Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2019-11-11, 10:29
Czy kupiłbyś Lodgy jeszcze raz?
Autor Wiadomość
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-06-17, 10:21   

Ja również jestem zadowolony z Lodgy, choć w dużej mierze zgodnie z zasadą, że kochamy nie dla zalet ale pomimo wad.

Z wad samochodu:

- w lecie najbardziej odczuwa się brak górnych nawiewów na drugi i trzeci rząd siedzeń. Są nawiewy na nogi, co fajnie działa w zimie, ale latem ciężko schłodzić pojazd.

- boję się braku kurtyn powietrznych chroniących pasażerów na tylnych siedzeniach. Puki co jestem spokojniejszy, bo dzieci jeżdżą w wysokich fotelach, po cichu liczę, że za kilka lat pojawi się nowsza wersja z lepszym pakietem bezpieczeństwa. Duster już to ma.

- Media Nav Evolution (mam wersję MNE z softem 9.*, nie MN3) mnie zawiodło pod względem obsługi telefonu przez bluetooth. Bark możliwości głosowego wybierania. Brak możliwości wyszukania kontaktu z klawiatury numerycznej jak w "starych nokiach". Trzeba wchodzić w kilka poziomów menu, co podczas jazdy jest niebezpieczne. Zwłaszcza, że górne menu rozwijane znika po kilku sekundach, więc nie da się kliknąć raz, przejechać kilkaset metrów bo trzeba się skupić i dopiero kliknąć kolejną opcję - menu się zamnknęło do tego czasu i trzeba od nowa klikać. Samej książki telefonicznej nie da się obsługiwać scrollem z kierownicy, trzeba klikać po ekranie (w Dacia Plug & Radio to działało jak bawiłem się radiem w salonie). Ostatnią rzeczą jest to, że radio zawłaszcza połączenie bluetooth stereo (A2DP) nawet, jeżeli jest włączone radio albo odtwarzacz MP3. Efekt jest taki, że nie da się słuchać radia i używać głosowych wskazówek nawigacji z telefonu, bo te idą w próżnię. Telefon wysyła je do radia, ale ono ich nie odtwarza, jeżeli nie ustawisz "bluetooth" jako źródła dźwięku. A wystarczyło by nawiązywać połączenie stereo BT tylko wtedy, gdy ktoś wybierze Bluetooth w interfejsie radia, a na stałe łączyć tylko profil telefoniczny. Jest pewnie jeszcze multum innych drobiazgów, które utrudniają życie, ale ich nie pamiętam.

- bardzo irytują mnie schowki w tym samochodzie. Niby jakieś są, ale nieprzemyślane. W dużo mniejszej Ibizie w schowku obok pasażera mieścił mi się drogowy altas A4. W Lodgy nie ma gdzie włożyć niezłożonej kartki A4... Również w bagażniku trzeba sobie samemu zorganizować torbę na stale jeżdżące drobiazgi typu kamizelka odblaskowa.


Pomimo wszystkich powyższych problemów i wad, kupiłbym Lodgy ponownie. W tej cenie nie da się znaleźć nic, co spełniało by wszystkie zadania jakie stawiam przed Lodgy.
Dodatkowo prawie półtora roku przez jakie jeżdżę Lodgy jest pierwszym tak długim okresem, gdy samochód nigdy mnie nie zawiódł. Poprzedni gruchot psuł się kilka razy w roku.
Teraz mam 5 lat gwarancji i wierzę, że to będzie 5 lat spokoju.


Kupując Lodgy rozważałem jeszcze Doblo, ale był już poza zasięgiem cenowym i w dodatku Fiat jakoś chyba nie miał ochoty go sprzedać, bo w Lublinie nigdzie nie było osobowego do jazd próbnych, o wersji 7 miejscowej do obejrzenia nie wspominając. Do tego tylko dwa lata gwarancji i kosztujący ponad 5 tysięcy pakiet rozszerzenia gwarancji i przeglądów do 5 lat sprawiał wrażenie, że Fiat wie, że wóz będzie się psuł...

Odnosząc się do rabatów, pytałem o konfigurację, która mnie interesowała kilkanaście salonów.
Bardzo dobrą ofertę dostałem dzięki @Marek1603 od salonu Łyko z Krakowa, ale ostatecznie lokalny Nazaruk ją wyrównał rezygnując dodatkowo z ubezpieczenia kredytu. Sumarycznie wyszedł rabat 2000zł + 450zł w akcesoriach. To jednak było prawie dwa lata temu.

Pamiętaj, żeby poprosić kogoś o kupon na akcesoria Dacia Dla Przyjaciół i przedstawić go przy zamówieniu. Otrzymasz rabat 50% na jakieś dodatkowe gadżety (maks 800zł).
Ze swojej strony gorąco polecam stalową listwę ochronną progu bagażnika.
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
Wysłany: 2019-06-17, 11:36   

Cytat:
Ostatnią rzeczą jest to, że radio zawłaszcza połączenie bluetooth stereo (A2DP) nawet, jeżeli jest włączone radio albo odtwarzacz MP3. Efekt jest taki, że nie da się słuchać radia i używać głosowych wskazówek nawigacji z telefonu, bo te idą w próżnię. Telefon wysyła je do radia, ale ono ich nie odtwarza, jeżeli nie ustawisz "bluetooth" jako źródła dźwięku. A wystarczyło by nawiązywać połączenie stereo BT tylko wtedy, gdy ktoś wybierze Bluetooth w interfejsie radia, a na stałe łączyć tylko profil telefoniczn

To jest raczej kwestia telefonu z Androidem a nie radia w aucie. W drugim samochodzie kiedyś używałem telefonu z WindowsPhone - działało to super tzn. w czasie słuchania np. radia komunikaty nawigacji były nadawane. Po przesiadce na androida niestety już to nie działa a samochód i radio są cały czas te same. :)
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3603
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-06-17, 11:46   

buladag napisał/a:
To jest raczej kwestia telefonu z Androidem a nie radia w aucie. W drugim samochodzie kiedyś używałem telefonu z WindowsPhone - działało to super tzn. w czasie słuchania np. radia komunikaty nawigacji były nadawane. Po przesiadce na androida niestety już to nie działa a samochód i radio są cały czas te same. :)

Potwierdzam- nawigując z WindowsPhone radio lub MP3 było na MNE wyciszane, leciał komunikat a po nim dźwięk powracał. Ale i tak najlepsze było systemowe głosowe czytanie przychodzących SMS- tego mi najbardziej brakuje a jak na razie żadna androidowa "apka" nie jest w stanie temu dorównać.
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
Wysłany: 2019-06-17, 11:51   

Dymek napisał/a:
buladag napisał/a:
To jest raczej kwestia telefonu z Androidem a nie radia w aucie. W drugim samochodzie kiedyś używałem telefonu z WindowsPhone - działało to super tzn. w czasie słuchania np. radia komunikaty nawigacji były nadawane. Po przesiadce na androida niestety już to nie działa a samochód i radio są cały czas te same. :)

Potwierdzam- nawigując z WindowsPhone radio lub MP3 było na MNE wyciszane, leciał komunikat a po nim dźwięk powracał. Ale i tak najlepsze było systemowe głosowe czytanie przychodzących SMS- tego mi najbardziej brakuje a jak na razie żadna androidowa "apka" nie jest w stanie temu dorównać.

O to prawda, już nawet zapomniałem o tej funkcji.

Zgłębiałem też temat ale niestety nie znalazłem na androida możliwości pracy telefonu z zestawem w taki sposób. Ciekawe czemu - android jest jednak bardziej rozbudowany niż WP.
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-06-17, 11:54   

buladag napisał/a:
kiedyś używałem telefonu z WindowsPhone - działało to super tzn. w czasie słuchania np. radia komunikaty nawigacji były nadawane


Co masz na myśli, że były nadawane? Przez głośniki samochodu, czy z głośnika telefonu?

Osobiście oczekiwałbym dwojakiego działania:
a) dopóki nie przełączę radia na zakładkę "Multimedia/bluetooth" radio jest połączone z telefonem tylko w profilu "hands-free", ale wszystkie dźwięki telefonu typu muzyka czy komunikaty navi są odtwarzane z głośniczka telefonu, albo
b) jak radio wykryje transmisję w kanale bluetooth stereo, to nieważne jaki był wcześniejszy wybór, przełącza się automatycznie na BT, a wraca np. do radia po zakończeniu transmisji. Choć w tej sytuacji dźwięki powiadomień pewnie nieźle by wkurzały.
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
Wysłany: 2019-06-17, 11:58   

Przez głośniki.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3603
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-06-17, 13:13   

SWilk napisał/a:
Osobiście oczekiwałbym dwojakiego działania:
a) dopóki nie przełączę radia na zakładkę "Multimedia/bluetooth" radio jest połączone z telefonem tylko w profilu "hands-free", ale wszystkie dźwięki telefonu typu muzyka czy komunikaty navi są odtwarzane z głośniczka telefonu...

Ale... tak to właśnie u mnie normalnie działa- dźwięk navi w telefonie jest odtwarzany przez głośnik telefonu, ale połączenie BT jest i czuwa, więc gdy ktoś zadzwoni MNE przełącza się w tryb Telefon. Opcje odtwarzania audio czy navi poprzez bluetooth są funkcją telefonu.

Cytat:
b) jak radio wykryje transmisję w kanale bluetooth stereo, to nieważne jaki był wcześniejszy wybór, przełącza się automatycznie na BT, a wraca np. do radia po zakończeniu transmisji. Choć w tej sytuacji dźwięki powiadomień pewnie nieźle by wkurzały.

A taki numer to raczej nie przejdzie. Przełączenie wejścia na BT-audio jest możliwe tylko ręcznie.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-06-17, 13:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-06-18, 08:56   

Gery napisał/a:
ma może ktoś z was taki voucher na akcesoria i chciałby się podzielić?

http://www.daciaklub.pl/f...1788958#1788958
 
Gery 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 12 Cze 2019
Posty: 27
Skąd: kielce
Wysłany: 2019-06-20, 11:23   

Lodgy zamówiona, najwcześniej będzie na koniec sierpnia najpóźniej na koniec września
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2019-06-20, 17:15   

Gratulacje.
 
wiciu_r 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6Mpi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 201
Skąd: Szamotuły
Wysłany: 2019-06-20, 20:31   

Moja 1.6MPI Laureate ma 7 lat (odbierana w Autocompolu), 70kkm i na razie zero awarii,
czyli tak naprawdę wymieniona żarówka i dwie "pany".
Zdecydowanie to najlepsze auto jakie miałem.
Na rynek wtórny już nie trafi :-)
_________________
Im lepsza terenówka, tym dalej trzeba iść po traktor...
 
tomasso 



Marka: Dacia
Model: Lodgy + Sandero
Silnik: 1,6 mpi + 1,4 mpi
Rocznik: 2016 + 2008
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 77
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2019-08-17, 16:44   

Kto się ze mną potarguje o doświadczenie z lodgy?? pierwszą 1.6 (84 ps) miałem 3 lata i zamieniłem na nową 1.6 sce (102 ps), obie 7 osobowe Laureate. Teraz maży mi się to "cudo nowość", czyli Lodgy 1.3 tce z mocą 130 ps: https://allegro.pl/ogloszenie/dacia-lodgy-130km-stepway-sl-techroad-7-osobowa-8393597666

dodam tylko, że obecną lodgy jeżdżę ponad 3 lata i wymienię na coś nowszego za rok. Wielokrotnie opisałem na tym portalu moje spostrzeżenia i wnioski z 6 lat jazdą Lodgy, więc zainteresowanych zachęcam do poszukania...
_________________

 
MartinezTychy 



Marka: Dacia
Model: Lodgy Techroad
Silnik: 1.6 SCe S&S
Rocznik: 2019
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 236
Skąd: Tychy
Wysłany: 2019-08-17, 19:55   

tomasso, powiem tak,cena poszybowała znacznie w górę,za Techroad z silnikiem 1.6 SCe z bogatszym wyposażeniem w marcu zapłaciłem 54 400 zł.Cena z allegro to 49 479 netto a tyle bym już nie dał.
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3593
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-08-17, 20:53   

Trzeba czekać na 1.0 Tce 100 w Lodgy albo na nowy model z tym silnikiem.
 
buladag 


Marka: Dacia
Model: Lodgy SL Techroad
Silnik: 1.6
Wersja: Techroad 7 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 622
Skąd: -:-
Wysłany: 2019-08-22, 09:30   

1.0 raczej nie trafi do starej budy skoro wsadzili już 1.3.

Za 1.6 Techroad ze wszystkim oprócz podgrzewanych siedzeń zapłaciłem 54100
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2019-11-03, 22:34   

Ostatni tydzień przejeździłem autem które kupiłem żonie aby woziła dzieciaki do żłobka. Autem tym jest Daewoo Lanos w sedanie z silnikiem 1.5 8v w wersji Standardowej czyli bez niczego ale wspomaganie kierownicy ma. Jak wyżej napisałem cały tydzień jeździłem tylko Lanosem, przez ten czas zrobiłem nim z 700km i godzinkę temu postanowiłem wyprowadzić Lodgy z garażu podziemnego i zawieźć ją na myjnię bo pokryła się gruba warstwą kurzu. Boże jak się męczyłem jadać tym autem :shock: . Wspomaganie kierownicy działa tak agresywnie, że wystarczy lekko dotknąć kierownicą a auto na nie reaguje co jest niestety bardzo niebezpieczne, do tego dochodzi miękkie zawieszenie i szum powietrza przy prędkości już 70km/h. No i porównując to do 21 letniego Lanosa z przebiegiem prawie 150tyś km to jest tragedia. W lanosie kierownica chodzi ciężej a dzięki temu auto prowadzi sie pewniej no i w środku jest o niebo ciszej niż w Lodgy. tak sobie myślę,czy jakbym miał Jeszce raz kupować lodgy na chwile obecna to chyba bym jednak zrezygnował. Wiadomo do wszystkiego można się przyzwyczaić do jazdy lodgy również .
Ostatnio zmieniony przez dudu$ 2019-11-03, 22:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
wiciu_r 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6Mpi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 201
Skąd: Szamotuły
Wysłany: 2023-02-27, 17:40   

89 tys.km po 10,5 latach i nadal bym powtórzył zakup :-)
Ostatnio do autka doszedł rowerowy bagażnik na hak, Amos :-)
Autko ma też od zeszłego roku instalacje LPG więc stres zajechania na stację minął.
_________________
Im lepsza terenówka, tym dalej trzeba iść po traktor...
 
MarekZawadzki 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: XII 2016
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 30
Skąd: Legnica
Wysłany: 2023-02-28, 12:09   

Ja miałem Lodgy przez 4 lata i 70.000 km - zmieniłem na dustera tylko dlatego, że obiektywnie potrzebowałem mocniejszego silnika i napędu 4x4. Gdyby nie te potrzeby to pewnie zostałbym przy Lodgy - mega pozytywnie wspominam ten samochód.

Przy takich wymaganiach jakie miałem kupując Lodgy - kupiłbym jeszcze raz.
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2023-03-01, 08:48   

Lodgy mam od 2014 roku i przejechałem już 178 tys km... i nadal jeżdżę. ;-)
Proste auto do bólu, niezłomny transportowiec, wszystko weźmie i zawiezie co trzeba...
Na pewno nie jest demonem szybkości ale uparcie pojedzie od punktu A do punktu B...
Nawet 5 osób wygodnie pojedzie bez problemu (szeroka tylna kanapa).
Jakby dokonać niektórych modyfikacji tak jak wyciszenie, parę rzeczy podnoszące komfort jazdy to to bym jechał do końca świata i jeden dzień dłużej... :-D
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
topdrive 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Lodgy Outdoor, 500
Silnik: 1.5dCi, 1.2
Rocznik: 2017, 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 124
Skąd: Dobczyce
Wysłany: 2023-03-01, 12:48   

Bez kozery powiem: zdecydowanie! :)

Kupiona w 2017, do tej pory 70 tys bezawaryjnych kilometrów.

Wygodnie przewozi 6 dorosłych osób, spalanie w normie (chociaż obecne 1.5dci pali mi więcej niż 1.9 JTD z Fiata Marei Weekend), wyposażenie w zupełności wystarczające (chociaż dokładam kolejne małe rzeczy, żeby było jeszcze wygodniej).

Tak czy siak, z czystym sumieniem polecam auta z rynku wtórnego, bo nowych niestety już brak... ;)
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2023-03-01, 14:26   

Tak, ale po spełnieniu 3 warunków:
- lepsze wyciszenie
- skrzynia 6 biegowa (silnik 1.6SCe)
- klimatyzacja automatyczna.
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
 
patrik2 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCE
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 24 Kwi 2023
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-05-25, 07:56   

Oczywiście. 1,6SCE 2017 r. i 146 tyś. bezawaryjnej jazdy, dodam że samochodu nie serwisowałem, praktycznie poza mocno przeciągniętymi w czasie wymianami oleju i kilkukrotną wymianą klocków i tarczy hamulcowych nic w tym samochodzie nie robiłem. Dopiero teraz pojawiają się pierwsze problemiki, wychodzą jakieś luzy w zawieszeniu, przestała działać klima.

Acha 1 raz zepsuł się przełącznik od świateł i klaksonu, wymieniłem na zamiennik za 100 zł.
 
Lukas87 



Marka: Dacia
Model: Sandero I oraz MCV II
Silnik: 1.5 dci oraz 1.2 16V LPG
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 10 Paź 2010
Posty: 1103
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2023-06-08, 22:31   

https://youtube.com/shorts/fn148QPwPlw?feature=share
https://youtube.com/shorts/NUmmUn7zc0Y?feature=share

Przez tak słabe zabezpieczenie antykorozyjne bym się już zastanowił auto 2014r 130kkm tragedia..
_________________
Dacia jest bogiem, prędkość nałogiem, sandero podstawą, turbo zabawą
Witaj Gość :)
Ostatnio zmieniony przez Lukas87 2023-06-08, 22:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne