Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dodatki które warto zamówić??
Autor Wiadomość
Marek1982 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1,6 LPG
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 30 Maj 2019
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-05-30, 18:39   Dodatki które warto zamówić??

Witam,

auto zamówione już jakiś czas temu.W międzyczasie zacząłem zastanawiać się jakie dodatki warto dokupić przy odbiorze auta?Stąd moje pytanie?Wiem, że są te świecące nakładki na progi czy fajnie to wygląda?Są jakieś dodatki które warto dokupić?
Czytałem też w dodatkach o tym systemie audio co występuje bodajże w 3 wersjach od 1200 zł do 3300 zł czy warto do domówić?
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 826
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-05-30, 19:04   

Co warto domówić? Po pierwsze to co Ci się podoba, po drugie to z czego będziesz miał pożytek /co będzie przydatne, po trzecie to na co Cię stać. Jesteś nowy więc poświęć trochę czasu , przejrzyj forum bo mnóstwo dodatków było na forum opisywane/oceniane.
 
Marek1982 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1,6 LPG
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 30 Maj 2019
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-05-30, 19:39   

Spokojnie luz.Bez takich ataków poproszę.Nie wiem może nie wyraziłem się jasno lub źle opisałem.Nie pytałem o to co ja chcę zakupić żeby mi ktoś doradził bo to byłoby głupie.Tak samo jak nie pytałem o to co mi się podoba bo nie wiem- bo to też byłoby głupie.
Chodziło mi o to co z dodatków jest z tak zwanego "MUST HAVE".Coś co warto dokupić.Człowiek może nawet nie pomyśleć że może mu się przydać a jest warte dokupienia lub też znacznie polepsza użytkowe właściwości auta.
I odwrotnie są może rzeczy których kategorycznie nie warto kupować bo jest nie warte żadnych pieniędzy.
Na forum zarejestrowałem się dzisiaj- można rzecz, że jestem ztem nowy, ale po forum "buszuje"już od kilku tygodni i szczerze nie znalazłem stricte w punkt celującego tematu na forum.Może mi umknęło jak coś to poproszę o link.
 
Tomp 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 4x4
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 6
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-05-30, 19:56   

Ogólnie z moich przemyśleń po zakupie... Mata do bagażnika. To kupowałem do każdego auta. Szkoda uwalić bagażnik. Ten pakiet adbventure - listwy na drzwiach są za nisko moim zdaniem ale poszerzenia błotników mogą się przydać. Mniej będzie chlapać po bokach auta. I jest szansa że na parkingu pod sklepem ktoś wózkiem o plastik wyhaczy a nie o blachę. Chlapcze przednie - na pewno zmniejszą piaskowanie podwozia.

Te rzeczy kupiłem... i teraz najważniejsze, jak się nie boisz samodzielnego montażu to na allego wystawia się Renault Warszawa. Ja za nakładki na błotniki, nakładki na drzwi, matę bagażnika i chlapacze na przód i tył zapłaciłem mniej jak za pakiet adventure przy zakupie auta. Ale będę musiał sam założyć... jutro mają przyjść :)

Z innych rzeczy to zastanawiałem się nad nakładkami progów na tył. Dzieciaczki jak wchodzą to stawiają nogi na blache… I może jest to dobry pomysł, ale na razie nie kupiłem.

Pojawił się też szeroki podłokietnik ze schowkiem. Wygląda naprawdę fajnie. Tylko ponad 300 zł żeby zamienić ten co mam na inny... Trochę słabo to wycenili.
Ostatnio zmieniony przez Tomp 2019-05-30, 19:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-05-30, 20:17   

Marek1982 napisał/a:
Człowiek może nawet nie pomyśleć że może mu się przydać a jest warte dokupienia lub też znacznie polepsza użytkowe właściwości auta.

Co przwda nie mam jeszcze auta )czekam) ale rozmowy o akcesoriach odbyłem i w salonie i czytając forum pewne uwagi zauważyłem
a) chlapaki - w zimie oszczędzają podłogę jeśli jest błoto pośniegowe z kamykami np z piasku. I tu drobna uwaga - jakoś trzeba je przymocować. Zatem muszą być dokładnie dla danego rodzaju samochodu , żeby to, czym się przykręca pasowało do otworów technologicznych . Bo inaczej pa pa gwarancjo na blachy w okolicy wkręcania
b) podłokietnik - niekoniecznie ten z akcesoriów fabrycznych domyślny. Podobno są lepsze podłokietniki- właśnie jakiś ze schowkiem
c) jeśli lubimy mieć otwarte okno nawet podczas mżawki /deszczu - owiewki.
d) takie cuś do bagażnika na podłogę. Czy koniecznie fabryczne - nie wiem. Warto poprosić w salonie by pokazali. Nam pokazano w dusterze jak wygląda i analog do sandero zamówiliśmy
W skrócie - taka ni to guma ni to plastik - jełśi coś brufnego wieziemy to wyjmujemy, myjemy w domu i podłoga znowu idealnie czysta. Fabryczne oczywiście co do cm pasuje tam gdzie ma pasować. Ponadto ma taki jęzor, który przy wkładaniu czegoś większego ochrania próg bagażnika.
e) (ale to już droższa sprawa) - kamera cofania - z czujnikami cofania 1500 plus 950 medianav. Przy okazji masz android auto
Ostatnio zmieniony przez pikodat 2019-05-30, 20:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
Marek1982 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1,6 LPG
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 30 Maj 2019
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-05-30, 20:53   

Dzięki za sugestie.
W sumie nie napisałem co już zamówiłem. Zamówiłem podłokietnik bo ten co był wąski tylko dla kierowcy nie podobał mi się zupełnie.
Zamówiłem też listwy na drzwi bo zawsze jak ktoś mało ogarnięty na wąskim parkingu walnie mi w drzwi to lepiej jak uderzenie przyjmie listwa niż blacha.
Zamówiłem też orurowanie przednie bo dwukrotnie miałem w życiu takie sytuacje, że ktoś mi się wcofał w auto i miałem zderzak przedni popękany.Znaczy uściślając tak zupełnie to raz mi się facet wcofał jak jechał taką terenówką na parkingu i mi zderzał połamał a drugi raz wjechal mi inny facet w tył auta a ja w tył drugiego, a że tamten miał hak to mi poczyniło spore szkody.Zatem stwierdziłem, że takie orurowanie też powinno swoje zrobić.Oczywiście mowa tu o małych prędkościach, ale nawet takie potrafią swoje zrobić-zderzak, chłodnica itp.Może być, że mi się to ani razu nie przyda, ale stwierdziłem, że warto.
I to by było tyle.
Myślę nad dokupieniem gumowej maty do bagażnika, systemu audio tylko nie wiem czy warto i ewentualnie który z tych trzech w cenach od 1200-3300 zł oraz tych kolorowych napisach Duster na progach przednich bo ładnie to wygląda w "broszurze".Na żywo nie widziałem.
Zrezygnowałem całkowicie z pakietu eco skóry bo widziałem jak to wygląda po 2 latach także wolę już zwykły materiał.
Ostatnio zmieniony przez Marek1982 2019-05-30, 21:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
Logier 



Marka: Skoda, Dacia
Model: Roomster, Duster
Silnik: 1.4 mpi, 1.6 SCe LPG
Rocznik: 2014, 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 14 Kwi 2019
Posty: 12
Skąd: ELE
Wysłany: 2019-05-30, 21:32   

To i ja pozwolę sobie dorzucić swoje dwa grosze:

- pakiet "adventure" moim zdaniem najlepszy dodatek taki "must have" - montaż prosty można samemu.
- chlapacze (zwłaszcza przód) - "muste have" koniecznie, nie będziesz sobie brudził nogawek przy wysiadaniu :)
- jeśli nie zamówiłeś media nav ja ja (radia z dużym ekranem) to na rynku koszt wersji z radiem DAB ok 450 zł z sprawdzonego źródła (oczywiście odblokowane)
- czujniki parkowanie z tyłu, ok 400 zł montaż samemu (nic trudnego, w skali 1-5 - dał bym max 3= )
- kamera cofania, ok 450 zł (oryginał) montaż samemu ( w skali 1-5 - 3+, najwięcej pracy przy przyciąganiu przewodu prze tylną klapę)
- co do pakietów audio - w tej cenie na pewno da się lepiej niż focal :)
- podłokietnik akcesoryjny wypełnia cała przestrzeń po między fotelami


Jeśli czujesz się na siłach możesz sporo zaoszczędzić kosztem włożonej swojej pracy.
Serwis z W-wy też polecam - części mają w przystępnych cenach (warto napisać do nich poza allegro :)
Ostatnio zmieniony przez Logier 2019-05-30, 21:59, w całości zmieniany 4 razy  
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 826
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-05-30, 22:35   

Marek1982 napisał/a:
Spokojnie luz.Bez takich ataków poproszę

Jest spokój i luz. Nie był to atak w najmniejszym stopniu jeżeli tak to odebrałeś a tylko podpowiedź jak korzystać z forum. Zawsze mile widziane jest dojście do info z wkładem własnym a jak pytania to jakieś bardziej skonkretyzowane.
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2019-05-31, 06:15   

Słabo Panowie, słabo. ;-) :mrgreen:
A KUK to nikt nie poleca? To taka Klubowa Uszczelka Kultowa którą się montuje pod maską aby silnik sie nie brudził.

Jeżeli chodzi o matę do bagażnika to jak jest do DD2 w rezaw-plast to polecam. W taką "koniczynkę".
Ostatnio zmieniony przez Marek1603 2019-05-31, 06:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-05-31, 07:24   

Marek1603 napisał/a:
Słabo Panowie, słabo. ;-) :mrgreen:
A KUK to nikt nie poleca? To taka Klubowa Uszczelka Kultowa którą się montuje pod maską aby silnik sie nie brudził.

Jeżeli chodzi o matę do bagażnika to jak jest do DD2 w rezaw-plast to polecam. W taką "koniczynkę".


Chodzi o uszczelkę od malucha?
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2019-05-31, 12:29   

Tak. Na przykład. Chociaż nie do wszystkich modeli pasuje jak Lodgy. Tam musi być klejona.
Ostatnio zmieniony przez Marek1603 2019-05-31, 12:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-05-31, 12:57   

Marek1603 napisał/a:
Tak. Na przykład. Chociaż nie do wszystkich modeli pasuje jak Lodgy. Tam musi być klejona.


takie coś?
https://allegro.pl/oferta/uszczelka-t-7-drzwi-maluch-polonez-fiat-126p-125p-7684581032?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=ZTVkZDE5NGYtN2E3ZC00MWEyLWJkNmItMmI4ZTMyNmYyZWRlAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=9aff6e6c-fa20-41b5-a7ea-b908267a65d5
Ostatnio zmieniony przez pikodat 2019-05-31, 12:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
przemoc84 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4
Rocznik: 2010
Wersja: BlackLine 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lut 2017
Posty: 469
Skąd: zam. Elbląg, ur. Poznań
Wysłany: 2019-05-31, 13:04   

a moja Sadra taką uszczelkę ma :)
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-05-31, 14:09   

Mata bagażnika od Dacii to dno. Taki sam jak dywaniki. Poliuretan, który lubi pękać przy zginaniu, co się przy myciu zdążę często. Lepsza jest mata z Rezafplastu. Guma z kauczuku syntetycznego.
 
artu 


Marka: Toyota
Model: Rav4
Silnik: 2.0 d4d
Dołączył: 06 Mar 2019
Posty: 19
Skąd: Puszcza
Wysłany: 2019-05-31, 19:05   

a jak z zapachem tych gum z rezaw plastu? nie śmierdzą? :roll:
 
ms-kola 


Marka: DACIA
Model: LOGAN II MCV Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Dołączył: 20 Gru 2018
Posty: 58
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2019-06-01, 10:16   

pikodat ja kupiłem taką https://allegro.pl/oferta/uszczelka-uniwersalna-krawedziowa-t70-7004971578
W jednym z wątków, któryś kolega o takiej wspominał. Kupiłem 3 metry w jednym kawałku. Po założeniu odciąłem ok. 40 - 50 cm. Jest od podszybia do podszybia. Ładnie się ułożyła, jest wysoka i klapa ją dobrze dociska.
Zakładałem od razu pod salonem. Jak będziesz zakładał, to prócz nożyka do cięcia gumy miej od razu pod ręką jakieś obcinaczki, bo wewnątrz niej leci stalowy drucik.
Ostatnio zmieniony przez ms-kola 2019-06-01, 10:18, w całości zmieniany 2 razy  
 
ms-kola 


Marka: DACIA
Model: LOGAN II MCV Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Dołączył: 20 Gru 2018
Posty: 58
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-06-01, 10:23   

A w temacie wątku dodatków (nie wiem jak w innych modelach ale w moim nie było nic z poniższego):

- kamizelka odblaskowa
- zestaw bezpieczników zapasowych
- zestaw zapasowych żarówek

Wiem, że to drobnostki, ale w przypadku braku są bardziej wqrzające niż maty, dywaniki itd. ;-)
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-06-02, 08:48   

artu napisał/a:
a jak z zapachem tych gum z rezaw plastu? nie śmierdzą? :roll:
Nie. Żadnej siarki, żadnej wędzonki. Mata ma lekki zapach mydła. Maty są idealnie dopasowane do konkretnego modelu samochodu.
 
Tomp 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 4x4
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 6
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-06-02, 10:32   

Do Dustera II warto tą uszczelkę pod maskę założyć? Jest może jakaś instrukcja filmik na YT co i jak?
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 583
Skąd: Mazury
Wysłany: 2019-06-02, 11:14   

ms-kola napisał/a:
A w temacie wątku dodatków (nie wiem jak w innych modelach ale w moim nie było nic z poniższego):

- kamizelka odblaskowa

U mnie kamizelka była w "czerwonym worku " razem z gaśnicą i apteczką w bagażniku. Żarówki i bezpieczniki sam uzupełniam w miarę potrzeby
 
artu 


Marka: Toyota
Model: Rav4
Silnik: 2.0 d4d
Dołączył: 06 Mar 2019
Posty: 19
Skąd: Puszcza
Wysłany: 2019-06-02, 11:28   

telecaster1951 napisał/a:
artu napisał/a:
a jak z zapachem tych gum z rezaw plastu? nie śmierdzą? :roll:
Nie. Żadnej siarki, żadnej wędzonki. Mata ma lekki zapach mydła. Maty są idealnie dopasowane do konkretnego modelu samochodu.


Dzięki za odpowiedź:)
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2019-06-02, 17:07   Re: Dodatki które warto zamówić??

Marek1982 napisał/a:
Witam,
jakie dodatki warto dokupić przy odbiorze auta?Stąd moje pytanie?

nie podajesz nic na temat wersji wyposażeniowej, więc trudno mówić o dodatkach. Ale niezależnie od dodatkowych pieniędzy, jakie masz do wydania (wyrzucenia :-P ) daruj sobie świecące progi i podobne bzdety a wybierz, to co potrzebne i przydatne - np komplet off road (osłony progów, nadkoli, drzwi, komplet chlapaczy) które skutecznie zabezpieczą auto przez ocierkami parkingowymi, obiciem drzwiami itp a przy okazji optycznie poprawią jego wygląd
 
Marek1982 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1,6 LPG
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 30 Maj 2019
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-06-02, 20:20   

Cytat:
nie podajesz nic na temat wersji wyposażeniowej



Jest podana w opisie o mnie.Wersja Comfort.
Z dodatków jakie zamówiłem to zbierając do kupy:
-osłona drzwi
-orurowanie przednie
-podłokietnik
-nawigację automatyczną
-Pakiet multimedia z tym systemem nav.
i to by było na tyle chyba.
 
TechDeck 
Zielony listek


Marka: Renault
Model: Megane II
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Dołączył: 18 Paź 2018
Posty: 8
Skąd: Świecie
Wysłany: 2019-07-03, 14:27   

Chciałbym jeszcze dopytać o doświadczenia z dodatkowym wyposażeniem.

Czy polecacie dobrać system bez kluczykowego uruchamiania, czy jest w tym zawarte domykanie szyb przy zamknięciu auta przy odejściu od niego i jak ma się to do bezpieczeństwa?
Czy polecacie wziąć alarm w nowym DD II ?
Czy kamery są rzeczywiście przydatne w tym aucie? Chodzi bardziej o 360, bo w wersji prestige jak dobrze rozumiem tylna kamera jest w standardzie.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2019-07-03, 16:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-07-03, 15:07   

TechDeck napisał/a:

Czy polecacie dobrać system bez kluczykowego uruchamiania, i jak ma się to do bezpieczeństwa?

Czy kamery są rzeczywiście przydatne w tym aucie?


Miałem okazję przejechac się renówką z tym ssystemem (w ramach 365 dni z renault, zrobione 200+ km).
Powiem o wrażeniach z renault (być może w dacii coś jest mniej)
Zalety - nie musisz nic myśleć przy wsiadaniu i wysiadaniu z samochodu. Wyjątek - tankowanie benzyny. Nie możesz iść od przodu (zamyka drzwi a zatem i klapę wlewu paliwa ) gdy idziesz do przodu, musisz isc od bagażnika (ma to sensowne uzasadanienie, ale trzeba o tym wiedzieć).

Wady - zapewne przez pierwsze kilka (2? 3? ) lat bez wad, chyba , że akurat Twój samochód wytypuja do kradzieży.
Wada główna wyjdzie, gdy kiedyś padnie Ci bateria. System jest na dobrą sprawę bezkluczykowy (na filmach pokazane jest, że w karcie jest rodzaj kluczowytrycha schowany. Ale czy tylko otworzysz drzwi czy też uruchomisz...) zatem bez karty niewiele zdziałasz.

Potencjalna inna wada: jedziesz... stajesz... Idziesz na pobocze w wiadomym celu i poszedłeś od tyłu - zatem auto otwarte. KAŻDY może pojechać.
jako ciekawostka: W polskich warunkach prawnych popełniasz wtedy wykroczenie - nie wolno zostawiać samochodu zdolnego do uruchomienia przez inne osoby przy oddaleniu się od niego .
Potencjalna inna wada - kązdy system może się zepsuć. A jak ktos kupuje dacię, to duża szansa, że jest zwolennikiem możliwie prostego auta. Wtedy ten system to zaprzeczenie takiej osoby potrzeb.


Niebezpieczna wada dla osób mających dzieci - w kluczykowym aucie jak masz kluczyk w kieszeni, nikt Ci nic nie zrobi z zapłonem. W bezkluczykowym aucie jakiś nastolatek (lub młodsze dziecko) może dla zabawy nacisnąć przycisk START zanim zauważysz. Ale jak nie masz takich dzieci - wada nieistotna. Ale pamiętaj - przyjedziesz do znajomych majacych dzieci - nie rozmawiaj stojąc blisko auta a na pewno nie przy otwartych drzwiach. Bo jak pisałem - każdy może uruchomić.

Krótko mówiąc - dla wielu osób zbyteczny , wręcz szkodliwy system , niepotrzebnie zwiększający koszt auta.
Dla leni - idealny.
Oraz dla kurierów , którzy np. musza włożyć coś, co niosą w rękach, do samochodu 20 x dziennie i musieliby myśleć za każdym , gdzie położyc pakunek by dostać się do pilota w kluczyku.
Zatem - nie tylko dla leni dobre.
Policz, ile razy w roku masz sytuację, że dochodzisz do auta z pełnymi dwoma rekami i sięgnięcie do kluczyka byłoby istotnym problemem. Ile jestes gotów zapłacić, by w tych wypadkach mieć wygodniej. Odejmij od tego rekompensatę, jaką byś chciał dostac za zwięszone ryzyko (jak nie masz dzieci - być może ocenisz ryzyko na zero). Zobacz na wynik. I wtedy podejmij decyzję.


Co do kamer - zawsze ułatwią parkowanie w ciasnych miejscach. Albo manewry w terenie , gdzie stoja jakieś słupki czy umieszczone są jakieś głazy. Dla mnie - im więcej kamer tym lepiej.
No ale ja na 5 czy 6 zdarzeń widocznych na karoserii (mojej lub czyjejś innej) z mojej winy- 3 czy 4 miałem na parkingu przy cofaniu a 1 przy wjeździe w ciasną bramę. Czyli na dobra sprawe z kamerami miałbym tylko jedno zdarzenie (jakbym miał czujniki z przodu - to zero)
Ostatnio zmieniony przez pikodat 2019-07-03, 15:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne