Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Belki, bagażniki i boxy dachowe dla Dustera II (od 2018)
Autor Wiadomość
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk

Wysłany: 2019-01-04, 15:22   Belki, bagażniki i boxy dachowe dla Dustera II (od 2018)

Proszę o podzielenie się informacjami jakich używacie belek i boxów dachowych. Ktoś może używa https://allegro.pl/bagaznik-aguri-prestige-dacia-duster-2018-i7453499775.html
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2019-01-04, 17:02   

Ja mam dokładnie ten model, w tym kolorze ^^ kupiłem jakieś 2 lata temu. Fajne, lekkie, nie wystają dużo nad relingi i nie wystają wcale poza ich obrys. W miarę ciche - do ok. 80 km/h jest znośnie. W czasie pierwszego montażu trzeba sobie dokładnie dopasować rozstaw, bo można je rozciągnąć na boki kilka centymetrów i potem dociąć uszczelkę. Sam montaż do relingów zajmuje 10 min., ja u siebie potrzebuję drabinki + imbus, który jest w zestawie. Max. ładowności nie testowałem, u mnie przeważnie na dachu jeździ drabina a ostatnio przywiozłem sobie na budowę profile do sufitów. Akcesoria montuje się do tego bagażnika albo obejmami albo na wsuwki typu T - ich w zestawie nie ma.
Wady też są - nie można ich załadować od samego brzegu, bo profil wchodzi w uchwyt. I wtedy to co wieziemy musiałoby leżeć na uchwycie. Ju noł. Tzn. ja nie wiem czy to problem ale mi to się nie podoba, przesuwam to tak, żeby leżało na profilu ale znowu potem przeszkadza antena xDD
_________________

 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk

Wysłany: 2019-01-04, 18:38   

arczi_88 napisał/a:
Ja mam dokładnie ten model, w tym kolorze ^^ kupiłem jakieś 2 lata temu. Fajne, lekkie, nie wystają dużo nad relingi i nie wystają wcale poza ich obrys. W miarę ciche - do ok. 80 km/h jest znośnie. W czasie pierwszego montażu trzeba sobie dokładnie dopasować rozstaw, bo można je rozciągnąć na boki kilka centymetrów i potem dociąć uszczelkę. Sam montaż do relingów zajmuje 10 min., ja u siebie potrzebuję drabinki + imbus, który jest w zestawie. Max. ładowności nie testowałem, u mnie przeważnie na dachu jeździ drabina a ostatnio przywiozłem sobie na budowę profile do sufitów. Akcesoria montuje się do tego bagażnika albo obejmami albo na wsuwki typu T - ich w zestawie nie ma.
Wady też są - nie można ich załadować od samego brzegu, bo profil wchodzi w uchwyt. I wtedy to co wieziemy musiałoby leżeć na uchwycie. Ju noł. Tzn. ja nie wiem czy to problem ale mi to się nie podoba, przesuwam to tak, żeby leżało na profilu ale znowu potem przeszkadza antena xDD


Dzięki Arczi_88 za odpowiedź. Patrzę na nie bo nie dodają nic wysokości nad relingi i wyglądają wg mnie nieźle. Czy twoje mają uchwyty metalowe czy plastik bo gdzieś przeczytałem że się złamał uchwyt komuś?
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk

Wysłany: 2019-01-04, 18:39   Re: Belki i boxy dachowe dla Dustera 2018

Powolny napisał/a:
Cytat:
"Black Dusty" [...] jakich używacie belek

Marki nie pamiętam, ale gwizd od ok. 70 km/h
Myślę, że chyba wszystkie gwiżdżą.
Marka, mocowanie?
Jakie to ma znaczenie?
Kupuj wg uznania i zapewne ceny oraz "otwieracza", na to bym proponował zwrócić uwagę.
Odpina się agrafką - chyba większość.

Kolego Powolny dzięki Ci za próbę pomocy ale daruj sobie bo pisać dla samego pisania nie ma sensu!
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2019-01-04, 18:53   

Uchwyty są metalowe, powleczone jaką gumą czy czymś, bo takie matowe jakieś. Dodatkowo gumowe podkładki w miejscu gdzie dotyka relingu. Ciężko będzie to złamać, choć jak dowali się za mocno to się odgina i nie można włożyć osłonki z zamkiem. Jak się popuści to wraca na miejsce i jest ok.
_________________

 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk

Wysłany: 2019-01-04, 19:49   

arczi_88 napisał/a:
Uchwyty są metalowe, powleczone jaką gumą czy czymś, bo takie matowe jakieś. Dodatkowo gumowe podkładki w miejscu gdzie dotyka relingu. Ciężko będzie to złamać, choć jak dowali się za mocno to się odgina i nie można włożyć osłonki z zamkiem. Jak się popuści to wraca na miejsce i jest ok.

Powiedz mi jeszcze jeżeli masz czarne to czy są one pomalowane, pogumowane, jak z zarysowaniami a jeżeli srebrne to też jak z trwałością powłoki?
 
papse 



Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lis 2018
Posty: 99
Skąd: KR
Wysłany: 2019-01-04, 20:04   

Co do belek się nie wypowiem, bo dopiero mam dostać w gratisie wraz z odbiorem Dustera.
Ale mogę się wypowiedzieć na temat boxa i jazdy z belkami bez boxa.
Miałem na swoich autach różne belki, od typowo budżetowych po klasę średnią wyższą. Moim zdaniem wszystkie belki podczas jazdy na pusto świszczą mniej lub bardziej. Sytuacja zmienia się diametralnie po założeniu boxa - następuje błoga cisza :mrgreen:
Potwierdzone z boxem budżetowym ECO oraz z aktualnie posiadanym KAMEI Huski L



Huski posiada klasyczne cybanty do mocowania i dzięki temu podłoga jest prawie idealnie płaska, na czym mi zależało najbardziej. Wszystkie mocowania typu Quick bardzo odstają od podłogi, weź to pod rozwagę przy zakupie boxa.
Ostatnio zmieniony przez papse 2019-01-04, 20:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk

Wysłany: 2019-01-04, 20:18   

papse napisał/a:
Co do belek się nie wypowiem, bo dopiero mam dostać w gratisie wraz z odbiorem Dustera.
Ale mogę się wypowiedzieć na temat boxa i jazdy z belkami bez boxa.
Miałem na swoich autach różne belki, od typowo budżetowych po klasę średnią wyższą. Moim zdaniem wszystkie belki podczas jazdy na pusto świszczą mniej lub bardziej. Sytuacja zmienia się diametralnie po założeniu boxa - następuje błoga cisza :mrgreen:
Potwierdzone z boxem budżetowym ECO oraz z aktualnie posiadanym KAMEI Huski L

Obrazek

Huski posiada klasyczne cybanty do mocowania i dzięki temu podłoga jest prawie idealnie płaska, na czym mi zależało najbardziej. Wszystkie mocowania typu Quick bardzo odstają od podłogi, weź to pod rozwagę przy zakupie boxa.

Dzieki. Ale Quick to jest moment a jak czasowo wychodzi z cybantami lub mocowanie do rowka ?
 
papse 



Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lis 2018
Posty: 99
Skąd: KR
Wysłany: 2019-01-04, 20:22   

Black Dusty napisał/a:
Dzieki. Ale Quick to jest moment a jak czasowo wychodzi z cybantami lub mocowanie do rowka ?

Boxa zakładam 1-2 razy rocznie, w moim przypadku te kilka minut więcej nie stanowi problemu. Tak jak napisałem zależało mi na płaskiej podłodze.
_________________
Mój Dusti
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2019-01-04, 20:22   

Black Dusty, jak wrócę do domu to zrobię kilka zdjęć i przyjrzę się dokładnie, bo mi teraz wbiłeś klina 😁 Rys raczej nie mam, bo to co wożę leży na uszczelce a pasy są miękkie.
_________________

 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk

Wysłany: 2019-01-04, 20:31   Re: Belki i boxy dachowe dla Dustera 2018

Powolny napisał/a:
Cytat:
"Black Dusty" [...] daruj sobie bo pisać dla samego pisania nie ma sensu

Masz rację, nie ma sensu, bo Ty, naprawdę nie masz pojęcia o belkach, a co gorsza, pytasz = doprecyzowujesz, wybacz, banialuki.
No, chyba, że kupujesz belki dla belki.
Co Ty masz zamiar wozić na owych belkach?
Jak boks, to myśl nieco szerzej, bo przeciętny użytkownik, coś zawsze pozostawia w boksie, a z tego co wiem, to znikają boksy dla boksów i tego, co tam jeszcze się znajduje.
Sam wygląd nie ma znaczenia, za wyjątkiem mocowania.
Ale wolny wybór.

Kolego Powolny jeżeli jeszcze tego nie odczułeś to napiszę Ci to drukowanymi literami NIGDY WIĘCEJ NIE ODPOWIADAJ NA MOJE PYTANIA BĄDŹ PROŚBY CHOĆBY NIE WIEM JAK BYLEŚ PEWNY ŻE CHCESZ MI POMÓC NIE RÓB TEGO !!!
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk

Wysłany: 2019-01-04, 21:53   Re: Belki i boxy dachowe dla Dustera 2018

Powolny napisał/a:
Cytat:
"Black Dusty" NIGDY WIĘCEJ NIE ODPOWIADAJ NA MOJE PYTANIA BĄDŹ PROŚBY CHOĆBY NIE WIEM JAK BYLEŚ PEWNY ŻE CHCESZ MI POMÓC NIE RÓB TEGO !!!

OK, ale nie bierz tego do siebie, bo piszę publicznie, i raczej w domyśle - dużym domyśle - co do Twojej osoby.
Raczej dotyczy to ogółu, zatem zbędnie bierzesz coś do siebie.
Uśmiechnij się, jutro będzie lepiej.
Wiem, że obcesowo pisałem, ale na poważnym forum pytać o kolor, podkładki, to kpina z czytelników.

Kpina z czytelników, no cóż kolega do którego kierowałem to pytanie jakoś mi chce odpowiedzieć na nie a Ty nie mając nic konkretnego do powiedzenia wcinasz się w rozmowę więc myślę że kpiną jest po prostu Twoja obecność w tym miejscu!
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2019-01-04, 22:09   

Spokój dzieci xDD

No dobra, wróciłem, obejrzałem, mam foty. Profil jest malowany (srebrny to pewnie gołe amelinium), rysek nie mam specjalnie a leżą byle jak w kartonie. Uchwyt - ten dół metalowy na 100%, góra ch#$ wi - cieplejsze trochę w dotyku, może plastik a może to przez tą gumę, nie wiem. Nie udało się połamać w każdym razie.

IMG_20190104_212913223.jpeg
Plik ściągnięto 26 raz(y) 65,1 KB

IMG_20190104_212851322.jpeg
Plik ściągnięto 21 raz(y) 70,4 KB

_________________

Ostatnio zmieniony przez arczi_88 2019-01-04, 22:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-01-04, 23:04   

Tak właśnie przeczytałem tytuł tematu... Czy autorowi nie chodziło o belki do ND? :shock: :mrgreen:
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2019-01-04, 23:14   

No ale ten bagażnik pasuje do miliona modeli to w czym problem? xD kwestia dobrania optymalnej długości, pytał o konkretny model bagażnika - pierwszy post - to jak mam go na innym aucie niż Duster to nie mogę o nim napisać? ;'(
_________________

Ostatnio zmieniony przez arczi_88 2019-01-04, 23:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
Pianka 



Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 40
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-01-04, 23:50   

Ja mam belki oryginalne. Robi je Mont Blanc. Użytkowałem od kwietnia przez całe lato.
Miałem 3 bagażniki na rowery.

Tu pisałem.

Tak jak wszyscy piszą. Trochę szumią.
Z wad to nie mają zabezpieczenia - zamka. Chociaż jak pokazał mi kiedyś kolega - te zamki to trochę jednorazówki. Udowodnił to na jednym z nich, wkładając śrubokręt i na chama przekręcił, wyłamując zamek
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-01-05, 10:25   

arczi_88 napisał/a:
No ale ten bagażnik pasuje do miliona modeli to w czym problem? xD


No nie do końca, bo relingi dachowe w Dokkerze i Dusterze mają inny rozstaw i grubość, więc i belki/poprzeczki będą inne. Co do samego bagażnika to tak - ten pasuje w sumie do każdego auta.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2019-01-05, 12:05   

Belphegor napisał/a:

No nie do końca, bo relingi dachowe w Dokkerze i Dusterze mają inny rozstaw i grubość, więc i belki/poprzeczki będą inne. Co do samego bagażnika to tak - ten pasuje w sumie do każdego auta.


Nie dogadamy się xD poprzeczki z linka i te moje z foto to te same, więc jak będą inne? Aguri Prestige występują chyba w 7 wariantach długości + mają kilka cm regulacji na boki (pisałem wyżej, że trzeba dobrać sobie odpowiednią długość). Poza tym nie różnią się niczym. Ten uchwyt spokojnie złapie reling większy niż ten w Dusterze.

Ale ok. Nie mam Dustera, więc kończę swoje wywody o poprzeczkach do tegoż 🤐
_________________

 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-01-05, 12:08   

Hehe... faktycznie chyba dyskutujemy o niczym. Źle spojrzałem i jakoś mi umknęło, że coś tam się reguluje. :oops: Z racji swojego zawodu żyję w świecie fabrycznych/dedykowanych akcesoriów. ;-)
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
pawelcioh 



Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Essential
Dołączył: 11 Cze 2018
Posty: 80
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-01-11, 14:54   

Hej.
W poprzednim samochodzie miałem belki dachowe. Zwykłe, czarne stalowe belki, na alle są takie za ok 200zł, w przekroju 2x3cm. Bez kluczyka, bo kto takie ukradnie. Kiedy trzeba było coś przewieźć, zakładem belki, potem zdejmowałem. Montowałem na nich bagażnik rowerowy, do kufra 500L też się nadawały. Belki zawsze powodują zwiększenie hałasu, zwiększenie oporu powietrza, większe spalanie. Dlatego po spełnieniu zadania sugeruje je demontować, zwłaszcza, że nawet w takich najtańszych montaż/demontaż zajmie 3 minuty. Na takie belki da się zamontować każdy box, na aluminiowe już nie każdy, bo takie najczęściej są dużo grubsze i cybanty z boxa mogą ich nie objąć (taki problem wystąpił przy sprzedaży mojego boxa). A zaoszczędzoną kasę można dołożyć do lepszego boxa.
 
gorus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 09 Gru 2018
Posty: 79
Skąd: POZnan*
Wysłany: 2019-04-17, 17:59   

Witam,
jakie polecacie belki do nowego Dustera?
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-04-18, 10:03   

Mam oryginały (i sprawują się super). I wyglądają też dobrze.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
gorus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 09 Gru 2018
Posty: 79
Skąd: POZnan*
Wysłany: 2019-04-18, 10:17   

tez na nie patrzyłem ale nie ukrywam że trochę drogie...
A wozisz na nich jakiegoś boxa?
Ostatnio zmieniony przez gorus 2019-04-18, 10:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-04-18, 11:14   

Ze względu na cenę pewnie bym ich nie kupił, ale... leżały sobie w firmie to wziąłem sobie. :mrgreen: ;-)

Na razie woziłem tylko rower. Boxa raczej nie potrzebuję.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
gorus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 09 Gru 2018
Posty: 79
Skąd: POZnan*
Wysłany: 2019-05-05, 17:45   

Krótko po napisaniu mojego zapytania o belki, pojawiły się w Lidlu za 149 PLN. Zaryzykowałem i nie żałuję. Nie gwiżdżą, nie świszczą. Do nowego Dustera pasują elegancko, więc osobiście polecam. Zwłaszcza jak ktoś planuje tak jak ja użyć 2-3 razy w roku.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne