU i w niej asistanse pomoc w drodze opcja super więc mogę być spokojny. Prostownik wezme i podładuje w weekend bo bedę mieć taką możliwość.
Pytanie tylko czy odpinać aku z instalacji czy spokojnie podpiąć bez odkręcania wszystkiego. Ostatnio się naczytałem jakie to niebezpieczne :roll: a jak od zawsze tak robiłem 8-)


Ładowarkę wepnij bezpośrednio pod akumulator bez odpinania od instalacji samochodowej. WARUNEK! zasadnym (może, bezpieczniejszym) byłoby ładowanie specjalną ładowarką do samochodów z akumulatorami EFB i AGM (dla systemu S&S) - ja taką ładowałem bez żadnych ujemnych skutków. Na klemie "+" nie musisz nawet ściągać tej czerwonej pokrywki akumulatora - z lewej strony masz otwierane "okienko" (trzeba je delikatnie poważyć) które daje dostęp do takiej nacinanej blaszki aby zacisk ładowarki się nie zsunął. Natomiast klema "-" bezpośrednio do tego grubego kabla zakończonego końcówką oczkową.
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
Ostatnio zmieniony przez BLACHA_997 2019-02-16, 11:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
metalic 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 sce 4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 05 Sie 2018
Posty: 110
Skąd: Sląsk
Wysłany: 2019-02-16, 17:17   

Aku się ładuje. Podpiałem bezpośrednio do mocowania(srob). Mam ładowarkę z możliwością ładowania w niskich temp i do akumulatorów AGM ale nie byłem pewien czy to dobra opcja i włączyłem standardowe ładowanie.
Ostatnio zmieniony przez metalic 2019-02-16, 17:44, w całości zmieniany 2 razy  
 
metalic 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 sce 4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 05 Sie 2018
Posty: 110
Skąd: Sląsk
Wysłany: 2019-02-16, 21:39   

Akumulator naładowany. Czas ładowania 4,30h. Czas pokaże czy problem powróci. I tak zamierzam wymienić olej po dobieraniu to przy okazji wspomnę o problemie. Póki co dzięki za waszą pomoc i rady.
 
seraphine 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 18 Sie 2019
Posty: 24
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 2021-02-17, 15:35   

No to jestem w klubie... wczoraj wracając z pracy też wyskoczył mi błąd S&S. Coś może być na rzeczy z tym obciążeniem, bo chodziła klima (były u nas mgły i straszna wilgoć) do tego podgrzewanie lusterek/szyby, grzanie tyłka i pewnie dogrzewanie wody w układzie. Raczej odrzucałbym fakt niskiego poziomu naładowania akumulatora, gdyż dzień wcześniej pyknąłem 4h trasę. Po drodze byłem w sklepie. Po wyjściu duśka normalnie odpaliła i pojechałem dalej bez błędu. Zobaczymy, co będzie jutro, bo dziś jej nie ruszałem.
_________________
kle, kle, kle... 12s do setki ;]
 
Krystian67 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce 100 KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 530
Skąd: Chorzow
Wysłany: 2021-02-17, 18:14   

Czy kol. BLACHA_997 mógłys wrzucić link do takiego prostownika .Z tego co widzę w opisie masz sce .1.6 .Dziękuję z góry
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne