Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2019-05-31, 01:42
Duster II - głośniki
Autor Wiadomość
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3624
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-06, 09:28   

subiel napisał/a:
...w kwestii braku dostępnych głośników mam informację na mailu z Nawrota Wrocławskiego...
nie będę płakać. samodzielna realizacja wyjdzie ZNACZNIE taniej :)

To na pewno- też bym tego nie kupował gdyby nie realizacja z bezpłatnego vouchera... No i zaleta, że wszystko jest Plug&Play- pasuje mechanicznie, pasują złączki kablowe, nawet nowe nity mamy w komplecie.
Na temat tweeterów Dustera się nie wypowiadałem, bo w Sandero nie ma fabrycznych, ani miejsc w desce na takowe, więc nie mam pojęcia jak to jest tam u ciebie montowane. Jeśli są fabrycznie, to ja bym je zostawił- byłoby jeszcze taniej a nie przewiduję jakiejś kosmicznej poprawy po ich wymianie. Jeżeli już- to jak Pan Buczek przykazał- skierowane na słuchacza, czyli w dodatkowych obudowach na słupkach A.
Do demontażu drzwi przygotuj jakieś "podważaki" do tapicerki, zapasowe klipsy (bardzo lubią pękać) i wiertarkę z wiertłem (najlepiej mi się sprawdziło fi 6) do skasowania fabrycznych nitów.
Korzystając z okazji dostępu do wnętrza drzwi- polecam dodatkowo puszkę środka antykorozyjnego do profili zamkniętych- nie ma tam wcale tak bogatego zabezpieczenia fabrycznego, jak niektórzy chwalili i warto dodatkowo opryskać wnętrze drzwi na dole. Szczególnie wnętrza rantów, które nie są poziome- u mnie fabryczna półpłynna warstwa spłynęła do niższych rejonów, nawet na lekko pochylonym dole drzwi to widać. Ranty z przodu drzwi (od strony zawiasów) były właściwie suche, wszystko spłynęło do tyłu, gdzie jest ciut niżej.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-09-06, 10:27, w całości zmieniany 4 razy  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3624
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-06, 10:56   

Temat co prawda pośredni, ale może ktoś będzie ciekawy jak wygląda zabezpieczenie fabryczne wnętrza drzwi w Dacii z końca 2017r po 11 miesiącach?

Wnętrze_drzwi.jpg
Plik ściągnięto 1862 raz(y) 167,06 KB

 
subiel 


Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1,5 dci 110KM
Rocznik: 2018
Wersja: Comfort
Dołączył: 04 Wrz 2018
Posty: 57
Skąd: wrocław
Wysłany: 2018-09-06, 11:02   

jako takiej rdzy nie ma :)

co roku w przeglądzie serwisowym jest też kontrola pod kątem rdzy. czy samowolne zabezpieczenie nie będzie pretekstem do wykreślenia drzwi z zakresu objętego zakresem?
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3624
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-06, 11:48   

Na przeglądach szuka się ubytków lakieru i ewentualnych ognisk korozji.
Ja nie namawiam do zapryskania całego dna profilu jak to się kiedyś robiło aż do wylewania się odpływami.
Sugerowałem jedynie uzupełnienie "ścieżki" warstwy antykorozyjnej widocznej po prawej stronie- pod nią znajduje się zewnętrzny rant drzwi- najgroźniejsze połączenie zawijane z blachą poszycia.
Nie widać tego niestety na tym zdjęciu, ale u mnie końce drzwi od strony zawiasów (ok. 10cm) były tej "ścieżki" właściwie pozbawione. Zabezpieczenie spływa do tyłu drzwi (na zdjęciu w górę) i tam jest go szerzej. W tylnych drzwiach jest już zupełny skos przed tylnym kołem i tam takiej warstwy zabezpieczającej nie widać w ogóle.
Każdy działa na własne ryzyko, ja wolałbym jak najdłużej nie mieć korozji niż walczyć z nią w ramach gwarancji.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2018-09-06, 11:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
alhaz 


Marka: Dacia
Model: Duster FL 4x4 / Duster II 4x4
Silnik: 1.5 dCi 110KM / 1.2TCe 125KM
Rocznik: 2015 / 2018
Wersja: Celebration
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2015
Posty: 286
Skąd: wlkp
Wysłany: 2018-09-06, 14:53   

link do zdjec z miarka -> https://imgur.com/a/bkqzlKt

u mnie żaden fabryczny glosnik nie ma pogniecionego stozka, takze chyba kolega wyzej ma jakis pechowy egzemplarz :/

W kazdym razie, mi ten zestaw comfort czyli 6 glosnikow zamowili i oczywiscie przyszedl tylko na przod (2 + 2 tweetery), ale w tym tygodniu montowali pozostale dwa tylne wiec chyba glosniki sa dostepne, moze zadzwon do innego salonu?
 
subiel 


Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1,5 dci 110KM
Rocznik: 2018
Wersja: Comfort
Dołączył: 04 Wrz 2018
Posty: 57
Skąd: wrocław
Wysłany: 2018-09-07, 12:08   

zamówiłem odseparowane alpiny na przód + dystanse.

Bardzo Wam dziękuję za zdjęcia, były pomocne w doborze. na ten moment tylko przód i bez wytłumiania drzwi, bez wymiany zwrotnic (o ile jest jakakolwiek zamontowana... :)

zobacze jaki efekt to przyniesie, jeśli będzie lepiej to zamawiam głośniki na tył. jeśli bez zmian to zastanowię się nad przyczyną i być może coś pokombinuje. Radia zmieniać nie chcę, integracja z telefonem jest bardzo wygodna...

będę informować w miarę postępów ;) teraz czekam na kuriera. miłego weekendu daciarzom.
 
arczi_88 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1599
Skąd: Lędziny
Wysłany: 2018-09-07, 12:42   

Naprawdę warto za jedną robotą wygłuszyć drzwi. Też mam te Focale co Dymek ale wygłuszenie robi robotę wcale nie za wielki majątek. Ja użyłem maty alubutylowej 2,5 mm na drzwi i pianki kauczukowej na tapicerkę.
_________________

 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-07, 13:55   

Pewnie, że warto, albo chociaż usztywnić. U mnie fabryczne głośniki powodują, że przy większych basach boczek drzwi rezonuje, dobry dźwięk jest jak się go przytrzyma ;-)

Muszę go jakoś usztywnić..
 
kicpra 


Marka: Dacia/Ford
Model: Logan MCV II/Mondeo mk4
Silnik: 0.9 tce 120KM 188nm/2.2 TDCI 213KM 490nm
Rocznik: 2017/2008
Wersja: Stepway Outdoor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 810
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-08, 20:35   

Ja tez montowałem Focale i wyciszyłem drzwi. Efekt zadowalający, nic nie pierdzi i nie brzęczy :-D
 
gg 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Stepway
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 153
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-09-10, 21:31   

kicpra napisał/a:
Ja tez montowałem Focale i wyciszyłem drzwi. Efekt zadowalający, nic nie pierdzi i nie brzęczy :-D


Czym wyciszałeś drzwi? Matami bitumiczymi?
 
subiel 


Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1,5 dci 110KM
Rocznik: 2018
Wersja: Comfort
Dołączył: 04 Wrz 2018
Posty: 57
Skąd: wrocław
Wysłany: 2018-09-11, 12:33   

wymienilem na razie jeden glosnik. razem z przeciąganiem kabla do tweetera. robota jest delikatnie rzecz ujmując niewygodna -> przejście elastyczne do drzwi jest zapchane wielką kostką łączeniową, więc przekładanie kabli do tweetera jest raczej mało wygodne.

ale wykonalne :D

udało się zdjąć boczek nie rozpieprzając ani jednej spinki (doskonale!)

czas na drugią stronę...
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3624
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-11, 14:04   

subiel napisał/a:
wymienilem na razie jeden glosnik. razem z przeciąganiem kabla do tweetera.

Przybliż nam nieco temat- jak rozumiem fabrycznie był tam tweeter? Skoro tak- nie dało się wykorzystać oryginalnych kabli?
 
subiel 


Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1,5 dci 110KM
Rocznik: 2018
Wersja: Comfort
Dołączył: 04 Wrz 2018
Posty: 57
Skąd: wrocław
Wysłany: 2018-09-12, 07:11   

wszystko zaczęło się od tego, że MYŚLAŁEM że mam tweetery (więc tym samym instalację do nich)... okazało się że mam tylko otwory montażowe :)

więc montaż wiązał się z przekładaniem nowego okablowania :P innymi słowy w miejscu starego głośnika poszedł nowy, średniotonowy. od średniotonowego jest nowy przewód do wysokotonowego (przez kondensator) który jest zamontowany w podszybiu.

udało się zamontować prawą i lewą stronę. lewa było nieco trudniejsza, więcej przewodów idzie tym elastycznym łącznikiem.

myślę, że jakbym miał robić to jeszcze raz od nowa, mając aktualną wiedzę, to bym zainwestował w głośniki koaksjalne, i nie kopał się z tweeterami. albo zamontował je na trójkątnej osłonie lusterka. nie wygłuszałem drzwi -> a efekt jest już dużo lepszy. teraz zostaje zastanowić się nad głośnikami z tyłu. teoretycznie sprawa prostsza, bo wymiana 1:1. z drugiej strony jeśli siedzę z tyłu to zazwyczaj znaczy że jestem nietrzeźwy, albo śpię. nie wiem czy jest sens... do rozwagi :D
 
marwys 
Zielony listek


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 1,2 TCE
Rocznik: 2016
Dołączył: 24 Sie 2017
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-11-26, 10:11   

Jakie dystanse kupiłeś i czy musiałeś je przerabiać?
 
DUSTER 3 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Dołączył: 08 Kwi 2019
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-18, 11:51   

Podpowiedzcie proszę czy można jakoś ustawić balans między głośniki przód a tył...jakoś nie ma tego w ustawieniach albo znaleźć nie mogę :(
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3624
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-04-18, 11:57   

DUSTER 3 napisał/a:
Podpowiedzcie proszę czy można jakoś ustawić balans między głośniki przód a tył...jakoś nie ma tego w ustawieniach albo znaleźć nie mogę :(

A jakie radio?
W MediaNav wszystko jest na jednym ekranie razem z ustawieniami lewo-prawo, tony niskie, wysokie itd.
Kolejno z ekranu głównego: Ustaw-Dźwięk-BAL/FAD, przesuwanie strzałkami lewo/prawo/przód/tył.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-04-18, 12:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
jacekviola 



Marka: VW, MB
Model: Golf VI kombi, W169
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 2008, 2005
Dołączył: 31 Sie 2010
Posty: 49
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2020-04-23, 10:53   

a jak oceniacie to standardowe radio w D2 ?
Auto do mnie dopiero jedzie i niby w salonie je wlaczylem ale nei bawilem sie zbytnio ustawieniami.
Prawdopodobnie będę z czasem wymieniac na jakies lepsze dwudrożne ale to pewnie pozniej. I zasyanwiam się czy to radio w ogóle jest godne lepszych głosników ?
_________________
pasja życia - kompleks RIESE http://pl.wikipedia.org/wiki/Riese
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2020-04-23, 11:48   

Seryjne głośniki stosowane w Daciach są słabej jakości, a w połączeniu z seryjnym radiem 4 liter nie urywają po prostu coś tam grają i tyle. Po wymianie seryjnego radia na choćby Media Nav Evolution jakość wydobywającego się dźwięku z głośników tych seryjnych na tyle się poprawia, że jest to nawet akceptowalne. Ogólnie polecam wymianę Radia P&P na MNE i montaż lepszych głośników, polecam Focale nawet ten najtańszy zestaw.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3624
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-04-23, 11:51   

jacekviola napisał/a:
Prawdopodobnie będę z czasem wymieniac na jakies lepsze dwudrożne ale to pewnie pozniej. I zasyanwiam się czy to radio w ogóle jest godne lepszych głosników ?

Niezależnie od wybranego radia, głośniki są w Dacii najsłabszym punktem całego toru i jak najbardziej warto je wymienić. Wystarczy choćby zerknąć na fabryczny głośnik, membranę i cewkę...

Przód_oryginał_prawy.jpg
Plik ściągnięto 14 raz(y) 146,54 KB

Przód_oryginał_prawy_z_tylu.jpg
Plik ściągnięto 17 raz(y) 128,63 KB

 
keikan 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x4 / Sandero II
Silnik: 1,3 150KM / 1,2 16V
Rocznik: 2020 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 1196
Skąd: Krak-OFF
Wysłany: 2020-04-28, 11:05   

Ja na sprzęt audio w Dusterze 2 nie narzekam. Nawet wymagające basowo mp3 nie sprawiają problemów - głośniki nie charczą, a drzwi nie przenoszą jakichś drgań czy buczenia. Generalnie po kilku sprawdzeniach testowych "na full" aktualnie w aucie gram na ok. 1/5 mocy, bo tyle jest dla mnie komfortowo.
Kilka lat temu miałem Audi z systemem BOSE i prawdę mówiąc oprócz tego, że tam był jeszcze sub-woofer w bagażniku to nie widzę innych różnic. Ale nie jestem jakimś maniakiem dźwięku, więc to może dlatego nie słyszę różnicy. Jedno co zrobiłem to na wstępie ustawiłem korektor dzwięku czyli podniosłem niskie i wysokie o klika kresek.

Swoją drogą w Dusterze I w wersji Laureate dostałem auto bez radio i głośników ;)
_________________
http://www.daciaklub.pl/f...=7001&start=100

http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=18768
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2020-04-28, 19:09   

Ja też nie jestem jakimś maniakiem i znawcą car audio ale jest duża różnica pomiędzy seryjnymi głośnikami Dacia / Renault a opcjonalnymi FOCAL-ami np z tego linku:

https://skleprrgwarszawa.pl/pl/p/Zestaw-glosnikow-FOCAL-dedykowane-do-RENAULT-i-DACIA/903.

Swego czasu namówiłem teściową na zakup Dustera 2 i dostałem bon na 800zł do wydania na dodatki, wybrałem miedzy innymi zestaw jak w powyższym linku, uwierz mi różnica była bardzo duża, kto tylko wsiadł do mojej lodgy i odpaliłem jakiś kawałek w dobrej jakości to byli pod wrażeniem jak te głośniki ładnie grają.
 
Logier 



Marka: Skoda, Dacia
Model: Roomster, Duster
Silnik: 1.4 mpi, 1.6 SCe LPG
Rocznik: 2014, 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 14 Kwi 2019
Posty: 12
Skąd: ELE
Wysłany: 2020-04-28, 20:19   

Ja od siebie dodam, że nic nie poprawi brzmienia jak porządne wygłuszenie drzwi, potem dopiero można myśleć o lepszych głośnikach - inaczej cała para pójdzie w gwizdek :) (parę fotek z mojego modzenia drzwi)

 
Leszek050 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2018
Dołączył: 03 Lut 2019
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-09-02, 11:11   Instalacja głośników Duster II Access

Dzień Dobry
Może któryś z kolegów orientuje się, czy w wersji Duster II Access 2018 r. trzeba przy montażu zestawu głośników z przodu przeprowadzać dodatkowy kabel łączący zwrotnicę głośnikową (która będzie umieszczona w drzwiach) z tweeterem, na który otwór jest na desce pod szybą przednią. A może jest to już przewidziane w istniejącym okablowaniu? Oryginalnie w tym modelu nie ma radia, ale jest instalacja. Bardzo proszę o radę.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3624
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-09-02, 12:25   

Raczej kabla "drzwi-tweeter" nie będzie, bo w renówkach z osobnymi tweeterami o ile jest okablowanie dla tweetera, to idzie bezpośrednio do wiązki radiowej a nie do drzwi.
Zobacz, że "fabryczne" dedykowane do Dustera zestawy głośników firmy FOCAL (z katalogu akcesoriów), montowane są w ten sposób, że tweetery podłączane są nie do głośników w drzwiach a bezpośrednio do radia. Nie ma zwrotnicy- są pojedyncze filtry przy głośnikach w przednich drzwiach i filtry dla tweeterów. Czyli głośniki drzwiowe podłączane są do fabrycznej wiązki poprzez filtry dolnoprzepustowe a tweetery przez istniejący, lub dołożony kabel do radia (podpięty z użyciem przejściówek), przez filtry górnoprzepustowe.
Link do instrukcji zestawu FOCALA (nie dodali w opisach Dustera, ale są uniwersalne do każdej Dacii): KLIK
Gdybym miał zestaw ze zwrotnicami, to też na pewno nie montowałbym zwrotnic w drzwiach, ale gdzieś przy radiu.
Sporo o głośnikach, nie tylko w Dusterze, było w TYM WĄTKU
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2020-09-02, 13:14, w całości zmieniany 6 razy  
 
Leszek050 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2018
Dołączył: 03 Lut 2019
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-09-02, 14:07   

Dzięki za informacje. Poczytam, może coś wymyślę
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne