Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Ryski po umyciu gąbką niemetalik
Autor Wiadomość
Violetta 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2019
Wersja: Access
Dołączyła: 27 Maj 2019
Posty: 4
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: 2019-05-30, 19:36   Ryski po umyciu gąbką niemetalik

Pomóżcie
Kupiłam Dacie Logan 2 tygodnie temu i mąż po 3 dniach postanowił porządnie ją umyć, twierdzi że gąbką, niby tą nieszorstką stroną. Auto było brudne bo stało pod jakimś drzewem z klejącymi liśćmi. I niestety na masce w 3 miejscach tą gąbką zrobił takie ryski, że pod spodem widać białe miejsca. Wygląda to strasznie. Co z tym zrobić?
Olać to? Może to korodować? Da się czymś to zamalować żeby nie było widać? Dacię mam w podstawowym kolorze chyba błękit morski się nazywa, niemetalik. Nowe auto a tu taki klops.
Pomóżcie
_________________
Violetta
 
zatoiczi 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 0.9 tce
Rocznik: 2018
Dołączył: 12 Cze 2018
Posty: 64
Skąd: kujawsko pomorskie
Wysłany: 2019-05-30, 20:03   

Przed myciem gąbką trzeba auto bardzo dokładnie spłukać bo inaczej piaskiem rysujesz lakier. Mój kolega ma ten podstawowy lakier i po 3 latach lakier wygląda tragicznie. Rysa na rysie. Korodować pewnie nie będzie tylko będzie cię denerwować.
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 877
Skąd: EL
Wysłany: 2019-05-30, 20:25   

Są tutaj spece ktorzy podpowiedzą jak usunąć albo wizualnie zmniejszyć takie defekty.
Jeśli podkład nie zostal zdarty, blacha nie zardzewieje.
Na przyszłość - tylko myjnia bezdotykowa; dyszą nie za blisko mytego lakieru. W dzisiejszych autach produkowanych w EU musza być inne składy lakierow (zakazane są na bazie ołowiu) dlatego są one takie delikatne. Otarcia o krzaczek, podmuch suchego wiatru z piaskiem, czy ubrania sasiada przeciskajacego się między samochodami na parkingu wspólnym - rysek będzie coraz więcej - większych i mniejszych.
Ja gąbką nie dotykam auta. Zawsze jakaś nieregularna drobina na lakierze może w kontakcie z gabką i siłą przesueania zadzialać jak papier ścierny. Ale jak napisalem na poczatku takie defekty są do naorawy - np. we własnym zakresie.
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-05-30, 20:55   

Ja używam rękawicy Meguiarsa, można też użyć z mikrofibry taką cyckami, wówczas piasek ma miejsce żeby się schować i nie ma kontaktu z lakierem, można też szczotką z miękkim włosiem, a gąbka do najgorszy pomysł bo ma małą powierzchnię styku i jak się ją dociśnie, a pewnie tak tutaj było to piach nie ma jak uciec no i podstawa to często maczać rękawicę czy szczotkę w wodzie i płukać, duża ilość wody zapobiega rysom.
Jeśli już nam oblepi żywica karoserię albo jakieś gówno to pod żadnym pozorem nie szorujemy tylko benzynka ekstrakcyjna na mikrofibrę i schodzi jak ta lala.
_________________
Browar domowy Mariampol
Ostatnio zmieniony przez Obywatel MK 2019-05-30, 21:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1700
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-05-31, 08:15   

Myjnia bezdotykowa to jest dobra żeby kurz zmyć. Przy zabrudzeniach po zimie tylko ręcznie.
Przed myciem porządnie spłukać i dać jakaś pianę aktywną, żeby rozmiękczyć brud.

Co do rusu to spróbować delikatnie pastą polerska.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2019-05-31, 13:21   

pasta tempo

a mycie zawsze :
piana aktywna na brudny samochód potem szczotką przemyć całość i dopiero spłukiwać
ja tak myje wszystkie samochody od 7 lat , taki sposób to najlepszy efekt
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 877
Skąd: EL
Wysłany: 2019-05-31, 16:59   

Zacząłem korzystać z nowej stacji samoobsługowej myjni bezdotykowej. Na programatorze wybieram to co jest tam polecane, w tym m.in. pianę aktywną. Nie używam szczotki wcale. Auto jest czyste. Ścieki odprowadza właściciel stacji. Koszt, w zależności od stopnia zabrudzenia - czasu korzystania, to w moim przypadku 4-8 zł. Polecam to rozwiązanie.
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2019-06-02, 16:52   

jeżeli rysy są aż do podkładu, to sama nic z tym nie zrobisz - wypada się albo przyzwyczaić albo postawić auto w jakimś warsztacie zajmującym się auto detalingiem, który porobi dyskretne zaprawki i wypoleruje je tak,że nie będzie widać. A robota będzie kosztować ułamek tego ile wziąłby lakiernik za element
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2019-06-02, 19:26   

Polecam teraz zastosować dobrej jakości pastę polerska ( nie TEMPO bo to badziewie a np. pastę firmy Farecla ) a po jej użyciu nałożyć na auto wosk w sztyfcie. po takim zabiegu Część rys zostanie zniwelowanych a sam lakier zostanie zabezpieczony. Zabieg ten powtarzać raz na miesiąc i nasze auto po latach będzie nadal ładnie się prezentować.
 
Mumin87 


Marka: Dacia
Model: Logan mcv
Silnik: 1.0 tce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Dołączył: 01 Cze 2019
Posty: 51
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2019-06-05, 16:03   

Niestety nic nie pomoże od miesiąca mam Logan oczywiście po paru umyciach tragedia kolor podstawowy granatowy, oczywiście ładny wosk koloryzujący zszedł i okazało się że pod lakierem jest pełno śmieci zalakierownych zgłosiłem na gwarancję i przy oględzinach powiedziano mi że te lakiery strasznie się rysują zwykła nawet bawełniana szmatką i to prawda sprawdziłem sam tragedia w dodatku nie można ich polerować bo jest tak cienka warstwa że do podkładu wyciera i to też prawda próbowali ściągnąć w jednym miejscu śmieci i przetarli ręcznie do podkładu pasta , wstępna diagnoza całe auto do malowania czekam na stanowisko renault Polska. W twoim wypadku widzę 3 wyjścia, wosk koloryzujący lub typowy finish delikatny bardzo lub olać sprawę i jeździć lub odkleić auto sam natomiast opcja oklejania się zastanawiam bo wstyd takim autem przed znajomymi które rysuje się od samego patrzenia
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-06-07, 08:38   

Jeśli jest tak jak mówisz, to Glasscoat był najlepszą możliwą inwestycją 1000zł w samochód.

Mam białą Lodgy od grudnia 2017. To również jest lakier niemetalizowany.
Myję różnie, zwykle na bezdotykowych ale ze sztotkami, dwa razy na automatycznej. Lakier jest idealny. Wyjątkiem jest rysa zrobiona na masce ewidentnie przez człowieka, i druga malutka na zderzaku po zaczepieniu chyba o kolec żywopłotu...

Ale nie ma żadnych "rysek", przetarć i innych uszkodzeń po myciu, kamyczkach, czy innych rzeczach nie ma.
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2019-06-07, 08:40   

U mnie też nic si ę nie dzieje po na łożeniu kwarcu na biały, a myjka ręczna i co jakiś czas szczotka jak bardzo brudny ale wcześniej płukanie z piachu właśnie.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2019-06-07, 18:49   

Mumin87 napisał/a:
Niestety nic nie pomoże od miesiąca mam Logan oczywiście po paru umyciach tragedia kolor podstawowy granatowy, oczywiście ładny wosk koloryzujący zszedł i okazało się że pod lakierem jest pełno śmieci zalakierownych zgłosiłem na gwarancję i przy oględzinach powiedziano mi że te lakiery strasznie się rysują zwykła nawet bawełniana szmatką i to prawda sprawdziłem sam tragedia w dodatku nie można ich polerować bo jest tak cienka warstwa że do podkładu wyciera i to też prawda próbowali ściągnąć w jednym miejscu śmieci i przetarli ręcznie do podkładu pasta , wstępna diagnoza całe auto do malowania czekam na stanowisko renault Polska. W twoim wypadku widzę 3 wyjścia, wosk koloryzujący lub typowy finish delikatny bardzo lub olać sprawę i jeździć lub odkleić auto sam natomiast opcja oklejania się zastanawiam bo wstyd takim autem przed znajomymi które rysuje się od samego patrzenia



ktoś Ci głupoty naopowiadał. raz na jakiś czas bez problemu możesz użyć pasty polerskiej i gwarantuję Tobie, że po kilku polerkach na pewno nie dotrzesz do podkładu. Miałem MCV II w standardowym białym lakierze. Jeździłem nim 1,5 roku i w tym czasie na pewno z 3 razy go polerowałem i nic złego się nie stało. A co do woskowania to te wszystkie woski koloryzujące do niczego się nie nadają. Polecam wosk w sztyfcie np firmy Turtle , na pewno część rysek stanie się niewidoczna na pewien czas.
 
Jacenty85 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Dołączył: 03 Sty 2018
Posty: 118
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2019-06-09, 22:27   

Do niebieskiego niemetalika w celu zniwelowania rys polecam bo sam tak robie mequiaier swirlx na gabce pomaranczowej lub bialej i dosc szybkich obrotach,bo swirlx jest bardzo delikatny. Po tym zabiegu mozemy nałożyć mequiars tech wax 2. Polerowanie pasta tempo to nieporozumienie bo ona tylko wypełnia a farecla g3 na morko przy nieumiejetnym moze przetrzeć lakier. Jesli cos to ostatecznie farecla g10 na czarnym padzie. Generalnie jednak polecam pierwsze zestaw czyli swirlx +nxt wax2 lub colinette.
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 584
Skąd: Mazury
Wysłany: 2019-06-10, 03:41   

Cytat:
Polerowanie pasta tempo to nieporozumienie bo ona tylko wypełnia

Tempo może nie jest rewelacyjne , ale nie wypełnia rys/ubytków . Jest to pasta ścierna , dostępna w trzech gradacjach , mająca też wersje z woskiem .
 
Jacenty85 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Dołączył: 03 Sty 2018
Posty: 118
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2019-06-10, 15:15   

Jeśli macie czas i chęci to zapraszam do siebie w popołudniową sobotę. Nieodpłatnie mogę przepolerować i zawoskować Wam nadwozie. Musielibyście się zaopatrzyć w czas co najmniej 3 - 4 godzin no i też nie obiecuje cudów bo nie jestem profesjonalistą w tym fachu i nie widziałem waszych uszkodzeń. Jednak jak macie chęci zapraszam. Mogę obiecać że nie pogorszę i na 99 % poprawię.
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-06-10, 15:42   

Nieodpłatnie w 3-4 godziny? LoL, albo masz fioła na punkcie detailingu, albo jesteś niewyżyty :mrgreen:
_________________
Browar domowy Mariampol
 
Jacenty85 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Dołączył: 03 Sty 2018
Posty: 118
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2019-06-11, 20:39   

To pierwsze
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne