Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Media Nav - Yanosik, Youtube, Chrome itd.
Autor Wiadomość
Phoenix 


Marka: Duster
Model: Duster
Silnik: 1,6
Dołączył: 27 Maj 2019
Posty: 12
Skąd: polska
Wysłany: 2019-05-27, 17:18   Media Nav - Yanosik, Youtube, Chrome itd.

Witam,

Trochę spędziłem nad tym czasu więc może komuś ta wiedza się przyda.

Zacznę od tego, że pod koniec 2018 zamówiłem Dustera z Gazem i poza innymi dodatkami zaznaczyłem, że chcę Nawigację z Androidem. Gdzieś w necie czytałem, że wersja 2019 ma to już mieć. Niestety autko przyjechało w 2019 roku tylko z android auto zamiast ze zwykłym Androidem. Potem doczytałem, że android będzie ale w Renault Duster czyli tej wersji przeznaczonej na wschód Europy.

Nerwy trochę miałem bo nie po to kupiłem nowe auto, żeby dalej wieszać telefon na szybie.
Ale cóż, pierwsze co to zacząłem szukać nowego radia zamiennika do Dustera. Niestety ale na chińskim ani amerykańskim rynku nie ma jeszcze do wersji 2019. Jest we włoszech do wersji 2018 i podobno działa też do 2019 ale kosztuje około 500 EURO + plus pewnie podatek.

Więc niestety zacząłem grzebać w necie po forach zagranicznych i rosyjskich. Finalnie udało mi się uruchomić zwykłego androida.

Co jest potrzebne do tego triku:

1. Telefon z Androidem minimum 5.0. I tutaj uwaga, wersja 5.0 to minimum natomiast wersje najnowsze 8 i 9 mogą robić problemy dlatego, że google ciągle blokuje takie sztuczki przy najnowszych aktualizacjach.

2. Nasz system Android musi posiadać ROOTA. Dla tych co nie wiedzą root to taka specjalna modyfikacja naszego systemu, która podnosi nam uprawnienia do administratora. Dodam tylko, że zrobienia ROOTA na nowym telefonie równa się z utratą gwarancji.

3.Kabel USB do podłączenia telefonu z naszym radiem od Dustera. Niestety ale bluetooth nie przesyła Internetu a to jest potrzebne do działania Androida.

4. Kiedy już mamy powyższe rzeczy to na telefonie instalujemy pierwszy program CARSTREM z linku tutaj:
Kod:

https://github.com/thekirankumar/carstream-android-auto/releases/tag/untagged-7666cf8b031e67be69d2



Ten program to Youtube dla naszego Dustera. Za jego pomocą można również uruchamiać filmy z telefonu. Ku mojemu zaskoczeniu Ekrany Nawigacji w DUSTERZE mają bardzo dobrą jakość.

5. Aby mieć kopię obrazu z telefonu na naszej nawigacji czyli cały nasz telefon bedzie widoczny na jednostce Duster będziemy potrzebowali dwóch programów:

AA mirror:

Kod:
https://github.com/slashmax/AAMirror/tree/master/apk



oraz AAPhenotype PAtcher :
Kod:
https://github.com/Eselter/AA-Phenotype-Patcher/tree/master/app/release



Jęśli mamy to wszytko zainstalowane to po uruchomieniu android auto i wybraniu ostatniej ikony tego prędkościomierza pokażą nam się nowe opcje do wyboru.

Teraz trochę opiszę jak to jest w praktyce:
Carstream działa naprawdę fajnie. Jedynym minus to małe przyciski do przewijania kolejnych filmów.

Jeśli chodzi o AA Mirror, to wszystkie aplikacje z telefonu działają. Problemem są aplikacje chronione za pomocą DRM, czyli np Netflix. Nie da się go oglądać na skopiowanym obrazie, będzie czarny ekran na nawigacji i będzie tylko dzwięk.
Minusem AA Mirror jest fakt ze wyświetlacz telefonu jest ciągle włączony. Jedynie co zostaje to po prostu ściemnić obraz.

Wszystkie programy typu Yanosik, Facebook, Youtube działają bez problemu.

Miłego korzystania.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-27, 17:45   Re: Media Nav - Yanosik, Youtube, Chrome itd.

Dobrze że przygotowałeś to opracowanie .
Phoenix napisał/a:

Zacznę od tego, że pod koniec 2018 zamówiłem Dustera z Gazem i poza innymi dodatkami zaznaczyłem, że chcę Nawigację z Androidem.

I dostałeś MN z obsługą Andorid Auto ( system operacyjny to Linux)

Phoenix napisał/a:
Gdzieś w necie czytałem, że wersja 2019 ma to już mieć. Niestety autko przyjechało w 2019 roku tylko z android auto zamiast ze zwykłym Androidem.

jw
Phoenix napisał/a:
Potem doczytałem, że android będzie ale w Renault Duster czyli tej wersji przeznaczonej na wschód Europy.

Nie będzie , To tylko plotki, wszędzie ( także w Rosji) będzie ten model z Linuxe
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-27, 18:33   

Fotki jakieś do tej instrukcji?
 
cowcar 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 192
Skąd: LKS
Wysłany: 2019-05-27, 21:00   

Trafiłem na ten sposób jakoś przed odbiorem samochodu kiedy dowiedziałem się ze wspiera AA.
Jednak puki mam tel na gwarancji to nie będę robił roota.
Jest bardzo dużo filmików na YT na ten temat.
Np. https://www.youtube.com/watch?v=bASKUOCAFWM
Ostatnio zmieniony przez cowcar 2019-05-27, 21:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-05-27, 21:32   

Jest to zblokowane, żeby ludzie nie oglądali filmów w czasie jazdy, albo nie bawili się aplikacjami. Taka jest generalnie idea android auto żeby były na nim tylko te aplikacje które są niezbędne i proste w interfejsie.
_________________
Browar domowy Mariampol
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-05-28, 08:08   

Obywatel MK napisał/a:
Jest to zblokowane, żeby ludzie nie oglądali filmów w czasie jazdy, albo nie bawili się aplikacjami.


I bardzo słusznie. Wystarczy, że gapią się w smartfony.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
Phoenix 


Marka: Duster
Model: Duster
Silnik: 1,6
Dołączył: 27 Maj 2019
Posty: 12
Skąd: polska
Wysłany: 2019-05-28, 09:13   

Obywatel MK napisał/a:
Jest to zblokowane, żeby ludzie nie oglądali filmów w czasie jazdy, albo nie bawili się aplikacjami. Taka jest generalnie idea android auto żeby były na nim tylko te aplikacje które są niezbędne i proste w interfejsie.



Nie panowie jesteście obaj w błędzie. Od paru dni jest już dostępny YouTube Music od google dla Android Auto który pozwala uruchamiać Filmy i muzykę ale niestety trzeba za niego płacić co miesiąc. Generalnie idea android auto jest taka aby google udostępniało tam tylko swoje programy i brało za to kasę. Przykładem jest wspomniany YT Music.

Między 21 czerwca a 23 lipca ma być nowa wersja Android Auto trochę bardziej przemyślana z nowym interfejsem więc może się coś zmieni
Ostatnio zmieniony przez Phoenix 2019-05-28, 09:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
Tomek71 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 14 Gru 2018
Posty: 19
Skąd: Milanówek
Wysłany: 2019-05-28, 09:53   

Ja mam D2 z marca 2019 i wersja MNEvolution 1.0.13.1 i android auto.

To co udało i się uruchomić to: waze, google maps, pisanie głosowe sms'ów, muzyka z internetu.
Aplikację poprałem ze strony:
https://www.apkmirror.com...3-5918-release/

Aplikacja nie wymaga ROOTA tylko trzeba wybrać odpowiednią wersję do swojego telefonu.
 
cowcar 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 192
Skąd: LKS
Wysłany: 2019-05-28, 22:14   

Tomek71 tu nie chodzi o możliwości AA.
Na AA można uruchamiać tylko apki oficjalnie wspierane.
Lista tutaj > https://play.google.com/store/apps/collection/promotion_3001303_android_auto_all

Phoenix wspomniał, że poprzez "modyfikacje" AA można wyświetlić ekran smartfona na MediaNav co umożliwia korzystanie z innych aplikacji, które normalnie w samym AA nie są i nie będą dostępne.

Puki co AA się pomalutku rozwija więc tych apek mam nadzieję będzie przybywać i oby to nie były tylko wersje płatne.

YT music jest darmowy... ale żeby posłuchać muzy w tle to już trzeba zapłacić. Czyli taki klon zwykłego YT.
YT music wchodzi w skład Yotubue Premium za które pobierana jest opłata abonamentowa.
Za 24zł/m-ce dostajemy:
-YouTube bez reklam na wszystkich platformach, w tym na Smart TV,
-możliwość pobierania filmów i oglądania ich offline,
-odtwarzanie filmów na urządzeniach mobilnych w tle, po zamknięciu aplikacji, a nawet po wygaszeniu ekranu,
-dostęp do serii filmów i seriali YouTube Originals,
-dostęp do usługi YouTube Music.
Ostatnio zmieniony przez cowcar 2019-05-28, 22:25, w całości zmieniany 3 razy  
 
cowcar 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 192
Skąd: LKS
Wysłany: 2019-05-31, 09:58   

Ciekawie się zapowiada...
Mapy Google wyprą Yanosika?
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-05-31, 14:12   

Poczekamy, zobaczymy. ciekaw jestem tego zgłaszania. Musi być bardzo dużo użytkowników, niewątpliwie Yanosik jakoś stanął i się mniej rozwija, no i trzeba mieć go włączonego jako osobną aplikację. Ponadto żre baterie. :mrgreen:
 
Phoenix 


Marka: Duster
Model: Duster
Silnik: 1,6
Dołączył: 27 Maj 2019
Posty: 12
Skąd: polska
Wysłany: 2019-06-03, 11:06   

paul7 napisał/a:
Poczekamy, zobaczymy. ciekaw jestem tego zgłaszania. Musi być bardzo dużo użytkowników, niewątpliwie Yanosik jakoś stanął i się mniej rozwija, no i trzeba mieć go włączonego jako osobną aplikację. Ponadto żre baterie. :mrgreen:


Raczej to jeszcze długo nie podziała. Pewnie będą łączyć ze sobą google maps i WAZE. Jechałem teraz w weekend na tym Waze i tragedia. Samą drogę jak i interfejs programu bardzo fajnie działa. Ale niestety tak mało osób z tego korzysta ze nic nie było tam zgłoszone.
Ostatnio zmieniony przez Phoenix 2019-06-03, 11:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-06-03, 11:42   

Waze już jest w bardzo dużym stopniu połączone z GoogleMaps. I traffic ( przykładowo szybkość ruchu w korkach w obu kierunkach) jest brana własnie z danych Googla.
W Polsce użytkowników Waze jest jeszcze mało ( Chociaż na Yanosiku zauważyłem już spory spadek aktywnych użytkowników , ja na szczęście już przestałem ) ,zaś za granicami Polski ( Niemcy/Szwajcaria/Francja) jest ich naprawdę bardzo dużo i są tam wręcz zaznaczane dziury w drogach - w Polsce baza dziur była by zbyt potężna :)
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne