Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Używany Duster na Autoblogu
Autor Wiadomość
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-07-18, 18:37   

laisar napisał/a:
"Tyyyyle kasy za taaaaki szmeeeelc?! Za taki szmal można by przecież kupić Prawdziwy Samochód Uznanej Marki!!1!".


Mniej więcej to usłyszałem od kolegi po zakupie Dustera (tak się składa, że właśnie takiego wszystkomającego). A kolega jest właścicielem... Skody. ;-)
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-07-18, 22:00   

laisar napisał/a:

Ludzie kupują nowe auta z różnych powodów i akurat w grupie nabywców _dacii_ rzadko zdarzają się jednostki czyniące to ze względu na modę - głównie przeważają jednak przyczyny praktyczne.

No akurat w wypadku dustera może być inaczej.
Jak to moi koledzy powiedzieli - jak laska widzi auto choć trochę wygladające, jakby stało koło SUVa to ma...(i tu niestety muszę przerwać cytat, bo zostać mógłby uznany za obsceniczny).

Krótko mówiąc - jak ma relingi i szeroką , napompowaną "dupkę" (błotniki), to kobiecie się podoba.

A marka DACIA ku mojemu zdumieniu nie budzi tak negatywnych emocji, jak się spodziewałem.
Ludzie nie pasjonujący się autami mają raczej skojarzenie dacia=duster a nie dacia=złom.
_________________
Spritmonitor.de
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-18, 23:14   

pikodat napisał/a:
w wypadku dustera może być inaczej

Może i może, ale jakoś nie bywa - co widać w komciach do artykułu tytułowego i w zasadzie dowolnego innego.

pikodat napisał/a:
kobiecie się podoba

O ile nie masz wsparcia w jakichś istotnych danych statystycznych, to sugerowałbym nie wyciągać daleko idących wniosków ogólnych z jednostkowych przypadków znanych osobiście (;
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1702
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-07-19, 06:20   

Co do suva i kobiety to jest to raczej nagminne. Każda Pani "bogatego" musi mieć x5, albo chociaż x3. Kij z tym że wozi po mieście dzieciaki i nie ma gdzie zaparkować.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-07-19, 09:28   

Kobiety do tej pory lubiły jeździć małymi autkami gdzie łatwo się parkuje, ale od kiedy napakowali czujników i kamer to jak mają wybór to biorą suva/crossovera bo sprawia wrażenie bezpieczniejszego.
Przecież taki Captur to chyba w 70% przez kobiety jest kupowany.
_________________
Browar domowy Mariampol
Ostatnio zmieniony przez Obywatel MK 2019-07-19, 09:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-07-19, 10:04   

laisar napisał/a:
pikodat napisał/a:
w wypadku dustera może być inaczej

Może i może, ale jakoś nie bywa - co widać w komciach do artykułu tytułowego i w zasadzie dowolnego innego.

pikodat napisał/a:
kobiecie się podoba

O ile nie masz wsparcia w jakichś istotnych danych statystycznych, to sugerowałbym nie wyciągać daleko idących wniosków ogólnych z jednostkowych przypadków znanych osobiście (;


Fora samochodowe i gazety samochodowe sa dla osób pasjonujacych się w jakiś sposób autami ( w jakiś - bo ja na przykład od kupienia dacii już nie przegladam jakiś artykułów ogólnie motoryzacyjnych i w sprawach samochodowych to 95% czasu na komputerze to na tym forum).
A użytkownicy tych forów to specyficzna grupa ludzi.
Badż z większą wiedzą badź z większymi stereotypami. Albo i jedno i drugie. A na pewno z ponadprzeciętnym jak dla populacji zainteresowaniem tematem.

Zatem na podstawie komentarzy zainteresowanych autami nie sposób oceniać całości populacji.
Zresztą po tych komentarzach oczekiwałem podobnych od rodziny i znajomych gdy się bedą o dacii dowiadywać. Nawet szwagier, który jest maniakiem motoryzacji i spodziewałem się od niego negatywnych komentarzy, powiedział - no i dobrze, lepsza nowa dacia od używek.

Niektórzy ludzie, to jak Pani, jak była w salonie, gdy kupowałem auto.
Wyglądało to mniej więcej tak:
pani się kręci po salonie jak ja załatwiam odbiór, az powiedziałem do sprzedawcy - może Pan ja obsłuży, bo my to jeszcze pewnie ponad godzine.
Wiec Pani (idźcie na targ warzywami, to panie podobne ubiorem i wyglądem są tam na pęczki) podaje kartkę sprzedawcy i mówi (cytuję dosłownie, bo słowa mnie rozbawiły)
- stary kazał zapytać czy jest takie auto
i podaje kartkę sprzedawcy.
Włączyłem nasłuch, bom zainteresował się, po jakie samochody wysyła się żony, by sprawdziły w salonie czy są. Przy czym żony, które podejrzewa się (słusznie) że nazwy marki i modelu nie zapamiętają.

Okazało się, że chodzi o dustera. Sprzedawca jej pokazał wnętrze, coś tam gadał z 5 minut - daleko ode mnie więc nie wiem co.
Ale po oględzinach dustera podchodzą do stolika, gdzie siedziałem i taka rozmowa:
- To jak się Pani podobało auto?
- Eee, mi tam się nie bardzo podoba. Ale stary chce se kupić, to niech se kupi.
Sprzedawca daje materiały reklamowe i wizytówkę i mowi
- to proszę przekazać mężowi, bo rozumiem, że dalsze rozmowy z nim będe prowadził.

jedno pewne - ta Pani nie miała ŻADNYCH do dacii obiekcji jako do marki.

I wydaje mi się, że im mniej zapalony miłośnik aut, tym bardziej słowo DACIA jest bardziej neutralne.


Co do kobiet .. no badań nie robiłem, ale ta opinia o takim podejściu kobiet pochodzi od moich kolegów. Jedno pewne - i kobietami i autami się oni żywo interesują. Skoro zatem tak twierdzą...
Jedno pewne - moja nieco podchodzi pod to stwierdzenie. Gdy pierwotnie planowałem sandero z nbagaznikiem i trumną na bagaż i w pewnym momencie zrezygnowałem i powiedziałem sprzedawcy, ze jednak poprzeczek nie kupujemy, to zaprotestowała. Bo myślała, ze chodzi o te "rogi" - czyli relingi. Uspokojona, że to w stepwayu fabrycznie zawsze montowane, spokojnie nie-przysłuchiwała się dalszej rozmowie.
_________________
Spritmonitor.de
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1702
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-07-19, 10:13   

Kobieta kupujemy oczami. Mężczyzna zawsze bierze pod uwagę: ekonomię, właściwości użytkowe.
Spotykałem się z jedną co to też szukała auta. To jeździłem jak ten osioł oglądając 20 FIOLETOWYCH aut bo takie chciała mieć. Od C1 po C-klase. Rozstrzał cenowy od 10 do 30. Grunt że fioletowe. Cyrk na kółkach. I co najgorsze nie dała sobie wytłumaczyć.
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-07-19, 11:09   

:) ... tylko kolor....
https://www.youtube.com/watch?v=TSC3_FSHV5s
_________________
Od f126p do Dustera
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-19, 11:18   

W naszym "Przeglądzie mediów" są też artykuły z jakże wysoce specjalistycznych miejsc typu Onet czy inne Interia i ja widzę raczej tendencję odwrotną: moto-maniacy czasami są w stanie docenić jakąś daćkę, choćby za owe aspekty praktyczne, natomiast im publika dalej od fanbojstwa, tym opinie o marce niższe. Dokładnie zresztą jak w każdej innej dziedzinie - od piłki nożnej, przez medycynę, po podbój kosmosu i podatki...

Co do kobiet - anegdoty to nie statystyka, więc pozostaję nieprzekonany.
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 839
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-07-19, 13:20   

pikodat napisał/a:
I wydaje mi się, że im mniej zapalony miłośnik aut, tym bardziej słowo DACIA jest bardziej neutralne.


Bo 90% negatywnych przekonań dotyczy ogólnie zainteresowanych tematyką, którzy czytają internety poświęcone motoryzacji (a tam dotąd królował zdecydowanie negatywny obraz Dacii -- przyznam, że sam byłem tak uprzedzony), pozostałe 9% to pamiętający czasy Geniusza Karpat i przykładający ówczesną miarę do dzisiejszej marki.
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-07-19, 21:25   

Mam dużo koleżanek, przyjaciółek itp. i zauważyłem jedną prawidłowość. Im młodsza, tym większy ma problem z tym, że to tfuuuu Dacia. :mrgreen: Mam taką jedną co ma 22 lata i jak mówię o Dacii, to robi taką minę jakby wypiła źle zmieszanego drinka. Z kolei inna (28 lat) docenia fajny wygląd Dustera, to że się auto rzuca w oczy i inne takie.

Oczywiście przykładów mogę podać więcej, ale są i wyjątki. Inna (32 lata) na Dacię nawet nie spojrzy. Łaskawie się zainteresuje, jak podjadę Megane R.S. Trophy i to tylko wtedy, jeśli dam się jej przejechać. ;-)


Tyle w temacie kobiety + Dacia. :mrgreen:
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1702
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-07-20, 00:45   

Mając 20 lat w życiu bym Daci nie wybrał. Dobre dla geriatri.
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-20, 11:36   

Tak BTW red. Grabowski pisał że szuka Logana 1 w celu zakupu :)
A mając 20 lat jeździłem 20 letnim golfem 1.1 50KM 4 biegi. W dupach się młodzieży poprzewracało.
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1702
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-07-20, 14:40   

Oczywiście post powyżej nadzwyczaj humorystyczny :)
Jeśli nie kupują Ci auta rodzice to mało kogo stać na w miarę nowe auto a takim trzeba uznać wszystkie Dacie ;-)
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 592
Skąd: Mazury
Wysłany: 2019-07-20, 20:01   

Wychodzi na to , że moja małżonka jest ewenementem wśród kobiet - musiałem ją przekonywać , że silniczek pojemności kartona na mleko da radę zawieść nas choćby do Gdańska . Wygląd sanderki od razu przypadł Jej do gustu .
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne