Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
To jak to w koncu jest z tymi elektrykami?
Autor Wiadomość
AndrzejW 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.5 dCi 68KM
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 111
Skąd: Rogoźno Wlkp
Wysłany: 2019-06-09, 11:18   

Mamert napisał/a:
Jak ludzie zaczną ładować samochody, to to eldorado się skończy...

Skąd takie informacje. Ja kiedyś zadałem sobie trud, aby obliczyć ile energii potrzeba do ładowania elektryków i wyszło mi, że gdyby było w Polsce 1mln elektryków, to do ładowania by było potrzebne 1% globalnego zużycia energii.
A tak poza tym ile razy mam powtarzać, że do produkcjii paliwa potrzeba ok 2 razy więcej energii niż zużywają elektrykii, Z powyższgo wynika, że ten 1% to się nie zwiększy, ale zmniejszy globalne zużycie.
Weż jeszcze pod uwagę, że na całym świecie są promowane tekie sposoby produkcjii energii jak panele słoneczne i elektrownie wiatrowe, które w połączeniu z magazynami energii będą stanowiły bardzo dobre zasilanie do szybkich stacji ładowania.
Zresztą już teraz obserwuję, że ci właściciele aut elektrycznych, którzy mają taką możliwość, to instalują sobie panele słoneczne.
A tak wogóle czy wam się to teraz podoba czy nie to i tak większość z użytkowników tego forum będzie kiedyś jeździć elektrykami i będą się dziwić jak można było jeżdzić samchodami z silnikiem spalinowym.
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-06-11, 09:54   

toka93 napisał/a:
Tak jest ludzie to idioci. Problem energii można rozwiązać jedną, dosłownie jedną elektrownia jądrowa.
Ale skoro dalej króluje jeden argument: CZARNOBYL to się nic nie zmieni.


Katastrofy maja swój wpływ na procesy decyzyjne, ale chyba nie tylko one.

http://biznesalert.pl/jap...rownie-weglowe/

(Amerykański portal informacyjny The Daily Caller podał, że japoński premier Shinzo Abe zdecydowanie popiera plany budowy 45 nowych elektrowni węglowych w nadchodzących latach, pomimo kampanii oburzonych ekologów....)

https://strefainwestorow.pl/artykuly/surowce/20181119/uran-cena

(....Od momentu, w którym opublikowaliśmy artykuł w maju 2017 roku, uran podrożał o około 52%.....)

https://www.energiajadrow...anu-i-co-potem/

([ja]Zasoby taniego uranu się kończą - przyszłością jest tor, ale to zupełnie inna technologia)
_________________
Od f126p do Dustera
Ostatnio zmieniony przez maugu 2019-06-11, 10:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-06-11, 12:27   

maugu napisał/a:
japoński premier Shinzo Abe zdecydowanie popiera plany budowy 45 nowych elektrowni węglowych w nadchodzących latach, pomimo kampanii oburzonych ekologów....)

Biorąc pod uwagę ich położenie i trzęsienia ziemi to mnie wcale to nie dziwi, użytkowanie elektrowni atomowych to dla Japonii być albo nie być z naciskiem na nie być.
 
Mamert 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 110 LPG
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate Plus 7 os.
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 1104
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-06-11, 22:17   

AndrzejW napisał/a:
do ładowania by było potrzebne 1% globalnego zużycia energii.

Dobrze to policzyłeś ??? Ja w mieszkaniu zużywam miesięcznie ok 150-200 kWh, co przy silniku 50 kW wystarcza na jazdę przez 4-6 godzin...
AndrzejW napisał/a:
promowane tekie sposoby produkcjii energii jak panele słoneczne i elektrownie wiatrowe

Na terenie Polski to są zabawkowe ilości energii... zwłaszcza tej słonecznej.
Gdyby jednak zrealizować plan Gierka z Wisłą i jej kaskadami... oj pomarzyć można... tylko żaden ekoterrorysta się na to nie zgodzi... chociaż przy takich zbiornika wodnych wzrasta bioróżnorodność...
Ostatnio zmieniony przez Mamert 2019-06-11, 22:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
AndrzejW 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.5 dCi 68KM
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 111
Skąd: Rogoźno Wlkp
Wysłany: 2019-06-12, 10:30   

Mamert napisał/a:
Dobrze to policzyłeś ??? Ja w mieszkaniu zużywam miesięcznie ok 150-200 kWh, co przy silniku 50 kW wystarcza na jazdę przez 4-6 godzin...

A czy energia jest zużywana tylko w mieszkaniach, zakłady produkują bez zapotrzebowania na energię? Ulice nie są oświetlene w nocy, woda sama płynie do mieszkań na 10 piętro itp... ?
Ja to liczyłem na podstawie rocznika statystycznego - globalne zużycie energii elektrycznej w Polsce za 2015 rok.
To że samochód ma silnik 50kW, to nie znaczy, że cały czas pracuje z taką mocą. Narazie z testów jakie oglądałem to największe zużycie miał e-Tron ok 25kW/100km. Ja mam auto, które ma silnik 110kW, ale średnie zużycie wychodzi 15-17kWh/100km. Na jazdę autem zużywam średnio dziennie ok 12kWh.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-06-12, 10:40   

Mamert napisał/a:
Ja w mieszkaniu zużywam miesięcznie ok 150-200 kWh, co przy silniku 50 kW wystarcza na jazdę przez 4-6 godzin...

Mam od wielu lat samochody elektryczne . Na dzień dzisiejszy nawet kilka jest w domu, ich pojemność akumulatorów wynosi ok 12- 16 kWh . Co przy samochodzie miejskim ( Peugeot ION) wystarcza na przejechanie 160 km . I tyle zazwyczaj nim dziennie pokonuję. W samochodzie dostawczym Peugeot Partner Electrique taka samqa ilośc energii wystacza na przejechanie ok 100 km. Moc silnika ION-a to 49 kW . Oczywiście przy jeździe zerojedynkowej przejedzie się mniej ( max 100 km) ale wtedy będe pierwszy na każdych światłach - tylko po co ?
Mamert napisał/a:
Na terenie Polski to są zabawkowe ilości energii... zwłaszcza tej słonecznej.

Nie wiem skąd czerpiesz taką wiedzę , ja mam w dwóch lokalizacjach PV . I nic nie płacę za prąd z sieci ( a codziennie ładuję te dwa samochody i mam wszystko na prąd w domu także ogrzewanie i klimatyzację )

Mamert napisał/a:
Gdyby jednak zrealizować plan Gierka z Wisłą i jej kaskadami... oj pomarzyć można... tylko żaden ekoterrorysta się na to nie zgodzi... chociaż przy takich zbiornika wodnych wzrasta bioróżnorodność...

Mam nadzieję że kiedyś ktoś jednak przekona tych ekologów bo bez tych stopni wodnych na Wiśle Polska stanie się pustynią. Chyba żaden ekooszołom wciąż nie wie że ilość wody słodkiej na terenie Polski jest mniejsza niż w Egipcie
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 827
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-06-12, 13:06   

jas_pik napisał/a:
Mam nadzieję że kiedyś ktoś jednak przekona tych ekologów bo bez tych stopni wodnych na Wiśle Polska stanie się pustynią. Chyba żaden ekooszołom wciąż nie wie że ilość wody słodkiej na terenie Polski jest mniejsza niż w Egipcie

Muszę Cię zmartwić ale tych ekologów nic nie jest w stanie przekonać, chyba tylko widmo własnej śmierci w oczach a i to nie wszystkich.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne