Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2016-02-17, 14:35
Jak długo czekaliście (czekacie) na odbiór Dacii?
Autor Wiadomość
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-06-14, 11:54   

Belphegor napisał/a:
Z LPG jest sprawdzana tylko szczelność, praca silnika, czy się przełącza prawidłowo z benzyny na gaz i z gazu na benzynę. No i oczywiście dokonywane są poprawki i kalibracja (jeśli jest to potrzebne).

Żeby sprawdzić szczelność trzeba miec w przewodach ciśnienie.
Żeby przełączyć z benzyny na gaz raczej trzeba ten gaz mieć (mpożna zobaczyć, czy przełączyć by chciał ale że brak gazu to nei ma przełączenia).
Żeby przełączyć Z GAZU - na pewno musi być gaz i silnik na nim pracujący.
A skąd ma być gaz, jeżeli zbiornik będzie dopiero w składzie zamontowany?
No chyba, że mają jakiś wąż z gazem i podłączają do auta zmiast zbiornika.
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-06-14, 12:04   

pikodat napisał/a:
No chyba, że mają jakiś wąż z gazem i podłączają do auta zmiast zbiornika.


To jest odpowiedź na wszystko co napisałeś powyżej. Z resztą wspominałem już o tym kilka postów wyżej. ;-)
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-06-14, 12:04   

Dymek napisał/a:
pikodat napisał/a:
Trochę jak ja, gdy dowiedziałem się, ze auto bedzie w Tangerze produkowane a nie w Rumunii.. Taki lekki odrzut... Jak to? Nie rumuńskie???

Potencjalni klienci dzielą się na 2 skrajne grupy:
- tacy, którzy o danym modelu wiedzą wszystko, co jest dostępne w sieci, którzy czytają fora i oglądają na YT wszelkie filmiki z testów czy produkcji w fabryce ZANIM pójdą do dealera;
- tacy jak kol. Powolny, którzy wchodzą do salonu z ulicy i kupują nie zwracając nawet uwagi na markę :mrgreen:
Ci pierwsi zazwyczaj wiedzą o wiele więcej od sprzedawcy w kwestiach technicznych, wyposażenia, czy nawet o aktualnych promocjach. Produkcja? Oglądamy choćby u dealera przywiezione samochody czekające na wydanie- każdy ma fabryczną "metrykę-kontrolkę" za szybą, w przypadku Sandero odczytujemy- TANGIER. Nasze obecne Sandero to rumuński samochód, który zwykle nie widział Rumunii.


No to dwie skrajne grupy... moga być klienci pośredni.
Ja wiedziałem, że
a) dacia należy do renault
b) jest rumuńska
c) ma gaz fabryczny
d) jest najtańsza z nowych aut
e) moja Pani chce by był nowy samochód i jej dacia nie przeszkadza

Znalazłem forum. Zadałem pytania. Poszukałem informacji 2 godziny w sieci. Poszedłem do salonów. Okazało się, że w dwóch salonach pracują osoby, które wiedzą prawdopodobnie tyle co ja (czyli - już po 2 godzinach mojego szukania wiedziałem czegoś , czego oni nie wiedzą ale i oni czasem wiedzieli coś, do czego w 2 godziny nie dotarłem).
Trzeci salon odwiedziłem po 2 tygodniach i sprzedawca wiedział więcej ode mnie. Ba, potrafił rzeczowo wyjaśnić pewne problemy,jakie przez 2 tygodnie mi się nasunęły. Owszem, niektórych rzeczy nie wie (np. ile by kosztowac w ASO miała regulacja zaworów w TCe 0.9 i jak często nalezy to robić przy fabrycznym gazie. Producent tego nie przewiduje, a nie przypomina sobie , by ktos to robił u nich). Ale już wiedział dokładnie co robić w wypadku, gdy zabrudzony elektrozawór nie będzie pozwalał na przejście z benzyny na gaz.

Czyli zacząłem prawie jak kol Szybki a znalazłem sprzedawcę, który nadal wydaje się wiedzieć sporo więcej niż ja, choć przeskoczyłem wiedzę (przynajmniej okazywaną klientom) pracowników 2 innych salonów (jeden ze sprzedawców namiętnie przekonywał mnie, ze w TCe 0.9 jest hydrauliczna regulacja luzu zaworów; inny w ogóle nie wiedział jak to jest i uważał, ze to nie ma znaczenia).
Przy czym moja wiedza to w 80 % odbicie tego, co znalazłem na forum czyli do jakiegoś specjalisty mi równie daleko jak jamnikowi do psa gończego.
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-06-14, 12:06   

Belphegor napisał/a:
pikodat napisał/a:
No chyba, że mają jakiś wąż z gazem i podłączają do auta zmiast zbiornika.


To jest odpowiedź na wszystko co napisałeś powyżej. Z resztą wspominałem już o tym kilka postów wyżej. ;-)


No o wężu nie pisałeś:)
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-06-14, 12:13   

Pisałem o gazie z instalacji w fabryce. ;-) Myślę, że w Maroku niejednego węża mają. ;-)

Widziałem już jakieś dziwne pająki i inne egzotyki, ale ostatnio w Lodgy z transportu natknąłem się na to: :shock:

20190531_171210.jpg
Plik ściągnięto 55 raz(y) 103,53 KB

_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3603
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-06-14, 12:48   

pikodat napisał/a:
Znalazłem forum. Zadałem pytania. Poszukałem informacji 2 godziny w sieci.

Jeden z pierwszych filmików o produkcji Sandero, na jaki ja trafiłem przed zakupem, to ten:
www.youtube.com/watch?v=v3C74GBTN8A
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-06-14, 12:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
Mamert 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 110 LPG
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate Plus 7 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 1104
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-06-14, 12:55   

Belphegor napisał/a:
Tak jak wspominałem - papier wszystko przyjmie. Nie dogadamy się w tej kwestii. Ty masz papier - ja wiedzę ze źródła.

No dobrze niech Ci będzie, papier papierem, podam Ci numer telefonu do firmy CAT Polska Sp z o.o. z Gliwic gdzie było wykonywane badanie tego zbiornika przez TDT - +48 32 331 00 36. Można zadzwonić i sprawdzić co robili ze zbiornikiem.
Dla mnie z punktu widzenia Renault byłoby idiotyzmem zatrudniania armi dodatkowych ludzi do zakładania zbiorników w składach celnych. Dodatkowo nie umiem sobie wyobrazić żeby fabryka we wrześniu wiedziała jaki będzie zakładany zbiornik w listopadzie w innej lokalizacji niż Tangier.

Ale jak już jesteś pracownikiem Renault, to odpowiedz mi na nurtujące mnie pytania dotyczące instalacji LPG : Dlaczego gwarancja Landi Renzo odnosząca się do reduktora jest wystawiona tylko na terytorium Włoch ? Dlaczego tej instalacji nie można serwisować w Polsce w sieci dilersko-serwisowej Landi Renzo ?
Doskonale wszyscy wiemy jakie mają o tym pojęcie serwisanci Renault. Dodatkowo umówienie się w Trójmieście do serwisu LPG to okres oczekiwania 2-3 tyg. Całe szczęście, że przybliżyli Elbląg do Gdańska...
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-06-14, 13:52   

Mamert napisał/a:
Dla mnie z punktu widzenia Renault byłoby idiotyzmem zatrudniania armi dodatkowych ludzi do zakładania zbiorników w składach celnych.


Na składach celnych robi się wiele rzeczy z samochodami. Np. montuje się nawigacje, które normalnie w cenniku widnieją jako fabryczne. W Daciach Stepway te plastikowe nakładki na nadkola są montowane właśnie w Polsce w Gliwicach. Więc ludzi mają tam dużo.

Za telefon do CATa dziękuję, posiadam. ;-) Częściej dzwonię do nich z pytaniem "gdzie się podziewa transport??", niż z "co robiliście ze zbiornikiem?".

Mamert napisał/a:
Dlaczego tej instalacji nie można serwisować w Polsce w sieci dilersko-serwisowej Landi Renzo ?


Dlatego, że jest to instalacja fabryczna, z którą auto przyjeżdża z fabryki, więc siłą rzeczy podlega serwisowi w ASO. To tak jak mając nagłośnienie BOSE (opcja lub standard w większości aut Renault) z serwisem i reklamacjami pojechałbyś do salonu BOSE, a oni by Cię wtedy odesłali do ASO.
Fabryczna instalacja LPG jest traktowana przez producenta, jako część składowa auta, a nie coś domontowanego zewnętrznie.

Mamert napisał/a:
Doskonale wszyscy wiemy jakie mają o tym pojęcie serwisanci Renault.


Niestety tylko absolutnie niezbędne do obsługi.

Mamert napisał/a:
Dodatkowo nie umiem sobie wyobrazić żeby fabryka we wrześniu wiedziała jaki będzie zakładany zbiornik w listopadzie w innej lokalizacji niż Tangier.


Zbiorniki do danego modelu auta nie różnią się od siebie. Ten sam model.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

Ostatnio zmieniony przez Belphegor 2019-06-14, 14:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3603
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-06-14, 14:21   

Belphegor napisał/a:
W Daciach Stepway te plastikowe nakładki na nadkola są montowane właśnie w Polsce w Gliwicach.

Serio? :shock: To dlaczego na wszystkich filmach z fabryk nakładki już są przed montażem kół?
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-06-14, 14:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
Mamert 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 110 LPG
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate Plus 7 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 1104
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-06-14, 16:33   

Belphegor napisał/a:
Zbiorniki do danego modelu auta nie różnią się od siebie. Ten sam model.

Tyle, że numer fabryczny musi się zgadzać... inaczej zapomnij, że pojeździsz takim samochodem.
Belphegor napisał/a:
Częściej dzwonię do nich z pytaniem "gdzie się podziewa transport??", niż z "co robiliście ze zbiornikiem?".

Przy okazji poganiania transportu, chyba można się zapytać co robią tam ze zbiornikami LPG.
Belphegor napisał/a:
Niestety tylko absolutnie niezbędne do obsługi.

Hmm… nie wiem co o tym myśleć... to tak jak Ty... masz za zadanie wcisnąć jak najwięcej aut klientom i to wszystko... ale, tu można zrzucić winę na duże miasto, bo wszyscy mają takie podejście... w takim razie nie aspiruj tu do miana SUPEREKSPERTA.
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-06-15, 10:24   

Dymek napisał/a:
Belphegor napisał/a:
W Daciach Stepway te plastikowe nakładki na nadkola są montowane właśnie w Polsce w Gliwicach.

Serio? :shock: To dlaczego na wszystkich filmach z fabryk nakładki już są przed montażem kół?


Kojarzysz datę tych filmików? Może kiedyś montowali w fabryce, ale teraz montują w Gliwicach. Przynajmniej, jeśli chodzi o Lodgy.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

Ostatnio zmieniony przez Belphegor 2019-06-15, 10:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-06-15, 10:29   

Mamert napisał/a:
Tyle, że numer fabryczny musi się zgadzać... inaczej zapomnij, że pojeździsz takim samochodem.


Oczywiście, że każdy zbiornik ma swój numer seryjny. Ale przecież dokumenty i tak są drukowane, jak już instalacja jest zamontowana i ma przypisany konkretny zbiornik. Więc co za różnica, czy zbiornik jest wyprodukowany w czerwcu, a całe auto w październiku?

Mamert napisał/a:
Przy okazji poganiania transportu, chyba można się zapytać co robią tam ze zbiornikami LPG.


No pewnie, że można. Przy najbliższej okazji zapytam.

Mamert napisał/a:
to tak jak Ty... masz za zadanie wcisnąć jak najwięcej aut klientom i to wszystko


Pudło. Nie zajmuję się sprzedażą samochodów.

Mamert napisał/a:
tu można zrzucić winę na duże miasto, bo wszyscy mają takie podejście


Nie wszyscy. Znam niejednego sprzedawcę, którego mogę z czystym sumieniem polecić.

Mamert napisał/a:
w takim razie nie aspiruj tu do miana SUPEREKSPERTA.


Nigdy nie aspirowałem i nigdy za takiego się nie uważałem. Po prostu mam inne informacje, niż Ty. Czy to od razu znaczy, że Ty jesteś lepszy ode mnie, albo ja od Ciebie? Albo, że jestem superekspertem? Po prostu pracuję tam gdzie pracuję i tyle. Siłą rzeczy mam wię informacje z drugiej strony, czyli nie od strony klienta, ale też od strony firmy, która sprzedaje te auta.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
Mamert 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 110 LPG
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate Plus 7 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 1104
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-06-15, 22:37   

Belphegor napisał/a:
Ale przecież dokumenty i tak są drukowane, jak już instalacja jest zamontowana i ma przypisany konkretny zbiornik.

Jezu nie chce mi się z tobą kłócić, ale tłumaczę Ci, że samochód wyprodukowany w Tangerze we wrześniu dostał papier montażu zbiornika z numerem fabrycznym auta i zbiornika, na składzie celnym pojawił się pod koniec października lub na początku listopada, numery się zgadzały z tymi z września...
Dobra poddaję się, bo jak to mówią sprowadzą Ciebie do swojego poziomu i doświadczeniem wykończą...
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-06-17, 11:07   

A czy ja się z Tobą kłócę? Ty masz swoją wiedzę, ja swoją. Wymieniamy się argumentami i tyle. Po co te aluzje:

Mamert napisał/a:
Dobra poddaję się, bo jak to mówią sprowadzą Ciebie do swojego poziomu i doświadczeniem wykończą...


Nie przeginaj. Czy posiadanie innej wiedzy/innego zdania równa się głupocie?


Mamert napisał/a:
ale tłumaczę Ci, że samochód wyprodukowany w Tangerze we wrześniu dostał papier montażu zbiornika z numerem fabrycznym auta i zbiornika, na składzie celnym pojawił się pod koniec października lub na początku listopada, numery się zgadzały z tymi z września...


A dlaczego mają się nie zgadzać? Zbiornik był wyprodukowany wcześniej i było wiadomo jaki ma numer seryjny.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

Ostatnio zmieniony przez Belphegor 2019-06-17, 11:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
manolek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 +LPG
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 14 Maj 2019
Posty: 30
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2019-06-17, 17:01   

Aby rozluźnić atmosferę, napisze, że mijaja 3 tygodnie od rzekomej daty produkcji i nadal cisza. Wg info od dealera, samochód stoi w Gliwicach już od dwóch tygodni :-x
Ale już się nawet nie wkurzam. Chyba się przyzwyczailem :mrgreen:
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-06-17, 20:04   

Nie przejmuj się. To najczęściej kwestia transportów. Do nas albo przez tydzień nie dojeżdża nic, albo w ciągu jednego dnia jest sześć transportów. I często jest to niezależne od wysyłania info o zwolnieniu aut do transportu. CAT ma swoje plany, prawa, priorytety.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
gawel 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway Laureate LPG
Silnik: 0,9 LPG
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 31 Maj 2019
Posty: 356
Skąd: WPR
Wysłany: 2019-06-18, 07:00   

manolek napisał/a:
Aby rozluźnić atmosferę, napisze, że mijaja 3 tygodnie od rzekomej daty produkcji i nadal cisza. Wg info od dealera, samochód stoi w Gliwicach już od dwóch tygodni :-x
Ale już się nawet nie wkurzam. Chyba się przyzwyczailem :mrgreen:


Ja też czekam, samochód jest "w transporcie" i ma już VIN więc mam wrażenie że istnieje faktycznie, jedzie do Gliwic na homologacje i potem ma ruszyć w dalszą drogę.
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-06-18, 09:11   

Nie przejmuj się, możliwe, że źle zjechał z naczepy :mrgreen:
_________________
Browar domowy Mariampol
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-06-18, 09:25   

To też możliwe. :mrgreen:
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-06-18, 10:35   

gawel napisał/a:
manolek napisał/a:
Aby rozluźnić atmosferę, napisze, że mijaja 3 tygodnie od rzekomej daty produkcji i nadal cisza. Wg info od dealera, samochód stoi w Gliwicach już od dwóch tygodni :-x
Ale już się nawet nie wkurzam. Chyba się przyzwyczailem :mrgreen:


Ja też czekam, samochód jest "w transporcie" i ma już VIN więc mam wrażenie że istnieje faktycznie, jedzie do Gliwic na homologacje i potem ma ruszyć w dalszą drogę.


Poczytaj na wątku kol. Powolnego; renault/dacia bardzo często sprzedaje nieistniejące auta pod inną nazwą i w ogóle neiistniejące. Takie car-ghoust'y. Które się psują ale są idealne.
Jeden warunek: musisz znac kody, które znaja tylko dwie osoby na świecie.

Tak więc to, że ma VIN oznacza tylko, że kolejna afera renault wisi w powietrzu
:))))
 
gawel 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway Laureate LPG
Silnik: 0,9 LPG
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 31 Maj 2019
Posty: 356
Skąd: WPR
Wysłany: 2019-06-18, 10:50   

pikodat napisał/a:
gawel napisał/a:
manolek napisał/a:
Aby rozluźnić atmosferę, napisze, że mijaja 3 tygodnie od rzekomej daty produkcji i nadal cisza. Wg info od dealera, samochód stoi w Gliwicach już od dwóch tygodni :-x
Ale już się nawet nie wkurzam. Chyba się przyzwyczailem :mrgreen:


Ja też czekam, samochód jest "w transporcie" i ma już VIN więc mam wrażenie że istnieje faktycznie, jedzie do Gliwic na homologacje i potem ma ruszyć w dalszą drogę.


Poczytaj na wątku kol. Powolnego; renault/dacia bardzo często sprzedaje nieistniejące auta pod inną nazwą i w ogóle neiistniejące. Takie car-ghoust'y. Które się psują ale są idealne.
Jeden warunek: musisz znac kody, które znaja tylko dwie osoby na świecie.

Tak więc to, że ma VIN oznacza tylko, że kolejna afera renault wisi w powietrzu
:))))


Jakie kody?
Jakie były poprzednie afery??
Ostatnio zmieniony przez gawel 2019-06-18, 10:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-06-18, 11:04   

Poczytaj TUTAJ. Ale przygotuj sobie kratę piwa, trochę tabletek na uspokojenie, a po wszystkim skończysz na psychotropach, będziesz miał koszmary, moczenie nocne i będziesz bał się rano wstać z łóżka... :lol: :lol: :lol:
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
gawel 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway Laureate LPG
Silnik: 0,9 LPG
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 31 Maj 2019
Posty: 356
Skąd: WPR
Wysłany: 2019-06-18, 11:10   

Belphegor napisał/a:
Poczytaj TUTAJ. Ale przygotuj sobie kratę piwa, trochę tabletek na uspokojenie, a po wszystkim skończysz na psychotropach, będziesz miał koszmary, moczenie nocne i będziesz bał się rano wstać z łóżka... :lol: :lol: :lol:


To ja czytałem już na wstępie zanim się zarejestrowałem do niniejszego Forum. Ja również roku temu marzyłem o DD2 LPG białej w wersji open+klima, ale po pierwsze cana poszła w górę i wersje te okazały się totalnie do dupy. Dlatego mój wybór padł na sandero open+lpg i klima, ale z uwagi na nagłe zmiany w produkcji zamówiłem 1 czerca br białe sandero stepway lpg. Jutro będzie już na składzie w Gliwicach.

BTW
Już na jeździe próbnej silnik 1,6 SCE był makabryczny , miałem przez 6 lat podobny motor w Renault Fluence ale to był rewelacyjny samochód i miał niezłe przyspieszenie był całkowicie niezawodny i bardzo oszczędny 8 l LPG/100
 
manolek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 +LPG
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 14 Maj 2019
Posty: 30
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2019-06-24, 09:13   

Dzisiaj mijają 3 tygodnie, od kiedy "moja" Dacia stoi na placu w Gliwicach. To naprawdę tyle trwa? Ja rozumiem, że akcja ze zbiornikiem gazu wydłuża trochę termin ale żeby aż tyle?
Teoretycznie w piątek mija termin dostarczenia auta przez dealera. Ech...
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-06-24, 10:28   

manolek napisał/a:
Dzisiaj mijają 3 tygodnie, od kiedy "moja" Dacia stoi na placu w Gliwicach. To naprawdę tyle trwa? Ja rozumiem, że akcja ze zbiornikiem gazu wydłuża trochę termin ale żeby aż tyle?
Teoretycznie w piątek mija termin dostarczenia auta przez dealera. Ech...


Moja na placu była od 3 czerwca. 13 czerwca przeznaczona do transportu. Transport fizycznie odbył się 19 czerwca i od 19 czerwca stoi na placu. 21 umowa kredytowa i czekam na założenie akcesoriów i prawdopodobnie 28 lub 29 czerwca odbiór.
Czyli od postawienia w Gliwicach do transportu minęło 2,5 tygodnia. Wg dilera bywają dłuzsze odcinki czasu, ten to taki "po środku"[/list]
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne