Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
MediaNav - jak wyciszyć tylko radio?
Autor Wiadomość
Kaśka 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 4x4 1.6 16V 105
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate Plus 5 os.
Dołączyła: 15 Cze 2014
Posty: 193
Skąd: okolice Gdyni
Wysłany: 2015-01-01, 20:24   

Mam pytanko - kiedy kupiłam MediaNav to jest ona tak ustawiona, że z automatu po włączeniu urządzenia działa radio -czyli gra:-).... Ja nie chcę mieć wciąż włączonego radia - chcę włączyć np.tylko Nav i mieć święty spokój. i Wybrać sobie tylko nawigację, a nie grającą w tle muzykę i przerywaną tylko na komunikaty MediaNav. Czy macie jakiś sposób na wyłączenie jego poza ściszeniem;-)
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2015-01-02, 08:14   

Nie mam MN, ale to już dawno Tuwim czy Gałczyński stwierdził, że radio to cudowny wynalazek - jeden "pstryk" i mamy ciszę. :-D
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
marmar 



Marka: Renault
Model: CLIO IV
Silnik: 1.2
Rocznik: 2013
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Maj 2014
Posty: 178
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-01-03, 19:32   

Instrukcja: Przyciski pilota M+N
(naciskamy jednocześnie oba przyciski sterowania dźwiękiem w pilocie i błoga cisza,
słychać lektora nawigacji)
 
Kaśka 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 4x4 1.6 16V 105
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate Plus 5 os.
Dołączyła: 15 Cze 2014
Posty: 193
Skąd: okolice Gdyni
Wysłany: 2015-01-03, 19:36   

marmar napisał/a:
Instrukcja: Przyciski pilota M+N
(naciskamy jednocześnie -oba przyciski sterowania dźwiękiem w pilocie i błoga cisza,
słychać lektora nawigacji)

Niech:-)! to będzie prawda - jutro wytestuje:-)
Ostatnio zmieniony przez Kaśka 2015-01-04, 23:18, w całości zmieniany 4 razy  
 
Kaśka 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 4x4 1.6 16V 105
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate Plus 5 os.
Dołączyła: 15 Cze 2014
Posty: 193
Skąd: okolice Gdyni
Wysłany: 2015-01-04, 23:18   

marmar napisał/a:
Instrukcja: Przyciski pilota M+N
(naciskamy jednocześnie oba przyciski sterowania dźwiękiem w pilocie i błoga cisza,
słychać lektora nawigacji)

NIESTETY.... właśnie jestem po testach - u mnie po naciśnięciu M+N - występuję błoga cisza.... ale dla radia i nawigacji włącznie;-).
Sprawdzałeś u siebie?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-05, 00:52   

Rozwiązania:
1. Sciągssz plik" cisza do nawigacji" (uruchom do nawigacji) z mojego chomka - on trwa ok 1,5 godziny - i jest to nagrana cisza - wrzucasz na pendrive - uruchamiamy go w odtwarzaczu Medianav a następnie uruchom nawigację
lub
2. Weź dowolny plik muzyczny ( twoją ulubioną muzykę) na pendrive - uruchom odtwarzacz plików w Medianav - przyciśnij przycisk pauzy i przejdź do nawigacji fabrycznej - będziesz miała błogą ciszę
3. Używasz mojej nakładki z plikiem cisza - słyszysz wyłącznie komunikaty nawigacyjne :-)
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2015-01-05, 07:53   

Że też nie można wybrać AUX czy USB i niczego nie odtwarzać...
Co do Twojego nagrania z Chomika - Kolego, wstydź się, jesteś plagiatorem. Wkrótce ZAiKS zapuka do Ciebie :!:
Link do oryginału: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:
http://pl.wikipedia.org/wiki/4'_33%22

Trzeba skopiować do paska, bo odnośnik automatycznie wstawiony jest za krótki i kieruje do cyfry 4.
Ostatnio zmieniony przez eplus 2015-01-05, 07:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
marmar 



Marka: Renault
Model: CLIO IV
Silnik: 1.2
Rocznik: 2013
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Maj 2014
Posty: 178
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-01-05, 09:35   

Kasieńko :-) tak to działa, dwa przyciski brak głosu ale chcesz słyszeć komunikaty nawigacyjne, przepraszam ale dawno z tego nie korzystałem. Ciąg dalszy instrukcji:
Odpal MN, gra radyjko, odpal Nawigację, wybierz cel podróży i w drogę ;-)
Radyjko gra, teraz gdy słychać głos lektora np. "za trzysta metrów skręć w prawo" ustaw sobie optymalną dla Ciebie głośność komunikatów lektora nawigacji.(można to zrobić również w DEMO Trasy)
WAŻNE !!! Pamiętaj zawsze możesz ją zmniejszyć lub zwiększyć przyciskami pilota ale tylko wtedy gdy słychać głos lektora nawigacji. Ustawiłaś (wartość zostanie zapisana w pamięci i nie trzeba ustawiać ponownie) i teraz gdy gra Radyjko lub Odtwarzacz Mp3 naciskasz tylko przycisk "VOL-" (minus) do poziomu 1 wystarczy, radia nie będzie już słychać ale możesz wyłączyć całkowicie. Błoga cisza i teraz będzie już słychać głos lektora.
Musi teraz działać. ;-)
Ostatnio zmieniony przez marmar 2015-01-05, 18:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-05, 09:53   

eplus napisał/a:
Że też nie można wybrać AUX czy USB i niczego nie odtwarzać...
Co do Twojego nagrania z Chomika - Kolego, wstydź się, jesteś plagiatorem. Wkrótce ZAiKS zapuka do Ciebie :!:
Link do oryginału: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:
http://pl.wikipedia.org/wiki/4'_33%22

Trzeba skopiować do paska, bo odnośnik automatycznie wstawiony jest za krótki i kieruje do cyfry 4.

Nie jestem kompozytorem - ale plik na chomiku nie jest chyba tym o którym wspominasz

wikipedia napisał/a:
4’33’’ (4 minuty 33 sekundy, ang. Four minutes, thirty-three seconds[1]) – trzyczęściowy utwór muzyczny awangardowego kompozytora Johna Cage'a[1] na dowolny instrument skomponowany wyłącznie z samych pauz, zwanych tacetami, które oznaczają, że żadne instrumenty ani głosy nie biorą udziału w wykonaniu. Przez cały czas trwania utworu nie zostaje zagrany ani jeden dźwięk ze strony wykonawcy. Utwór ten często opisywany jest jako „cztery i pół minuty ciszy” co odpowiada przybliżonemu czasowi trwania kompozycji, t.j. 4 minuty i 33 sekundy.
 
waldsz 


Marka: Clio IV
Model: Grandtour
Silnik: 0.9
Rocznik: 2013
Dołączył: 03 Maj 2014
Posty: 50
Skąd: Kujawy
Wysłany: 2015-01-05, 12:22   

Taki problem to żaden problem .
Wystarczy zwykły mały pliczek mp3 nawet 1 Mb wrzucony do osobnego FOLDERU, wktórym
wyciszamy poziom dźwięku dowolnym konwerterem mp3 nawet kilkakrotnie do np 10 %.
Odtwarzacz ustawiony na ten niesłyszalny plik będzie albo odtwarzał go w kółko, albo bez powtarzania skończy i będzie martwa cisza, bo na inny folder się nie przełączy ( sprawdzamy czy jest powtórz, ale nie >powtórz wszystko<) . A głos nawigacji
cały czas słyszalny. I pilotem zawsze można przełączyć na radio.
Ostatnio zmieniony przez waldsz 2015-01-12, 16:13, w całości zmieniany 3 razy  
 
Kaśka 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 4x4 1.6 16V 105
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate Plus 5 os.
Dołączyła: 15 Cze 2014
Posty: 193
Skąd: okolice Gdyni
Wysłany: 2015-01-05, 14:19   

marmar napisał/a:
Kasieńko :-) tak to działa, dwa przyciski brak głosu ale chcesz słyszeć komunikaty nawigacyjne, przepraszam ale dawno z tego nie korzystałem. Ciąg dalszy instrukcji:
Odpal MN, gra radyjko, odpal Nawigację, wybierz cel podróży i w drogę ;-)
Radyjko gra, teraz gdy słychać głos lektora np. "za trzysta metrów skręć w prawo" ustaw sobie optymalną dla Ciebie głośność komunikatów lektora nawigacji.(można to zrobić również w DEMO Trasy)
WAŻNE !!! Pamiętaj zawsze możesz ją zmniejszyć lub zwiększyć przyciskami pilota ale tylko wtedy gdy słychać głos lektora nawigacji. Ustawiłaś (wartość zostanie zapisana w pamięci i nie trzeba ustawiać ponownie) i teraz gdy gra Radyjko naciskasz tylko przycisk "VOL-" (minus) do poziomu 1 wystarczy, radia nie będzie już słychać ale możesz wyłączyć całkowicie. Błoga cisza i teraz będzie już słychać głos lektora.
Musi teraz działać.

MarmarJESTEŚ GIENIALNY!!! TO DZIAŁA:-)!!!!
Mam błogi spokój, a jak chcę mogę sobie "pogłośnić-włączyć" jeszcze radyjko.... kiedy ja chcę - marzenie:-). Kogo ja już nie pytałam, ilu delarów męczyłam - wszyscy to samo - nie można tego zrobić, to tak już jest. A tu prosta czynność i tylko głos lektora z nawigacji:-))) - kiedy jej używam, to najczęściej jestem troszkę podminowana, iż nie mogę coś znaleźć lub jestem w nowym miejscu i wtedy jest mi potrzebna cisza i skupienie :-) by posłusznie wykonywać polecenia... a nie w tle lecące radio, które mnie rozprasza. WIELKIE DZIĘKI - myślę, iż trzeba by było ADMINISTRATORZE OWY TRIK OPUBLIKOWAĆ jako osobne zagadnienie- nav bez muzyki w tle - bo do tej pory nikt nie mógł mi tego rozwikłać....
Gdzie u Ciebie jest przycisk/opcja - pomógł? Z przyjemnością bym go nacisnęła:-)
Ostatnio zmieniony przez Kaśka 2015-01-05, 16:21, w całości zmieniany 11 razy  
 
waldsz 


Marka: Clio IV
Model: Grandtour
Silnik: 0.9
Rocznik: 2013
Dołączył: 03 Maj 2014
Posty: 50
Skąd: Kujawy
Wysłany: 2015-01-05, 19:54   

Trick marmara dobry ale oczywiście tylko dla nawi fabrycznej , na mapach której (przynajmniej u mnie ) nie ma nawet autostrady A1 .
Ostatnio zmieniony przez waldsz 2015-01-05, 20:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2015-01-11, 10:36   

waldsz napisał/a:
Taki problem to żaden problem ( szczególnie dotyczy to kolegi >eplus< , który zadaje sobie trud wyszukiwania wyimaginowanych haczyków zamiast coś wnieść od siebie w temacie MN )....


Poczucie humoru jedni mają, a inni nie. Hahahahahaha :lol: :lol: :lol: :lol: ;-) ;-) ;-)
 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-10-19, 15:28   MediaNav: jak wyciszyć radio pozostawiając rozmowy telefonem

Mam niestety problem, i nie wiem, czy tak ma być , czy ja po prostu coś robię nie tak przy radyjku. Chodzi mi o taką rzecz. Wchodzę do auta i włączam sobie ekran Media Nav, aby był aktywny do współpracy z telefonem, czyli, żeby była na ekranie strona startowa z ikonami radio, multimedia, telefon, navi itd. i w tym momencie zaczyna się moja zagadka. Opcja pierwsza, to taka, że po odpaleniu ekranu jest spokój, ale czasem od razu startuje muzyka z radia i wtedy nie wiem np. jak to radio wyłączyć, żeby nie grało (oczywiście nie chodzi mi o samo wyciszenie) .Wciskanie ikony radia nic nie daje , po włączeniu innych ikon również. Czasem jak włączę multimedia to radio cichnie, ale jak wcisnę wyjście z tej opcji naciskając w lewym dolnym rogu ten domek, to po wyłączeniu się ekranu multimedia , radyjko znowu sobie gra. To samo dotyczy opcji drugiej, gdy po włączeniu Media Nav jest cisza, ale jak podczas jazdy włączę radio, to potem nie mogę go już wyłączyć i zostaje mi tylko wyciszenie go. Dzisiaj ta sama sytuacja była z nawigacją. Włączyłem sobie ją ot tak na chwilę i potem chciałem z niej wyjść wciskając ten domek. Jakie było moje zdziwienie, jak na ekranie Media Nav mam kolorowe ikonki czyli stronę startową a tu pomimo tego, piękna pani cały czas mi mówi gdzie mam skręcić :-) . Jak się właściwie wyłącza skutecznie to radio czy nawigację, gdy
się nie chce z tego korzystać, ale tak, żeby mi się świecił ekran startowy Media Nav, bo inaczej nie będzie połączenia z telefonem. Myślałem, że jak wciskam ikonę radia to go załączam, ale jak chcę go wyłączyć , to po prostu wciskam ją ponownie i radio się rozłączy. Czy może mi ktoś to podpowiedzieć , jak to właściwie działa ?
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-10-19, 15:51   

Działa tak jak to opisałeś i to jest normalne działanie . Jeśli nie chcesz słuchać radia to wycisz sobie radio i już
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2018-10-19, 16:13   

Jedyny sposób na wyłączenie radia, to wyłączenie całego MNE, żeby się pokazał zegar. Ewentualnie jak chcesz mieć włączone, ale mieć ciszę, to wciskasz ten przycisk między znakiem głośności w górę i w dół na pilocie sterowania. To jest opcja Mute.

W zakładce "Ustawienia" na ekranie MNE masz zakładkę "Dźwięk". I tam możesz wyciszyć sobie praktycznie do zera np. komendy głosowe w nawigacji oraz pikanie, gdy przekraczasz prędkość i inne takie. Chodzi o to, że jeśli masz włączony tryb nawigowania i włączony głos nawigacji, to nie musisz być w widoku mapy, żeby navi wciąż działała. Ona działa w tle.
Ewentualnie w samej nawigacji jak masz widok mapy możesz rozwinąć to górne menu i kliknąć całkowite wyciszenie dźwięków nawigacji.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
jammo 



Marka: Hyundai, Dacia
Model: i30, Duster2
Silnik: 1.4 MPi, 1,6 SCe
Rocznik: 2015, 2018
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Paź 2016
Posty: 682
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-10-19, 16:52   

Jak wyciszać to wiem , bo teraz z tego własnie korzystam. Nie wiem jednak jak to jest z tą opcją skorzystaniem z tego środkowego przycisku mute, o której wspominasz kolego Belphegor. Czy, aby wciskając ten środkowy przycisk pomiędzy podgłośnianiem i przyciszaniem tak jak mi radzisz, nie wyłączę również głosu dla dzwoniącego telefonu?.
 
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 120kkm
Wersja: Laureate
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 618
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-10-20, 16:57   

jammo napisał/a:
Czy, aby wciskając ten środkowy przycisk pomiędzy podgłośnianiem i przyciszaniem tak jak mi radzisz, nie wyłączę również głosu dla dzwoniącego telefonu?.
Wyciszenie mediów nie wycisza sygnału nadchodzącej rozmowy. To są oddzielne ustawienia. Po skończonym połączeniu media powracają na poziomie na jakim były przed wyciszeniem (wyłącza mute).
 
macminer 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 245
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2019-07-09, 21:31   MediaNav - jak wyciszyć tylko radio?

Czy jest jakiś patent w MNE3, aby wyciszyć radio nie wyciszając nawigacji?

1. Jeśli przed uruchomieniem nawigacji mam wyciszone radio (przycisk "mute" pod kierownicą), nawigacja gada normalnie;
2. Jeśli w trakcie działania nawigacji uruchomię radio, a potem nacisnę "mute", milknie zarówno radio, jak i nawigacja.

Mam wrażenie, że multimedia we współczesnych autach mają coraz gorszą ergonomię - w poprzednim miałem fizyczne przyciski do wszelkich przydatnych funkcji, a teraz jest tendencja, żeby wszystko wymagało klikania po ekranie i przedzierania się przez menu. Pilot pod kierownicą trochę ratuje sprawę, ale w tym przypadku nie widzę opcji, żeby wyłączyć samo radio.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2022-02-28, 12:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-07-09, 22:10   

A co się stanie jeśli wyciszysz radio przyciskiem "-" na pilocie, albo na radiu? Nawigacja ma osobne ustawianie głośności.
_________________
Browar domowy Mariampol
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-09, 22:13   

RTFM czyli po polsku przeczytaj instrukcję zamiast pisać post.
Wchodzisz w ustawienia audio i suwakami na ekranie ustawiasz głośność każdej funkcji .
System będzie pamiętał wszystkie ustawienia do poziomu 15 ( powyżej przywróci do standardowych 15 ) abyś nie ogłuchł.
I już :)
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
macminer 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 245
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2019-07-09, 22:46   

jas_pik napisał/a:
RTFM czyli po polsku przeczytaj instrukcję zamiast pisać post.
Wchodzisz w ustawienia audio i suwakami na ekranie ustawiasz głośność każdej funkcji .
System będzie pamiętał wszystkie ustawienia do poziomu 15 ( powyżej przywróci do standardowych 15 ) abyś nie ogłuchł.
I już :)


Przeczytałem manual, ustawiłem sobie domyślne poziomy audio zaraz po zakupie auta, ale chodzi mi o to, czy jest jakaś możliwość wyciszenia radia na bieżąco, a nie przez grzebanie w opcjach (czyli w praktyce - przez wyłączenie radia na stałe).

Inaczej mówiąc: zazwyczaj jadąc słucham radia i nie przeszkadza mi. Jednak czasem w trasie chciałbym wyłączyć dźwięk radia, nie wyciszając nawigacji (z jakiegokolwiek powodu - np. rozmawiam z pasażerem, pasażer śpi czy też sam chcę odpocząć od dźwięku). Nie znalazłem takiej opcji.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-09, 23:59   

Jeśli przeczytałeś manual to powinieneś wiedzieć że każda funkcja ma swoją własność głośność , a jej regulacja jest możliwa np pilotem wtedy gdy dana funkcja jest aktywna czyli w danym momencie działa.
Tzn jeśli słuchasz radia to pilotem ściszysz/pogłośnisz radio.
Jeśli jest wypowiadany komunikat nawigacyjny to pilotem ściszysz/pogłośnisz go.
Itd ...
Teraz już jest to jasne ?
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3602
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-10, 07:28   

macminer napisał/a:
Inaczej mówiąc: zazwyczaj jadąc słucham radia i nie przeszkadza mi. Jednak czasem w trasie chciałbym wyłączyć dźwięk radia, nie wyciszając nawigacji (z jakiegokolwiek powodu - np. rozmawiam z pasażerem, pasażer śpi czy też sam chcę odpocząć od dźwięku). Nie znalazłem takiej opcji.

Łączę się w bólu. Też doskwierają mi tego typu uproszczenia i "drobiazgi" w MN. Niestety nie ma takiej opcji. Zastępczo najszybszą metodą wyciszenia radia bez wyciszania nawigacji jest szybka zmiana źródła dźwięku, np na AUX, do którego raczej nic nie mamy podłączone. Czyli albo 3 kliknięcia na ekranie, albo na pilocie.
Osobiście nie korzystam z dźwięku nawigacji w ogóle- drażniło mnie całkowite wyciszanie dźwięku radia czy multimediów, podczas trwania komunikatów nawigacyjnych. Szczególnie irytujące w mieście, gdzie komunikaty są praktycznie co chwilę. Tu również brakuje opcji nałożenia obu dźwięków na siebie z możliwością lekkiego ściszania np. radia w tym czasie.
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-07-10, 09:06   

Jeśli ustawi się odpowiedni poziom głośności kominikatów nawigacji to w niczym one nie przeszkadzają w słuchaniu muzyki. Tak jest w MNE3.
_________________
Browar domowy Mariampol
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne