Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Wymiana wiązki elektrycznej Duster
Autor Wiadomość
charlie 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway II
Silnik: 0.9 TCe
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Dołączył: 07 Maj 2019
Posty: 6
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2019-07-17, 15:26   Wymiana wiązki elektrycznej Duster

Powitać po przerwie
Forum wertowałem, temat o montażu klimy jest, ale nikt nie wspomiał o instalacji elektrycznej (albo nie doczytałem). Pytanie, trzeba dokupić całą wiązkę z modelu z klimą? podobnie jeśli chodzi o el.szyby, czy w przypadku montażu el szyb również jest wymagana wymiana wiązki?

Pytam, bo znajoma mi firma sprzedaje Dustera w BDB pieniądzach. Autko w miarę świeże dla mnie - 2014 rok, wyposażone tylko w c. zamek i LPG. Jak to bywa w firmach, kupował księgowy a użytkował kierownik budowy, na dojazdy na nadzór, oczywiście tylko w czasie pracy, więc przebieg znikomy (38000 km)

Wszystko fajnie, ale podstawowe wyposażenie dla mnie to el. szyby i klima, dużo jeździmy w lecie i zazwyczaj dość daleko. Z montażem nie mam problemu, deskę dam radę sam zdemontować, klimę raczej też zamontuję. Znalazłem używaną, kompletną instalację za ~3000 zł, koleś wszystko do szyb dołoży gratis, problem że wymontował i sprzedał całą wiązkę z auta, więc stąd moje pytanie.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-17, 16:46   

Nigdy nie ma konieczności wymiany wiązek.

Jeśli się wie gdzie w istniejących wtyczkach wpiąć przewody, to nawet łatwiej jest je pociągnąć osobno, niż wybebeszać auto i pruć oryginalne okablowanie.

Natomiast jeżeli dokłada się nowe elementy, to czasami/często/zwykle oryginalna wiązka - albo chociaż jej fragment, zwłaszcza końcowy, z wtyczką - znacząco upraszcza i przyśpiesza pracę.

Najlepiej zaopatrzyć się w schemat elektryczny - http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=194 - i dostosować działania do konkretnej sytuacji.


W tym przypadku - klima to dosłownie kilka odcinków przewodu i na pewno nie warto z jej powodu wymieniać dużych fragmentów okablowania, bo w daciach jest bardzo zintegrowane (nie ma osobnych wiązek "do klimy", przewody są częścią większej całości).


Szyby to w ogóle "pikuś" - 4 kable na krzyż...

http://www.daciaklub.pl/forum/search.php + szyb* elektr* = http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1696
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3676
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-17, 17:07   

wspolczuje ciagniecia klimy i wyciagania chociazby konsoli w dusterze :lol: :lol:
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1705
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-07-17, 17:35   

corrado napisał/a:
wspolczuje ciagniecia klimy i wyciagania chociazby konsoli w dusterze :lol: :lol:

Bez przesady. W każdej Daci deska to maks godzina roboty :)
Bardziej martwiłbym się elektryką i całym sterowaniem tego.
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3676
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-17, 19:21   

:lol:
chcialbym to zobaczyc jak to robisz ... :lol:
 
toka93 


Marka: Renault
Model: Megane IV Grandtour
Silnik: 1,5 DCI
Rocznik: 2017
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 1705
Skąd: Radzionków
Wysłany: 2019-07-17, 19:25   

Przyjeżdżaj xD
Tyle że ja tylko w jedną stronę umiem. Zdjąć szybko, ale już ciężej złożyć :p
_________________
Sprzedaż części Dacia

https://www.czescidacia.pl/

Pomogłem, zostaw opinię: https://g.page/r/CU7bHXWMP-5FEBM/review
 
charlie 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway II
Silnik: 0.9 TCe
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Dołączył: 07 Maj 2019
Posty: 6
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2019-07-18, 10:51   

W większości aut deska to 1-2h demontażu, gorzej z ponownym zamontowaniem :D
 
Lajkonik 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2010
Wersja: Ambiance
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 1134
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-07-19, 06:38   

laisar napisał/a:
Nigdy nie ma konieczności wymiany wiązek.

Jeśli się wie gdzie w istniejących wtyczkach wpiąć przewody, to nawet łatwiej jest je pociągnąć osobno, niż wybebeszać auto i pruć oryginalne okablowanie.

Natomiast jeżeli dokłada się nowe elementy, to czasami/często/zwykle oryginalna wiązka - albo chociaż jej fragment, zwłaszcza końcowy, z wtyczką - znacząco upraszcza i przyśpiesza pracę.


Dlatego właśnie warto zaopatrzyć się w rozsądnych pieniądzach w oryginalne wiązki, żeby z nich powycinać te przewody z końcówkami, których brakuje w naszej instalacji. Chyba najłatwiej znaleźć to co trzeba na jakimś szrocie.
_________________

 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-19, 11:30   

Dla ustalenia uwagi - oto "wiązka", w której występują różnice między wersją z klimy, a bez niej:



Czy teraz jest nieco jaśniejsze, dlaczego łatwiej dołożyć jednak pojedyncze przewody? (;
 
Slovik 


Marka: Dacia, Renault
Model: Logan MCV, Grand Scenic III ph2
Silnik: 1.5 dCi, 1.6 dCi
Rocznik: 2007, 2015
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 20 Lut 2016
Posty: 13
Skąd: Białystok
Wysłany: 2019-07-19, 13:47   

Nie wiem jak Dusterze ale w Loganie po zdjęciu deski dołożenie kilku przewodów to pikuś. Samą deskę ściąga się dość prosto ale warto mieć instrukcję, żeby przypadkiem czegoś nie urwać. Ja największy problem miałem z gniazdem ODB ale w końcu podważyłem i wyjąłem samo gniazdo. Należy pamiętać aby po wyjęciu poduchy przed samym zdjęciem kierownicy przełożyć wtyczkę od taśmy, bo inaczej może być dużo zwijania, a w najgorszym przypadku można zerwać. Wszystko robiłem sam, myślę, że na rozebranie i złożenie deski to max. po 2 godz. Osobiście uważam, że elektryka to będzie prosta, gorzej z zamontowaniem elementów klimy, bo tam już zaczyna robić się ciasno.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne