Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2019-03-22, 00:10
które sandero wybrać
Autor Wiadomość
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-02-27, 14:42   

Jacenty - soft wpływa na zachowanie silnika, więc na zachowanie całego auta. Silnik mechanicznie jest w porządku, jak i cała reszta auta. Bo głównie o tym się czyta na forum w kwestii problemów z DD2 - dziwne obroty, dziwne kontrolki itp.
Natomiast z tym ładowaniem to ja mam diesla, jeżdżę głównie na krótkich odcinkach i jakoś problemu z ładowaniem nie mam. Żadne dziwne kontrolki mi się nie palą, żadne obroty mi nie falują, nie mam problemów z samoczynnym skrętem kierownicy, z dziwnym włączaniem się świateł dziennych/nocnych, z okresowym spadkiem mocy itp.

Jeśli to problem z ładowaniem, to czemu tylko w benzynie i czemu tylko z 1.6 SCe?


Zgadzam się, że kupując auto nie interesuje Cię soft i inne tego typu rzeczy. Auto ma jeździć bezproblemowo. Ale cyrki zaczęły się wraz z nowymi normami emisji spalin i nie tylko w Dacii. Gdyby to był ogólny problem z "inteligentnym ładowaniem akumulatora" to wszystkie Dustery z obojętnie jakim silnikiem miałyby z tym problem. A jakoś słychać tylko o 1.6 SCe. A fakt, że zdecydowana większość Dusterów, to właśnie 1.6 sprawia, że odbiór jest taki, że auto jest wadliwe.

Powolnego nie komentuje, bo gość jest jak dla mnie bardziej powalony, niż przypuszczałem. To jakiś masturbujący się prądem masochista, co mimo ogromnego majątku męczy się z takim bublem, jakim rzekomo jest Duster.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-27, 15:42   

Jacenty85 napisał/a:
...mój kolega kupił dustera 2 1.6 sce z grudnia 2018 i ma podobne problemy z ładowaniem!

Ciekawe dlaczego dotyczy to akurat tego silnika w Dusterze? Sandero (i inne Dacie) od ostatniego FL i wprowadzenia systemu Start&Stop (2016/2017) mają również ten dość kontrowersyjny system zarządzania energią a nie ma z nimi problemów. U siebie też mam zmienne ładowanie, raz jest 12V, raz 14V a raz 16,5V ale nie skutkuje to żadnymi odczuwalnymi dla użytkownika objawami.
Czyli da się wprowadzić nowe rozwiązania w trakcie produkcji modelu a nic nie zepsuć.
Belphegor napisał/a:
Powolnego nie komentuje, bo gość jest jak dla mnie bardziej powalony, niż przypuszczałem.

No właśnie... może się pomylił przestawiając literki przy wyborze "loginu"... :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-02-27, 15:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
Jacenty85 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Dołączył: 03 Sty 2018
Posty: 118
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2019-02-27, 17:24   

Być może się mylę ale wydaję mi się że Diesle nie mają tego systemu a silniki o mniejszej pojemności 0,9 i 1.2 i 1.33 mają mniejsze opory wewnętrzne i potrzeba prądu na rozruch jest po prostu mniejsza. Oczywiście to tylko moje przemyślenia więc proszę sobie tego nie brać za wyznacznik.
Co do różnic DD I i DD2 wystarczy otworzyć maskę i spojrzeć na akumulator. U mnie w DD1 z 2017 roku są dwie klemy. W DD2 jakaś magiczna pucha na akumulatorze ale jeszcze nie wnikałem czemu to służy. Ja po prostu jestem zdania że DD 2 1.6 Sce jest mocno niedopracowana pod kątem elektroniki i dostosowania jej do norm emisji spalin i to nie dotyczy tylko softu. Oczywiście nie będę tu się żalił jak pan P. bo nie jestem autorytetem żebym mógł się wypowiadać w tej dziedzinie. Jednak mój ojciec chciał DD2 1.6 Sce i niestety przpadek sąsiada mocno odwiódł go od zakupu DD2 w ogóle!
Dodam jeszcze że napisałem w tym temacie właśnie tez po to, że mój sąsiad - gdy kupowałem swoją DD1 w 2017- śmiał się ze mnie że kupuje starucha...Teraz ja powinienem się z niego śmiać ale nie jestem aż tak złośliwy, bo auto od 3 tygodni stoi na serwisie. Każda wizyta kończy się stwierdzeniem - auto jest po to żeby jeździć. Tylko że on jest kierowcą TiRa- jak wyjeżdża i tydzień go nie ma to auto stoi...Nawet były zamysły żebym to ja jeździł jego autem ale raczej na to się nie piszę. Podsumowując - coś poszło nie tak...w tej DD2 1.6 Sce
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-02-27, 17:34   

Jacenty85 napisał/a:
Podsumowując - coś poszło nie tak...w tej DD2 1.6 Sce


Zdecydowanie. Dziś nawet gadałem z mistrzem serwisu i mówił, że muszą rozkładać ręce przed klientami, bo nie ma odpowiednich uaktualnień softu do tego silnika.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
sidi 


Marka: dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6SceLPG
Rocznik: -----
Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 11
Skąd: zółotów
Wysłany: 2019-02-27, 17:35   

witam jednak kupiłem DD z silnikiem 1,6 na gazie. dopiero wchodzi na taśmę odbiółr koniec maja początek czerwca
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-02-27, 17:49   

sidi napisał/a:
witam jednak kupiłem DD z silnikiem 1,6 na gazie. dopiero wchodzi na taśmę odbiółr koniec maja początek czerwca


Hah, wygrałem. Stawiasz mi piwo, choć namawiałem na Stepway :mrgreen:
_________________
Browar domowy Mariampol
Ostatnio zmieniony przez Obywatel MK 2019-02-27, 17:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2019-02-27, 21:05   

Belphegor napisał/a:
Jacenty85 napisał/a:
Podsumowując - coś poszło nie tak...w tej DD2 1.6 Sce


Zdecydowanie. Dziś nawet gadałem z mistrzem serwisu i mówił, że muszą rozkładać ręce przed klientami, bo nie ma odpowiednich uaktualnień softu do tego silnika.


Temat dość dziwny bo z jednej strony na pewno jest wiele przypadków aut sprawiających problemy, z drugie jednak w ubiegłym roku sprzedano w Europie niemal 180 tyś. sztuk DD2 z czego z pewnością 1,6 sce stanowi sporą część. Wynikało by więc z tego że tylko w niewielkim procencie aut występują poważniejsze awarie. Pytanie więc w czym problem? W nieodpowiednim sofcie czy może wadliwej pewnej partii komputerów które zamiast wymienić próbuje się ratować nakładkami softu.
 
Dracid 


Marka: ex-Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe Laureate 7 os.
Rocznik: 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 329
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-02-28, 07:39   

Pedros napisał/a:
Temat dość dziwny bo z jednej strony na pewno jest wiele przypadków aut sprawiających problemy, z drugie jednak w ubiegłym roku sprzedano w Europie niemal 180 tyś. sztuk DD2 z czego z pewnością 1,6 sce stanowi sporą część. Wynikało by więc z tego że tylko w niewielkim procencie aut występują poważniejsze awarie.


Ale to obserwacja na podstawie zgłoszeń ludzi z forum. A forum zrzesza tylko garstkę właścicieli, z czego posiadacze DD2 stanowią jeszcze mniejszą część (dużo mniejszą część - może Admini będą w stanie nałożyć filtr na typ pojazdu i zobaczyć, ile mamy tu osób z DD2. Ja stawiam na maksymalnie kilkadziesiąt). Krótko mówiąc: dla mnie próbka 4749 osób zarejestrowanych przez CAŁĄ historię forum (policzyłem użytkowników na szybko), z czego (tu moje domniemanie) kilkadziesiąt ma DD2, z czego jeszcze mniejsza część ma 1.6 SCe, z czego jeszcze mniejsza część ma problem (ale za to jaki problem!) w ogóle nie ma przełożenia na ogólną sytuację z tym silnikiem. Forum to malutki wycinek całej, nazwijmy to, społeczności dusterowej i dla mnie opieranie swoich spostrzeżeń na podstawie liczby obserwacji wziętych z forum jest błędem. Podobnie na dacianer.de jest ileś tam naście osób aktywnie się wypowiadających, a inni mają kompletnie w pompie istnienie jakiegoś forum i jeżdżą być może na naprawy gwarancyjne, przy czym nie rozgłaszają tego na prawo i lewo. I tak samo jest tu - trzeba zrozumieć, że forum to nie jest pierwsze miejsce w sieci, do którego leci człowiek po kupnie auta.
 
charger 



Marka: Dacia \ Ford
Model: Duster 4x2 \ Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.6 SCe 115HP \ 1.0 140HP
Rocznik: 2017 \ 2018
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Lis 2017
Posty: 244
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-02-28, 08:04   

Dokładnie, zgadzam się.
1. Większość osób po zakupie auta nie rejestruje się na forum.
2. Część osób tylko czyta, nie biorąc udziału w dyskusji.
3. Zazwyczaj na forum ląduje ktoś kto ma problem i szuka rozwiązania.
4. Podejrzewam że niektórzy kierowcy nie zwrócą uwagi na drobne problemy.
5. Jeździ to jeździ, po ***** drążyć temat :)
_________________
Another One Drives a Duster xD
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2019-02-28, 08:38   

Dracid napisał/a:
Forum to malutki wycinek całej, nazwijmy to, społeczności dusterowej i dla mnie opieranie swoich spostrzeżeń na podstawie liczby obserwacji wziętych z forum jest błędem

Oczywiście że tak. Właśnie w tym rzecz - nie można wyciągać wniosków o jakiejś dużej awaryjności DD2 1,6 na podstawie forum tym bardziej, że informacji w sieci szukają najczęściej osoby które mają jakieś problemy z autem co może powodować wrażenie że dany model jest bardzo awaryjny. Zdecydowana większość właścicieli bezawaryjnych aut po prostu je użytkuje. Tak jest zresztą w przypadku każdej marki.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-28, 08:45   

sidi napisał/a:
witam jednak kupiłem DD z silnikiem 1,6 na gazie. dopiero wchodzi na taśmę odbiółr koniec maja początek czerwca

No cóż... dla mnie dziwny wybór, ale Twoja decyzja.
W każdym razie witamy w rodzinie. :mrgreen:
 
Jacenty85 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Dołączył: 03 Sty 2018
Posty: 118
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2019-02-28, 15:58   

A ja się nie zgadzam. Znam co najmniej 2 osoby z mojego otoczenia, które w ślad za mną kupiły DD ale 2 (1.6 Sce) i cały czas siedzą w serwisie. Oczywiście te osoby nie czytają forum a tym bardziej się tu nie rejestrują.
 
ms-kola 


Marka: DACIA
Model: LOGAN II MCV Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Dołączył: 20 Gru 2018
Posty: 58
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-02-28, 17:07   

Znajomy kupił DD2 1,6 Sce w końcu listopada 2018, same ochy i achy :-)
Mówię mu w końcówce grudnia - czytaj forum, bo idą czarne chmury....
Ale gdzieby tam! miał już zrobione 4kkm i chodzi jak zegarek ;-)
Gadałem z nim miesiąc temu, wspominał coś półsłówkiem o jakimś falowaniu obrotów...
Pojechał do serwisu.
Gadałem z nim tydzień temu, był w serwisie, wgrali łatki...
Wcześniej było falowanie obrotów na biegu jałowym, teraz.....
falowanie robi sobie żarty w trakcie jazdy na biegach.
Np. dojeżdża powoli na biegu do skrzyżowania, a tu obroty siup! do 2k i sru na skrzyżowanie.
Taki żartowniś ten DD2 1,6 Sce :mrgreen:
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-02-28, 17:49   

Dracid napisał/a:
trzeba zrozumieć, że forum to nie jest pierwsze miejsce w sieci, do którego leci człowiek po kupnie auta.


Dlaczego nie? Ja poleciałem jeszcze przed zakupem :mrgreen:
_________________
Browar domowy Mariampol
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-02-28, 18:28   

Obywatel MK napisał/a:
Dracid napisał/a:
trzeba zrozumieć, że forum to nie jest pierwsze miejsce w sieci, do którego leci człowiek po kupnie auta.


Dlaczego nie? Ja poleciałem jeszcze przed zakupem :mrgreen:

Takoż i ja.Ostatecznie na forum spotka się malkontentów i będzie widać na co narzekają. Z tego co widzę, na przykłąd narzekań na 0.9 Tce jest duuuużo mniej niż na temat silników 1.6. I był to jeden z (kilku) powodów, dla których wybieram sandero a nie lodgy.
Parę rzeczy się dowiedziałem. Wręcz złapałem w dwóch salonach sprzedawców na niewiedzy w sprawie, która na forum jest dobrze omówiona (np. kwestia tego, że 0.9 NIE MA hydraulicznych zaworów).
I trochę nie-na-temat:
Swoją drogą... na allegro można kupic czujniki ciśnienia do dacii. A sprzedawca (ten od hydrauliki w 0.9) twierdzi , że WSZYSTKIE dacie maja ciśnienie badane przez ABS.... No jeśli sprzedawca oszczędnie gospodarował prawdą , to nie do końća mam ochotę u niego kupować auto Mniej wiedzieć, niż człek, co tydzień wchodzi na forum???
Kuriozalne było jego stwierdzenie, gdy powiedziałem , że chce "takie poziome listwy czarne na drzwi do ochrony by ktos nie walnął na parkingu" - że takowych nie ma.. dopiero musiał wejśc w cennik akcesoriów by zobaczyć , że jednak są...
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-02-28, 20:27   

pikodat napisał/a:
że WSZYSTKIE dacie maja ciśnienie badane przez ABS


Nie powiedział Ci nieprawdy. Obecnie wszystkie Dacie mają kontrolę ciśnienia w oponach za pomocą czujnika ABS. Więcej Ci powiem - obecnie Renault też tak mają. ;-)
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-02-28, 21:03   

Belphegor napisał/a:
pikodat napisał/a:
że WSZYSTKIE dacie maja ciśnienie badane przez ABS


Nie powiedział Ci nieprawdy. Obecnie wszystkie Dacie mają kontrolę ciśnienia w oponach za pomocą czujnika ABS. Więcej Ci powiem - obecnie Renault też tak mają. ;-)


Cieszy mnie to bardzo:) Bo to znaczy, ze zmiana opon bez problemów.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-01, 08:54   

pikodat napisał/a:
Kuriozalne było jego stwierdzenie, gdy powiedziałem , że chce "takie poziome listwy czarne na drzwi do ochrony by ktos nie walnął na parkingu" - że takowych nie ma.. dopiero musiał wejśc w cennik akcesoriów by zobaczyć , że jednak są...

W tym temacie to polecam Ci jednak zakup innych listew, niż te z akcesoriów Dacii. Te akcesoryjne przykleja się zbyt nisko, na dolnej krawędzi drzwi i praktycznie nic nie dają jeśli chodzi o ochronę drzwi przed sąsiadami na parkingu. Ja kupiłem inne, od niezależnego producenta i chronią znacznie lepiej ale też nie idealnie. Kształt drzwi w Sandero jest taki, że najlepiej sprawdziłyby się listwy naklejone niewiele poniżej zamka drzwi. Ale estetyka za bardzo na to nie pozwala ;-)
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-03-01, 09:28   

Dymek napisał/a:
pikodat napisał/a:
Kuriozalne było jego stwierdzenie, gdy powiedziałem , że chce "takie poziome listwy czarne na drzwi do ochrony by ktos nie walnął na parkingu" - że takowych nie ma.. dopiero musiał wejśc w cennik akcesoriów by zobaczyć , że jednak są...

W tym temacie to polecam Ci jednak zakup innych listew, niż te z akcesoriów Dacii. Te akcesoryjne przykleja się zbyt nisko, na dolnej krawędzi drzwi i praktycznie nic nie dają jeśli chodzi o ochronę drzwi przed sąsiadami na parkingu. Ja kupiłem inne, od niezależnego producenta i chronią znacznie lepiej ale też nie idealnie. Kształt drzwi w Sandero jest taki, że najlepiej sprawdziłyby się listwy naklejone niewiele poniżej zamka drzwi. Ale estetyka za bardzo na to nie pozwala ;-)


Dla mnie bardziej estetyczne sa drzwi bez rys po walnieciu przez kogos na parkingu (szczególnie po 3 latach gdy rdza...) niz drzwi z listwami dla-niektórych-za-wysoko.
Tych fabrycznych nie da sie przylepić wyżej?
Ostatnio zmieniony przez pikodat 2019-03-01, 09:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3622
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-01, 14:14   

pikodat napisał/a:
Tych fabrycznych nie da sie przylepić wyżej?

A co się ma nie dać? Zwykła taśma samoprzylepna da się przykleić w dowolnym miejscu, więc o ile coś takiego Ci nie przeszkadza... 8-)
Tyle, że znacznie taniej kupisz inne listwy, poza ASO.
Jak widać poniżej ludzie kombinują- listwy nieoryginalne przyklejone wyżej i oryginały przyklejone na próbę, tam gdzie producent przewidział:

A optymalne miejsce to byłby poziom otworu na kluczyk zamka... :mrgreen:
Natomiast oryginalną listwę ochronną na próg bagażnika (zderzaka) polecam jak najbardziej:

Listwa_bagaznika.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 64,71 KB

Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-03-01, 14:34, w całości zmieniany 3 razy  
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-03-01, 14:24   

Z resztą Dacia wyciąga już z tego wnioski:





_________________
Browar domowy Mariampol
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne