DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Czułość czujnika zmierzchu
Autor Wiadomość
manolek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 +LPG
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 14 Maj 2019
Posty: 30
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2019-07-08, 09:46   

A ja mam pytanie odnośnie czujnika zmierzchu. Mam ten czujnik na podszybiu i jest strasznie czuły. Wystarczy, że przejadę pod większym wiaduktem albo wjadę w zacienioną ulicę i już przełącza na światła mijania.
Czy można go skalibrować i zmniejszyć mu "poziom czułości" na bardziej "oziębły" :lol:
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-07-08, 09:59   

Cytat:
Czy można go skalibrować i zmniejszyć mu "poziom czułości" na bardziej "oziębły"


W VW dało się to kalibrować, ale wymagało to trochę zachodu i oczywiście programu serwisowego. ;-) Mniemam, że w Dacii jest podobnie.
Jednak z moich obserwacji wynika, że w większości aut różnych marek czujnik zapala światła i wyłącza mniej więcej w tym samym momencie. Czyli są podobnie skalibrowane. Oczywiście przejazd pod szerszym wiaduktem nie jest tu wyjątkiem.

Jednak pocieszę Cię z jedną rzeczą: nie wiem dokładnie na jakiej zasadzie to działa ale w słoneczny dzień czujnik potrafi nie włączyć świateł nawet podczas przejazdu przez krótki tunel. A tam przecież jest ciemno (według czujnika - reaguje na światło naturalne, a nie na sztuczne). Natomiast w pochmurny dzień pod byle wiaduktem potrafi włączyć światła.

Pewnie w słoneczny dzień w krótkim tunelu jest na tyle dużo naturalnego światła, że czujnik nie widzi potrzeby włączania świateł mijana. A w pochmurny jest tak mało, że jak tylko będzie go jeszcze mniej (choćby na chwilę) to światła włączy.
Albo czujnik ma jakąś pamięć. Na zasadzie: wiem, że jest słoneczny dzień, więc będę jechał na światłach dziennych. :lol: Ale nie podejrzewam go o tak zaawansowaną technikę. To prawie jak SI. :mrgreen: ;-)
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1803
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-07-08, 10:39   

W fiacie można było ustawić czułość czujnika zmierzchu i deszczu :) także Włosi zawsze 10 lat przed niemiecką motoryzacją :p
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-07-08, 11:58   

Czułość czujnika deszczu można regulować manetką, ale w... Renault. :mrgreen: Czujnik deszczu jest niejako gratisem w DD2 i to w pierwszych miesiącach produkcji i dlatego nie ma żadnej regulacji ma manetce. Ale w moim mniemaniu działa w sam raz. A inne Dacie w ogóle go nie posiadają. ;-)
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne