Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Jakie koszty po zakupie auta w salonie
Autor Wiadomość
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-05-17, 20:56   

EBmazur, Kartę pojazdu kupionego w salonie wydaje Renault Polska, więc za nią nie płacisz.
Ja za rejestrację zapłaciłem 250zł. Czemu? Bo dałem upoważnienie dla salonu, żeby zrobili to za mnie. Wtedy dochodzi opłata za upoważnienie i kasa dla rejestratora.
Ostatnio zmieniony przez telecaster1951 2019-05-17, 20:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
cowcar 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 192
Skąd: LKS
Wysłany: 2019-05-17, 21:32   

Ale zaraz bo mi polecono by ubezpieczenie opłacić przed rejestracją samochodu.
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-05-17, 22:01   

cowcar napisał/a:
Ale zaraz bo mi polecono by ubezpieczenie opłacić przed rejestracją samochodu.


Zmień doradców bo znają się jak psy na walkach sumo.
Nie ubezpieczysz samochodu bez numeru rejestracyjnego.
Czyli rejestracja MUSI być przed ubezpieczeniem.
Z drugiej strony
a) nie wolno Ci mieć auta bez ubezpieczenia - a rejestracja to posiadanie auta
b)jak będziesz mieć choć jeden dzień auto bez ubezpieczenia, to kara z funduszu ubezpieczeniowego.
Pozorny paragraf 22 ale:
prezd rejestracją mozesz już miec upatrzoenego ubezpeiczeyciela ( polisy możę wystawiać też diler jeśli ma takową umowę)
Zatem przed rejestracją masz upatrzeonego ubezpieczyciela (nie na darmo kupa agencji jest w promieniu 200m od wydziałów komuniakcji).
Idziesz i rejestrujesz.
Ze sieżutkim dowodem i tablicami w siatce idziesz do ubezpieczeyciela.
Na polisie jest napisane: ważne od 34 popaździernika GODZINA 11.05
Zasuwasz do dilera. Jest tam zapewne jakiś protokół wydania auta. i tam będzie też 34 popaździernik (albo 35, 36...zależy ile dni będizesz szedł do dilera:) ). Jak się uprzesz, to nawet bedzie, że godzina 11. 25 czyli po zakupieniu polisy.

Albo, jeśłi diler wystawia polisę, to dbasz, by godziny były odpowiednio wpisane - polisa choc 1 sekundę przed otrzymaniem auta.

Natomiast PRZED REJESTRACJĄ nie ma prawnej możłiwości ubezpieczenia... No chyba, że znasz już swój przyszły numer rejestracyjny i masz agenta, który na ten numer nie widząc dowodu CI wypisze polisę. Gorzej, jak dostaneisz inny numer...

Chyba że przez opłacenie ubezpieczenia rozumieć zostawienie kasy u dilera i zadzwonienie do niego z wydziału komunikacji z podaniem numeru rejestracyjnego a diler wtedy wystawia polisę. No to masz opłąconą z Twojego punktu widzenia - przed rejstracją- ale wystawioną po rejestracji.
Ostatnio zmieniony przez pikodat 2019-05-17, 22:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-05-17, 22:04   

Mam podobny dylemat zastanawiam się nad zakupem Sandero Stepway albo Suzuki Baleno. Jeśli Ci nie zależy na większym prześwicie i klimie automat (w Baleno tylko w najbogatszej wersji) to możesz rozważyć Suzuki cenowo wychodzą podobnie
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3624
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-17, 22:16   

Z tym bieganiem do ubezpieczyciela z wydziału komunikacji to nie przesadzajmy. Od kilkunastu lat załatwiam ubezpieczenia wyłącznie on-line nie pokazując nikomu dokumentów.
Druga sprawa- przy wydawaniu Dacii nikt nawet nie zapytał o ubezpieczenie- nie pokazywałem polisy w salonie- tylko tablice i DR. Dealera to nie interesuje- problem właściciela.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-05-17, 22:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-05-17, 22:23   

Dymek napisał/a:
Z tym bieganiem do ubezpieczyciela z wydziału komunikacji to nie przesadzajmy. Od kilkunastu lat załatwiam ubezpieczenia wyłącznie on-line nie pokazując nikomu dokumentów.

To zażartuję, że rezczywiście można opłacić pred rejestracją. Idziesz do wydziału, dostajesz kwitki do zapłaty w kasie, jeszcze nie masz rejestracji a już znasz numer i z komórki robisz ubezpieczenie on-line. A dopiero po opłaceniu i ubepieczenia on - line i rejestracji idziesz po numery i dowód do okienka:)


A na serio - akurat do końca czerwca na pewno dacia ma korzystne pakiety ubezpieczenia za 1.9% wartości auta (OC plus AC), zatem prawdopodobnie polise opłacisz u dilera
Ostatnio zmieniony przez pikodat 2019-05-17, 22:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
cowcar 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 192
Skąd: LKS
Wysłany: 2019-05-17, 22:59   

pikodat napisał/a:
cowcar napisał/a:
Ale zaraz bo mi polecono by ubezpieczenie opłacić przed rejestracją samochodu.


Zmień doradców bo znają się jak psy na walkach sumo.
Nie ubezpieczysz samochodu bez numeru rejestracyjnego.
Czyli rejestracja MUSI być przed ubezpieczeniem.

Masz rację przejrzałem korespondencję i trochę namieszałem.
W dniu rejestracji przesłałem skany a w odpowiedzi otrzymałem numer konta i 14 dni na opłatę ubezpieczenia.
Ostatnio zmieniony przez cowcar 2019-05-17, 23:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2019-05-18, 01:18   

Cytat:
Natomiast PRZED REJESTRACJĄ nie ma prawnej możłiwości ubezpieczenia...

To nie jest prawda - istnieje możliwość ubezpieczenia auta na podstawie numeru vin. Tyle tylko że w przypadku nowego auta nie ma takiej potrzeby i procedura rejestracji wygląda mniej więcej tak jak opisał EBmazur ( piszę mniej więcej bo w niektórych WK nie wymagają np. okazania dowodu ubezpieczenia-szczególnie dziś , gdy te informacje są widoczne w systemie CEPIK).
Wracając do przepisów dotyczących ubezpieczenia OC - mówią one że auto musi być ubezpieczone najpóźniej w dniu rejestracji.
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 592
Skąd: Mazury
Wysłany: 2019-05-18, 03:58   

telecaster1951 napisał/a:
EBmazur, Kartę pojazdu kupionego w salonie wydaje Renault Polska, więc za nią nie płacisz.

No proszę - a ja myślałem , że dostałem kartę z tego powodu , że salon zarejestrował auto do słownia dzień przed moją wizytą i zakupem auta.
Cytat:
Ze sieżutkim dowodem i tablicami w siatce idziesz do ubezpieczeyciela.

A po co te tablice nosić , nie lepiej założyć je na samochód ?
Cytat:
- przy wydawaniu Dacii nikt nawet nie zapytał o ubezpieczenie- nie pokazywałem polisy w salonie- tylko tablice i DR. Dealera to nie interesuje- problem właściciel

W Olsztynie pytali , o ile pamiętam , to sprawdzali też , czy mam prawo jazdy - przekazujęc komuś samochód mamy obowiązek sprawdzić , czy dana osoba ma odpowiednie uprawnienia . Oczywiście jak kogoś znamy to nie sprawdzamy ( toz nie będę za każdym razem pytał o to syna )
,
Cytat:
jeszcze nie masz rejestracji a już znasz numer

Który wydział komunikacji tak zrobi ? wątpię w to
 
franius 



Marka: Dacia
Model: Logan II
Silnik: 0.9 TCe Easy-R
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Mar 2016
Posty: 246
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-05-18, 07:20   

zatoiczi napisał/a:
Tylko, że ten biały darmowy kolor to akryl czyli najgorszy i najsłabszy lakier samochodowy. Przez 20 lat jeździłem sedanami i nigdy nie miałem przycierki przy parkowaniu. Moim skromnym zdaniem Stepway jest tak mały i ma ścięty tył, że jak ktoś liczy pieniądze to kamerę może sobie podarować.


Lepiej wybrać czarny zamiast białego i potem napisać na forum że klima nie daje rady :lol:

Sprawdzałem kiedyś dach i maskę biały vs czarny ( nie pamietam przy jakiej temp zewnętrznej ale latem) różnica wynosiła 7C na samym lakierze.
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2019-05-18, 07:24   

Dzięki EBmazur, jak będę następne auto rejestrował, to Cię poproszę, bo do tego czasu zapomnę albo coś się zmieni.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-05-18, 11:49   

EBmazur napisał/a:

Cytat:
Ze sieżutkim dowodem i tablicami w siatce idziesz do ubezpieczeyciela.

A po co te tablice nosić , nie lepiej założyć je na samochód ?

Zazwyczaj WK jest daleko od dilera i zazwyczaj od dilera się wyjeżdzą już z założonymi tablicami i ubezpieczeniem.
Założyć na samochód można, aczkolwiek musi być auto na terenie prywatnym - jak stoisz na drodze publicznej musisz mieć i tablice i ubezpieczenie, NIe bardzo wiem jak w sensowny sposób mieć koło WK kupiony samochód od dilera i przywieziony tam przed rejestracją.
Czyli sytuacja, że najpierw nałożysz tablice a dopiero potem do ubezpieczyciela innego niż diler... NIe bardzo wiem jak to byś chciał zorganizować. Lawetą samochód kupiony od dilera przywieźć bez numerów pod WK, postawić auto na prywatnym parkingu - bo nie tylko bez tablic ale i bez rejestracji jeszcze, załątwić sprawę w WK, zamontować tablice, i pójśc na piechotę do ubezpieczyciela - bo jechać nie wolno? Da się, ale po co; tylko po to by tablic w siatce nie nosić??
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2019-05-18, 12:16   

Ja zaprosiłem moją agentkę do salonu, gdyż dealer z przyjemnością sprzedaje ci pierwszą polisę, a po roku gdy chcesz przedłużyć, to jesteś dla niego niezmiernie uciążliwym intruzem.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-05-18, 14:26   

eplus napisał/a:
Ja zaprosiłem moją agentkę do salonu, gdyż dealer z przyjemnością sprzedaje ci pierwszą polisę, a po roku gdy chcesz przedłużyć, to jesteś dla niego niezmiernie uciążliwym intruzem.


Zapewne mocno prawdziwe. Dobrze, ze u dilera mozna wybrac pzu/allianz/hestia i za rok przedłuzać w normalnym biurze ubezpieczeń
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2019-05-19, 10:32   

Kieruj się jedną zasadą , płać za samochód jak fizycznie będzie na placu bo może po drodze spaść z lawety albo jakieś części z niego sie podmieniają
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-05-20, 09:35   

Jest jeszcze jeden koszt, o którym nikt nie napisał: Opony.


Samochód niezależnie od pory roku dostaniesz na oponach letnich. Jeżeli będziesz odbierał pojazd w zimie lub na jesieni, to od razu musisz doliczyć koszt zimówek i montażu.
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2019-05-20, 10:52   

Ja kupiłem zimówki w salonie i dostałem samochód przezbrojony.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 592
Skąd: Mazury
Wysłany: 2019-05-20, 11:01   

Cytat:
SWilk
Jeżeli będziesz odbierał pojazd w zimie lub na jesieni, to od razu musisz doliczyć koszt zimówek i montażu.

Nie musisz - nie ma prawnego nakazu , aczkolwiek powinno się tak robić .
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-05-20, 13:52   

EBmazur napisał/a:
Nie musisz


No niby nie musisz. Ale warto zimówki mieć, a nie są wliczone w cenę katalogową.

eplus napisał/a:
Ja kupiłem zimówki w salonie i dostałem samochód przezbrojony.

Ja właściwie też, bo akurat była dobra cena w Dacii na Nokiany. Ale fakt pozostaje faktem, że trzeba było za to dopłacić.

Inna rzecz, że czasem można wynegocjować zimówki gratis. Ale coś za coś - nie dadzą wtedy rabatu albo innych akcesoriów.
 
jodlasty 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Maj 2019
Posty: 100
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2019-05-20, 18:17   

Ile się płaci za przeglądy i co oni tam wymieniają?
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2019-05-20, 19:40   

pikodat napisał/a:
eplus napisał/a:
Ja zaprosiłem moją agentkę do salonu, gdyż dealer z przyjemnością sprzedaje ci pierwszą polisę, a po roku gdy chcesz przedłużyć, to jesteś dla niego niezmiernie uciążliwym intruzem.


Zapewne mocno prawdziwe. Dobrze, ze u dilera mozna wybrac pzu/allianz/hestia i za rok przedłuzać w normalnym biurze ubezpieczeń

Ja mam akurat odwrotne doświadczenia - kupowałem jako nowe Renault, Dacię i Opla i wszędzie dostałem w drugim i trzecim roku pakiet dealerski w naprawdę dobrej cenie, przy czym po przedłużeniu na trzeci rok informowano mnie że TU nie zgadzają się na pakiet w 4 roku więc podobne lub lepsze warunki mogę dostać gdzie indziej - ale oczywiście oni też bardzo chętnie mi przedłużą.
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-05-20, 19:53   

jodlasty napisał/a:
Ile się płaci za przeglądy i co oni tam wymieniają?
Zakłądam, że jeździsz poniżej 20 000 km rocznie. Wtedy (jeśli kupujesz z salonu, korzystasz z dowolnego kredytu RCI, jeśli dokupisz easy service za 2100 za 5 lat ale max 80 000 ALBO ok. 3000 za 5 lat i 100 000 km, to koszt OBOWIĄZKOWYCH przeglądów dla zachowani gwarancji (5 letniej przy Easy Service) już dla Ciebie nie istnieje.
Ponieważ podobno przegląd po 12 miesiącach można zrobic już po 11, to na 1 przegląd pójdziesz po 11,5 m-ca, 2 po 23 etc. - zatem przy 5 letnim okresie łapiesz się na 5 przeglądów. Przy 2100 wychodzi średnio 420 zł.
Przy gazie na pewno się opłaca, bo zdaje się po 3 latach masz wymianę filtrów do gazu.
Po 2 i po 4 latach masz wymianę oleju i filtru oleju. Po 4 lub 5 - wymiana płynu hamulcowego.
Filtr kabiny co rok czy co dwa. W cenie wliczony olej i filtry - nie sama robocizna ale pełna obsługa przy przegladach OBOWIAZKOWYCH - bez wymiany rzeczy, które nie są przewidziiane.
To te czynności, które zapamiętałem. Coś tam jeszcze jest w tych przeglądach.

Bez kredytu ten pakiet za 2100 kosztuje zdaje się koło 4000. 1900 drozej a koszt kredytu 50/50 to gdybyś kupował wypasionego dustera za 70 tysi wynosiłby 1400,

TO co wypisałem to te elementy, które zapamiętałem, przy przeglądach dochodzi coś - tam jeszcze. Wymiana filtrów gazu w ASO to ponad 400 zł - co zdecydowanie każe to dokupić. Przy benzynie/dieslu kalkulacja będzie nieco inna - o te 400-600 zł mniej zaoszczędzone.
Aha, pamiętaj, że EASY SERVICE ma w sobie prezdłużoną gwarancję z 3 na 5 lat , co też coś-tam jest warte.
Zatem można założyć, że pierwsze 5 przeglądów w ASO kosztują Ciebie tyle, ile pakiet easy-service. Chyba, że np. zużyjesz hamulce bo po górach pojeździsz - to wtedy dopłacisz za te części.
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-05-20, 19:54   

PiotrWie napisał/a:
pikodat napisał/a:
eplus napisał/a:
Ja zaprosiłem moją agentkę do salonu, gdyż dealer z przyjemnością sprzedaje ci pierwszą polisę, a po roku gdy chcesz przedłużyć, to jesteś dla niego niezmiernie uciążliwym intruzem.


Zapewne mocno prawdziwe. Dobrze, ze u dilera mozna wybrac pzu/allianz/hestia i za rok przedłuzać w normalnym biurze ubezpieczeń

Ja mam akurat odwrotne doświadczenia - kupowałem jako nowe Renault, Dacię i Opla i wszędzie dostałem w drugim i trzecim roku pakiet dealerski w naprawdę dobrej cenie, przy czym po przedłużeniu na trzeci rok informowano mnie że TU nie zgadzają się na pakiet w 4 roku więc podobne lub lepsze warunki mogę dostać gdzie indziej - ale oczywiście oni też bardzo chętnie mi przedłużą.



OOOO... nie wiedziałem, że u dilera można też przedłużać... Warto to zweryfikować:)
 
jodlasty 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0,9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Maj 2019
Posty: 100
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2019-05-20, 20:00   

pikodat napisał/a:
jodlasty napisał/a:
Ile się płaci za przeglądy i co oni tam wymieniają?
Zakłądam, że jeździsz poniżej 20 000 km rocznie. Wtedy (jeśli kupujesz z salonu, korzystasz z dowolnego kredytu RCI, jeśli dokupisz easy service za 2100 za 5 lat ale max 80 000 ALBO ok. 3000 za 5 lat i 100 000 km, to koszt OBOWIĄZKOWYCH przeglądów dla zachowani gwarancji (5 letniej przy Easy Service) już dla Ciebie nie istnieje.
Ponieważ podobno przegląd po 12 miesiącach można zrobic już po 11, to na 1 przegląd pójdziesz po 11,5 m-ca, 2 po 23 etc. - zatem przy 5 letnim okresie łapiesz się na 5 przeglądów. Przy 2100 wychodzi średnio 420 zł.
Przy gazie na pewno się opłaca, bo zdaje się po 3 latach masz wymianę filtrów do gazu.
Po 2 i po 4 latach masz wymianę oleju i filtru oleju. Po 4 lub 5 - wymiana płynu hamulcowego.
Filtr kabiny co rok czy co dwa. W cenie wliczony olej i filtry - nie sama robocizna ale pełna obsługa przy przegladach OBOWIAZKOWYCH - bez wymiany rzeczy, które nie są przewidziiane.
To te czynności, które zapamiętałem. Coś tam jeszcze jest w tych przeglądach.

Bez kredytu ten pakiet za 2100 kosztuje zdaje się koło 4000. 1900 drozej a koszt kredytu 50/50 to gdybyś kupował wypasionego dustera za 70 tysi wynosiłby 1400,

TO co wypisałem to te elementy, które zapamiętałem, przy przeglądach dochodzi coś - tam jeszcze. Wymiana filtrów gazu w ASO to ponad 400 zł - co zdecydowanie każe to dokupić. Przy benzynie/dieslu kalkulacja będzie nieco inna - o te 400-600 zł mniej zaoszczędzone.
Aha, pamiętaj, że EASY SERVICE ma w sobie prezdłużoną gwarancję z 3 na 5 lat , co też coś-tam jest warte.
Zatem można założyć, że pierwsze 5 przeglądów w ASO kosztują Ciebie tyle, ile pakiet easy-service. Chyba, że np. zużyjesz hamulce bo po górach pojeździsz - to wtedy dopłacisz za te części.


Czyli przeglądy są co roku obowiązkowe żeby utrzymać gwarancję?
Ciekawe czy można po 3 latach wykupić dodatkową gwarancję na dwa lata
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-05-20, 20:08   

jodlasty napisał/a:

Czyli przeglądy są co roku obowiązkowe żeby utrzymać gwarancję?
Ciekawe czy można po 3 latach wykupić dodatkową gwarancję na dwa lata

Tak. Przeglądy to warunek gwarancji. Czy bez przeglądu tracisz gwarancję na wszystko czy na cześć - nie sprawdzałem. Dla ułatwienia dodam, że tak jest chyba u wszystkich - często przeglądy coroczne w innych markach potrafią sięgać kwoty 600..1500 zł za przegld.
Nie, nie można.
Wg dzisiejszego stanu : w normalnej cenie możesz kupić PRZED pierwszym przeglądem po 12 miesiącach, w cenie promocyjnej przy kredycie w RCI - w ciągu 3 miesięcy od zakupu.
Ja osobiście traktuję to jako składową ceny auta i kupie w dniu odbioru auta. Zresztą bank to traktuje tak samo i kredyt 50/50 (ogólniej - każdy kredyt RCI) może - jeśłi kupujący chce - dotyczyć ceny z pakietem.
Ostatnio zmieniony przez pikodat 2019-05-20, 20:13, w całości zmieniany 4 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne