Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Biała Sandero zamiast białego tico
Autor Wiadomość
Dymek 

Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Wysłany: 2019-06-12, 10:28   

wlodarek1 napisał/a:
1 pan mówi że jego znajoma zdawała egzamin 13 :!: razy .
A teraz ta pani jest podobno spokojną gospodynią domowĄ , a samochodem podwozi dzieci do szkoły ... Czy to 4 czy 5 podejść by byłoby dla tej pani wystarczające , by teraz jeździðć spokojnie po zakupy i podjeżdżać pod szkołę :!: :?:

Przy zdawaniu egzaminu nie ma najmniejszego znaczenia gdzie kursant będzie jeździł i jak daleko... Uważasz, że powinno się takie rzeczy deklarować w ankiecie i do tego dopasowywać stopień trudności egzaminu?
Druga sprawa- nie wiem jak u was, ale codziennie przejeżdżam pod szkołą w niewielkiej, podwarszawskiej miejscowości przy przelotowej drodze i z obserwacji tego, co się tam dzieje tuż przed godziną 8:00 zapewniam- aby tam stanąć na kilka sekund, wyrzucić dzieciaka a potem bezpiecznie wycofać, wyjechać i ponownie włączyć się do ruchu, potrzeba znacznie więcej umiejętności manewrowania, cierpliwości, oraz czujności, niż potrzeba podczas spokojnej jazdy na całej trasie Warszawa-Lublin...

Obywatel MK 

Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Wysłany: 2019-06-12, 12:20   

wlodarek1 napisał/a:
a nie bierze dodatkowych godzin u instruktora , bo nam się nie przelewa :oops: :cry:

Tak, a "bezpłatne" nielegalne jazdy u Wuja, jak widać są bardzo skuteczne, trzeci egzamin oblany. Gratulacje :mrgreen:
Na pewno kładzenie kasy na kolejne egzaminy zamiast na profesjonalny kurs doszkalający będzie bardziej opłacalne :-P Aaa róbcie jak uważacie, uważajcie jak robicie.

macminer 

Model: Duster
Wysłany: 2019-06-12, 18:04   

Tak jeszcze ku przestrodze, jakie konsekwencje finansowe może mieć spowodowanie wypadku. Dodam, że tu nie było odpowiedzialności karnej (bo wypadek spowodowała kobieta w trakcie szkolenia przez instruktora), ale cywilna, skutkująca odszkodowaniem, jak najbardziej:

https://www.rp.pl/Ubezpie...ajwyzszego.html

GRL 

Model: Duster II
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Comfort
Wysłany: 2019-06-12, 23:14   

wlodarek1 napisał/a:
1 pan mówi że jego znajoma zdawała egzamin 13 :!: razy .
Zgodziliśmy się w kilka osób , że to jest głupota , zwykła wyłuda pieniędzy od ludzi

Z tego co pamiętam, to "za moich czasów" po 3 niezdanych egzaminach należało przejść dodatkowy kurs doszkalający.
Strzelam, że było to jakieś dodatkowe 10 godzin jazd.
Wygląda na to, że wg powyższych zasad ta pani powinna była odbyć dodatkowe 40h jazd z instruktorem.
Czyli "głupota i zwykła wyłuda" czy po prostu potrzebowała dodatkowych godzin szkolenia, by przestać stwarzać zagrożenie na drodze?

Może bratanek jest słabym materiałem na kierowcę i powinien się doszkolić?
Może dodatkowe godziny w "eLce" w przyszłości uratują życie jemu albo jego potencjalnej ofierze?
Uważasz, że ludzie równie szybko się uczą i każdemu wystarczy 30h jazdy?
Pieniądze ważniejsze od zdrowia bądź życia?

defunk 

Marka: Dacetti
Model: Dusterio
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Wysłany: 2019-06-13, 09:13   

macminer napisał/a:
tu nie było odpowiedzialności karnej (bo wypadek spowodowała kobieta w trakcie szkolenia przez instruktora)

Kobieta nie poniosła odpowiedzialności karnej nie ze względu na to, że była kursantką na doszkalaniu, lecz dlatego, że (w uproszczeniu) poniosły ją nerwy (zniesiona zdolność kierowania swoim postępowaniem).
Natomiast co ciekawe mimo tego (mimo braku generalnej odpowiedzialności) może ponosić odpowiedzialność cywilną -- i będzie instruktorowi płacić (z własnej kieszeni, ale na spółę z ubezpieczycielem, u którego instruktor miał polisę OC).

wlodarek1 

Model: SANDERO
Silnik: 1,2
Rocznik: 2016
Wersja: Access
Wysłany: 2019-06-13, 09:13   

Grl - ja uważam że większym zagrożeniem na drodze są szalejacy motocykliści -
Nawet jeśli któryś z nich zdał egzamin za 1 podejściem.
Tak samo kierujący samochodem którzy sporo przekraczają dozwolone prędkość i
Nawet jeśli spelnili warunki egzaminatora.
Młody człowiek który przewozi dopalacze czy inne rzeczy i ucieka przed policja dopóki nie rozbija auta - jest większym zagrożeniem niż mój brata em albo ta kobieta która pochodziła 13 do egzaminów. Obecny szef TVP który pędził za konwojem policyjnym 200 na godzinę bardziej zasługi wał na doszkolenie niż mój brata em czy jakaś kobieta. Łatwo jest gnebic '' maluczkich''
Niż bogatych albo' 'elity' '

eplus 

Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Wysłany: 2019-06-13, 09:37   

defunk napisał/a:
macminer napisał/a:
tu nie było odpowiedzialności karnej (bo wypadek spowodowała kobieta w trakcie szkolenia przez instruktora)

Kobieta nie poniosła odpowiedzialności karnej ....
... może ponosić odpowiedzialność cywilną -- i będzie instruktorowi płacić (z własnej kieszeni, ale na spółę z ubezpieczycielem, u którego instruktor miał polisę OC).

Nie poniosła odpowiedzialności karnej, a równie dobrze mogła dostać dożywocie - bo to polski sąd.

Wątpię, żeby instruktor mógł coś dostać ze swojego OC, a raczej nawet uważam, że jest to niemożliwe. Nawet, jeśli bezpośrednio szkodę spowodował ktoś inny (kursantka). Jeśli mąż uszkodzi swoim samochodem auto żony - OC nie obowiązuje, bo ubezpieczony i poszkodowany to ta sama kieszeń, nie można samemu siebie pozwać o odszkodowanie.

GRL 

Model: Duster II
Silnik: 1.6 Sce
Wysłany: 2019-06-13, 11:50   

wlodarek1 napisał/a:
Młody człowiek który przewozi dopalacze czy inne rzeczy i ucieka przed policja dopóki nie rozbija auta - jest większym zagrożeniem niż mój brata em albo ta kobieta która pochodziła 13 do egzaminów. Obecny szef TVP który pędził za konwojem policyjnym 200 na godzinę bardziej zasługi wał na doszkolenie niż mój brata em czy jakaś kobieta. Łatwo jest gnebic '' maluczkich''
Niż bogatych albo' 'elity' '

Wyobraź sobie, że żaden z wymuszających na mniej pierwszeństwo na skrzyżowaniu, nie był ani motocyklistą ani nie leciał 200km/h.
Zazwyczaj był gapą-pierdołą, która zbyt wcześnie zdała prawo jazdy...

Jeżeli Twój bratanek przyhacza lusterkami o bramę i kołami o krawężniki, to nadal uważasz, że jest gotów?
Ocknij się, samochodem jest łatwiej zabić człowieka niż pieszo...

Piotrek721015 

Silnik: 1,5 dci 90 KM
Wysłany: 2019-06-13, 12:52   

wlodarek1 napisał/a:
Młody człowiek który przewozi dopalacze czy inne rzeczy i ucieka przed policja dopóki nie rozbija auta - jest większym zagrożeniem niż mój brata em albo ta kobieta która pochodziła 13 do egzaminów. Obecny szef TVP który pędził za konwojem policyjnym 200 na godzinę bardziej zasługi wał na doszkolenie niż mój brata em czy jakaś kobieta. '

Widzę, że uważasz, iż łamanie prawa przez innych upoważnia Ciebie do jego łamania.
Kobieta podchodziła 13 razy do egzaminu. Wg. Ciebie jest niebezpieczna. Twój bratanek też będzie podchodził do egzaminu kilka razy, jeśli nie więcej i on nie jest niebezpieczny? A w czym on jest lepszy od tej kobiety?
To, że ktoś ma prawo jazdy i pędzi 200 km/h nie upoważnia Ciebie do udostępniania auta osobie bez uprawnień. Stosujesz prawo Kalego. Jak ja ukraść krowa, to jest dobrze. Jak mi ukraść to źle.
Nie stosuj prawa wybiórczo.
A co do opłat za egzamin, to wszyscy za egzamin płacimy tyle samo. Jak ktoś zdaje szybciej, bo umie jeździć to ma taniej. Jak nie umie jeździć to płaci, albo za naukę, albo za oblany egzamin.

route2000 

Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wysłany: 2019-06-13, 13:38   

Kolego włodarek, skończ wreszcie twoje farmazony....
Robisz po prostu nie zgodnie z literą prawa i tyle. :->
Mało tego, sam "zaprosisz" swoich stróżów prawa do odwiedzenia Ciebie, to nie są żarty.
Teraz żyjemy w takim cywilizowanym świecie, że niemal jesteś "dostępny" z oka Wielkiego Brata.

defunk 

Wysłany: 2019-06-13, 15:25   

eplus napisał/a:
Wątpię, żeby instruktor mógł coś dostać ze swojego OC, a raczej nawet uważam, że jest to niemożliwe. Nawet, jeśli bezpośrednio szkodę spowodował ktoś inny (kursantka). Jeśli mąż uszkodzi swoim samochodem auto żony - OC nie obowiązuje, bo ubezpieczony i poszkodowany to ta sama kieszeń, nie można samemu siebie pozwać o odszkodowanie.

Nie wątpcie, albowiem będziecie sądzeni ;-)
Te pieniądze już są prawomocnie zasądzone, a sprawa trafiła do SN tylko dlatego, że poszkodowany instruktor inaczej patrzy na swój stopień przyczynienia się i na kwestię odpowiedzialności na przyszłość (V CSK 558/17).

wlodarek1 

Wysłany: 2019-06-13, 16:34   

O - proszę , zobaczcie tylko krótki filmik z dzisiejszej jazdy ;
furgon , którym kierował zapewne kierowca z uprawnieniami -
-nawet nie zatrzymał się przed znakiem STOP ;
https://youtu.be/49yock4kCKU
Na szczęście mój bratanek jest już na tyle dobrym kierowcą , że połapał się w
widocznej na filmiku sytuacji :-D

Kamo 

Marka: Renault
Model: Clio
Wysłany: 2019-06-13, 17:04   

Zajebiste wymuszenie, dobrze że faktycznie bratanek ma ogromne umiejętności i brawurowo uratował całą sytuację, zwłaszcza tym trąbnięciem.
Gość fakt na stopie się nie zatrzymał co bezdyskusyjnie jest wykroczeniem, ale już nie przesadzajmy że tam było jakieś zagrożenie.

wlodarek1 napisał/a:

Tak samo jak tych grubo zapie tzn. szybko jeżdżących boję się drogowych melepet co pół godziny się zastanawiają nad skrętem, bądź zmianą pasa, i inne tego typu atrakcje.
Ostatnio zmieniony przez Kamo 2019-06-13, 17:05, w całości zmieniany 1 raz  

eio 

Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe
Rocznik: XII 2017
Wysłany: 2019-06-13, 17:12   

Tylko niech bratanek nie używa klaksonu po fakcie, bo znowu nie zda.
Plus za komentowanie sytuacji - rozwija wyobraźnię. Postawiłbym jeszcze na kulturę (którą wykazywałeś w innych wczesniejszych postach). W tym przypadku, i wielu przyszlych, warto odpuścić wymuszenia czy inne błędy innym kierowcom. Nie pouczać klaksonem czy światłami bo to może wzbudzić agresję u rozchwianego emocjonalnie pouczanego kierowcy.

EBmazur 

Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Wysłany: 2019-06-13, 17:19   

Cytat:

Ale nie jest na tyle dobrym kierowcą , abyś nie musiał mu podpowiadać , który bieg ma wrzucić ( takie instrukcje słyszałem - chyba że się mylę ) .
Wymusić - wymusił , ale gdyby doszło do kolizji to jak Twoim zdaniem z odpowiedzialnością tego kierowcy , bratanka i Twoją? Idę o zakład , że nie dostałbyś odszkodowania , a mandat i owszem .

eplus 

Silnik: 1,6
Wysłany: 2019-06-13, 17:51   

Defunk, instruktor zgarnął kaskę ze swojego OC? To może ja wjadę w drzewo i naprawię sobie auto ze swojego OC :?: :mrgreen:

Obywatel MK 

Model: Duster II Blanc Glacier
Wysłany: 2019-06-13, 18:02   

Nie mogę patrzeć na to jak beztrosko ten bratanek porusza się po drogach bez prawa jazdy. Właściwie po co mu prawko skoro już tak dobrze jeździ :roll:

tomek73 

Marka: Dacia/Renault
Model: Duster/Scenic
Silnik: 1,6 SCe LPG/ 1,6 16V LPG
Rocznik: 2019 / 2003
Wysłany: 2019-06-13, 23:19   

wlodarek1 napisał/a:

Ale nie jest na tyle dobrym kierowcą, żeby nie jeździć po części wyłączonej z ruchu. Dwa takie duże błędy i koniec egzaminu.

toka93 

Model: Dokker
Silnik: 1,2 TCE

Wysłany: 2019-06-14, 00:06   

Chyba nawet jeden. Ciągła linia to przerwany egzamin.

defunk 

Wysłany: 2019-06-14, 11:31   

eplus napisał/a:
Defunk, instruktor zgarnął kaskę ze swojego OC? To może ja wjadę w drzewo i naprawię sobie auto ze swojego OC :?: :mrgreen:

Dostał ze swojego OC.
Moim zdaniem to oczywiste, bo polisa chroni *posiadacza* pojazdu, nie właściciela. Co ciekawe z orzeczenia wynika, że sąd doszedł do przekonania, że kursant nie jest *samoistnym posiadaczem*, więc instruktora nie chroni własne OC przed zagrywkami kursanta -- ale stanęło na tzw. zasadzie słuszności (w skrócie: "słuszne i sprawiedliwe jest, żeby inwalida, mimo swego przyczynienia się, dostał jakieś pieniądze od ubezpieczyciela i od bogatej kursantki").

Kamo napisał/a:
Zajebiste wymuszenie, dobrze że faktycznie bratanek ma ogromne umiejętności i brawurowo uratował całą sytuację, zwłaszcza tym trąbnięciem.

Dodam, że użycie klaksonu w tej sytuacji stanowiło wykroczenie -- wydaje mi się, że też byłoby podstawą do przerwania egzaminu ;-)
Ostatnio zmieniony przez defunk 2019-06-14, 11:37, w całości zmieniany 1 raz  

EBmazur 

Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Wysłany: 2019-06-14, 15:37   

tomek73
Cytat:
Ale nie jest na tyle dobrym kierowcą, żeby nie jeździć po części wyłączonej z ruchu. Dwa takie duże błędy i koniec egzaminu.
Nie przesadzaj - przecież nie było zagrożenia , na tej wyłączonej z ruchu części nie było dziewczynki z zapałkami , ani Kubusia Puchatka .

tomek73 

Marka: Dacia/Renault
Model: Duster/Scenic
Silnik: 1,6 SCe LPG/ 1,6 16V LPG
Rocznik: 2019 / 2003
Wysłany: 2019-06-14, 15:49   

A gdyby tam przechodziła staruszka do domu starców ??
https://www.youtube.com/watch?v=T9PemRItJGk

ziajo 

Model: Logan II
Silnik: 1.2 16V LPG
Rocznik: 2013
Wersja: Ambiance
Wysłany: 2019-06-14, 18:16   

Ładna patologia :-? Koleś śmiga po ulicach bez uprawnień przy akompaniamencie bliskich, rodziny :shock: Wszystko jest nagrywane i wrzucane do sieci bez jakiegokolwiek zażenowania.

Bieda to stan umysłu :-|

Facet gra rodzinnego "eksperta" tylko dlatego że ma najniższą wersję Sandero wyposażoną w byle rejestrator - no Pan szos i specjalista! :->

Do czasu... bo pycha kroczy przed upadkiem, zero pokory. Oby nikt postronny nie zapłacił najwyższej ceny za te zabawy.
Ostatnio zmieniony przez ziajo 2019-06-14, 18:19, w całości zmieniany 1 raz  

arczi_88 

Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Wysłany: 2019-06-14, 20:37   

ziajo napisał/a:
|tylko dlatego że ma najniższą wersję Sandero wyposażoną w byle rejestrator.

A co to ma do rzeczy, że aż trzeba było to wypomnieć?! Jakby full wypas Stepway to wypada bardziej?

wlodarek1 

Wysłany: 2019-06-18, 18:14   

Zgadza się ziajo - gdybym był bogaty i miał drogie auto , szkoda by mi go było przeznaczać na douczanie kogoś jazdy . Chciałbym się was poradzić w takiej sprawie ; ja od dawna parkując zostawiam autko na biegu .
nie zaciągam hamulca ręcznego , chyba że w danym miejscu teren ma wyraźną pochyłość .
A mój bratanek nawet w płaskich miejscach zaciąga "ręczny" , a biegi pozostawia na luzie .
Mówi , że tak uczyli go na kursie :roll:
Które postępowanie jest słuszniejsze .
Dołączam filmik na którym widać jak ciężko jest odjechać spod największego targowiska w moim mieście .
https://youtu.be/2eo4HiA-jY4
NIkomu nie przyjdzie do główy aby ustawić tam znak ulicy jednokierunkowej tak by wszyscy ,
obowiązkowo jechali tak jak mój bratanek w końcowej części tego filmiku :-/

Odpowiedz do tematu