Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Biały lakier
Autor Wiadomość
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-04-14, 22:00   

@pikodat, so masz miernik i chcesz pomierzyć, albo zobaczyć wpływ 16 miesięcy i 15kkm na biały lakier, to możemy się spotkać i sam ocenisz.
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-04-14, 22:14   

artu napisał/a:
@pikodat a ja z Sandero Stepway ostatecznie zrezygnowałem ze względu na to, że najmocniejszy silniczek ma za mała pojemność (muszę mieć minimum 900 cm3) a diesel odpada. Z forum jednak nie uciekam, w przyszłości kupię dustera gdy moja rav4 wyzionie ducha :-)


Czyżby ten 1 cm Ciebie odstraszył? Bo sandero wszak ma 899.....
Pytanie 2 - czy byłeś na jeździe próbnej?
 
artu 


Marka: Toyota
Model: Rav4
Silnik: 2.0 d4d
Dołączył: 06 Mar 2019
Posty: 19
Skąd: Puszcza
Wysłany: 2019-04-14, 23:38   

@pikodat byłem i z jazdy byłem zadowolony.

Z tego co kojarzę ma 898 cm3. Brak tych paru cm3 odstraszył mnie z tego powodu, że samochód ten wykorzystywałbym do celów służbowych. I Przy pojemności poniżej 900 cm3 mam sporo niższą stawkę za jeden przejechany kilimetr;)w

Aktualnie testuje Kia Stonic, też mi się podobuje :)
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 592
Skąd: Mazury
Wysłany: 2019-04-15, 18:16   

Cytat:
Kupujesz kolor zgodnie z tabliczką i tyle. A to czy jest biały czy czarny to większego znaczenia nie ma.
chciałem kiedyś podmalować swoją karoline , w sklepie podałem kod lakieru i ..... nie ma takiego numeru w katalogu . W necie też bida - nie ma jak zamówić . W ASO dostałem bez problemu .
Cytat:
P.S.2. Biały w Daćkach - jedyny słuszny kolor 8-)

Kwestia gustu - wolę czerwony ( czerwone auta szybciej jeżdżą :lol: )
Ostatnio zmieniony przez EBmazur 2019-04-15, 18:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-04-15, 22:06   

To wiadomo że czerwone zawsze są najszybsze. Moje prywatne auta zawsze były czerwone ale następne będzie białe
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2019-04-16, 06:22   

EBmazur napisał/a:
chciałem kiedyś podmalować swoją karoline , w sklepie podałem kod lakieru i ..... nie ma takiego numeru w katalogu .
tzn, że to wina sklepu. Słaby mieli katalog/mieszalnik.

https://colorexplorer.rmpaint.com/index.php
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-04-16, 11:06   

toka93 napisał/a:
telecaster1951 napisał/a:
toka93 napisał/a:
Biały zawsze najgorszy dla lakiernika.
Dla paproka a nie lakiernika. Dla dobrego lakiernika nie ma znaczenia w jakim kolorze jest auto. Każdy zrobi dobrze. A paprok jest w stanie spaprać każdy kolor. Kupujesz kolor zgodnie z tabliczką i tyle. A to czy jest biały czy czarny to większego znaczenia nie ma.


Chyba nie za bardzo znasz się na lakiernictwie nie? Dam Ci 40zl i jedź do mieszalni lakierów z samym numerem z tabliczki i namieszają 100ml a potem pomaluj klapkę wlewu. Sam kolor 389 ma 4 warianty a na swojego dokkera i tak musiałem mieszać + niebieski bo żaden wariant nie pasował.
Najgorszy odnosił się do dobrania lakieru bo biały to niekoniecznie biały.
Mamy XXI wiek. Jeszcze raz podkreślam. Problem z dobraniem lakieru ma paprok a nie lakiernik. Wystarczy mieć numer lakieru, aby znać mniej więcej bazę. Mierzy się koordynaty barwowe i komputer dobiera kolor idealnie. Ale to nie jest koszt 20zł. Jak się chce zrobić po taniości, to nigdy nie wyjdzie dobrze. Niestety.
tAboon napisał/a:

tzn, że to wina sklepu. Słaby mieli katalog/mieszalnik.
Taka prawda. Lakierowałem Chevroleta i lakiernik dobrał kolor tak, że nie było widać żadnej różnicy. W ASO malowali mi zderzak i różnica była. Dlaczego? Bo ASO lakieruje wedle tabliczki, lakiernik wziął element, pojechał do mieszalni i tam mu namieszali taki kolor jaki był na aucie. Czyli już nieco spłowiały. No ale zapłaciłem za błotnik dałem 600zł a nie 50.
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1702
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-04-16, 14:33   

Czyli jak sam twierdzisz nie pojechał z numerem tabliczki tylko z elementem i tam dobrano właściwy kolor. Mamy nowoczesną mieszalnie i co roku przychodzi ponad 500 aktualizacji. Kod koloru odnosi się do bazy, odcieni i wariantów może być mnóstwo tym bardziej w białym gdzie do 100ml farby dodasz na główce szpilki i już zmienia się odcień.
Na tym polega trudność doboru. Nie mówię że to niemożliwe tylko że może to zabrać ładne godziny takie dobieranie.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
macminer 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 245
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2019-04-16, 15:34   

telecaster1951 napisał/a:
kolor jaki był na aucie. Czyli już nieco spłowiały

I to jest kluczowa informacja. Co innego detailing, gdy się próbuje przywrócić kolor fabryczny na całości auta, co innego poprawki blacharskie, gdy się dobiera odcień według tego, co faktycznie w danym momencie jest na aucie. Na moje oko laika "spłowiałe" (tj. utlenione) czerwienie jeszcze bardziej różnią się od siebie niż spłowiałe biele, tak że w ich przypadku również nie ma sensu dobierać koloru "po tabliczce" po kilku latach.

Zaznaczam, że jestem użytkownikiem, nie fachowcem, ale z paroma lakiernikami miałem w życiu do czynienia i ci, którzy szanują robotę, patrzą przede wszystkim na auto, a nie na numer koloru.
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 592
Skąd: Mazury
Wysłany: 2019-04-16, 18:51   

Cytat:
tzn, że to wina sklepu. Słaby mieli katalog/mieszalnik

Jakie miasto taki sklep - zresztą farb nie mieszali , mieli jedynie "gotowce" . Za to lakiernik perfekcyjnie dorobił kolorek
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne