Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dodatki które warto zamówić??
Autor Wiadomość
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2019-07-03, 17:16   

pikodat napisał/a:
TechDeck napisał/a:

Czy polecacie dobrać system bez kluczykowego uruchamiania, i jak ma się to do bezpieczeństwa?

Czy kamery są rzeczywiście przydatne w tym aucie?


Miałem okazję przejechac się renówką z tym ssystemem (w ramach 365 dni z renault, zrobione 200+ km).
Powiem o wrażeniach z renault (być może w dacii coś jest mniej)
Zalety - nie musisz nic myśleć przy wsiadaniu i wysiadaniu z samochodu. Wyjątek - tankowanie benzyny. Nie możesz iść od przodu (zamyka drzwi a zatem i klapę wlewu paliwa ) gdy idziesz do przodu, musisz isc od bagażnika (ma to sensowne uzasadanienie, ale trzeba o tym wiedzieć).

Wady - zapewne przez pierwsze kilka (2? 3? ) lat bez wad, chyba , że akurat Twój samochód wytypuja do kradzieży.
Wada główna wyjdzie, gdy kiedyś padnie Ci bateria. System jest na dobrą sprawę bezkluczykowy (na filmach pokazane jest, że w karcie jest rodzaj kluczowytrycha schowany. Ale czy tylko otworzysz drzwi czy też uruchomisz...) zatem bez karty niewiele zdziałasz.

Potencjalna inna wada: jedziesz... stajesz... Idziesz na pobocze w wiadomym celu i poszedłeś od tyłu - zatem auto otwarte. KAŻDY może pojechać.
jako ciekawostka: W polskich warunkach prawnych popełniasz wtedy wykroczenie - nie wolno zostawiać samochodu zdolnego do uruchomienia przez inne osoby przy oddaleniu się od niego .
Potencjalna inna wada - kązdy system może się zepsuć. A jak ktos kupuje dacię, to duża szansa, że jest zwolennikiem możliwie prostego auta. Wtedy ten system to zaprzeczenie takiej osoby potrzeb.


Niebezpieczna wada dla osób mających dzieci - w kluczykowym aucie jak masz kluczyk w kieszeni, nikt Ci nic nie zrobi z zapłonem. W bezkluczykowym aucie jakiś nastolatek (lub młodsze dziecko) może dla zabawy nacisnąć przycisk START zanim zauważysz. Ale jak nie masz takich dzieci - wada nieistotna. Ale pamiętaj - przyjedziesz do znajomych majacych dzieci - nie rozmawiaj stojąc blisko auta a na pewno nie przy otwartych drzwiach. Bo jak pisałem - każdy może uruchomić.

Krótko mówiąc - dla wielu osób zbyteczny , wręcz szkodliwy system , niepotrzebnie zwiększający koszt auta.
Dla leni - idealny.
Oraz dla kurierów , którzy np. musza włożyć coś, co niosą w rękach, do samochodu 20 x dziennie i musieliby myśleć za każdym , gdzie położyc pakunek by dostać się do pilota w kluczyku.
Zatem - nie tylko dla leni dobre.
Policz, ile razy w roku masz sytuację, że dochodzisz do auta z pełnymi dwoma rekami i sięgnięcie do kluczyka byłoby istotnym problemem. Ile jestes gotów zapłacić, by w tych wypadkach mieć wygodniej. Odejmij od tego rekompensatę, jaką byś chciał dostac za zwięszone ryzyko (jak nie masz dzieci - być może ocenisz ryzyko na zero). Zobacz na wynik. I wtedy podejmij decyzję.


Co do kamer - zawsze ułatwią parkowanie w ciasnych miejscach. Albo manewry w terenie , gdzie stoja jakieś słupki czy umieszczone są jakieś głazy. Dla mnie - im więcej kamer tym lepiej.
No ale ja na 5 czy 6 zdarzeń widocznych na karoserii (mojej lub czyjejś innej) z mojej winy- 3 czy 4 miałem na parkingu przy cofaniu a 1 przy wjeździe w ciasną bramę. Czyli na dobra sprawe z kamerami miałbym tylko jedno zdarzenie (jakbym miał czujniki z przodu - to zero)

Trochę namieszałeś, a mianowicie:
- podczas tankowania otwierasz klapkę wlewu paliwa od wewnątrz wajchą obok siedzenia kierowcy więc gdy wyjdziesz tankować nie ma znaczenia czy auto się zarygluje czy nie bo wlew jest i tak otwarty;
- gdy padnie bateria otworzysz auto grotem ukrytym wewnątrz obudowy karty, a kładąc kartę nawet z rozładowaną baterią w odpowiednim miejscu na konsoli środkowej bez problemu odpalisz;
- jeśli się zatrzymujesz i idziesz ,,na stronę" to gasisz auto i bierzesz kartę ze sobą - wtedy jest nawet bezpieczniej niż z kluczykiem bez zamykania drzwi bo system sam je zamknie. Jeśli natomiast auta nie zgasisz to rzeczywiście ktoś może nim odjechać ale czym to się różni od pozostawionego samochodu z kluczykiem w stacyjce? A właściwie różni się bo w aucie na kartę da się odjechać ale po pierwszym zgaszeniu auta nie ma już jak odpalić (oczywiście mam na myśli przypadkową osobę bo specjalista zawsze sobie poradzi), natomiast w przypadku pozostawienia kluczyka w stacyjce złodziej ma już auto i kluczyk;

- samo naciśnięcie przycisku ,,start" jeśli stoisz obok z kartą nic nie da bo do odpalenia potrzebne jest jednoczesne wciśnięcie pedału sprzęgła lub hamulca więc argument o przypadkowym uruchomienia przez kogoś też nietrafiony;

- jeśli chodzi o możliwość awarii to zawsze istnieje - w przypadku auta z kluczykiem paść może np. immobilaiser i też nie odpalisz mimo iż przekręcisz stacyjkę.

Co do reszty czyli wygody obsługi z kartą oraz kamerami oraz potrzeby takowych to już kwestia indywidualnej oceny.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3603
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-03, 17:26   

TechDeck napisał/a:
Czy polecacie dobrać system bez kluczykowego uruchamiania, czy jest w tym zawarte domykanie szyb przy zamknięciu auta przy odejściu od niego.

Niestety- Dacia nie zamyka szyb.
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-03, 20:18   

System bezkluczykowy fajny, kamera lipna, bo trzeba przełączać, 360 stopni jest super, a tak szybciej na lusterka zaparkujesz
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-07-04, 09:12   

pikodat - Pedros w zasadzie odpisał na wszystko. ;-)

TechDeck napisał/a:
Czy polecacie dobrać system bez kluczykowego uruchamiania, czy jest w tym zawarte domykanie szyb przy zamknięciu auta przy odejściu od niego i jak ma się to do bezpieczeństwa?


Sam system jest bardzo fajny. Mam kartę w kieszeni i tyle. Nie używam jej. Sama się używa. ;-) W DD2 w żadnej wersji nie masz domykania szyb.

TechDeck napisał/a:
Czy polecacie wziąć alarm w nowym DD II ?


Ogólnie alarm w dzisiejszych czasach nie ma za bardzo sensu. Dacii jak na razie jakoś za bardzo nie kradną. A nawet jeśli, to w moim mniemaniu lepsze jest po prostu dobre ubezpieczenie z utrzymaniem fakturowej wartości auta lub/i dopłatą do odszkodowania w przypadku kradzieży.

TechDeck napisał/a:
Czy kamery są rzeczywiście przydatne w tym aucie? Chodzi bardziej o 360, bo w wersji prestige jak dobrze rozumiem tylna kamera jest w standardzie.


Są przydatne. Oczywiście bez nich można sobie poradzić, ale jak są, to czemu nie skorzystać. Jak dla mnie działa to lepiej, niż te 360 stopni z lotu ptaka, jak ma np. Nissan, czy Lexus. Tam się nie potrafię odnaleźć.
Wygląda to tak, że jak wrzucasz wsteczny, to oczywiście odpala Ci się tylna kamera. Potem jak od razu wrzucisz jedynkę, to automatycznie przełącza Ci się na przednią kamerę. Natomiast kamery boczne włączasz tylko ręcznie. W każdej chwili możesz ręcznie aktywować kamery bez wrzucania wstecznego (poniżej 20 km/h).

Wbrew pozorom nawet te boczne mają sens, ponieważ DD2 ma mocno napompowane błotniki i zdarza się, że nie widać nawet całkiem sporych przeszkód, które znikają obok auta. Że nie wspomnę już o minimalizowaniu ryzyka przytarcia felgi o krawężniki. ;-)
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
TechDeck 
Zielony listek


Marka: Renault
Model: Megane II
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Dołączył: 18 Paź 2018
Posty: 8
Skąd: Świecie
Wysłany: 2019-07-04, 19:06   

Panowie.... Dzięki wielkie za wasze punkty widzenia.

Obecnie jeżdżę meganką z 2005 która nie jest wersja najbogatszą ale posiada domykanie wszystkich szyb po powtórnym naciśnięciu zamknięcia na karcie. Dla mnie super sprawa kiedy zostawi się auto przed pracą, latem z otwartymi szybami, a tu nagle deszcz. Wystarczy podejść do okna w biurze, klik i się zamyka. Mam też kartę w którą nie jest hand free i muszę na niej klikać otwarcie i zamknięcie, ale mam dzięki niej slot na kartę gdzie muszę ją umieścić oraz przycisk start/stop zamiast kluczyka. I to chciałbym zachować. Po 7 latach odpalania tak auta mam sentyment... Z innych rzeczy posiadam radio które samo dopasowuje głośność do prędkości poruszania się i automatycznie ścisza się kiedy że 140 zwalniamy do 50. Na moje pytanie czy posiada to dacia lub któraś z Megane w salonie, sprzedawca nie umiał mi powiedzieć. A mam niestety stare auto a jednak parę bajerów ma.

I tak... Wziąłbym kartę a nie kluczyk dla wygody odpalania, ale mam obawę przed systemem samego otwierania mini że karta Daci posiada możliwość ręcznego zamknięcia więc też bym nie obawiał się o nie zamknięcie auta.
Kamery lepiej jakie kolejek niż żadne i tutaj też bym je dobrał.

Co do alarmu....czy w salonie dostaliście ubezpieczenie z gwarancją wartości auta w przypadku kradzieży? Jeśli tak to o ile więcej ono kosztuje od tego za 2000pln ? Parkuje auto na osiedlowym parkingu ci też w jakiś sposób naraża na kradzież, ale też myślę że kartę nosił bym w etui blokującym fale radiowe.

Dodam że rozważałem też kupno plastików ochronnych ale doszedłem do wniosku że sam je zamontuje skoro są na taśmę a nie na zaczepy i wycięcia w poszyciu drzwi jak ma to meganka.

P.s. auta nie odpali dziecko które nie ogarnie wciśnięcia sprzęgła lub hamulca jak wspomniał kolega powyżej.
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-07-04, 20:09   

TechDeck napisał/a:
Mam też kartę w którą nie jest hand free i muszę na niej klikać otwarcie i zamknięcie, ale mam dzięki niej slot na kartę gdzie muszę ją umieścić oraz przycisk start/stop zamiast kluczyka. I to chciałbym zachować. Po 7 latach odpalania tak auta mam sentyment...


W tej starej płaskiej karcie (Megane III, Laguna, Clio, Captur) zawsze masz slot na kartę nawet jak jest to Hands Free. To, że jest to karta tego typu poznasz po tym, że na niej masz srebrny znaczek Renault, a nie taki koloru plastiku na karcie. ;-)
W nowszych Renault (Megane IV, Scenic IV, Koleos II, Kadjar itp.) oraz w Dusterze II z kartą Hands Free nie ma nigdzie slotu. Jest tylko ładowarka indukcyjna (na wypadek słabej baterii w karcie). W Renault ładowarka jest obok przycisku, w Dusterze II jest na takim płaskim miejscu obok przedniego miejsca na kubek (pod sterowaniem klimatyzacją i wentylacją).


TechDeck napisał/a:
Co do alarmu....czy w salonie dostaliście ubezpieczenie z gwarancją wartości auta w przypadku kradzieży?


Każde dobre ubezpieczenie ma tzw. utrzymanie wartości fakturowej auta przez rok. W niektórych można rozszerzyć do 2, 3 lat. To się bodajże GAP nazywa. Ale spytaj kolegi Taboon. On zdaje się zajmuje się ubezpieczeniami, to Ci doradzi.

TechDeck napisał/a:
ale też myślę że kartę nosił bym w etui blokującym fale radiowe.


Na pewno nie zaszkodzi. Ja noszę w kieszeni spodni i nie blokują one nic poza złym dotykiem niektórych kobiet. :mrgreen: :lol: ;-)
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

Ostatnio zmieniony przez Belphegor 2019-07-04, 20:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1700
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-07-04, 20:22   

Słyszałem od "kolegi" że najlepsze co może być to kradzież auta w ostatnim dniu ochrony GAP :D
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne