Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Smart start
Autor Wiadomość
Nuris 


Marka: będzie Dacia
Model: będzie Sandero
Silnik: TCe 90
Rocznik: -
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 04 Lis 2018
Posty: 11
Skąd: Łuków
Wysłany: 2018-11-08, 21:31   Smart start

Jak w temacie. Proszę o podpowiedzi porady itd. Chciałbym wybrać właśnie ta opcję przy zakupie logan mcv.
 
chmurzasty 


Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Sie 2018
Posty: 18
Skąd: wlkp
Wysłany: 2018-11-09, 11:35   

jestem na podobnym etapie, w mojej ocenie najbezpieczniej wybierać smart nie dłuższy niż okres trwania gwarancji, po 3 latach zdecyduje dopiero jak z awaryjnością w okresie jej trwania i czy chce dalej zatrzymać auto :-?

dobrze rozumiem, że smart to "wkład" + "opłata przygotowawcza" i zaczynamy spłacać miesięczne raty? oczywiście do tego dochodzi jeszcze ubezpiecznie i rejestracja zanim wyjadę na drogę z salonu
 
Nuris 


Marka: będzie Dacia
Model: będzie Sandero
Silnik: TCe 90
Rocznik: -
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 04 Lis 2018
Posty: 11
Skąd: Łuków
Wysłany: 2018-11-09, 21:24   

chmurzasty, tak właśnie. O jakim aucie myślisz? Byłem dziś 1 raz w salonie no powiem Ci że logan MCV robi wrażenie ale potem pojechałem do hyundaia ogladal3m i30 też mi się podobało może nawet bardziej wiem że mniejsze ale jednak :->
 
chmurzasty 


Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Sie 2018
Posty: 18
Skąd: wlkp
Wysłany: 2018-11-10, 11:52   

Nuris napisał/a:
chmurzasty, tak właśnie. O jakim aucie myślisz? Byłem dziś 1 raz w salonie no powiem Ci że logan MCV robi wrażenie ale potem pojechałem do hyundaia ogladal3m i30 też mi się podobało może nawet bardziej wiem że mniejsze ale jednak :->


już zamówiłem dustera, miało być nowe polo ale czas oczekiwania to jakaś masakra w vw, odbiór dustera mam po 26 listopada, zamówienie składałem 29 września, zdziwiłem się bo warunki finansowe mam uzgadniać dopiero za tydzień najwcześniej, a myślałem że wcześniej wyskakuje się z kasy ;-)
Ostatnio zmieniony przez chmurzasty 2018-11-10, 11:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
Nuris 


Marka: będzie Dacia
Model: będzie Sandero
Silnik: TCe 90
Rocznik: -
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 04 Lis 2018
Posty: 11
Skąd: Łuków
Wysłany: 2018-11-13, 06:40   

Jaka wersje dustera i silnik ?
 
chmurzasty 


Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Sie 2018
Posty: 18
Skąd: wlkp
Wysłany: 2018-11-29, 17:43   

Hej @Nuris, prestige 1,6b

pomyliłem się!, opłata przygotowawcza jest już wliczona w ratę, przed uruchomieniem kredytu płacimy tylko wkład ;-)

pytanie dla osób, które finansują swoje auta w Smarcie, co widnieje w dowodzie rejestracyjnym? jest bank RCI wpisany jako współwłaściciel? :?:
 
kilazz 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.2TCE 125PS
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige
Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 518
Skąd: Gorny Slask
Wysłany: 2018-12-07, 20:48   

podajcie jakieś cyferki, jaka wartość auta, jaka rata itp
 
cowcar 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 192
Skąd: LKS
Wysłany: 2019-02-20, 11:38   

Witam.
Przymierzam się do nabycia Dacii Lodgy w programie Smart Start.
Program ten jest dość wygodny pod warunkiem, że nie planujemy wykupywać Dacii na własność.

Rozważam wynajem na 5 lat.Bez wpłaty własnej. Kwota samochodu katalogowo z dodatkami 50 tys. Rata wg kalkulacji to 720zł. 61-rata do wykupu 23 tys. zł.

5 letnia Lodgy 7-osobowa benzyna 1.6 z przebiegiem max 50 tys. km za 23 tys. zł ? Co myślicie?

A teraz pytanie czy ktoś rozglądał się za typowym kredytem w banku i miał lepszą ofertę niż RCI?
Ostatnio zmieniony przez cowcar 2019-02-20, 11:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
ms-kola 


Marka: DACIA
Model: LOGAN II MCV Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Dołączył: 20 Gru 2018
Posty: 58
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-20, 17:10   

Całkowite koszty kredytu (opłata, ubezpieczenie, suma odsetek) wyniosą ok 15k ÷ 17k. Jeśli akceptujesz taka kwotę na zapłatę dla banku to ok.

Kwota odkupu, którą podałeś (23k) nie jest pewnikiem. Na koniec wartość auta jest wyceniana, zależy od wielu czynników (zużycie, naprawione szkody komunikacyjne, jakieś uszkodzenia, zmiany wartość aut na rynku wtórnym, itp.) Z tego co wiem raczej w salonach nie szukają na siłę dziury w całym, ale mogą Ci na szybko zaproponować 20k, zamiast 23k i wtedy tę różnicę 3k musisz dopłacić. Oczywiście możesz nie przyjąć wyceny i sprzedać auto samodzielnie za satysfakcjonującą Cię kwotę. No ale wtedy musisz wpłacić ostatnią ratę 23k.

Najkorzystniejszy jest kredyt 50/50, bo:
- płacisz 5% opłaty przygotowawczej od połowy wartości auta
- nie płacisz ubezpieczenia kredytobiorcy
- korzystasz z dealerskiego pakietu ubezpieczeniowego OC/AC/NNW (bo korzystasz z finansowania RCI) - obecnie 1,9% wartości auta
- korzystasz z promocyjnej ceny pakietu Easy Service i dodatkowej gwarancji do 5 lat (bo korzystasz z finansowania RCI)

Minusy:
- od ręki wykładasz 25k + 5% od 25k (chyba to się od razu płaci)
- ubezpieczenie 1k i pakiet serwisowy i gwarancyjny ok. 2k
- za rok kolejne 25k
- ogólnie musisz posiadać kasę na auto

Ale auto jest Twoje i sprzedajesz po 2 lub 3 lub 4 roku samochód na gwarancji z pakietem serwisowym. Jakaś część kasy wróci na zakup kolejnego.
 
cowcar 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 192
Skąd: LKS
Wysłany: 2019-02-20, 20:46   

Dzięki za odpowiedź.
Problem u mnie jest taki, że decyzja o kupnie zapadła dość szybko więc żadnego kapitału nie mam odłożonego.

Jutro będę przy okazji u dealera i poproszę o wycenę kredytu ulgowego. Porównam z ofertą mojego banku. Wyliczyli mi niecałe 11k odsetek z 50k/60rat.

Wspomniałeś o opłatach.
Z tego co widziałem na wcześniejszej kalkulacji to opłata przygotowawcza to ponad 2k dla kredytu ulgowego.

Jakie jeszcze dodatkowe koszty ponosi się przy zakupie na kredyt?
O ubezpieczeniu komunikacyjnym wiem. Trochę się obawiam tego co będzie po roku bo nigdy na siebie samochodu nie miałem. Składka może być wysoka.
AC w okresie kredytowania lub okresie gwarancyjnym jest wymagane?
Easy Serwis jest chyba nieobowiązkowe?
Ostatnio zmieniony przez cowcar 2019-02-20, 20:50, w całości zmieniany 3 razy  
 
mistakos 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Dołączył: 03 Sty 2019
Posty: 146
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-02-21, 09:00   

ms-kola napisał/a:

Najkorzystniejszy jest kredyt 50/50, bo:
- płacisz 5% opłaty przygotowawczej od połowy wartości auta
- nie płacisz ubezpieczenia kredytobiorcy
- korzystasz z dealerskiego pakietu ubezpieczeniowego OC/AC/NNW (bo korzystasz z finansowania RCI) - obecnie 1,9% wartości auta
- korzystasz z promocyjnej ceny pakietu Easy Service i dodatkowej gwarancji do 5 lat (bo korzystasz z finansowania RCI)

Minusy:
- od ręki wykładasz 25k + 5% od 25k (chyba to się od razu płaci)
- ubezpieczenie 1k i pakiet serwisowy i gwarancyjny ok. 2k
- za rok kolejne 25k
- ogólnie musisz posiadać kasę na auto


Te 5% płaci się dopiero po roku, czyli najpierw 25k, a po roku 25k + 5%.

Możesz rozwinąć temat tych ubezpieczeń i pakietu serwisowego, jest w plusach i minusach i nie bardzo rozumiem, co masz na myśli...
 
ms-kola 


Marka: DACIA
Model: LOGAN II MCV Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Dołączył: 20 Gru 2018
Posty: 58
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-21, 09:51   

mistakos napisał/a:

Możesz rozwinąć temat tych ubezpieczeń i pakietu serwisowego, jest w plusach i minusach i nie bardzo rozumiem, co masz na myśli...


Fakt. Dziwnie to wyszło, jak teraz czytam.
Chodziło mi o to, że na start (przy kredycie 50/50) musisz wpłacić 25k za samochód no i jeszcze do tego od razu za ubezpieczenie i pakiet serwisowy - czyli łączna wpłata jest duża.
Źle to faktycznie ująłem w tym zestawieniu i namieszałem :roll:
Zasadniczo minus jest jeden - trzeba wyłożyć od razu o wiele więcej kasy niż przy Smart Start.

Oczywiście ubezpieczenie i pakiet serwisowy nabywca kupuje też przy kredycie Smart Star, ale wtedy na dzień dobry ponosi koszt tylko tych dwóch rzeczy.
Ostatnio zmieniony przez ms-kola 2019-02-21, 09:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
ms-kola 


Marka: DACIA
Model: LOGAN II MCV Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Dołączył: 20 Gru 2018
Posty: 58
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-21, 10:45   

cowcar napisał/a:

Jutro będę przy okazji u dealera i poproszę o wycenę kredytu ulgowego. Porównam z ofertą mojego banku. Wyliczyli mi niecałe 11k odsetek z 50k/60rat.

Wspomniałeś o opłatach.
Z tego co widziałem na wcześniejszej kalkulacji to opłata przygotowawcza to ponad 2k dla kredytu ulgowego.

Jakie jeszcze dodatkowe koszty ponosi się przy zakupie na kredyt?
O ubezpieczeniu komunikacyjnym wiem. Trochę się obawiam tego co będzie po roku bo nigdy na siebie samochodu nie miałem. Składka może być wysoka.
AC w okresie kredytowania lub okresie gwarancyjnym jest wymagane?
Easy Serwis jest chyba nieobowiązkowe?


Sprawdzałem i przeliczałem dokładnie opłaty i koszty dla kredytu Smart Start. Nie mam teraz pod ręką tej analizy, ale oni liczą to tak:
- wartość pojazdu (minus wpłata własna jeśli jest wnoszona - u Ciebie ma nie być więc dla uproszczenia dalej będę zawsze odnosił się do wartości pojazdu jako pełnej)
- opłata przygotowawcza 4% od wartości pojazdu, te 4% wyliczyłem matematycznie bo nie znalazłem nigdzie aby był jawnie wyszczególniony - kalkulator zawsze pokazywał kwotę, zgadzało się to dla każdego modelu Dacii, który puściłem przez kalkulator
- teraz suma wartości pojazdu i opłaty przygotowawczej i od tego liczą ubezpieczenie kredytobiorcy, które mi wyszło (również wskaźnik wyliczony matematycznie) 7,32% (to również sprawdzałem na innych kwotach i modelach aut i zawsze wychodziło mi tyle)
- no i teraz to wszystko razem stanowi kwotę udzielonego kredytu i od tego płacisz odsetki.

Wartość końcowa pojazdu (rata 61) u mnie wyszła 20k z groszami, co stanowiło 39,20% wartości. Potwierdziłem to już dokładnie gdy poprosiłem u dealera o kalkulację kredytu Smart Start. Sprawdzałem też na innych modelach i wychodziło około tej wartości. Czasem mniej, czasem ciut więcej. To zapewne zależy od tego jak dany model jest wyceniany po jakimś okresie użytkowania.

U mnie konkretnie to było tak:
- Dacia Logan II MCV Stepway z opcjami 52.000,00
- wartość pojazdu po 5 latach 20.384,18 (61 rata)
- planowana wpłata własna 5.000,00
- opłata przygotowawcza 1.880,00 (4% od 47.000,00)
- obowiązkowe ubezpieczenie kredytobiorcy 3.578,02 (7,32% od 47.000,00 + 1.880,00)
- suma wszystkich odsetek 9.319,56
- cała kwota do spłaty 61.777,58 (w tym całkowity koszt kredytu 14.777,58)

Powyższe obliczenia potwierdziła mi kalkulacja kredytu otrzymana u dealera co do grosza. Niestety w takowej kalkulacji (podobnie jak w kalkulatorach na WWW Dacia) nie znalazłem konkretnych wskaźników procentowych jakimi operują.

Aktualnie na stronie dacia.pl masz w kalkulatorze info, że oprocentowanie wynosi 4,99%, ale już RRSO (czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania) wynosi 10,94%. Właśnie ten drugi wskaźnik podaje ile tak naprawdę kosztował będzie Ciebie kredyt.

Sprawdzałem ofertę w swoim banku (bo właśnie w swoim banku jest zazwyczaj możliwość otrzymania najkorzystniejszej oferty, co nie oznacza, że będzie tańsza od kredytu dealerskiego). Niestety oferta nie była zbyt ciekawa. A na dodatek korzystając z finansowania innego niż RCI traciłem możliwość zakupu pakietowego ubezpieczenia OC/AC/NNW, które w grudniu 2018 było oferowane za 899,00 dla osób korzystających z finansowania RCI. Aktualnie oferta dalej jest i wynosi 1,9% wartości auta link do oferty. Co w przypadku mojego zamówionego auta wyniesie 988,00. Możesz wybrać spośród 3 towarzystw ALLIANZ, HESTIA, PZU. Zaletą pakietu jest to, że nie wnikają jaki jest status ubezpieczonego (ile ma lat, czy ma zniżki, czy nie, itd.). Po prostu kupujesz pakiet i tyle.

Dodatkowo finansowanie RCI pozwoli Ci na skorzystanie z pakietu serwisowego Easy Service w promocyjnej cenie 2.099,00 (w przypadku mojego auta) na 5 lat i do 80kkm link do oferty, nie będę opisywał co masz w zamian, bo to znajdziesz w ofercie. Normalnie ta cena wynosi chyba 4.099,00. Główne zalety to to, że wydłuża się gwarancję do 5 lat i podstawowe serwisy i materiały eksploatacyjne masz już z góry opłacone na 5 lat.
Oczywiście ten pakiet nie jest obowiązkowy, ale w mojej ocenie i wielu kolegów z forum jest to opłacalne.

Żadnych innych obowiązkowych kosztów (opłata przygotowawcza, ubezpieczenie kredytobiorcy, odsetki) w przypadku RCI nie znam. Inne banki mogą mieć oczywiście swoją politykę.

AC - w przypadku kredytu jest obowiązkowe przez cały okres kredytowania i na polisie wymagana jest cesja praw na kredytodawcę.

Wyszedł mi długi post, ale mam nadzieję, że udało mi się co nieco Ci wyjaśnić.

Oczywiście nie traktuj tego co powyżej jako 100% pewnik. Wszystko dokładnie omów u dealera, poproś o kalkulacje (w różnych wariantach) podejdź do okienka ubezpieczeń u dealera i dopytaj, sprawdź inne oferty na rynku. Ja analizowałem dla siebie i podług swoich warunków. No i każda oferta dziś jest, a jutro może jej nie być. Zamawiałem auto w grudniu 2018, oferta na pakiet ubezpieczenia była 899,00 - skończyła się, teraz jest inna, a mogło jej wcale nie być. A co będzie jak będę odbierał auto w maju 2019? Nie wiem, dynamika pola walki jest zmienna :-D
Ostatnio zmieniony przez ms-kola 2019-02-21, 10:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
cowcar 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 192
Skąd: LKS
Wysłany: 2019-02-21, 19:07   

Dziękuję za obszerną kalkulację.

Ile płaciliście zaliczki za rezerwację samochodu zamawianego z produkcji?
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 877
Skąd: EL
Wysłany: 2019-02-21, 19:12   

cowcar napisał/a:
Ile płaciliście zaliczki za rezerwację samochodu zamawianego z produkcji?

Dealer proponuje. U mnie było 1000 PLN.
 
ms-kola 


Marka: DACIA
Model: LOGAN II MCV Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Dołączył: 20 Gru 2018
Posty: 58
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-21, 20:13   

2.000,00 PLN
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-02-21, 22:59   

0 zł. ;-)
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-02-22, 17:00   

ms-kola napisał/a:
. Zamawiałem auto w grudniu 2018, oferta na pakiet ubezpieczenia była 899,00 - skończyła się, teraz jest inna, a mogło jej wcale nie być. A co będzie jak będę odbierał auto w maju 2019?


W moim wypadku było tak, że jak podpisywałem umowę w 2017, ubezpieczenie miało wynosić 499zł, ale gdy odbierałem samochód promocja się skończyła i "nowa" promocja określała cenę pakietu dealerskiego na 699zł.

Salon Nazaruka w Lublinie wystawiając polisę wpisał na niej cenę 699zł, ale sam z własnej inicjatywy poinformował mnie, że różnicę biorą na siebie i musiałem zapłacić tylko 499zł, a resztę mieli "odzyskać sobie z RCI".

Podobnie było z EasyService, też w w czasie od zamówienia do odbioru ceny poszły w górę, ale sprzedano mi pakiet po cenie obowiązującej w dniu zamówienia.
 
AKE 


Marka: Fiat
Model: Panda
Silnik: 1.1 MPI
Rocznik: 2008
Dołączył: 17 Mar 2019
Posty: 16
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-04-03, 21:56   

Mam pytania co do kredytu. Zamarzyła mi się nowa Dacia Sandero cały czas rozważam wybór między bieda edyszyn Access a Laureate jednak wszystko na koniec i tak się rozbije o pieniądze. Wpłaty własnej będę w stanie wysupłać jakieś 9 tysięcy z czego, pesymistycznie licząc, 6 będzie ze sprzedaży obecnego auta i w związku z tym pytanie czy wkład własny wpłaca się w chwili zamawiania samochodu czy w chwili odbioru auta? Czy da się jakoś wyliczyć zdolność kredytową przed zamówieniem? żeby nie było że auto już na mnie czeka a bank nie chce dać kredytu. Jak bank wylicza zdolność kredytową za całość raty miesięczne + ostatnia z resztą wartości czy tylko te miesięczne? Bo przykładowo przy wartości auta 40400 w pierwszym wariancie wychodzi średnio 1013zł (37 rat) co już prawie na pewno by nie przeszło to w drugim 443zł. Tak się już napaliłem na tą Dacię że te 443zł nie będzie problemem. Tylko te dwie pytania mnie nurtują jak bank wylicza zdolność kredytową i czy będę miał te ok. 3 miesiące (na podstawie wątku o czasie oczekiwania) na spieniężenie auta. Proszę o informację jak ktoś zorientowany w temacie.
 
boban666 


Marka: Dacia
Model: Lodgy Stepway
Silnik: 1.6 Sce100
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Dołączył: 24 Lut 2019
Posty: 143
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2019-04-04, 06:53   

Cześć. U mnie wyglądało to tak. Umówiłem się na wizytę w salonie. Pobrałem wnioski https://www.daciafinansow...0Banque_0_2.pdf wypełniłem i pojechałem do salonu wraz z dowodem osobistym. Tam ustalamy na ile rat jaki wkład itp. Wklepali to w salonie w komputer i po 30 min. Była decyzja kredytowa. Oczywiście pozytywna. Przeszliśmy do innego stanowiska i złożyliśmy zamówienie na konkretny model i konfigurację , i nie wiem jak jest w innych salonach , ale musieliśmy wpłacić 2000 (deklarowałem wpłatę własną) zaliczki i na tym się kończyło. Na umowie przedwstępnej był podany termin odebranie auta , więc czekałem. Minęło 4 miesięce i się odezwali , że samochód jest już gotowy i trzeba przyjechać podpisać umowę kredytową. Znowu trzeba było wypełnić wnioski :-) . Po przyjeździe do salonu oglądamy umowę , robimy ubezpieczenie itp itp. oraz wpłacamy resztę deklarowanej kwoty. Po zaksięgowaniu dostałem dokumenty do wydziału komunikacji , z którymi wracam. Montują tablice i dodatki jak jakieś wybierasz i odbierasz auto .Uffff koniec :mrgreen:
A na jakiej podstawie bank wylicza zdolność nie mam pojęcia
Ostatnio zmieniony przez boban666 2019-04-04, 06:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
boban666 


Marka: Dacia
Model: Lodgy Stepway
Silnik: 1.6 Sce100
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Dołączył: 24 Lut 2019
Posty: 143
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2020-02-12, 07:01   

Przeldciałem pare wątków , i dalej nic nie wiem. Chodzi mi o AC/OC. Mam samochod w kredycie Smart Plan , z tym że w dowodzie rejestracyjnym , jako właściciel i współwłascicel widnieje tylko ja i moja żona. Banku nie ma. Czy w tym wypadku jestem zmuszony brać ubezpieczenie u dilera , czy mogę sobie sam poszukać. Dzięki za pomoc.
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2020-02-12, 07:30   

boban666, możesz brać gdziekolwiek. Jedynie co to musisz się w banku dowiedzieć czy cesja w polisie nie powinna być na nich zrobiona.
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
wrona86 


Marka: Dacia/Dacia
Model: Sander/Logan
Silnik: 1.0tce/1.tce
Rocznik: 2020/2022
Wersja: Prestige
Dołączył: 09 Maj 2017
Posty: 10
Skąd: Złotoryja
Wysłany: 2020-02-18, 18:36   

boban666 napisał/a:
Przeldciałem pare wątków , i dalej nic nie wiem. Chodzi mi o AC/OC. Mam samochod w kredycie Smart Plan , z tym że w dowodzie rejestracyjnym , jako właściciel i współwłascicel widnieje tylko ja i moja żona. Banku nie ma. Czy w tym wypadku jestem zmuszony brać ubezpieczenie u dilera , czy mogę sobie sam poszukać. Dzięki za pomoc.

Mi w salonie powiedzieli ze mogę sam szukać po pierwszym roku, bo przy zakupie, promocyjne oprocentowanie wynoszące 1,9% wartości pojazdu jest raczej nieosiągalne, tzn oc/ac na rok za 1200 z hakiem.
 
bartek_m
[Usunięty]

Wysłany: 2021-07-26, 08:56   Smart Start - potrzebne dokumenty

Hej! Zamówiłem nową Dacię Sandero i chciałbym Was dopytać, jakie dokumenty musieliście przedstawić przy finansowaniu Smart Start?

Z tego co mówił Dealer, procedura jest uproszczona i na początek nie muszę przynosić zaświadczenia o zarobkach etc.

Jakie dane o zatrudnieniu podawaliście?
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-07-26, 11:08   

bartek_m napisał/a:
Zamówiłem

Skoro tak, to wszystko powinno być w umowie, którą podpisałeś - może warto przeczytać?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne