Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2010-11-20, 18:06
Konkurenci Dacii?
Autor Wiadomość
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-04-18, 17:04   

jammo napisał/a:
W takim razie zmień salon :-) i zanim kupisz to się przejedź, możesz nawet nie raz. Ja na Podkarpaciu mam właśnie tego dealera Auto Spektrum i też w marcu 2018r jak zamawiałem Dusterka, to się kręcili aby cokolwiek dać w gratisie. Dawali mi 800 zł ale już o dywanikach nie chcieli słyszeć. Zacząłem szukać dalej od domu i wylądowałem w Katowicach u Ziemby :-D . A tam, całkiem inny świat.W gratisie wytargowałem automatyczny hak wraz z darmowym montażem co dawało już prawie 1500 zł. Do tego dostałem 1400 zł upustu w gotówce oraz dywaniki gratis. Pakiet Easy Serwice kupiłem w promocji za 1800zł (4 lata/60 tyś km). Co najważniejsze, wszystkie formalności załatwiliśmy przez telefon i przez e-mail a jedyna wizyta w salonie była przy odbiorze auta. Jak dla mnie warto było jechać po auto nawet te 250 km.



Jeśłi komuś zależy tylko na cenie, to chyba Katowice najtaniej - nawet mój diler mi to potwierdził i powiedział, dlaczego nie ma możliwości z nimi rywalizować finansowo.
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 584
Skąd: Mazury
Wysłany: 2019-04-18, 19:32   

Cytat:
zachęcają że znacznie lepszy niż dacia.

Jak dla mnie Panda to auto klaustrofobiczne , do bagażnika wciśniesz pół litra i zagrychę . a umiejscowienie dźwigni biegów w takim miejscy w tak małym aucie uważam za narzędzie tortur . A jak sprzedawca twierdzi , że Panda dużo lepsza niż Dacia - to niech rozwinie temat
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-04-18, 20:04   

pikodat napisał/a:
nawet mój diler mi to potwierdził i powiedział, dlaczego nie ma możliwości z nimi rywalizować finansowo.


No i dlaczego nie ma możliwości z nim rywalizować? Bo ten cały Zięba jawi się jak Święty Mikołaj na tle reszty kraju.
_________________
Browar domowy Mariampol
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-04-18, 20:04   

EBmazur napisał/a:
Cytat:
zachęcają że znacznie lepszy niż dacia.

Jak dla mnie Panda to auto klaustrofobiczne , do bagażnika wciśniesz pół litra i zagrychę . a umiejscowienie dźwigni biegów w takim miejscy w tak małym aucie uważam za narzędzie tortur . A jak sprzedawca twierdzi , że Panda dużo lepsza niż Dacia - to niech rozwinie temat

a) to nie dacia
b) pewnie wyższa prowizja
c) to nie jest auto rumuńskie
d) wszyscy zawsze uważali fiata za lepsze
e) nie dość, że rumuńskie, to dacia. I to pewnie z Tangeru
f) fiaty nam stoją na placu, a dacii nie mamy, bo prowizja mała
g) co powiedzą sasiedzi? Twardy plastik jak 100 sqr.....nów. A w pandzie to zamsz, atłaś i jedwab w środku. Nawet klamki złocone
h) no i dacia - to przecież dacia.

POminąłem jakiś argument dilera?
 
kjs13 
Zielony listek


Marka: Chevrolet
Model: Aveo
Silnik: 1,4
Rocznik: 2004
Dołączył: 18 Kwi 2019
Posty: 2
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2019-04-18, 20:11   

Za Pandę Easy chcą 37400 zł, za Sandero 38000 zł.

Zostałem bez samochodu a wiele salonów jest w miejscach bez komunikacji publicznej.
 
kjs13 
Zielony listek


Marka: Chevrolet
Model: Aveo
Silnik: 1,4
Rocznik: 2004
Dołączył: 18 Kwi 2019
Posty: 2
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2019-04-18, 20:13   

pikodat napisał/a:
EBmazur napisał/a:
Cytat:
zachęcają że znacznie lepszy niż dacia.

Jak dla mnie Panda to auto klaustrofobiczne , do bagażnika wciśniesz pół litra i zagrychę . a umiejscowienie dźwigni biegów w takim miejscy w tak małym aucie uważam za narzędzie tortur . A jak sprzedawca twierdzi , że Panda dużo lepsza niż Dacia - to niech rozwinie temat

a) to nie dacia
b) pewnie wyższa prowizja
c) to nie jest auto rumuńskie
d) wszyscy zawsze uważali fiata za lepsze
e) nie dość, że rumuńskie, to dacia. I to pewnie z Tangeru
f) fiaty nam stoją na placu, a dacii nie mamy, bo prowizja mała
g) co powiedzą sasiedzi? Twardy plastik jak 100 sqr.....nów. A w pandzie to zamsz, atłaś i jedwab w środku. Nawet klamki złocone
h) no i dacia - to przecież dacia.

POminąłem jakiś argument dilera?


Panda tańsza, pewniejsza ( produkcja Europa a nie Afryka), lepiej wykonana.
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-04-18, 20:16   

Obywatel MK napisał/a:
pikodat napisał/a:
nawet mój diler mi to potwierdził i powiedział, dlaczego nie ma możliwości z nimi rywalizować finansowo.


No i dlaczego nie ma możliwości z nim rywalizować? Bo ten cały Zięba jawi się jak Święty Mikołaj na tle reszty kraju.


Bo ma obrót kilka razy większy niż każdy inny diler. Ponieważ cena dustera w PL jest zdecydowanie niższa niż w D, to podobno przyjeżdżają lory z D po nowe dusterki. Zatem dużo większy obrót, Przez dużo rozumiem 10 x większy niż małe salony. Niemaszki sie nie targujądużo i biorą po cenie zbliżonej do katalogowej więc Polakom można sprzedać przy minimalnej marży, by obrotem poprawić pozycję w rozmowach z fabryką.
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-04-18, 20:20   

kjs13 napisał/a:
pikodat napisał/a:
EBmazur napisał/a:
Cytat:
zachęcają że znacznie lepszy niż dacia.

Jak dla mnie Panda to auto klaustrofobiczne , do bagażnika wciśniesz pół litra i zagrychę . a umiejscowienie dźwigni biegów w takim miejscy w tak małym aucie uważam za narzędzie tortur . A jak sprzedawca twierdzi , że Panda dużo lepsza niż Dacia - to niech rozwinie temat

a) to nie dacia
b) pewnie wyższa prowizja
c) to nie jest auto rumuńskie
d) wszyscy zawsze uważali fiata za lepsze
e) nie dość, że rumuńskie, to dacia. I to pewnie z Tangeru
f) fiaty nam stoją na placu, a dacii nie mamy, bo prowizja mała
g) co powiedzą sasiedzi? Twardy plastik jak 100 sqr.....nów. A w pandzie to zamsz, atłaś i jedwab w środku. Nawet klamki złocone
h) no i dacia - to przecież dacia.

POminąłem jakiś argument dilera?


Panda tańsza, pewniejsza ( produkcja Europa a nie Afryka), lepiej wykonana.


Argument, że tańsza łątwo zbić... Jest po prostu nieprawdziwy.
Ale tak - Europa ( i nie Rumunia), lepiej wykonana (bo nie dacia). A cena panie, to gdyby nie dacie, to byłby najtańszy wózek na zakupy z silnikiem, oj chciałem powiedzieć , auto

Żeby nie było - jak mój syn będzie chciał kupować sobie pierwsze auto jak zrobi prawo, to kto wie, czy mu pandy nie polecę. Małe, zwinne, jak ktoś nie musi jeździć w kilka osób albo daleko (szybko) - to może być idealne. I 10 letnia panda to 7-9 (10 ) tysięcy a 10 letnie sandero to 10-14 tysięcy . Czyli 10 letnie istotnie jest wyraźnie tańsze.
Ostatnio zmieniony przez pikodat 2019-04-18, 20:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-04-18, 20:32   

kjs13 napisał/a:
Za Pandę Easy chcą 37400 zł, za Sandero 38000 zł.

Zostałem bez samochodu a wiele salonów jest w miejscach bez komunikacji publicznej.



Napisz do tego gościa z Katowic. Obgadasz wszystko. W koszty pojazu dorzuć taksówkę z Katowic - dworzec do salonu dilera po odbiór auta. Strzelam, że będzie to mniej niż 50 zł. A jak dobrez pogadasz ,, to moze i diler po Ciebie wyjedzie ma dworzec.
Jak Sandero będzie za 36500 to do pandy masz 900 zł i taksówka się zwróci. Jak 38 000 - to kupisz pandę , bo tańsza

PS. Co to jest panda EASY? na stronie fiata nie widzę tego. Czym sie różni od zwykłej?

PS2. Znalazłem. Wersja ABC+ radio + klima. Czyli sandero OPEN z klimą 36 400 plus trzeba dokupić radio. Góra 400 zł .
Mogę się założyć, że znajdziesz dilera, który Ci sprzeda to za 36 000 z jakimś radiem.

ABC- absolutny brak czegokolwiek


36400 już z radiem. I nie białe - czyli powinno się o 1800 taniej kupić białę
https://www.otomoto.pl/of...html#71fdd017ff

Od pandy tańsze o tyle, żę taksi do Pyrzowic, LOT na okęcie i taksi do dilera i dobry obiad spokojnie wyjdzie. I jeszcze na dobra dniówkę zostanie.

jeszcze https://www.otomoto.pl/of...tml#18fd439b0c. Tak z nudów przy kolacji Ci znalazłem. To drugie stosunkowo bliskie Ciebie


A tu już nawwet nie musisz jechać do dilera. Przywiozą Ci na lorze i postawią na ulicy.
https://www.otomoto.pl/of...html#18fd439b0c

Jeszcze zdaje się o negocjacji rabatu coś piszą.
Ostatnio zmieniony przez pikodat 2019-04-18, 20:49, w całości zmieniany 7 razy  
 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-04-18, 23:01   

Jeśli trochę dołożysz to popatrz na Suzuki Baleno. Cena troszkę wyższa niż Sandero natomiast zbliżona do Stepway. Na plus Suzuki więcej miejsca na tylnej kanapie przy podobnych wymiarach i silnik wolnossący 1.2
 
BastarPL 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway II
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 15 Lut 2019
Posty: 33
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2019-04-19, 07:03   

Na autocentrum Baleno ma zgłaszaną całą masę usterek przy niskich przebiegach... niestety w większości takie same więc wydaje się, że ten model jest dość nieprzemyślany i awaryjny... Ja bym odradzał.

Wracając do tematu, co "dał" dealer.... 500 zł" i przegląd za 20.000km gratis.
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-04-19, 13:50   

wuju napisał/a:

Jeśli trochę dołożysz to popatrz na Suzuki Baleno. Cena troszkę wyższa niż Sandero natomiast zbliżona do Stepway. Na plus Suzuki więcej miejsca na tylnej kanapie przy podobnych wymiarach i silnik wolnossący 1.2
Do tego pieruńsko drogie przeglądy, zabezpieczenie korozyjne jak w Daćkach, plastiki jak w Daćkach i coś za co powinni zabić projektanta tego auta. Przełączniki od szyb na wysokości łokcia. Żeby otworzyć szybę trzeba wciskać rękę pomiędzy fotel a słupek a i czasem łokciem zdarza się je otworzyć.
Samochód ten brałem pod uwagę, ale jednak kupiłem Daćkę. To auto nie oferuje nic ponad Daćkę a jest droższe o 10 tysięcy.
 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-04-20, 03:58   

Nie wiem o co chodzi z tym przełącznikiem szyb według mnie jest umiejscowiony normalnie. A co do różnicy w cenie to ja porównuje do Sandero Stepway i cena robi się zbliżona
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-04-20, 08:06   

wuju napisał/a:
Nie wiem o co chodzi z tym przełącznikiem szyb według mnie jest umiejscowiony normalnie. A co do różnicy w cenie to ja porównuje do Sandero Stepway i cena robi się zbliżona


Abstrahując od cech użytkowych baleno, niekiedy istotnie róznych od sandero, dlaczego uważasz stepwaya za blizszego suzuki niz zwykłe sandero? BO podstawowa róznica stepwaya od normalnej wersji to większy prześwit a suzuki zdaje się ma chyba nawet mniej od zwykłego sandero.
 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-04-20, 11:11   

Nie uważam że Stepway jest podobny do Baleno. Gdybyś przeczytał moje wcześniejsze wypowiedzi to byś wiedział że rozważam zakup któregoś z tych dwóch modeli.
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-04-20, 12:01   

wuju napisał/a:
Nie uważam że Stepway jest podobny do Baleno. Gdybyś przeczytał moje wcześniejsze wypowiedzi to byś wiedział że rozważam zakup któregoś z tych dwóch modeli.


No to w skrócie masz do wyboru więcej poduszek powietrznych i CD w radiu (suzuki) plus kilka innych drobiazgów (wersja premium plus) albo wyższe zawieszenie (stepway) i nawigacja bez CD.

No i podstawowa kwestia : która firma daje lepszy silnik? Czy suzuki 1.2 lepsze od 0.9 w dacii.


Przy założeniu, że nie chce się gazu i wygoda wsiadania nie jest najbardziej istotna (minimalnie wyższy stepway pozwala minimalanie wygodniej wsiadać)- ciężki orzech do zgryzienia.
Ostatnio zmieniony przez pikodat 2019-04-20, 12:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
macminer 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 245
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2019-04-20, 13:13   

Oglądałem/czytałem parę testów baleno i wrażenia testujących były ze sporą dozą negatywów. Zwłaszcza zawieszenie i układ kierowniczy były odbierane mocno na minus (np. curiosum: kierownica nie wraca sama do pozycji "0"). Na plus - zużycie paliwa (nie dziwne, bo samochód jest bardzo lekki).
Przykładowy test po polsku: https://youtu.be/NJLnl0yVyl0
lub: https://youtu.be/ivcqXqp8YQo
 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-04-20, 13:29   

Powiem że ciężki wybór. Jak już pisałem na plus Baleno silnik i więcej miejsca na tylnej kanapie, co do układu kierowniczego też czytałem o problemach z powrotem do pozycji wyjściowej natomiast na jazdach próbnych kilkoma różnymi autami tego nie zaobserwowałem. Na plus Stepway możliwość dokupienia klimy automat. Na wyższym prześwicie mi akurat nie zależy. Po prostu zwykłe Sandero nie specjalnie mi się podoba
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-04-20, 17:22   

wuju napisał/a:
Powiem że ciężki wybór. Jak już pisałem na plus Baleno silnik i więcej miejsca na tylnej kanapie, co do układu kierowniczego też czytałem o problemach z powrotem do pozycji wyjściowej natomiast na jazdach próbnych kilkoma różnymi autami tego nie zaobserwowałem. Na plus Stepway możliwość dokupienia klimy automat. Na wyższym prześwicie mi akurat nie zależy. Po prostu zwykłe Sandero nie specjalnie mi się podoba

No to jeszcze kwestia kosztów ekploatacji. Przeglądów gwarancyjnych. Dilerskich ofert ubezpieczenia.

Myślę, że gdybym mial tak do 30..35 lat wolałbym suzuki.
Jaka jest ta różnica na tylniej kanapie? Ile cm?
 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-04-21, 19:02   

W cm nie mierzyłem ale jak siądę sam za sobą to w Suzuki mam zdecydowanie więcej miejsca na nogi a jestem osobą wysoką.
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-04-21, 19:51   

wuju napisał/a:
W cm nie mierzyłem ale jak siądę sam za sobą to w Suzuki mam zdecydowanie więcej miejsca na nogi a jestem osobą wysoką.


Chodzziło mi o szerokość czyli o to, czy 3 osoby bardziej zmieszczą sie w sandero czy w suzuki.

Co do siadania za sobą... jednak to lepiej robic z inna osobą - bo może okazać się, że lekkie przesuniecie w jakimś aucie powoduje , że zupełnie inaczej ocenisz auto...

Tak na marginesie jako czyste stwierdzenie faktu - wydaje mi się , że podjąłeś decyzję i szukasz argumentów przeciw temu drugiemu możliwemu wyborowi:)

Wypisz sobie detale wyposażenia obu i pozytywniej oceń to, co Twój wybór ma i po problemie:)


Ja bym włączył wysokość auta i KOMFORT przy jeździe np. bo bocznych drogach, ktoś inny może włączyć funkcje komputera pokłądowego.
Nawet koszty można różnie oszacować:)
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-04-21, 20:14   

wuju napisał/a:
W cm nie mierzyłem ale jak siądę sam za sobą to w Suzuki mam zdecydowanie więcej miejsca na nogi a jestem osobą wysoką.


Chodzziło mi o szerokość czyli o to, czy 3 osoby bardziej zmieszczą sie w sandero czy w suzuki.

Co do siadania za sobą... jednak to lepiej robic z inna osobą - bo może okazać się, że lekkie przesuniecie w jakimś aucie powoduje , że zupełnie inaczej ocenisz auto...

Tak na marginesie jako czyste stwierdzenie faktu - wydaje mi się , że podjąłeś decyzję i szukasz argumentów przeciw temu drugiemu możliwemu wyborowi:)

Wypisz sobie detale wyposażenia obu i pozytywniej oceń to, co Twój wybór ma i po problemie:)


Ja bym włączył wysokość auta i KOMFORT przy jeździe np. bo bocznych drogach, ktoś inny może włączyć funkcje komputera pokłądowego.
Nawet koszty można różnie oszacować:)
 
bussyboss 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Dołączył: 25 Sty 2019
Posty: 4
Skąd: WMG
Wysłany: 2019-04-22, 06:23   

U mnie zapasówka I bezkluczykowy dostęp. Pzdr :)
 
Killer King 



Marka: Fiat
Model: TIPO SW
Silnik: 1.4
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Dołączył: 07 Kwi 2019
Posty: 297
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2020-02-19, 14:19   Co zamiast Sandero ?

Witam,
Powoli noszę się z zamiarem wymiany dzielnego i10
Jego aktualna bezawaryjność daje dużo czasu na poszukiwanie i przemyślany wybór. Sandero pozostanie na dojazdy do pracy i jako rezerwa dla żony.
Przedział cenowy do 50k pln.
Kryteria: Nowy / Gwarancja – długość / Koszt AC + koszt przeglądów / Spalanie max 6,5l/100 km

Moje typy:
1) Kia Rio 1,2 85 KM
2) Hyundai i20 1,2 85 KM ( starsza vs nowa generacja 2020 )
3) Tipo sedan 1,4 95 KM
W powyższych przypadkach nie wiem jak dokładne wyjdzie koszt AC. W Tipo trzeba dopłacić do gwarancji 5 lat.
W innych modelach:
Clio - ma straszne opinie w necie i nie wiem, czy brać je pod uwagę. Pojawiają się modele 1,2 benzyna.
Peugeot / Citroen – co powiecie o 1.2 PureTech 82 ?

Jakie są wasze opinie i które modele wypadają gorzej ?
 
Rysiob 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 339
Skąd: Częstochowa, Polska
Wysłany: 2020-02-19, 15:38   

Ja bym do listy dorzucił jeszcze Suzuki Swifta 1.2 - autko naprawdę sympatyczne, przestrzeń wystarczająca (ale to do własnej oceny) i rewelacyjnie niskie spalanie. Ewentualnie Baleno z tym samym silnikiem, ale większą przestrzenią.

1.2 PureTech jeżdżą bardzo przyjemnie i są oszczędne, ALE początkowo zmagały się z problemem paska rozrządu w kąpieli olejowej - strzępił się i zatykał kanały olejowe. Podobno zmieniono dostawcę i kłopoty miały zniknąć, ale nie śledzę już sytuacji w PSA, więc może być z tym różnie.

Clio i straszne opinie? Chyba przesada. Owszem, 1.2 TCe miewają swoje kłopoty z poborem oleju (głośna sprawa z 2019 roku), ale 1.2 16v? 0.9 TCe? Żadnych masowych bolączek większych niż inne konstrukcje.

Ja bym poczekał na prezentację nowego Hyundaia i20 - zapowiada się naprawdę ciekawie. Zobaczymy, jak z cenami.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne