Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Wybór Dacii Dokker-pomocy!
Autor Wiadomość
Andrzej333 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Mar 2019
Posty: 35
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2019-03-16, 08:01   Wybór Dacii Dokker-pomocy!

Szanowni,
witam Was,jako debiutujący na forum-więc proszę o zrozumienie i szybką strzałkę,jeśli przez nieuwagę nie dotrzymałem jakoś jego zasad.
Jako ,że jestem pszczelarzem a sezon się mocno zbliża,szukam pilnie Dacii Dokker.
O wyborze zdecydował większy od innych w segmencie prześwit (jezdzi się poza asfaltem).
Dane do podjęcia decyzji o konkretnej wersji:
- 5 miejsc - trzeba bedzie czasem trzeba zabrać rodzinę
- brak długich tras, częste krótkie wyjazdy przez letnie miesiące, na pewno z pełnym bagażnikiem, a około 20 razy na sezon z przyczepką ważącą łącznie około tony (tu pytanie o najlepszy silnik dla tych zamierzeń).
Budżet.
Nie stać mnie tylko na zakup nowego Dokkera za gotówkę. Natą chwilę mogę przeznaczyć ok.30.000,więc możliwy zakup każdej wersji w opcji 50/50-jeśli to ma sens.
Kuszą wersje "ładniejsze", ale jednak głównym przeznaczeniem auta (70 %) jest praca.Doradzcie proszę, najlepiej w sposób przystępny dla technicznego analfabety:-).Pozdrawiam,Andrzej
_________________
Andrzej333
 
mistakos 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Dołączył: 03 Sty 2019
Posty: 146
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-03-16, 09:58   

Moim zdaniem zakup 50/50 ma sens. Jeśli nie robisz długich tras wersja benzynowa, do zastanowienia podtlenek gazu. Za kolor trzeba dopłacić, więc najlepiej biały bo drugi darmowy mnie osobiście nie podoba się, ale jeżeli chcesz jakiś z palety dodatkowo płatny, patrz na cennik i miej w głowie te 2 tysie za kolor.
Ja bym wybrał wersję Laureate, ze względu na klimę, do przemyślenia Open+klima[2000], ale chyba lepiej wydać dodatkowo 3100 do wersji wyższej. Pamiętaj, że przy zakupie dojdzie ubezpieczenie i rejestracja, no i prawdopodobnie zdecydujesz się na pakiet przeglądów, więc część gotówki musisz na to przeznaczyć [nie wiem ile dokładnie, ale pewnie 3-4 tysie]. Zastanów się co jeszcze potrzebujesz z akcesoriów, ale generalnie już jesteś blisko założonego budżetu [48900 lub 52400 za wersję z LPG].
Edyta dodaje jeszcze koło zapasowe za 400zł ;]

A z drugiej strony, poszaleć łatwo, Stepway dobrze wygląda, pewnie, tylko trzeba pamiętać właśnie o tych ukrytych kosztach, kolor, koło zapasowe, LPG, rejestracja, ubezpieczenie, pakiet przeglądów i moim zdaniem wyjdzie powyżej 60k.

Podpowiem jeszcze, że zarejestrować możesz samodzielnie, salony zwykle zlecają to firmom zewnętrznym - płacisz Ty [ode mnie chcieli 500]. Ubezpieczenie w przypadku 50/50 powinno być w promocji ~1100, podobnie z pakietem przeglądów.
Ostatnio zmieniony przez mistakos 2019-03-16, 10:08, w całości zmieniany 4 razy  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-16, 10:10   

Zasady - http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=2343

Auto:

_Najważniejsze_: udać się do salonu, przymierzyć się do auta i sprawdzić, czy konieczne są dodatki w stylu regulacji fotela i kierownicy, oraz odbyć jazdę próbną.

Wersja - minimum to Open + lewe drzwi przesuwne (+ ewentualnie klimatyzacja), ale skoro budżet pozwala to nie ma co ścibolić i mimo głównie roboczego celu użytkowania można zrobić przyjemność także oku i rodzinie. (W razie czego stosunkowo łatwo technicznie doposażyć to auto w różne opcje dodatkowe, także wizualne).

Silnik - każdy jest wystarczający nawet przy pełnym załadunku, ale przy częstych krótkich trasach jednostka benzynowa będzie jednak lepsza (ewentualnie z LPG jeśli owe wyjazdy składają się w ciągu roku na przebieg co najmniej średni, czyli 15 tys. km).

Finansowanie - 50/50 ma oczywiście sens jeśli masz szansę na dozbieranie przez ten rok większości kwoty do następnej wpłaty.
 
Andrzej333 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Mar 2019
Posty: 35
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2019-03-16, 10:45   

Cytat:
Finansowanie - 50/50 ma oczywiście sens jeśli masz szansę na dozbieranie przez ten rok większości kwoty do następnej wpłaty.


tak,zawsze wiosną dysponuję taką kwotą,tym razem przeznaczona została by na ratę,nie ule:-)
Fajnie,że to Forum "żyje" i już doczekałem się cennych porad.
W kontekście 50/50 kusi przy mojej indolencji w zakresie kwestii technicznych.Pewnie,ideałem byłoby kupić auto 1,2-letnie,juz po tym "zjeżdzie cenowym" pierwszych lat.Ale ,nawet ,jako laik w kwestii, nie wierzę zbytnio w zakup rocznego auta w fajnej cenie,a jednak "prawie" nowego.
_________________
Andrzej333
 
mistakos 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Dołączył: 03 Sty 2019
Posty: 146
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-03-16, 10:49   

Andrzej333 napisał/a:
Pewnie,ideałem byłoby kupić auto 1,2-letnie,juz po tym "zjeżdzie cenowym" pierwszych lat.Ale ,nawet ,jako laik w kwestii, nie wierzę zbytnio w zakup rocznego auta w fajnej cenie,a jednak "prawie" nowego.


Nie wspominając o tym jak ciężko takie auto znaleźć...
 
Andrzej333 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Mar 2019
Posty: 35
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2019-03-16, 10:55   

mistakos napisał/a:
Andrzej333 napisał/a:
Pewnie,ideałem byłoby kupić auto 1,2-letnie,juz po tym "zjeżdzie cenowym" pierwszych lat.Ale ,nawet ,jako laik w kwestii, nie wierzę zbytnio w zakup rocznego auta w fajnej cenie,a jednak "prawie" nowego.


Nie wspominając o tym jak ciężko takie auto znaleźć...


właśnie - a czasu na dłuuuugie poszukiwania brak, nie wspominając o tym,ze dalekie wyjazdy na ogledziny połączone z kosztem sprawdzenia auta mogą pożreć tę zakładaną atrakcyjność ceny.
_________________
Andrzej333
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1700
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-03-16, 13:43   

Szkoda, że nie masz ochoty poczekać do września :)
W wrześniu jak minie mi pół roku od sprowadzenia do kraju będę sprzedawał swojego dokkera 1,2 Tce- z chyba jedynym słusznym silnikiem do tego pojazdu. Full opcja bez navi - którą zapewne dołożę razem z kamerą cofania.
Wtedy te 50/50 z malutką dopłatą 4-5 tysięcy i miałbyś dokkera 3 letniego :) oczywiście mówię w stosunku do nowego w cenie około 60 tysięcy :)
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
Andrzej333 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Mar 2019
Posty: 35
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2019-03-16, 14:08   

toka93 napisał/a:
Szkoda, że nie masz ochoty poczekać do września :)
W wrześniu jak minie mi pół roku od sprowadzenia do kraju będę sprzedawał swojego dokkera 1,2 Tce- z chyba jedynym słusznym silnikiem do tego pojazdu. Full opcja bez navi - którą zapewne dołożę razem z kamerą cofania.
Wtedy te 50/50 z malutką dopłatą 4-5 tysięcy i miałbyś dokkera 3 letniego :) oczywiście mówię w stosunku do nowego w cenie około 60 tysięcy :)


na dobre auto warto poczekać-problem w tym,że od września właśnie jest już mniej niezbędnie dla mnie niż latem:-)
_________________
Andrzej333
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1700
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-03-16, 14:18   

Czy dobre to ciężko powiedzieć. Aktualnie w malowaniu i tego nie ukrywam, że po wymianie błotnika i malowaniu. Ale za to 2016 rocznik 1,2Tce i 30 tysięcy przebiegu. W dodatku z racji uszkodzonej atrapy wymieniłem na poliftową, a więc wygląda z zewnątrz już o wiele lepiej. Białe auto na czarnych felgach 16" i robi robotę. W zestawie hak, który w salonie tez swoje kosztował :) Ale jak ktoś potrzebuje auto na wiosnę-lato to trudno czekać z zakupem do września :D
Od siebie polecam albo właśnie 1,2, albo diesla. 1,6 mało problemowy, ale z ciągnięciem tonowej przyczepy może już mieć problem jeśli dołożymy jeszcze 5 osób na pokład.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
Andrzej333 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Mar 2019
Posty: 35
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2019-03-16, 14:56   

Cytat:
Od siebie polecam albo właśnie 1,2, albo diesla. 1,6 mało problemowy, ale z ciągnięciem tonowej przyczepy może już mieć problem jeśli dołożymy jeszcze 5 osób na pokład.


no i tu wspomniałeś o moim największym dylemacie : jaki silnik do przyczepki zdrowej rodzinki:-)
a czy pamiętasz może,ile salon winszował sobie za hak?
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1700
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-03-16, 15:11   

Niestety nie mam wyceny nowego, ale zakładam, że w salonie wypinany hak westfalia to zdecydowanie około tysiaka.

Natomiast Jeśli chodzi o 1,6 to jeśli ma być bez gazu to żadna oszczędność w stosunku do diesla, a i diesel zdecydowanie lepiej jedzie.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
Andrzej333 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Mar 2019
Posty: 35
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2019-03-16, 15:18   

toka93 napisał/a:
Niestety nie mam wyceny nowego, ale zakładam, że w salonie wypinany hak westfalia to zdecydowanie około tysiaka.

Natomiast Jeśli chodzi o 1,6 to jeśli ma być bez gazu to żadna oszczędność w stosunku do diesla, a i diesel zdecydowanie lepiej jedzie.



i taki też będzie chyba wybór.Gaz odpuszczam ze względu na relatywnie niewielkie planowane przejazdy oraz może głupie,ale jednak uprzedzenie do zastępowania koła zapasowego zestawem ratunkowym:-)
_________________
Andrzej333
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-16, 15:25   

toka93 napisał/a:
1,6 mało problemowy, ale z ciągnięciem tonowej przyczepy może już mieć problem jeśli dołożymy jeszcze 5 osób na pokład

Bynajmniej, radzi sobie bez problemów. Nie jest oczywiście demonem przyśpieszania, ale z przyczepą i tak nie jest to potrzebne, a możliwa prędkość maksymalna i tak przekracza dozwolone prawnie 80 km/h.
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2019-03-16, 15:46   

biały, benzynowy 100 konny Stepway - czyli wyposażony we wszystko, co potrzebne (koło zapas)plus nieco komfortu (kilma radio)bez żadnych zniżek wyszedł mi tak - więc przy 50/50 i wstępnym budżecie da się temat ogarnąć bez bólu

Przechwytywanie.JPG
Plik ściągnięto 41 raz(y) 98,09 KB

Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2019-03-16, 15:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
Andrzej333 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Mar 2019
Posty: 35
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2019-03-16, 16:17   

Dar1962 napisał/a:
biały, benzynowy 100 konny Stepway - czyli wyposażony we wszystko, co potrzebne (koło zapas)plus nieco komfortu (kilma radio)bez żadnych zniżek wyszedł mi tak - więc przy 50/50 i wstępnym budżecie da się temat ogarnąć bez bólu


ACH TEN STEPWAY....człowiek miałby wrażenie,że nie tylko rozsądnie,ale coś więcej....
zniżek to bym się specjalnie nie spodziewał,niechby tak dali!niestety,nie wiem,jak grubo pójdzie w druga stronę-opłaty,prowizje,obowiązkowe ubezpieczenia od wszystkiego...
no,ale chcieć,to by się takiego chciałooooooooo....
_________________
Andrzej333
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1700
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-03-16, 16:20   

laisar napisał/a:
toka93 napisał/a:
1,6 mało problemowy, ale z ciągnięciem tonowej przyczepy może już mieć problem jeśli dołożymy jeszcze 5 osób na pokład

Bynajmniej, radzi sobie bez problemów. Nie jest oczywiście demonem przyśpieszania, ale z przyczepą i tak nie jest to potrzebne, a możliwa prędkość maksymalna i tak przekracza dozwolone prawnie 80 km/h.


Nawet maluch uciągnie tonową przyczepkę, ale czy będzie to dla niego bezpieczne?
Niestety, ale miałem okazję jechać dosyć obciążonym dokkerem + przyczepka i każda górka była wyczuwalna. Jestem ciekaw ile takich "przygód" wytrzyma sprzęgło w 1,6
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2019-03-16, 16:25   

toka93 napisał/a:
Jestem ciekaw ile takich "przygód" wytrzyma sprzęgło w 1,6


Tyle samo albo i mniej.
 
Andrzej333 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Mar 2019
Posty: 35
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2019-03-16, 16:31   

reasumując,mocno rozważam opcję 50/50.
Ale jeśli ktoś z Kolegów przeglądając ogłoszenia,słysząc o rokującym dobrze Dokkerze dał tu znać-będę zobowiązany.
Wstępne,podstawowe preferencje:
-diesel
- klima
- jeśli hak-szczęście niepojęte
- powyżej 2 miejsc
- pięknie,jesli koła z tych łatwiejszych do umycia z błotka:-)
w tej opcji budżet ok.30.000
_________________
Andrzej333
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-16, 16:58   

toka93 napisał/a:
czy będzie to dla niego bezpieczne?

Dla malucha nic nie jest bezpieczne, nawet eksploatacja bez obciążenia <;

Dla dokkera nie ma tym żadnego niebezpieczeństwa.


toka93 napisał/a:
ile takich "przygód" wytrzyma sprzęgło w 1,6

Tyle samo co z innym silnikiem.
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2019-03-17, 19:56   

laisar napisał/a:

Silnik - każdy jest wystarczający nawet przy pełnym załadunku, ale przy częstych krótkich trasach jednostka benzynowa będzie jednak lepsza (ewentualnie z LPG jeśli owe wyjazdy składają się w ciągu roku na przebieg co najmniej średni, czyli 15 tys. km).

Nie wystarczy suma kilometrów - ważne też jak krótkie trasy - ja jeżdżę najczęściej 5 -6 km przerwa i znowu, mam z tego kilkanaście tyś rocznie. Przez ostatni tydzień miałem pożyczone auto z gazem, przełączało się po 4 km na gaz więc przy moich potrzebach 80% PB, 20% gaz - nie wiem jaki musiałbym mieć przebieg roczny by się gaz opłacał.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-17, 21:14   

Skoro auto wątkotwórcy ma być użytkowane głównie w sezonie nie-zimowym, to przełączałoby się bardzo szybko. A czy koszt instalacji zwróci się po roku, trzech czy nawet pięciu latach to już nie jest aż takie ważne, natomiast ulgę w portfelu widać od razu przy każdym tankowaniu.

...Tyle że to chyba i tak akademickie rozważania, bo chociaż nasz nowy kolega niby pyta o porady, to jednak podstawową preferencją dla niego okazał się najbardziej bezsensowny diesel...
 
Andrzej333 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Mar 2019
Posty: 35
Skąd: Olsztyn
  Wysłany: 2019-03-17, 22:05   

Cytat:
jednak podstawową preferencją dla niego okazał się najbardziej bezsensowny diesel...


i tutaj właśnie nastąpiła zmiana :-)
nie wiem z na ile reprezentatywną grupą konsultowałem się w sprawie wątpliwości dot.silnika, ale 7 na 9 osób z duuuużo lepszym pojęciem ode mnie w tej kwestii wyraziło podobna opinię do Twojej:-)
_________________
Andrzej333
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1700
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-03-18, 19:57   

Też nie rozumiem nagonki na diesla. Posiadam diesla i to z większym od Daciowego 1,5 DCi na przebiegi 10km w jedną stronę. Nie odczuwam, żadnego dyskomfortu z tego powodu. Spalanie przy ponad 1300kg mam około 7l w zimie 8l. Od 4 lat nie naprawiłem nic związanego strikte z silnikem diesla. Oczywiście biorąc pod uwagę, że przy zakupie używanego auta diesla można kupić taniej od benzyny, co przy zakupie nowego różnica wynosi 5-7 tysięcy. Nowoczesne diesle to nie są stare diesle, gdzie nagrzewało się go 10min na postoju i przez następne 30km.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-18, 21:22   

Diesel wolno się rozgrzewa, więc po prostu nie zdąży się dobrze rozgrzać w przypadku "częstych krótkich wyjazdów", nawet w porze nie-zimowej.

A mimo pudrowania go EGR-ami, DPF-ami, NOx-trapami czy AdBlue wciąż emituje (zwłaszcza w powyższym przypadku) znacznie więcej znacznie gorszego syfu niż benzyniak (zwłaszcza z LPG).

To nie żadna nagonka, tylko prawa fizyki.
 
Andrzej333 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Mar 2019
Posty: 35
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2019-03-18, 22:04   

Cytat:
Też nie rozumiem nagonki na diesla.


z dieslem rozważałem taką ofertę:
https://allegro.pl/ogloszenie/dacia-dokker-van-2016-86700km-diesel-kombi-7827757491
ale ostatecznie ustalony zakup 50/50 na warunkach:
DACIA DOKKER LAUREATE 1.6 SCe 100 LPG 
Widok zewnętrzny
Biel Alpejska 
Wnętrze
tapicerka materiałowa "Laureate" / tonacja wnętrza - grafit/szary 
Moje opcje :
relingi dachowe 
51,850 ZŁ
I wpłata – 25,925 zł
II wpłata – 27220
OC/AC – 988 zł
+ koło zapas gratis
może komus poglądowo się przyda
_________________
Andrzej333
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne