Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Wymiana forda na dacię?
Autor Wiadomość
milixx 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,6
Dołączył: 08 Lip 2019
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-08, 10:07   

Dzień dobry.
Obecnie poruszam się Fordem Focusem Kombi I 1,6 benzyna 2004/2005 rok. Zakupiony przy przebiegu 100tys, założyłem dobrą instalację LPG i teraz ponad 230tys na liczniku. Z gazem oprócz wymiany filtrów żadnych problemów. Niestety auto już mocno koroduje i mechanicznie wymaga doinwestowania więc muszę zmienić na coś innego, mimo że jestem bardzo zadowolony, chociaż ostrzegano mnie że Ford gOwno.... :)

Rodzina 2+2, 1-2 dłuższe wyjazdy w ciągu roku z dużym bagażem. Dziennie do pracy trasa 2x20km + jakieś sklepy itp, wiadomo. Ok15-17tys rocznie.
Czego oczekuję od auta?
Klima manualna - wystarczy.
Radio
Duża ekonomia - najlepiej LPG
Mała awaryjność (tanie części, serwis)
Dobrze jak by był ze sporym bagażnikiem - dzieci małe i przyzwyczaiłem się do dużego bagażnika = wygoda.
Dysponuję gotówką na zmianę ok25 tys, ale branie 8-10 auta niemieckiego trochę mnie martwi. Myślę nad dobraniem kredytu i zakupem nowego. Zainteresowała mnie nowa Dacia.
Myślałem nad Duster 1,6 z lpg ale ciężko będzie mi spłacić, chociaż samochód naprawdę ładny i praktyczny. Czym dłużej oglądam tym więcej wątpliwości.
Jakieś rady?
 
Viking81 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce LPG
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Dołączył: 01 Lip 2019
Posty: 16
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2019-07-08, 10:16   

Mam podobne założenia i uwarunkowania jak Ty i poszedłem w dokkera 😉
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2019-07-08, 11:00   

A ja bym polecił Logana MCV 0,9Tce + LPG.
 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-07-08, 11:18   

milixx napisał/a:

Rodzina 2+2, 1-2 dłuższe wyjazdy w ciągu roku z dużym bagażem. Dziennie do pracy trasa 2x20km + jakieś sklepy itp, wiadomo. Ok15-17tys rocznie.
...
Dobrze jak by był ze sporym bagażnikiem - dzieci małe i przyzwyczaiłem się do dużego bagażnika = wygoda.
...
Myślałem nad Duster 1,6 z lpg


Duster ma znacznie mniejszy bagażnik niż Lodgy lub Dokker. Zastanów się nad tymi modelami. Od Dustera znacznie tańsze, a dla rodziny bardziej adekwatne.
Nie pisałeś nic, żebyś mieszkał na przedmieściach 3 km od odśnieżanej drogi... Jeżeli nie potrzebujesz właściwości terenowych, pomyśl o innych modelach.
Ja mam Lodgy, chwalę sobie to, że wózkiem wjeżdżam bez składania. Wygrał u mnie z Dokkerem, bo ma 7 miejsc, a nieraz oprócz swoich dzieci wożę mamę albo teściów.
A to, że dziś masz model 2+2, nie znaczy, że za rok czy dwa nie będzie to 2+3.


milixx napisał/a:

Czego oczekuję od auta?
...
Duża ekonomia - najlepiej LPG


Z tym może być problem, bo Dacia właśnie zmienia gamę silników i nie wiadomo dokładnie czy lub kiedy nowe silniki będą miały fabryczny gaz.

Zwróć uwagę na * w cennikach: *Wersje z silnikiem 1.6 SCe 100 oraz wersje z fabryczną instalacją LPG dostępne wyłącznie ze składu.


milixx napisał/a:

Mała awaryjność (tanie części, serwis)

Dowód anegdotyczny to nie dowód, jednak moja Lodgy jeździ już półtora roku bez żadnej przygody. To trzy razy dłużej niż moja stara Ibiza, która przynajmniej raz na pół roku rozkraczała się i wymagała holowania.

milixx napisał/a:
..ciężko będzie mi spłacić, chociaż samochód naprawdę ładny i praktyczny. Czym dłużej oglądam tym więcej wątpliwości.
Jakieś rady?


Weź pod uwagę wątek Jakie koszty po zakupie auta w salonie oraz ceny przeglądów gwarancyjnych.
Jeśli bierzesz kredyt w RCI, pomyśl o przedłużeniu gwarancji i pakiecie przeglądów, może Ci się opłacać.

Sprawdź już dziś teoretyczne ceny ubezpieczeń takiego samochodu jaki chcesz kupić dla swoich parametrów, licząc teoretyczny samochód z poprzedniego rocznikia z teoretycznym przebiegiem 20000km itd, żeby zobaczyć ile byś musiał mniej więcej za rok wyłożyć na OC i AC nowego samochodu.


Wreszcie, obejrzyj przemówienie Jacka Walkiewicza, który mówi m.in. o tym, że są rzeczy, które warto, choć się nie opłaca.
Ostatnio zmieniony przez SWilk 2019-07-08, 11:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
milixx 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,6
Dołączył: 08 Lip 2019
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-08, 11:55   

Dzięki za odzew.
Mieszkam przy centrum handlowym w Warszawie. Niestety ruch duży, zarówno osobowy jak i samochodowy, miejsc do parkowania mało. Lakier samochodowy na pewno na tym nie korzysta + sól w zimie. Dojeżdżam do pracy na obrzeża miasta.
Doker był moim pierwszym wyborem, ale wiadomo jak jest z kobietami, auto musi być ''ładne'', "reprezentacyjne", nie "białe" i najlepiej prawie nowe za 20tys ;-)
Dzięki za ukierunkowanie, popołudniu zajmę się czytaniem i oglądaniem.
 
kicpra 


Marka: Dacia/Ford
Model: Logan MCV II/Mondeo mk4
Silnik: 0.9 tce 120KM 188nm/2.2 TDCI 213KM 490nm
Rocznik: 2017/2008
Wersja: Stepway Outdoor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 810
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-08, 11:59   

Każdy model Dacii ładnie wygląda w pakiecie Stepway, więc szukaj Dokkera Stepway czy Lodgy Stepway, chociaż ja proponuję Logan MCV Stepway :-) .
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1812
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2019-07-08, 13:03   

Szukaj MCV II Kufer duzy większy od tego z focusa I ( 500l vs 573l) silniki wytrzymale dobrze pracujące na LPG ( niestety w 1.2 16v trzeba regulować zawory ręcznie). Jak dobrze poszukasz to coś fajnego powinieneś znaleźć .

https://www.olx.pl/oferta...html#6981660169
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2019-07-08, 14:22   

milixx napisał/a:
Jakieś rady?

przy podanych wyżej założeniach Duster NIE jest optymalnym wyborem. Fakt - wygląda najlepiej, ale gdy się siedzi w środku i tak tego nie widać :-P Poza tym w wersji 2x4 praktycznie w niczym nie będzie lepszy od innych aut (pomijając przyzwoity prześwit i spore koła o dużym profilu)
Ameryki nie odkryję - Dokker lub Lodgy (ta ostatnia 5 osobowa - będzie duuużo miejsca i na butlę lpg i na koło zapasowe i na setki litrów bagaży - Dokker będąc 5osobowy miejsca w bagażniku ma wręcz w nadmiarze) najlepiej w wersji stepway, co bardzo poprawia ich estetykę a w Dokkerze (niech mnie ktoś uzupełni czy w Lodgy) podnosi prześwit, co jest zbawienne również w mieście, biorąc pod uwagę dziury w jezdni, nienormatywną wysokość spowalniaczy i krawężników itd. Lodgy bardziej osobowa, Dokker niby bardziej przemysłowy. Ale - moim zdaniem ładniejszy od Lodgy i te drzwi! :mrgreen: Nie wymyślono nic lepszego na ciasnych parkingach. Ergo? Dokker z benzynowym wolnossącym motorem SCe plus LPG (który ewentualnie można założyć rownie dobrze - jeśli nie lepiej a na pewno taniej w solidnym warsztacie instalatorskim) plus pakiet stepway i obłędny błękitny metalic ( te dwa ostatnie elementy dla zaspokojenia zmysłu estetycznego małżonki) i mamy auto wzór-konspekt ;-)
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2019-07-08, 14:29, w całości zmieniany 7 razy  
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1700
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-07-08, 14:30   

Lodgy i dokker stepway nie są podniesione. Tylko Sandero o 4cm.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
gg 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Stepway
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 153
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-07-08, 15:02   

Zmieniłem Focusa II 2005 na Lodgy bo spełniała warunek 6 miejsc ;) i bagażnika po wymontowaniu jednego siedzenia. Wyboru nie było wielkiego ;).
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-07-08, 15:41   

milixx napisał/a:
Dzięki za odzew.
Mieszkam przy centrum handlowym w Warszawie. Niestety ruch duży, zarówno osobowy jak i samochodowy, miejsc do parkowania mało. Lakier samochodowy na pewno na tym nie korzysta + sól w zimie. Dojeżdżam do pracy na obrzeża miasta.
Doker był moim pierwszym wyborem, ale wiadomo jak jest z kobietami, auto musi być ''ładne'', "reprezentacyjne", nie "białe" i najlepiej prawie nowe za 20tys ;-)
Dzięki za ukierunkowanie, popołudniu zajmę się czytaniem i oglądaniem.


Nie-białe to w wypadku dacii 1800.
Wytłumacz kobiecie, że pójdziecie na kompromis - będzie nie-białe - ale dacia, za to baaaardzo wygodne w środku przy założeniu dużej ilosci gratów.
A jak jednak powiesz, że ten biały to BARDZO biały, to https://www.otomoto.pl/of...html#9e6c570142 - co prawda kawałek drogi ale od razu z LPG. A ode mnie voucher na 800zł akcesoriów (i obsługa w salonie na dobrym poziomie).

Jedno Ci powiem - mojej kobiecie (jak prawie wszystkim kobietom) duster się najbardziej podoba. Podczas pikniku dacii powsiadalismy do wszystkich modeli (od sandero przez dustera po lodgy i dokkera i logana MCV - swoją drogą też zacne autko). I przy wychodzeniu z dustera jej powiedziałem- a jak będzie po deszczu a Ty w sukience, jak wyjdziesz? (hint - listwa przy progu, może ładnie wygląda ale spodnie zawsze będą brudne po wysiadaniu).
Powsiadaliśmy do lodgy i dokkera. I zdecydowanie powiedziała, że w środku - najgorzej w dusterze.
Potem zapytałem - czy widzisz kolor karoserii? No i musiała się zgodzić, że w środku nie widać.
A potem zapytałem - a auto służy do oglądania czy do jazdy?
A teraz się jej ten biały coraz bardziej podoba, bo to prawdziwy biały a nie biay z kremem czy śmietaną.

Na dodatek w upał ewidentnie będzie mniej upalnie w środku -a ona upału nie znosi (a fizykę zna na tyle , by nie polemizować co do nagrzewania się białych i kolorów).

Krótko mówiąc - w Twoje sytuacji życiowej jeśli nowy-nowy - to dacia (cena) , jeśli dacia - to lodgy lub dokker. Jeszcze kupisz z LPG fabrycznym. A kobiecie powiesz, że nastęny będzie juz w jej wymarzonym kolorze:)

PS. RCI daje o tyle sensowne kredyty, że znaczną część kosztu (w moim przypadku nawet prawie 3 x więcej) kredytu zwraca w bonifikacie w ubezpieczeniu (a to każdy kupuje) i easy service ( a to powinien kupić każdy, kto chce jeździć ponad 2-3 lata , a na pewno, gdy kupuej z lPG)
Ostatnio zmieniony przez pikodat 2019-07-08, 15:53, w całości zmieniany 3 razy  
 
kicpra 


Marka: Dacia/Ford
Model: Logan MCV II/Mondeo mk4
Silnik: 0.9 tce 120KM 188nm/2.2 TDCI 213KM 490nm
Rocznik: 2017/2008
Wersja: Stepway Outdoor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 810
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-08, 15:50   

toka93 napisał/a:
Lodgy i dokker stepway nie są podniesione. Tylko Sandero o 4cm.

I Logan MCV :-) .
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1700
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-07-08, 16:52   

kicpra napisał/a:
toka93 napisał/a:
Lodgy i dokker stepway nie są podniesione. Tylko Sandero o 4cm.

I Logan MCV :-) .

Zapomniałem o tym wynalazku, który nawet nie wiem czy dalej jest w sprzedaży :D
Choć muszę przyznać, że z stepway-ów MCV najbardziej mi się podoba.
 
kicpra 


Marka: Dacia/Ford
Model: Logan MCV II/Mondeo mk4
Silnik: 0.9 tce 120KM 188nm/2.2 TDCI 213KM 490nm
Rocznik: 2017/2008
Wersja: Stepway Outdoor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 810
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-08, 20:43   

Dobry wóz, polecam :-D .
 
milixx 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,6
Dołączył: 08 Lip 2019
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-09, 07:50   

Przemyślę jeszcze wszytkie za i przeciw. Na razie wygrywa u mnie opcja Dokera. Nie ma zbyt dużego wyboru, chyba przez przerwę w produkcji. Muszę jeszcze wybrać się do salonu policzyć swoją zdolność kredytową. Jeśli chodzi o mnie to wystarczył by mi taki:
https://www.otomoto.pl/of...html#8a559b4c05
Pozdrawiam.
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1700
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-07-09, 08:18   

Chyba wolałbym z rynku wtórnego rocznego albo 2-latka.
No i obowiązkowo 2 drzwi przesuwnych.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-09, 08:23   

Przymierzałem się najpierw do Dokkera a później do MCV II bo mi spadły potrzeby przewozowe. Dokker to spore i bardzo pakowne auto za to większe czyli będzie więcej palił i miał gorszą dynamikę. Wszystko zależy od potrzeba Focus=MCV II a przy 0.9lpg będzie bardzo ekonomiczny.
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2019-07-09, 09:08   

Dokker ma w środku dużo "gołej" blachy na słupkach np. Jeżeli nie masz potrzeby wykorzystania przestrzeni to logan MCV.
Jak piszesz, podjedź do salonu i oglądnij, wtedy zdecydujesz.
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-07-09, 11:08   

Ale loganów MCV z LPG to chyba w tym momencie się nie kupi...
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-07-09, 11:09   

toka93 napisał/a:
Chyba wolałbym z rynku wtórnego rocznego albo 2-latka.
No i obowiązkowo 2 drzwi przesuwnych.


Znajdziesz roczny nie-bity????
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1700
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-07-09, 11:35   

No jak się tak szuka to się nie znajdzie, ale jak dla kogoś drugi lakier to największy problem to faktycznie tylko nowe auto :-)
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
Viking81 


Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 Sce LPG
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Dołączył: 01 Lip 2019
Posty: 16
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2019-07-09, 12:28   

Znajdziesz znajdziesz nie bity, trzeba szukać po najmie krótko terminiwym u dealerów.
 
ASH_85PL 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCe + LPG
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 26 Maj 2019
Posty: 40
Skąd: Silent Hill
Wysłany: 2019-07-09, 18:24   

milixx napisał/a:
Dzień dobry.
Obecnie poruszam się Fordem Focusem Kombi I 1,6 benzyna 2004/2005 rok. Zakupiony przy przebiegu 100tys, założyłem dobrą instalację LPG i teraz ponad 230tys na liczniku. Z gazem oprócz wymiany filtrów żadnych problemów. Niestety auto już mocno koroduje i mechanicznie wymaga doinwestowania więc muszę zmienić na coś innego, mimo że jestem bardzo zadowolony, chociaż ostrzegano mnie że Ford gOwno.... :)

[...]

Myślałem nad Duster 1,6 z lpg ale ciężko będzie mi spłacić, chociaż samochód naprawdę ładny i praktyczny. Czym dłużej oglądam tym więcej wątpliwości.
Jakieś rady?


Uśmiechnąłem się czytając tego posta ;-) . Właśnie w niedzielę sprzedałem Focusa I z 2004/2005 w gazie z przebiegiem 214tyś., ale mocno skorodowanym i za jakiś tydzień (mam nadzieję!) odbieram Dustera II w LPG.

Różnię się tylko tym, że o ile w momencie zamawiania miałem duże wątpliwości, to im więcej czytam tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że dobrze zrobiłem. Mam nadzieję, że się nie pomylę :-D .

Pozdrawiam użytkowników z podobnym gustem 8-) .
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-07-10, 08:15   

Viking81 napisał/a:
Znajdziesz znajdziesz nie bity, trzeba szukać po najmie krótko terminiwym u dealerów.


No to tylko, jesli chcesz auta pozbyć się za 3 lata.... Bo moge założyć się, że osoba biorąca auto na wynajem krótkoterminowy leje równo na wszelkie rady dotyczące użytkowania auta przez pierwsze 1000-3000 km , bo i tak auto nie dla niej.

A z kontekstu wynika, że naszemu koledze zależy na aucie na kilka ładnych lat. I jemu już warto zainwestować cierpliwość w prawidłowe dotarcie samochodu.
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2019-07-10, 09:17   

Niekoniecznie. Ja kupiłem 9-miesięczną Thalię u Kellera w Gliwicach. Była w nienagannym stanie, użytkowana w wypożyczalni samochodów. Do dzisiaj bez żadnych awarii. Wypożyczalnie mają bardzo rygorystyczne odbiory od użytkowników i ciągną dużą kasę za wszelkie usterki przy odbiorze. Wypożyczający dobrze o tym wiedzą i pilnują stanu samochodu. pozdr
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne