Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmechacona tapicerka siedzenia kierowcy
Autor Wiadomość
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-30, 22:12   

Renault Polska jest w kontakcie z serwisem i mam czekac na info co do wymiany i ew. kosztow. BTW. Mam juz regulamin FNS. Faktycznie wylacza obicia foteli ;-(

Warunki_umowy FNS Dacia.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 317 raz(y) 66,94 KB

 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-31, 19:08   

Jest stanowisko RP.:

" .... Pragniemy wyjaśnić, iż w/w. samochód posiada dodatkową usługę serwisową Formułę Non Stop, która nie obejmuje kosztów wymiany części podlegających normalnemu zuzyciu podczas użytkowania pojazdu min tapicerki foteli. Jednakże Renault Polska Sp. z o. o. dbając o dobro i satysfakcję Klienta, gotowe jest w formie gestu handlowego pokryć 50% kosztów całej naprawy. ... "

Czyli pewnie wyjdzie ok 240 zl ;-( .

Wzięlem sprawe w swoje rece i ładnie " zgoliłem " zmechacenie maszynka do swetrow ;-)
Ostatnio zmieniony przez mekintosz 2012-08-31, 19:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2012-12-19, 21:28   

Będąc dziś w ASO, zareklamowałem podobny problem ze mechaconą tapicerką siedzenia kierowcy. W połowie stycznia będę znał odpowiedź macierzy.
 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-20, 00:28   

Jesli masz pojazd wciaz na "podstawowej" trzy letniej gwarancji powinni wymienic. Jesli zahaczasz o dodatkowe dwa lata FNS to moga zaproponowac wspolplacenie za naprawe. Po gwarancji pewnie radz sobie sam uzytkowniku ;-(
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2012-12-20, 14:09   

mekintosz napisał/a:
Jesli masz pojazd wciaz na "podstawowej" trzy letniej gwarancji powinni wymienic.

Tak, jeszcze rok pozostał podstawowej gwarancji, a później dwa dodatkowej.
_________________
 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2012-12-22, 10:56   

wymienia a jak co to zadzwon do nich oni wszystkie rozmowy nagrywaja i powiedz jak to wyglada i ze sobie jaja robia u mnie tapicerka u kierowcy siadla chyba kolo 50 tys km , ja mialem troszke inny problem z inna czescia, i czesc nagle sie znalazla a w gratisie dostalem podlokietnik :)
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
Ostatnio zmieniony przez wieza 2012-12-22, 10:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
Hakama 4x4 



Marka: była Dacia jest Nissan
Model: była Duster jest Pathfinder
Silnik: było 1,6 16V 4x4+LPG jest 2.5 dci 4x4reduktor
Rocznik: było 2010 jest 2006
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 515
Skąd: Śląsk Cieszyński
Wysłany: 2012-12-24, 10:52   

A ja mam 58 kkm , jeżdżę bez pokrowców. Dwa razy już prałem tapicerkę (tzn. "prałem" - pianką i gąbką umyłem) bo była brudna. Jest ok. Żadnych śladów zużycia.
Ostatnio zmieniony przez Hakama 4x4 2012-12-24, 10:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dyziek 



Marka: Cytryna i Helmut
Model: inny
Silnik: benzyna i ropniak
Rocznik: inny
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 437
Skąd: Wawa
Wysłany: 2012-12-25, 08:33   tapicerka

Jasny gwint, przeciez to jest kompletnie niepowazne ze strony producenta. Tak slabej tapicerki nie mial zaden z posiadanych przeze mnie samochodow. Nawet wykpiwany (nie tu) Daewoo Matiz. Jak go sprzedalem (133 tys, 12 lat), to obicie fotela kierowcy bylo nieco bardziej wyplowiale (inne nasycenie kolorow pstrokatego materialu) oraz sam material nie mial juz takiej sprezystosci, jak ten na fotelu pasazera, czy kanapie. Ale nie bylo mowy o zadnym pruciu / mechaceniu itp.

Jesli fotele maja poduszki boczne, to zaden, nawet atestowany pokrowiec, w moim przekonaniu nie wchodzi w rachube (taki juz jestem). Tym samym obicie ma sie kurna trzymac kupy i to bezdyskusyjnie.
Ostatnio zmieniony przez Dyziek 2012-12-25, 08:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2012-12-25, 18:19   

Dyziek napisał/a:
to jest kompletnie niepowazne ze strony producenta.

Jesteśmy od jakiegoś czasu w dobie kryzysu i minimalizacji kosztów, a zatem każdy producent zdąża w tym kierunku, co odbija się na trwałości materiałów użytych do produkcji danego wyrobu. Poza tym minęła już dekada na auta "pancerne" nie do zajechania pod każdym względem, teraz klient ma kupić i być zadowolony przez cztery, pięć lat, po tym czasie statystyczny nabywca sprzedaje na rynek wtórny - który producenta interesuje tylko i wyłącznie pod względem sprzedaży części zamiennych i w takich warunkach auto musi się zużywać, aby te części miały zbyt.
 
Dyziek 



Marka: Cytryna i Helmut
Model: inny
Silnik: benzyna i ropniak
Rocznik: inny
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 437
Skąd: Wawa
Wysłany: 2012-12-25, 21:37   

Monopios, nie uwazasz, ze fotel wyposazony w poduszki powierzne powinien byc trwalszy?
P206 (salon 2003) i Fabia 1 (salon 2007) nie mialy takich problemow. Wiem, Dacia jest budzetowa, ale to nie znaczy, ze bede zgadzal sie z kazdym przycieciem kosztow, jakie jest wykonane. Durnoty wypunktowac trzeba.
Mekintosz ma wersje Laureate, co tez nie jest budzetowa edycja.
 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-25, 23:25   

DYZIEK ma swieta racje. Obicie fotel w daci jest z delikatniejszego materialu, mniej sztucznego/nylonowego w odczuciu. Niby milsze w dotyku ale skoro wytarlo sie tak szybko u okazjonalnego kierowcy jakim ja jestem, to co bedzie podczas codziennej eksploatacji przy przbiegu powiedzmy 50 km dziennie , o taxi nie wspomne, czy jakims REPie. Na pocieszenie zauwazylem, ze w Duster Delsey sa lepszej jakosci obicia szczegolnie w szarej czesci na srodku fotela.
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2012-12-26, 13:34   

Dyziek, podałeś samochody z przed epoki kryzysu i cięć na wszystkim czym się da, Sandero zaliczyło debiut w pierwszym roku kryzysu jaki dotkną motoryzację, a kolejne lata po 2008r. to jest dążenie producentów do obniżania kosztów i choć w Duster -że tego tak bardzo nie widać, to już Lodgy odkryło swoje mroczne światło kryzysowego cienia (słaba konstrukcja).

A z doświadczenia wiem, że producent rozpoczynając nowy projekt stosuje zawsze lepszej jakości materiały, niż w kolejnych latach życia projektu. Producent zakłada, że dostawca w kolejnych latach będzie obniżał cenę produktu od wartości początkowej tzn. dostawca danego materiału np: foteli w pierwszym roku ponosi spore koszty uruchomienia linii produkcyjnej ale w następnych latach dostawca już tych kosztów nie ma, a poza tym na przestrzeni miesięcy od rozpoczęcia produkcji może pewne koszty minimalizować po przez balansowanie linii produkcyjnej, szukanie oszczędności u swych dostawców. I jeszcze wiele innych jest czynników, które można zdefiniować jako problem i rozwiązać w taki sposób aby obniżyć koszty produkcji. Niestety większość tych zabiegów kończy się, na słabszej jakości produktu docelowego, ale producentowi i tak opłaci się wymienić parę sztuk/ 1 000 000 wadliwego materiału, niż ponosić wyże koszty tego miliona do tych paru sztuk.
 
Dyziek 



Marka: Cytryna i Helmut
Model: inny
Silnik: benzyna i ropniak
Rocznik: inny
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 437
Skąd: Wawa
Wysłany: 2012-12-27, 07:16   

Monopios, producenci, by poprawic atrakcyjnosc starzejacego sie auta, zwiekszaja mu zazwyczaj liste wyposazenia i zmieniaja materialy. Czy teraz na gorsze? Nie mialem mozliwosci przetestowac na wlasnej skorze. Dawniej raczej na lepsze.
Jak wiesz, zrzeszamy sie w klubie Dacki, a wiec jestesmy jej sympatykami, a nie przesmiewcami. Jedni ja maja (jak Ty), inni tylko jezdzili przez jakisc czas (jak ja w Rosji), badz ogladali. Czemu bronisz Renault / Dacia w miejscu, gdzie (moim zdaniem) bezsensownie sfuszerowali? Widocznie widzisz w tym sens, ktorego ja go nie dostrzegam. Zapewne nie dojdziemy w tym miejscu do porozumienia, ale nie chodzi o to, by sie wzajemnie przekonac. Ot, wyglosilismy swoje uwagi i szanujemy sie dalej wzajmnie.
Pozdrawiam poswiatecznie,
Dyziek
Ostatnio zmieniony przez Dyziek 2012-12-27, 07:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
Hakama 4x4 



Marka: była Dacia jest Nissan
Model: była Duster jest Pathfinder
Silnik: było 1,6 16V 4x4+LPG jest 2.5 dci 4x4reduktor
Rocznik: było 2010 jest 2006
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Maj 2012
Posty: 515
Skąd: Śląsk Cieszyński
Wysłany: 2012-12-27, 07:25   

A w Nubirze I miałem najprzyjemniejszy w dotyku i bardzo trwały welur...ale to już było...W Lacetiim też miałem werul bardzo ładny ale już nie taki aksamitny jak w nubirze. W Dacii mam materiał - na szczęście trwały póki co, ale nie mam pretensji bo po pierwsze to już nie jest dbałość o przyjemny materiał jak z lat 90 a po drugie - trzeba wiedzieć ,że płacimy za tę markę mniej niż za inne na tych komponentach. Dacia powinna być jednak prosta i trwała - i takie założenia powinna spełniać zwykła tapicerka z materiału - powinien być nie tak estetyczny ale jednak wytrzymać minimum 100 kkm bez śladu - bo taki standard wydaje się już być absolutnym minimum. Gwarancję powinien wytrzymać.
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2012-12-27, 18:10   

Dyziek, jak wiemy, świat idzie w kierunku jednorazówek i czy nam się to podoba, czy nie. Tak samo jest z motoryzacją, zrobić produkt, który będzie zadowalał klienta przez cztery, pięć lat, a później powinien kupić nowe i koniunktura będzie się kręcić. Jednak dla nas klientów, w realiach naszego kraju to nie wystarcza. A problem materiałów, które zostały skrupulatnie obliczone na te 4; 5 lat przez projektantów, będzie narastał i do puki klient się nie postawi i przestanie kupować krótkoterminowe towary, ten proces będzie trwał. Jest jeszcze jedna możliwość, że liczba reklamacji będzie na tyle wysoka, że w końcu centrala dostrzeże ten problem i postanowi przeciw działać.

Ja złożyłem reklamację i uwierz, że nie bronię Renault/Dacii, tylko wiem jak ten proces wygląda od środka i wiem, że reklamacje są bardzo niemile widziane, jeżeli chodzi o podejście centrali do swoich poddostawców. A poddostawca też szczęśliwy nie jest, bo to generuje koszty.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-02, 11:55   

@Dyziek: Ja się nie doszukałem popierania, tylko wyjaśnienia dlaczego jest jak jest... Albo bywa, bo u mnie zmechacenie nie występuje - 95 tys. km.
 
Kratylos
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-02, 13:15   

 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2013-01-11, 12:46   

Wracając do tematu, dziś dzwoniłem do ASO w/w sprawie i reklamacja uwzględniona, w przyszłym tygodniu jadę na wymianę tapicerki.
_________________
 
Domel 


Marka: Dacia
Model: LoganMCV
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 187
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-01-12, 00:58   

fajnie się masz, ja się bujam z plamami na podsufitce już kilka miesięcy o wymianie uszczelek w drzwiach nawet nie wspomnę .)
 
wat 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dCi 110
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1145
Skąd: Zabrze/Hindenburg
Wysłany: 2013-01-12, 08:08   

a mi wymienili podsufitke juz po pierwszym odwołaniu bo tez mieli jakieś opory ale zmiękli
 
Domel 


Marka: Dacia
Model: LoganMCV
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 187
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-01-13, 20:50   

@wat a jak się odwoływałeś? Bo ja mam zamiar znowu jechać zgłosić.
 
wat 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dCi 110
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1145
Skąd: Zabrze/Hindenburg
Wysłany: 2013-01-13, 22:13   

ja sie odwoływałem mejlowo do centrali bo serwis foty porobił i przesłał do centrali a ci odrzucili.
Sam serwis tak zasugerował że jak sie odwołam to oni już mi pomogą i pomogli - pietrzak w świonach.
Niestety Dąbrowscy nie mile tyle woli w sobie choc ja na tamten czas nie miałem czasu sie szarpac w Zabrzu z nimi
 
Domel 


Marka: Dacia
Model: LoganMCV
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 187
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-01-14, 20:45   

też u Pietrzaka walczę .) muszę się jakoś zebrać na odwiedziny - dzięki za instrukcje .)
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2013-02-06, 23:55   

Dziś byłem na wymianie tapicerki, 2,5 h serwisant zabawiał się z moim fotelem, teraz jest już ok.
_________________
 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-04, 13:40   

Odgrzewam kotleta ;-)

Zmechacenie osiągnęło stan krytyczny, prześwituje już gąbka fotela. Nadaje się do wymiany tapicerka siedziska.

Zna ktoś numer fabryczny takiej tapicerki w moim wzorze ? Jeśli cena będzie zabójcza lub nie kupię kompletu na dwa siedzenia z przodu będę się ratował pokrowcami.

tapicerka.jpg
Plik ściągnięto 28 raz(y) 192,04 KB

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne