Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziwny dźwięk przy przyspieszaniu - Duster II 1.6 SCe
Autor Wiadomość
pavulon78 


Marka: Dacia
Model: Duster 2 / VW Polo
Silnik: 1.6 SCe / 1.2
Rocznik: 2018 / 2002
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 235
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-07-01, 18:31   Dziwny dźwięk przy przyspieszaniu - Duster II 1.6 SCe

Gdy zrobiło się ciepło i częściej jeździ się z otwartymi oknami, do moich uszu dobiegł dźwięk jakby jakiegoś dzwonienia, czy brzęczenia, wydobywający się przy przyspieszaniu w zakresie obrotów tak mniej więcej do 2000-2500.
Dźwięk jest wyraźniejszy jak auto jest mocniej rozgrzane. I wyłapać go można praktycznie tylko przy otwartch oknach, jak się przejeżdża obok jakiejś ściany odbijającej dźwięk.

https://youtu.be/9kxyChRKv4I

Jest on słyszalny w 9-10 sek, następnie pojawia się w 13 i od 15 do 22 sekundy.
Pamiętam że dźwięk ten miałem już w zeszłym roku praktycznie od samego początku, jak tylko odebrałem auto z salonu, jednak teraz jakoś bardziej zaczął mnie irytować.

Na ulicy czasem słyszę że podobnie dzwonią przy przyspieszaniu niektóre diesle. Spotkał się ktoś z Was z czymś takim w waszych dusterach. Zgłaszałem to w ASO ale niby dokręcili jakąś osłonę i uważają temat za załatwiony. Auto ma obecnie 24kkm przebiegu, jednak dokładnie pamiętam że w ubiegłym roku również zwróciłem na niego uwagę, więc nie jest to coś co pojawiło się nagle.
 
Jacenty85 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Dołączył: 03 Sty 2018
Posty: 118
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2019-07-02, 15:50   

Na 110 % słyszysz odgłos ze skrzyni biegów. Niestety TTTM. Słyszalne też w wersjach 2017 i wcześniej. Jak będziesz jechał - wciśnij sprzęgło-dźwięk zniknie.
Ostatnio zmieniony przez Jacenty85 2019-07-02, 15:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
pavulon78 


Marka: Dacia
Model: Duster 2 / VW Polo
Silnik: 1.6 SCe / 1.2
Rocznik: 2018 / 2002
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 235
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-07-02, 16:57   

Jacenty85 napisał/a:
Na 110 % słyszysz odgłos ze skrzyni biegów. Niestety TTTM. Słyszalne też w wersjach 2017 i wcześniej. Jak będziesz jechał - wciśnij sprzęgło-dźwięk zniknie.


Poważnie takie dzwonienie może być ze skrzyni? Mi się ten dźwięk kojarzy z dzwoniącymi zaworami, ale faktycznie jak na postoju przy mocno zaciągniętym ręcznym próbowałem ruszyć dając dużo gazu i leciutko puszczając sprzęgło to ten dźwięk już się pojawiał i dochodził jakoś z dołu silnika.
I generalnie znika albo przy odjęciu lekko gazu albo po osiągnięciu odpowiednio wysokich obrotów.
No i mam to od nowości więc nie jest to jakoś niepokojące, ale lekko mnie zaczęło drażnić ostatnio.
Ostatnio zmieniony przez pavulon78 2019-07-02, 17:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
lisek2 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe 115
Rocznik: 2018
Wersja: Comfort
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 204
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2019-07-02, 20:24   

Mam coś podobnego, zrób test, na luzie (najlepiej podnieś klapę silnika i stań po stronie kierowcy) - przy odpalonym silniku, posłuchaj jak pracuje a potem przy wsparciu innej osoby ;-) posłuchaj jak na wciśniętym sprzęgle... U mnie po wciśnięciu sprzęgła "dzwonienie ustaje". Wg ASO oczywiście TTTM a jak się nasili to wezmą na dłuższą diagnostyke zaczynając od łożyska oporowego.
 
Jacenty85 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Dołączył: 03 Sty 2018
Posty: 118
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2019-07-02, 23:48   

Gwarantuje ze to ze skrzyni. Juz to przerobilem. Jest to zupelnie normalne I bezpieczne przy tych skrzyniach. Mozesz to wyciszyc-wlej inny olej- oczywiscie sobie zartuje-owszem, wyciszy ale utrudni zmiane biegow. No ale nie bede polemizowal ze znawcami skrzyn, bobyc moze jest olej ktory skutecznir wyciszy skrzynie I zapewni optymalna prace.
 
pavulon78 


Marka: Dacia
Model: Duster 2 / VW Polo
Silnik: 1.6 SCe / 1.2
Rocznik: 2018 / 2002
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 235
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-07-03, 06:12   

No to mnie trochę koledzy uspokoiliście. Tak jak pisałem zwróciłem już na to uwagę od razu po odbiorze auta, ale wobec usunięcia wszystkich typowych trapiących 1.6 SCe usterek, moja głowa teraz podświadomie zaczęła wyszukiwać kolejnych nieprawidłowości ;) Ale skoro TTTM to nie zostaje nic innego jak cieszyć się jazdą.
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-07-03, 22:57   

Nowe skrzynie wydają z siebie dziwne dźwięki. Ale wszystkie i te od Renault, i od Dacii i od Audi. Za każdym razem TTTM.
Na Twoim miejscu bym pojechał zgłosić do ASO. Niech mają że było otwarte zgłoszenie. Jakby skrzynia się posypała, to masz podkładkę że byłeś ale Cię olali. Inaczej mogą kombinować że sposób prowadzenia samochodu skrócił żywotność gładzi łożyskowych (autentyczne uzasadnienie z Audi w A5 gdzie po 90 tysiącach padło jedno z łożysk).
 
Jacenty85 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 Sce
Rocznik: 2017
Wersja: Open
Dołączył: 03 Sty 2018
Posty: 118
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2019-07-04, 12:59   

Słuchajcie, nie wiem ile w tym prawdy ale mój kolega mechanik który rozbiera takie skrzynie powiedział mi tak: W budowie i wykonaniu skrzyń zmienia się niewiele, nawet łożyska nie są gorszej jakości ale nowe skrzynie (te które słychać-wydają z siebie różne dźwięki) zalewane są takimi olejami, które w mniejszym stopniu tłumią wrażenia akustyczne. Kolega dodał: Chcesz mogę zalać Ci dustera takim olejem, że nic nie usłyszysz. Oczywiście dodał, że w razie awarii zapłacę ze swoich bo gwarant potraktuje to jako samowolę. Mam też seata cordobę z 2003 roku a w nim skrzyni nie słychać wcale...mechanik stwierdził, że gdyby do tej skrzyni z seata wlać teraz olej z dacii to skrzynia w seacie "chrumkałaby" gorzej niż ta w dacii... Powielam tylko słowa mojego znajomego, bo moja wiedza merytoryczna o skrzyniach jest niewielka.
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7414
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2019-07-04, 15:03   

No to wygląda na to, że moje wrażenia po wyminie oleju w lodgy (około 70kkm) były słuszne. Mianowicie, iż skrzynie wyciszyło.
Ostatnio zmieniony przez Marek1603 2019-07-04, 15:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne