Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
MediaNav - jak wyciszyć tylko radio?
Autor Wiadomość
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-10, 09:14   

Obywatel MK napisał/a:
Jeśli ustawi się odpowiedni poziom głośności kominikatów nawigacji to w niczym one nie przeszkadzają w słuchaniu muzyki. Tak jest w MNE3.

Czyli twierdzisz, że komunikaty nawigacji wbudowanej w MNE3 nie wyciszają Ci całkowicie radia czy muzyki? :roll:
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-07-10, 09:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-07-10, 09:39   

No tak, wchodzisz w ustawienia - dźwięk i tam jest głośność nawigacji, można ją wyciszyć do zera.
_________________
Browar domowy Mariampol
Ostatnio zmieniony przez Obywatel MK 2019-07-10, 09:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-10, 10:51   

Obywatel MK napisał/a:
No tak, wchodzisz w ustawienia - dźwięk i tam jest głośność nawigacji, można ją wyciszyć do zera.

Chyba się jednak nie rozumiemy... Nie chodzi o to, że nawigacja jest za głośno lub za cicho w stosunku do radia- to można sobie poustawiać dokładnie tak jak piszesz. Ja mam tak właśnie zmniejszony poziom głośności dźwięków nawigacji do poziomu 3, bo wkurzają mnie głośne dźwięki ostrzeżeń (typu gong fotoradaru itp). Bo wyłączenie dźwięku w rozwijanym menu na mapie nawigacji działa tylko na komunikaty słowne a nie działa na te dźwięki ostrzeżeń.
Ale nie o to chodzi. Chodzi o to, że gdybym normalnie chciał słuchać komunikatów słownych nawigacji i jednocześnie słuchał muzyki, to każdy komunikat nawigacji powoduje automatyczne, całkowite wyciszanie muzyki na czas trwania komunikatu. Nie da się tak ustawić, żeby muzyka leciała dalej normalnie a komunikaty nawigacji były odtwarzane jednocześnie (z muzyką w tle) a muzyka nie wyciszała by się, albo ściszała się tylko trochę.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-07-10, 10:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-07-10, 11:01   

Tak to wygląda





Ale wiesz, że jak wyciszysz sobie odpowiednio komunikaty z navi to masz dokładnie to o co Ci chodzi? Efekt ściszania muzy jest mniejszy.

Oczywiście że jak ustawisz sobie komunikaty głośniej to jest większy efekt wyciszania radia.
Ale przynajmniej nie zlewają się z muzyką bo wtedy i tak nie rozumiałbyś tych komunikatów. :roll:
_________________
Browar domowy Mariampol
Ostatnio zmieniony przez Obywatel MK 2019-07-10, 11:07, w całości zmieniany 4 razy  
 
macminer 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 245
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2019-07-10, 11:04   

Cytat:
Jeśli jest wypowiadany komunikat nawigacyjny to pilotem ściszysz/pogłośnisz go.
Itd ...
Teraz już jest to jasne ?


Tak, sprawdziłem dzisiaj.
Podsumowując:
* MUTE wycisza wszystko.
* Przycisk +/- podgłośnia lub ścisza to, co akurat jest aktywne.

Zmyliło mnie to, że wcześniej ściszałem radio i widocznie w tym samym momencie odzywała się nawigacja, tak że sciszyłem jedno i drugie naraz.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-10, 11:21   

Obywatel MK napisał/a:
Ale wiesz, że jak wyciszysz sobie odpowiednio komunikaty z navi to masz dokładnie to o co Ci chodzi? Efekt ściszania muzy jest mniejszy.

Potestuję jeszcze, ale mimo różnych ustawień nie udało mi się nigdy uzyskać takiego efektu, żeby komunikaty nie wyciszały całkowicie muzyki.
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-07-10, 13:24   

Dymek napisał/a:
Obywatel MK napisał/a:
Jeśli ustawi się odpowiedni poziom głośności kominikatów nawigacji to w niczym one nie przeszkadzają w słuchaniu muzyki. Tak jest w MNE3.

Czyli twierdzisz, że komunikaty nawigacji wbudowanej w MNE3 nie wyciszają Ci całkowicie radia czy muzyki? :roll:


Całkowicie - nie. W tle trochę słychać radio.
Jak nie zapmnę, to wracając z pracy zrobię zdjecia ustawień.
Radio jest lekko tylko słyszalne przy moich ustawieniach.
Ostatnio zmieniony przez pikodat 2019-07-10, 13:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-10, 16:12   

Dymek napisał/a:

Potestuję jeszcze, ale mimo różnych ustawień nie udało mi się nigdy uzyskać takiego efektu, żeby komunikaty nie wyciszały całkowicie muzyki.

Znów RTFM. Klikasz ikonę głośnika na ekranie navi i nie masz zupełnie żadnych komunikatów nawigacyjnych i nigdy nie wycisza muzyki/radia
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
paul7 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5dCi
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 1110
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-10, 18:48   

Fajny temat, taki wakacyjny :roll:
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-10, 19:03   

Dymek napisał/a:
Potestuję jeszcze, ale mimo różnych ustawień nie udało mi się nigdy uzyskać takiego efektu, żeby komunikaty nie wyciszały całkowici eze muzyki.

Potwierdzam- nie ma takiego ustawienia żeby radio grało w tle jednocześnie z zapowiedziami nawigacji. Może MNE3 działa inaczej?
jas_pik napisał/a:
Znów RTFM. Klikasz ikonę głośnika na ekranie navi i nie masz zupełnie żadnych komunikatów nawigacyjnych i nigdy nie wycisza muzyki/radia

Dziękuję... Dokładnie w ten sposób mam komunikaty wyciszone na stałe.
Natomiast szukałem ustawienia: nawigacja normalnie gada a radio gra w tle podczas tego gadania
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-07-10, 19:41, w całości zmieniany 5 razy  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-10, 22:45   

Dymek napisał/a:
Natomiast szukałem ustawienia: nawigacja normalnie gada a radio gra w tle podczas tego gadania

Wymyślać można wiele rzeczy ale z założenia w każdym systemie tak nie powinno być .
Bo albo albo .
Albo osobna doczepiana nawigacja i osobne radio .
I wtedy masz co chcesz .
Czyli nie słyszysz dobrze ani tego an tego.
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-11, 07:46   

jas_pik napisał/a:
Dymek napisał/a:
Natomiast szukałem ustawienia: nawigacja normalnie gada a radio gra w tle podczas tego gadania

Wymyślać można wiele rzeczy ale z założenia w każdym systemie tak nie powinno być .
Bo albo albo .

O- i nie można było tak od razu? W pierwszym swoim wpisie ubolewałem tylko, że to nie działa tak, jakbym chciał. A tu taka lawina porad i potwierdzeń, że jednak u niektórych działa inaczej...
I faktycznie mamy wakacyjny wątek :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-07-11, 07:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-07-11, 10:55   

Dymek napisał/a:
jas_pik napisał/a:
Dymek napisał/a:
Natomiast szukałem ustawienia: nawigacja normalnie gada a radio gra w tle podczas tego gadania

Wymyślać można wiele rzeczy ale z założenia w każdym systemie tak nie powinno być .
Bo albo albo .

O- i nie można było tak od razu? W pierwszym swoim wpisie ubolewałem tylko, że to nie działa tak, jakbym chciał. A tu taka lawina porad i potwierdzeń, że jednak u niektórych działa inaczej...
I faktycznie mamy wakacyjny wątek :mrgreen:




Tak ustawione i przy nawigacji radio jest cichutkie w tle - ale jest.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-11, 11:36   

pikodat napisał/a:
Tak ustawione i przy nawigacji radio jest cichutkie w tle - ale jest.

pikodat- górny suwak :Dźwięk" to po prostu regulacja głośności- to samo co przyciski pod kierownicą lub +/- na radiu. Jak pilotem przestawisz na "8", to i na tym suwaku będzie "8".
A przy takich ustawieniach to masz po prostu cały czas bardzo cichutko grające radio a nie o to przecież chodziło.
 
rad3k 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 12 Lis 2018
Posty: 9
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-07-26, 12:33   

Wkurzające jest w komunikatach nawigacji, że jak masz radio wyciszone (mute) np. podczas reklam a nawigacja ma coś do zakomunikowania to wyłącza wyciszenie radia.
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-10-16, 22:33   

Dymek napisał/a:
pikodat napisał/a:
Tak ustawione i przy nawigacji radio jest cichutkie w tle - ale jest.

pikodat- górny suwak :Dźwięk" to po prostu regulacja głośności- to samo co przyciski pod kierownicą lub +/- na radiu. Jak pilotem przestawisz na "8", to i na tym suwaku będzie "8".
A przy takich ustawieniach to masz po prostu cały czas bardzo cichutko grające radio a nie o to przecież chodziło.


Zazdroszczę użytkownikom MN3 tego czego Tobie i mnie brakuje czyli:
podczas komunikatów nawigacji w tle leci słyszalna lekko przyciszona muzyka z radia/usb/bluetootha. Tak mam też w nawi toyoty czy skodzie.

Zastanawiałem się czy jest jakieś systemowe ustawienie w samym oprogramowaniu nng gdzie można by zmienić taki parametr czy może jest to dostępne i możliwe do zmiany tego całkowitego wyciszania tła podczas podawanych komunikatów przez nawigację w ustawieniach dla radia i nawigacji w dd4all
_________________
Autko do jeżdżenia - zużycie poglądowe dla zainteresowanych: 1.6 SCe 115 KM
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-10-17, 20:39   

d3mol3k napisał/a:
Zazdroszczę użytkownikom MN3 tego czego Tobie i mnie brakuje czyli:
podczas komunikatów nawigacji w tle leci słyszalna lekko przyciszona muzyka z radia/usb/bluetootha. Tak mam też w nawi toyoty czy skodzie.

U mnie już nieaktualne, bo od tygodnia użytkuję MN3. Ale nawet jeszcze nie zauważyłem tej różnicy, bo nie używam już komunikatów głosowych navi. Odzwyczaiłem się, irytują mnie.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-10-19, 14:18   

Faktycznie jest ta różnica- w MN3 podczas komunikatów wbudowanej nawigacji, dźwięk z radia czy z innego źródła nie ginie całkowicie. Ale niestety i tak się sporo wycisza. Czyli jest lepiej, ale nadal nie jest to to, o co mi chodziło, bo nie można tego wyciszania uniknąć. :mrgreen:
 
nowy 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: TCe90
Rocznik: 2019
Wersja: Techroad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 429
Skąd: DTR
Wysłany: 2021-10-19, 20:21   

U mnie zanika na amen, a miałem zrobione tak, że było ledwo słyszalne, ale było. Chodzi tu o navi z AA po kablu. Gdzie coś zmienić, żeby było jak dawniej?
_________________
Paweł
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-10-20, 16:35   

Dymek napisał/a:
Faktycznie jest ta różnica- w MN3 podczas komunikatów wbudowanej nawigacji, dźwięk z radia czy z innego źródła nie ginie całkowicie. Ale niestety i tak się sporo wycisza. Czyli jest lepiej, ale nadal nie jest to to, o co mi chodziło, bo nie można tego wyciszania uniknąć. :mrgreen:

I właśnie się zastanawiam gdzie to jest ustawiane - w oprogramowaniu radia po wejściu poprzez dd4all czy w samych ustawieniach programu nawigacyjnego w jakimś pliku tekstowym - jak choćby z tymi ustawieniami widoków 3d?
_________________
Autko do jeżdżenia - zużycie poglądowe dla zainteresowanych: 1.6 SCe 115 KM
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne