Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Brak Duster LPG w ofercie
Autor Wiadomość
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-06-12, 20:07   

johnny_zuberek napisał/a:

Niestety ale produkcja silnika 1,6 100LPG zostaje wstrzymana w lipcu b.r., z przyczyn związanych ze zmianą norm emisji spalin Dacia nie będzie homologowała już tej jednostk,i zamiast niej wchodzi wersja silnikowa o mniejszej pojemności tj. 1,3 o mocy 100KM oraz 130KM ale baz wariantu LPG.


W Oplu to samo. Był np Crossland 1.2 z fabrycznym lpg, którym jeździłem ale z uwagi na normy został wycofany gaz.
Gówno nie ekologia.
 
straszna_maruda 


Marka: Renault
Model: Megane 2 ph2
Silnik: 1.6
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 251
Skąd: ETM
Wysłany: 2019-06-12, 20:21   

pikodat napisał/a:

Na ile oceniasz prawdopodobieństwo, że sandero i logan dostaną większe silniki niż clio?

Na 0 %. Ograniczeniem będzie całkowita emisja co2 dla koncernu i to ona będzie dyktować zastosowane rozwiązania. Dacia w końcu dostanie te same silniki co reno na terenie UE. Podobno mamy też mieć jeden mały (ok 0,9-1,0 dm3 ) silnik wolnossący 65/75 KM dla reno więc pewno sandero/logan je dostanie w podstawowych wersjach.
Ostatnio zmieniony przez straszna_maruda 2019-06-12, 20:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-06-12, 21:36   

mojo napisał/a:
johnny_zuberek napisał/a:

Niestety ale produkcja silnika 1,6 100LPG zostaje wstrzymana w lipcu b.r., z przyczyn związanych ze zmianą norm emisji spalin Dacia nie będzie homologowała już tej jednostk,i zamiast niej wchodzi wersja silnikowa o mniejszej pojemności tj. 1,3 o mocy 100KM oraz 130KM ale baz wariantu LPG.


W Oplu to samo. Był np Crossland 1.2 z fabrycznym lpg, którym jeździłem ale z uwagi na normy został wycofany gaz.
Gówno nie ekologia.


Czyli silnik został ale tylko jako sama benzyna????
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-06-13, 07:52   

johnny_zuberek napisał/a:
Stepway i Techroad mają (Laureate nie ma):
stoliki lotnicze z tyłu dla dzieci
dodatkowy schowek siatkowy po stronie pasażera
lusterko do obserwacji dzieci
szyby z filterm uv
lusterko wsteczne z opcją dzień/noc i antyoślepieniem
isofixy na bocznych tylnych siedzeniach
sygnalizację niezapięcia pasów
pełne zagłówki z tyłu

Techroad ma (Laureate i Stepway nie mają):
usługi TMC (do końca nie wiem, ile to warte)
replikacja obrazu smartfona na ekran nawigacji
system kontroli trakcji
wspomaganie ruszania pod górkę

Nie rób takich pobieżnych katalogowych porównań a jeśli już, to wniknij w szczegóły- w Dacii w katalogach i konfiguratorach niektóre rzeczy z wyposażenia po prostu w jednej wersji potrafią być dumnie wypunktowane a w innej nie, mimo że również w niej są. Połącz dane z folderów z danymi z cennika oraz konfiguratorem. W tym wypadku najbardziej miarodajne wydają się być tabele w cenniku.
Akurat powyższe dwa punkty dotyczące systemu MediaNav są identyczne w każdej Dacii, która MediaNav posiada.
Skąd bierzesz te informacje o lusterku czy mocowaniach Isofix? Każda Dacia ma mocowania Isofix na tylnych skrajnych siedzeniach- nawet w wersji Access. Lusterko dzień-noc to też standard, podobnie jak sygnalizacja niezapiętych pasów. Stoliki lotnicze z tyłu są częścią pakietu Komfort (stoliki+podłokietnik kierowcy+dodatkowe lusterko do obserwacji pasażerów), który rzeczywiście w dwóch najwyższych wersjach jest w standardzie a w Laureate wymaga dopłaty 670zł. System kontroli trakcji ze wspomaganiem ruszania również jest we wszystkich 3 wersjach, zagłówki w tych wersjach też się niczym nie różnią o ile mi wiadomo, poza tapicerką... Co do tych szyb z filtrem, to już należałoby sprawdzić na żywo, ale też coś czuję, że w Stepway będą takie same.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-06-13, 08:55, w całości zmieniany 7 razy  
 
rafalm1978 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway III JOGGER EXTREME
Silnik: 1.0TCE LPG 1.0TCE LPG
Rocznik: 2021 2022
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2019
Posty: 47
Skąd: ok Oławy
Wysłany: 2019-06-14, 21:48   

Mam dokkera Techroad LPG i wyposażeniu nie różni się niczym oprócz tapicerki od wersji Laurate.
_________________
Było Sandero 1.2 LPG 2013 , Sandero Stepway Outdoor 0.9TCe 2017 , Lodgy 1.6SCE LPG 2017 , Dokker Techroad 1.6SCE LPG 2019
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-06-15, 03:33   

pikodat napisał/a:
mojo napisał/a:
johnny_zuberek napisał/a:

Niestety ale produkcja silnika 1,6 100LPG zostaje wstrzymana w lipcu b.r., z przyczyn związanych ze zmianą norm emisji spalin Dacia nie będzie homologowała już tej jednostk,i zamiast niej wchodzi wersja silnikowa o mniejszej pojemności tj. 1,3 o mocy 100KM oraz 130KM ale baz wariantu LPG.


W Oplu to samo. Był np Crossland 1.2 z fabrycznym lpg, którym jeździłem ale z uwagi na normy został wycofany gaz.
Gówno nie ekologia.


Czyli silnik został ale tylko jako sama benzyna????


Dokładnie tak. Wycofano tylko instalacje lpg, puretech 1.2 81 KM w którym vyła fab rycznie montowana w wersji na samą benzynę pozostał tylko już chyba straciło sens jego kupowanie. Wyczytałem że jest to związane z normami, nie wiem czy też nie z tym nowym pomiarem spalania. LPG nie dość że spala się "najprzyjaźniej" dla środowiska to kosztowo jest nie do pobicia. Ten silniczek w Crosslandzie średnio spali ok 7.5 lpg (bez emerytowania) a udało mi się zejść przy jeździe w zakorkowanym powrocie z nad morza (ok 90 km/h) do 5.9 czyli wartościowo poniżej 3 litrów beznyny/ropy - podróż na każdy portfel :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne