Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Duśka kici
Autor Wiadomość
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2016-02-29, 22:40   

Oczywiście można zalać Media Nav herbatą z termosu, ale ja miałem na uwadze raczej możliwość obsikania zewnętrznej kamerki Karcherem. Jeśli nawet ma oznaczenie IP68, to raczej nie wytrzyma ciśnienia 100 atmosfer. :lol: :idea:
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
kicia 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x2
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 07 Kwi 2014
Posty: 365
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-03-01, 20:35   

Piitubski napisał/a:
Ile godzin im to zajęło? Jak mają obcykane, a w Warszawie będą robili problemy, to się do nich wybiorę na montaż kamery.

Na fakturze jest napisane, że 1,5h zajął montaż kamery cofania, a kolejną godzinę kalibracja.
Nie wiem ile im to w sumie zajęło - gdy odbierałam ją po południu, to Duśka była już umyta i gotowa do odbioru. :-)
_________________
 
ken-wawa 


Marka: w planach
Model: w planach
Silnik: w planach
Dołączył: 21 Lis 2015
Posty: 369
Skąd: na polnocy
Wysłany: 2016-03-01, 20:47   

Kalibracja? Ej to juz chyba zwykle naciaganie. Nie sadze by cos kalibrowali, choc moze niech sie wypowie ktos madrzejszy....

P.S. Braciszek Twojej Duski niestety sie nie narodzi (albo przynajmniej nie bedzie nalezal do mnie), zrezygnowalem z zamowienia: http://www.daciaklub.pl/f...t=169&start=525 :-(
Ostatnio zmieniony przez ken-wawa 2016-03-01, 20:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4053
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-01, 23:22   

ken-wawa napisał/a:
Kalibracja? Ej to juz chyba zwykle naciaganie. Nie sadze by cos kalibrowali, choc moze niech sie wypowie ktos madrzejszy....

Wg opisu technologii instalacji kamery kalibracja polega na usatawieniu prez CLIP-a parametrów linii granicznych.
Opis jest bardzo prosty ale moje próby z clipem wskazują że to wyższa szkoła jazdy.
a pomocą tego oprogramowania trudno się to robi , a trzeba wybrać poprawny plik graficzny.
Nie dziwię się że tak długo to trwa bo trzeba wybrać jeden prawidłowy z 91 plików ( jak w załączeniu) i to w taki sposób żeby zgadzały się kąty i odległości. Podobno jest do tego specjalny szablon R/D

44.png
Plik ściągnięto 18 raz(y) 14,32 KB

_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
kicia 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x2
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 07 Kwi 2014
Posty: 365
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-04-01, 00:36   

Wczoraj (a właściwie to już przedwczoraj) byłam umyć Duśce podwozie po zimie. Tym razem nie robiłam zdjęć.
Przy okazji Duśka została umyta też na górze. A za jakiś miesiąc zamierzam wysłać ją na woskowanie, bo ostatnie było pod koniec października.

Kamerka sprawuje się bardzo dobrze. :-)
Do tej pory zabrudziła się tylko raz - ale na ekranie ledwo co było widać różnicę.
_________________
 
kicia 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x2
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 07 Kwi 2014
Posty: 365
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-06-23, 22:57   

Dawno nic tu nie pisałam, ale też nie było o czym - samochód się nie chce psuć, a ja niczego nowego nie instalowałam.
W niedzielę Duśka kończy 3 lata, więc dzisiaj byłam z nią na przeglądzie. A właściwie to dwóch przeglądach, bo w tym roku potrzebna jest jeszcze pieczątka w dowodzie (koło Nawrota jest stacja kontroli, która robi też przeglądy tirom - Duśka wyglądała tam jak hobbit w jaskini smoka ;-) ).

Tegoroczny przegląd w ASO kosztował mnie w sumie 366 zł - z czego 250 za sam przegląd, a resztę za dezynfekcję klimy i przesmarowanie mechanizmu kosza na koło zapasowe.
Początkowo kwota była szacowana na około 800 zł, bo zapomniałam powiedzieć, że mam własne części. Co by znaczyło, że olej + filtr oleju + filtr kabinowy kosztuje w ASO ponad 400zł - ponad 2 razy więcej niż przy kupowaniu online.

Minęły już 3 lata od zakupu, a p. Bednarski dalej mnie rozpoznaje. Niesamowita pamięć do twarzy! :-)

W ASO kupowałam też ubezpieczenie - bo okazało się, że Hestia oferuje pakiety dilerskie przez 8 lat, a nie przez tylko 3 lata jak Allianz czy PZU.
Co do samego Allianza, to coś się u nich ostatnio popsuło: kalkulator na stronie nie działa, formularz kontaktowy działa połowicznie, a składka za OC+AC+ASS jaką mi wyliczył ich agent była dwa razy droższa niż w ofercie Axa, którą mi znalazł agent z wyszukiwarki ubezpieczeń.

Obecny przebieg to trochę ponad 35500 km - nic tylko lać i jeździć (więcej). :mrgreen:
_________________
 
48piotr 


Marka: Dacia
Model: DUSTER 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Duster
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 733
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-06-25, 09:26   

kicia napisał/a:
Niesamowita pamięć do twarzy!

Pięknych!
kicia napisał/a:
tylko lać i jeździć (więcej)

Powodzenia i szerokości!
:-)
_________________
48piotr
 
kicia 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x2
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 07 Kwi 2014
Posty: 365
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-07-14, 19:54   

Duśka skończyła niedawno 5 latek! Przybyło jej trochę kilometrów na liczniku (teraz ma około 47 500 km), ale praktycznie nic więcej się nie zmieniło.
Nawet żadna żarówka się nie zużyła, więc dwie zapasowe H7 czekają sobie na swoją kolej już 3 lata.

Przegląd w ASO (z rabatem za klub Dacii) + materiały wyszły mi w sumie około 750zł. Plus 100 zł za pieczątkę na stacji kontroli pojazdów.

Mam zamiar jeszcze przynajmniej drugie 5 lat pojeździć Duśką.
Dopóki nie miałam samochodu nowego z salonu, nie wiedziałam jakie to wygodne. Nie martwię kiedy znowu się coś zepsuje i trzeba będzie oddać do mechanika. Ani nie planuję co zrobić jeśli samochód się rozkraczy w drodze na urlop. Po prostu wsiadam i jadę :mrgreen:
_________________
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3668
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-14, 21:39   

kicia napisał/a:

Przegląd w ASO (z rabatem za klub Dacii) + materiały wyszły mi w sumie około 750zł. Plus 100 zł za pieczątkę na stacji kontroli pojazdów.


750zl za 5 lat przeglądów rocznych ? czyli po 150pln każdy ?
 
kicia 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x2
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 07 Kwi 2014
Posty: 365
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-07-15, 16:26   

corrado napisał/a:
kicia napisał/a:

Przegląd w ASO (z rabatem za klub Dacii) + materiały wyszły mi w sumie około 750zł. Plus 100 zł za pieczątkę na stacji kontroli pojazdów.


750zl za 5 lat przeglądów rocznych ? czyli po 150pln każdy ?

Tak dobrze to nawet w Dacii nie ma :mrgreen: Sam olej i filtry to 180-190 zł (razem z dostawą) co roku.
750 zł to koszt tegorocznego przeglądu.
_________________
 
kicia 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x2
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2014
Wersja: Prestige
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 07 Kwi 2014
Posty: 365
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2020-06-25, 22:34   

No i kolejny rok minął. Coś mało jeździłam Duśką przez ostatni rok, bo na liczniku przybyło tylko nieco ponad 3 tys. km. Pewnie też dlatego hamulce zużyte w niewielkim stopniu - wciąż tylko około 30% :-)

Przegląd kosztował mnie w sumie 1180 (720 w ASO + 460 za części i kuriera). Więcej niż ostatnio, bo po 6 latach dochodzi wymiana paska i rolek plus zamówiłam czyszczenie klimy.

Nawrot jest dobrze zabezpieczony przed wirusem - płyny dezynfekujące dla klientów przy wejściu i przy kasie, pracownicy obsługujący klientów noszą maseczki, a na stanowiskach zamontowane plexi.
W tym roku pan Bednarski też mnie rozpoznał - nawet pomimo tego że miałam maseczkę :shock:
_________________
 
Dardus 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,5 Blue dCi
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 336
Skąd: okol. Częstochowy
Wysłany: 2020-06-27, 20:46   

Trochę dużo
Wymiana dotyczy paska napędu akcesorii czy rozrządu, chociaż to ostatnie powinno być wymieniane wraz z pompą, rolkami itd.
Co Cię skłania do tego aby do chwili obecnej Dustera serwisować w ASO. Czy konsultowałaś się z innymi warsztatami - mechanikami w tej sprawie :->
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne