Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2011-06-12, 19:07
Jak wyłączyć/przyciszyć dźwięk nie zapiętych pasów
Autor Wiadomość
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3696
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-01-31, 10:22   

Tia... a potem nieprzewidziany wypadek, nawet nie z Twojej winy, wylatujesz przez szybę czy mocno obijasz w kierownicę, wtedy nie zdążysz wyjąć pseudoklamrę, bo będziesz już ranny albo nieprzytomny.
Ubezpieczenie to szybko weryfikuje takie podejście i może Ci w ogóle nie wypłacić odszkodowania, bo jechałeś bez zapiętych pasów.... :->
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
anples 


Marka: dacia
Model: reno
Silnik: 2.3 dci
Dołączył: 01 Maj 2017
Posty: 102
Skąd: Kuj-Pom
Wysłany: 2018-01-31, 12:39   

route2000 napisał/a:
wtedy nie zdążysz wyjąć pseudoklamrę,
Wystarczy pstryczek-elektryczek , wpinasz w przewody i po ptokach .
 
RowerekCombi 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 223
Skąd: małopolska
Wysłany: 2018-01-31, 18:01   

route2000 napisał/a:
Tia... a potem nieprzewidziany wypadek, nawet nie z Twojej winy, wylatujesz przez szybę czy mocno obijasz w kierownicę, wtedy nie zdążysz wyjąć pseudoklamrę, bo będziesz już ranny albo nieprzytomny.
Ubezpieczenie to szybko weryfikuje takie podejście i może Ci w ogóle nie wypłacić odszkodowania, bo jechałeś bez zapiętych pasów.... :->


A wiesz o tym ze jak masz stosowne zaświadczenie lekarskie bo np. masz rozrusznik, albo jesteś dializowany albo nie bede wymieniał wszystkich za i przeciw to ubezpieczyciel może ci skoczyć po piwo, kwiaty, bombonierkę i takie tam jeszcze na przeprosiny za ewentualnie próbę nie wypłacenia odszkodowania ? Nie ma innej opcji musi wypłacić i choćby się skichał do sądu podał to i tak wypłaci włącznie z odsetkami za zwłokę :mrgreen:
_________________
RowerekCombi
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3696
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-02-01, 11:55   

RowerekCombi, Twoja sprawa, Twoje życie.... ;-)
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
Ikarusiarz 


Marka: Dacia
Model: Logan, Logan MCV Outdoor
Silnik: 1.5 dci
Rocznik: 2009, 2017
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Cze 2009
Posty: 328
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-02-01, 12:01   

Nie komentuję, ale podam przykład z życia:

Ruszałem z przystanku, ale bez zatoczki i najechał na mnie Partner. W przegubowcu nic nie uszkodzone, ja nawet nie poczułem uderzenia, ale Partner wjechał 1 metr pod silnik.
Laka (umownie nazywając) na prawym fotelu przełamała głową przednią szybę... Pionowe pęknięcie, jakby cięte piłą. Widok bezcenny. Pasy nie zapięte oczywiście.
Przeżyli, sami wyszli z wozu. No może trochę im pomogłem.
 
RowerekCombi 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 223
Skąd: małopolska
Wysłany: 2018-02-01, 20:00   

route2000 napisał/a:
RowerekCombi, Twoja sprawa, Twoje życie.... ;-)


Zycie życiem a scenariusza i tak nie zmieni nikt. Przykłady które podałem są niestety a może stety - Zapięcie pasa w obu przypadkach tylko przy tylko gwałtownym hamowaniu może ale nie musi wyrwać elektrodę z serca przy rozruszniku a drugim nie będę tłumaczył bo zbyt skomplikowane może to być. Ot i cała teoria dla ubezpieczyciela i proszę pomyśleć ze sporo takich kierowców jeździ po drogach, lub tacy są wożeni ;-)
_________________
RowerekCombi
 
RowerekCombi 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 223
Skąd: małopolska
Wysłany: 2018-02-01, 20:20   

Ikarusiarz napisał/a:
Nie komentuję, ale podam przykład z życia:

Ruszałem z przystanku, ale bez zatoczki i najechał na mnie Partner. W przegubowcu nic nie uszkodzone, ja nawet nie poczułem uderzenia, ale Partner wjechał 1 metr pod silnik.
Laka (umownie nazywając) na prawym fotelu przełamała głową przednią szybę... Pionowe pęknięcie, jakby cięte piłą. Widok bezcenny. Pasy nie zapięte oczywiście.
Przeżyli, sami wyszli z wozu. No może trochę im pomogłem.


Jeśli chodzi o wypadki to sporo już ich widziałem mniej lub bardziej drastyczne, czasem i śmiertelne. Nie neguję opinii poprzednika żeby jeździć bez pasów. Nie ! wręcz przeciwnie zapinać po stokroć zapinać ! tylko że są grupy kierowców i są grupy pasażerów którzy nie mogą zapinać pasów a nawet są przeciwwskazania do tego. Temu podałem tylko przykład taki a nie inny. Więc rozszerzając temat - lepsza klamra zamiast odpinać elmem opcję a dlaczego już tłumaczę. Jedziesz ty swoim autem wiesz że masz odpięte zabezpieczenie,jedzie ktoś inny twoim autem tego zabezpieczenia już nie ma wyłączonego więc będzie się darło w wniebogłosy prawda? więc wszyscy przykładnie będą zapinać pasy prawda?! ot i cała filozofia :-> A pasy zapinać po stokroć zapinać !!!!!!!! Też jeżdżę w pasach i każdemu przypominam i będę przypominał! choć i czasem muszę jechać bez ale to inna historia i nie ta bajka 8-)
_________________
RowerekCombi
 
macminer 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 245
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2019-03-01, 00:42   Wyłączenie piszczka pasów bezpieczeństwa w Duster 2

Czy komuś udało się wyłączyć piszczek ostrzegający o niezapięciu pasów w Duster II? Próbowałem zarówno przez PyRen, jak i ddt4all, ale ani w jednym, ani w drugim nie widzę tych opcji, które wcześniej były wskazywane na forum. Zastanawiam się, czy mam niewłaściwą bazę ECUs (próbowałem kilku), czy dla nowego Dustera nie ma jeszcze odpowiedniego polecenia?

Może ktoś poratuje mnie właściwą wersją PyRena?
 
charger 



Marka: Dacia \ Ford
Model: Duster 4x2 \ Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.6 SCe 115HP \ 1.0 140HP
Rocznik: 2017 \ 2018
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Lis 2017
Posty: 244
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-03-01, 07:51   

Nie wiem jak w D2, ale w D1 PH2 wystarczy wtyczkę rozpiąć pod siedzeniem (ta która idzie do zapinki pasów). To uśmierca piszczek :) Komputer widzi zapięte pasy cały czas.
_________________
Another One Drives a Duster xD
Ostatnio zmieniony przez charger 2019-03-01, 07:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2019-03-01, 09:10   

Proponuję w takim wypadku zastosować taki zabieg:
https://allegro.pl/kategoria/wyposazenie-wnetrza-pasy-bezpieczenstwa-18894?string=KLAMRA%20DO%20PAS%C3%93W%20BEZPIECZE%C5%83STWA
https://www.google.com/se...iw=1186&bih=921


Nie wiem jak w kwestii bezpieczeństwa wpięcia właściwego pasa, czy to wszystko wytrzyma, ale można kupić takie coś. W sklepach z akcesoriami motoryzacyjnymi są dedykowane wpinki w zamek pasa aby nie brzęczało, lub po prostu gdzieś na szrocie kupić za 10zł zapięcie pasa z jakiegoś rozbitka i jak wożona jest torebka na fotelu to wtedy wpinamy i nic nie brzęczy
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-03-01, 10:18   

A nie prościej po prostu zapiąć pas żeby nie piszczało? ;-)
_________________
Browar domowy Mariampol
 
macminer 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 245
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2019-03-01, 10:41   

Pasy zawsze zapinam w ruchu drogowym, więc proszę o oszczędzenie komentarzy na temat celowości ich zapinania. Chodzi mi o sytuacje takie jak plecak na siedzeniu czy wypięcie pasów przez pasażera na kilka sekund przed wyjściem z auta. Wtedy piszczyk nie tylko nie pomaga, ale wręcz dekoncentruje.

Nie chcę też półśrodków jak wpinana klamerka albo wypinanie złącza pod fotelem. Jeśli jest szansa na wyłączenie tego softwarowo, to byłbym wdzięczny za podpowiedź, jak.
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2019-03-01, 11:23   

macminer napisał/a:
Nie chcę też półśrodków jak wpinana klamerka albo wypinanie złącza pod fotelem. Jeśli jest szansa na wyłączenie tego softwarowo, to byłbym wdzięczny za podpowiedź
Ale po co się unosić? :roll:

Wszyscy z dobrego serca dali podpowiedzi, a tu taka wdzięczność. :roll:
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
macminer 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 245
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2019-03-01, 11:39   

tAboon napisał/a:
Ale po co się unosić? :roll:


Sorry, jeśli ktoś tak odczytał to, co napisałem. Nie unoszę się, tylko precyzuję, dlaczego mi zależy na softwarowym wyłączeniu piszczka, jeśli jest to możliwe. Wyciąganie wtyczki spod fotela jest potencjalnie groźniejszą ingerencją (nie wiadomo, jak się zachowają airbagi w razie wypadku) niż wyłączenie piszczka.

Parę dni temu miałem taką sytuację, że pasażer wypiął się parę sekund przed zatrzymaniem auta, uruchomił się piszczek i - o dziwo - nie wyłączył się automatycznie pomimo zatrzymania auta. Chociaż pasażera już nie było, to piszczek jeszcze piszczał przez dwie minuty po ruszeniu. To nie tylko irytujące, ale też przeszkadza się skupić na prowadzeniu, a na dodatek nie słyszałem wskazówek z nawigacji (mam wrażliwy słuch, więc zazwyczaj ustawiam radio i nawigację dość cicho).
 
charger 



Marka: Dacia \ Ford
Model: Duster 4x2 \ Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.6 SCe 115HP \ 1.0 140HP
Rocznik: 2017 \ 2018
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Lis 2017
Posty: 244
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-03-01, 12:39   

Wypięcie wtyczki powoduje to, że sterownik widzi zapięty pas (układ nie jest zamknięty, zapięcie pasa również otwiera układ):) Poza tym wtyczka do czujnika jest osobna, nie wpływa na nic. Do tego masz czujnik zajętości fotela pasażera.

Także mieszanie w sofcie jest wg mnie większa ingerencją niż rozpięcie wtyczki. Skąd masz pewność co się stanie z airbagiem? Nie wiadomo jak będzie działał czujnik zajętości fotela.
_________________
Another One Drives a Duster xD
Ostatnio zmieniony przez charger 2019-03-01, 12:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2019-03-01, 12:41   

macminer napisał/a:
nie wiadomo, jak się zachowają airbagi w razie wypadku
zgadzam się, dlatego z mojej strony nie padła taka propozycja. nie wiem nie wypowiadam się, bo może ma to jakiś wpływ na AirBag.

Nawet jeśli software uda się wyłączyć, też warto sprawdzić, czy brak info o pasażerze nie będzie miało wpływu na napinacze pasów lub zadziałanie poduszki pasażera przedniej i bocznej. Chyba, że jest opcja wyłączenia samego komunikatu.
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
charger 



Marka: Dacia \ Ford
Model: Duster 4x2 \ Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.6 SCe 115HP \ 1.0 140HP
Rocznik: 2017 \ 2018
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Lis 2017
Posty: 244
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-03-01, 12:46   

Dlatego najlepiej dokopać się do głośniczka i go wyciszyć zasłaniając papierem albo czymś podobnym :)

Brak ingerencji w system.
_________________
Another One Drives a Duster xD
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-01, 12:59   

charger napisał/a:
Dlatego najlepiej dokopać się do głośniczka i go wyciszyć zasłaniając papierem albo czymś podobnym :)

Taki piszczek będzie milczał zawsze a nie tylko przy niezapiętym pasie pasażera.
 
macminer 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 245
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2019-03-01, 13:12   

charger napisał/a:
Skąd masz pewność co się stanie z airbagiem?

Właśnie o to chodzi, że funkcja, która działała w poprzedniej wersji PyRen wyłączała tylko dźwiękową sygnalizację, nie ingerując głębiej w system poduszek.

http://www.daciaklub.pl/f...1737319#1737319
 
eastcowboy 


Marka: *
Model: *
Silnik: *
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 336
Skąd: ABCD
Wysłany: 2019-03-01, 18:20   Re: Wyłączenie piszczka pasów bezpieczeństwa w Duster 2

macminer napisał/a:
Czy komuś udało się wyłączyć piszczek ostrzegający o niezapięciu pasów w Duster II? Próbowałem zarówno przez PyRen, jak i ddt4all, ale ani w jednym, ani w drugim nie widzę tych opcji, które wcześniej były wskazywane na forum. Zastanawiam się, czy mam niewłaściwą bazę ECUs (próbowałem kilku), czy dla nowego Dustera nie ma jeszcze odpowiedniego polecenia?

Może ktoś poratuje mnie właściwą wersją PyRena?


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne