Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Biała Sandero zamiast białego tico
Autor Wiadomość
arczi_88 

Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 MPI 84 KM
Rocznik: 2014
Wersja: Ambiance Plus
Wysłany: 2019-08-04, 09:38   

Ja natomiast nie polecam takich małolatek, k#$&a nie uczę się na błędach xDD

wlodarek1 

Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1,2
Rocznik: 2016
Wersja: Access
Wysłany: 2019-08-04, 14:28   

Dziś natomiast obok mojej sandero stanął megane z GB z kierownicą po prawej stronie ;
mam też taki kłopot z bratankiem ; od kiedy 2 tyg temu zaczął pracować - teraz mniej jeździ w tygodniu - to zapomina w którą stronę trzeba skręcić kierownicą by parkując tyłem odsunąć lub przysunąć swoje auto to tego obok . Słabo on gdzieś myśli , jak to poprawić :?: :cry:

IMG_20190804_115808_PerfectlyClear (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 21 raz(y) 181,41 KB

Ostatnio zmieniony przez wlodarek1 2019-08-04, 14:32, w całości zmieniany 1 raz  

kapelusznik 

Marka: Skoda
Model: Fabia
Silnik: 1.6 TDI
Rocznik: 2013.X
Wersja: [Inna]
Wysłany: 2019-08-04, 14:35   

Cytat:
2 tyg temu zaczął pracować - teraz mniej jeździ w tygodniu
co do zasady to powinien nie jeździć wcale. Tak w tygodniu jak i weekendy oraz święta - państwowe i kościelne.

GRL 

Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Wysłany: 2019-08-05, 03:06   

I wciąż uważasz, że człowiek z tak dużymi problemami za kółkiem, powinien był zdać egzamin 2 miesiące temu i mieć prawo do realnego stwarzania zagrożenia na drodze?
Nadal się dziwisz, że go oblewali?

defunk 

Marka: Dacetti
Model: Dusterio
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Wysłany: 2019-08-05, 09:47   

wlodarek1 napisał/a:
ok 20-letnia być może partnerka w mini :roll:

Jak mawiają: bez zdjęć się nie liczy! ;-)

(ale facet w BMW, lansujący się przy Sandaczu, to jest coś!)
Ostatnio zmieniony przez defunk 2019-08-05, 09:48, w całości zmieniany 1 raz  

Piotr 

Marka: Renault
Model: Megane III Grandtour
Silnik: 1.6 16v 110 KM
Rocznik: 2015
Wysłany: 2019-08-05, 09:56   

wlodarek1 napisał/a:
kłopot z bratankiem ; od kiedy 2 tyg temu zaczął pracować - teraz mniej jeździ w tygodniu - to zapomina w którą stronę trzeba skręcić kierownicą by parkując tyłem odsunąć lub przysunąć swoje auto to tego obok . Słabo on gdzieś myśli , jak to poprawić :?: :cry:

Wykupić dodatkowe godziny jazdy z dobrym instruktorem i uczyć się pod okiem instruktora do skutku.

pikodat 

Marka: Renault / Dacia
Model: scenic /sandero techroad
Silnik: 2.0 / 0.9 (2xLPG)
Rocznik: 2002/2019
Wysłany: 2019-08-05, 09:56   

wlodarek1 napisał/a:
Dziś natomiast obok mojej sandero stanął megane z GB z kierownicą po prawej stronie ;
mam też taki kłopot z bratankiem ; od kiedy 2 tyg temu zaczął pracować - teraz mniej jeździ w tygodniu - to zapomina w którą stronę trzeba skręcić kierownicą by parkując tyłem odsunąć lub przysunąć swoje auto to tego obok . Słabo on gdzieś myśli , jak to poprawić :?: :cry:

Nie Ty masz problemy z bratankiem, pocieszę się. Na szczęście jego problemy nie wpływają na to, kim jesteś i co robisz.
To nie czepianie sie słówek , tak jak niektóryz na forum lubią robić , ale próba pocieszenia.
Pogódź się z tym, ze bratanek jest innym człowiekiem od Ciebie, że na jeździe samochodem mu mniej zależy i ze sie do tego mało nadaje. Przynajmniej on trochę sobie z tego sprawę zdaje (bo jak piszesz, nie specjalnei chce do następnych egzaminów podchodzić). Nie wiem czy żonaty - jak nie - to neich znajdzie kobietę, która jeździć potrafi i tragedii nie będzie.
w sensie dosłownym - nie bedziesz nigdy czytał w gaziecie ogłoszenia o wypadku śmiertelnym spowodowanym przez Twojego bratanka.

Mam kolegę. Ma prawo jazdy. Ale wie, że z niego d... nie kierowca. I na szczęście unika prowadzenia auta. Znalazł kobietę mieszkajacą 20 km od miasta. Przeprowadził się. Może zacznie jeździć autem - ale tylko od domu do parkingu przy pętli na granicy miasta. prosta droga, cąły (poza rondem) drogą główną. Dopuszczalne 70. Będzie jeździł zgodnie z przepisami i wypadku pewnie nie zrobi.

Nie namawiaj bratanka do jazdy. Będzisz sobie to za kilka lat wypominał.

Obywatel MK 

Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Wysłany: 2019-08-05, 11:35   

wlodarek1 napisał/a:
Słabo on gdzieś myśli , jak to poprawić

Sprowadź go tu na forum, to my już mu to wytłumaczymy. :-D

wlodarek1 

Wysłany: 2019-08-05, 16:09   

wiecie jaką "mądrość " powiedział mi bratanek wczoraj ;
gdybym mieszkał nadal u rodziców , w blokach - nie musiałbym uczyć się jazdy i
wydawać kasy na nieudane egzaminy . U rodziców pod blokami niedaleko jest sklep Społem , biedronka , trochę dalej jest też lidl . Do podstawówki miałem ok 300 metrów , do liceum - 2 przystanki autobusem :-/
A ja do niego ; ale czy nie cieszysz się z tego że umiesz jako tako prowadzić samochód i u mnie , wujka jeździsz nawet po centrum miasta , pomimo 4 nieudanych podejść :?:
:!: A bratanek na to ; trochę cieszę się , ale prowadząc auto muszę się rozglądać dookoła
a jakąc autobusem - odpoczywam :shock:
I co wy na to :roll:

eio 

Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Wysłany: 2019-08-05, 16:19   

On nie chce jeździć. Po co na siłę go pchać? Miliony ludzi są szczęśliwi bez prawka (i nie kierujących autem bez prawka). Znam sporo ludzi z prawkiem którzy nigdy już nie wsiądą za kołkiem. Nie chcą. Nie muszą. Świetnie sobie radzą w życiu.
Ostatnio zmieniony przez eio 2019-08-05, 16:24, w całości zmieniany 1 raz  

kapelusznik 

Marka: Skoda
Model: Fabia
Silnik: 1.6 TDI
Rocznik: 2013.X
Wersja: [Inna]
Wysłany: 2019-08-05, 16:37   

Ja go rozumiem - mieszka w dużym mieście to nie potrzebuje auta.

Sam nie mam potrzeby jeżdżenia autem do pracy i używam go tylko do wyjazdów za miasto, albo na większe zakupy lub dojazdy w miejsca słabo skomunikowanych. Ale już do lekarza z dzieckiem wolę jechać tramwajem - odpada problem parkowania.

pikodat 

Wysłany: 2019-08-05, 16:43   

wlodarek1 napisał/a:
wiecie jaką "mądrość " powiedział mi bratanek wczoraj ;
gdybym mieszkał nadal u rodziców , w blokach - nie musiałbym uczyć się jazdy i
wydawać kasy na nieudane egzaminy . U rodziców pod blokami niedaleko jest sklep Społem , biedronka , trochę dalej jest też lidl . Do podstawówki miałem ok 300 metrów , do liceum - 2 przystanki autobusem :-/
A ja do niego ; ale czy nie cieszysz się z tego że umiesz jako tako prowadzić samochód i u mnie , wujka jeździsz nawet po centrum miasta , pomimo 4 nieudanych podejść :?:
:!: A bratanek na to ; trochę cieszę się , ale prowadząc auto muszę się rozglądać dookoła
a jakąc autobusem - odpoczywam :shock:
I co wy na to :roll:

Że gościo ma bardzo jasno wyrobiony sposób patrzenia na świat. I pogódż się z tym, że jest on bratem serdecznym Kiepskich, Kiepsy jego idolami i wzorcami.
Są, jak widać, ludzie, dla których rozglądanie się dookoła jest wysiłkiem. To obiektywna prawda.
Co prawda (bardzo) niektórzy powiedzą, że dykryminuję, nawołuję do nienawiści, łamię prawo i konstytucję , ze wskazuję palcem i , a to już całkiem niedopuszczalne, być może OCENIAM.

Ale fakty są takie, że nie każdy ma predyspozycje do czegoś. I tak jak dyskryminacją jest to, że na studia ratownik medyczny nie przyjmą osoby na wózku inwalidzkim (jest egzamin sprawnościowy, który , o zgrozo, ośmiela się oceniać ludzi!!!) tak dyskryminacją (ale całkowicie według mnei uzasadnioną ) byłaby koneicznośc DOBRYCH testów psychologicznych dla przyszłych kierowców.

Jako DUŻY PLUS odnośnie Twojego bratanka - zna swoje cechy i nie pcha się tam, gdzie się nie nadaje. Przy okazji działa proekologicznie, korzystając z transportu zbiorowego.
Zatem w sumie nalezy Twojego bratanka ocenić pozytywnie.

Jak zmieni poglądy i ZECHCE być kierowcą i ZACZNIE się przykładać - być może będzie kierowcą. Ale teraz zostaw go i nie męcz go ryzykując zdrowiem jego i innych.
Ostatnio zmieniony przez pikodat 2019-08-05, 16:50, w całości zmieniany 1 raz  

macminer 

Model: Duster
Wysłany: 2019-08-05, 17:42   

wlodarek1 napisał/a:
prowadząc auto muszę się rozglądać dookoła
a jakąc autobusem - odpoczywam

Przez całe lata nie potrzebowałem samochodu i faktycznie stwierdzałem, że jeżdżenie komunikacją ma swoje plusy - można czytać książki czy uczyć się, co jest niewykonalne, gdy się kieruje autem (no chyba że się "czyta" z audiobooka). Ale po pierwsze - obecnie dojechanie komunikacją publiczną poza miasto, zwłaszcza do mniejszych ośrodków, jest niewykonalne lub uciążliwe; po drugie - jak się policzy koszty, to okazuje się, że wożenie rodziny autem może być tańsze niż pociągiem czy inną komunikacją zbiorową.

Obawiam się jednak, że w przypadku twojego bratanka te argumenty to raczej tłumaczenie własnej bierności i niechęci do nauki. Na siłę nikogo nie zmusisz...

Kauris 

Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 55kkm
Wysłany: 2019-08-05, 19:17   

Mnie przez 10 lat rodzina gniotła, żebym prawo jazdy wymienił (zmiana na plastik). Męczyli temat jak wlodarek, a ja dokładnie jak bratanek nie miałem takiej potrzeby wtedy. Mientki chłopak jest i tyle :P

route2000 

Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wysłany: 2019-08-06, 08:51   

Każdy żyje i myśli na swój sposób.
Kolego Włodarek, lepiej już zostaw swego bratanka w spokoju, bo możesz zamiast pożytku możesz przynieść więcej krzywdy. Niech żyje jak sobie uważa i tyle. Takie są czasy...

defunk 

Wysłany: 2019-08-06, 10:31   

Niewykluczone, że się naczytał Guardiana czy innego NYT, gdzie od dawna podają, że w innych europejskich miastach (jak np. Berlin, Londyn czy Nowy Jork) coraz mniej młodych ludzi posiada nie tylko auta, ale nawet uprawnienia do jego prowadzenia.

wlodarek1 

Wysłany: 2019-08-06, 15:45   

Dziś bratanek mówi do mnie tak ; muszę najpierw ogarnąć to czego wymagają ode mnie w pracy . Gdy obecną 3-miesięczną umowę o pracę przedłużą mi na dłuższy czas , to wtedy pomyślę o douczaniu z instruktorem i kolejnych egzaminach . Na razie będę jeździć naszą sanderką , by nie zapomnieć nabytych umiejętności za kierownicą :-| . Dziś bratanek jako kierowca przejechał ok 8 km :-?
Dodam jeszcze tyle że gdy brukarze sąsiadowi układali nową kostkę na podwórku , ja załatwiłem z ich szefem , by mi choć ułożyli nowy wjazd do garażu .
Stare betonowe płyty z czasów komuny były już popękane :-x

IMG_20190806_092731 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 15 raz(y) 238,78 KB

Ostatnio zmieniony przez wlodarek1 2019-08-06, 15:51, w całości zmieniany 1 raz  

Obywatel MK 

Model: Duster II Blanc Glacier
Wysłany: 2019-08-06, 17:19   

Wszystko tam na kocią łapę załatwiacie, bratanek jeździ bez prawka, kostka ułożona na lewo, za którą sąsiad już zapłacił.
I jak w tym kraju ma być dobrze. :roll:

defunk 

Wysłany: 2019-08-06, 17:19   

wlodarek1 napisał/a:
Na razie będę jeździć naszą sanderką , by nie zapomnieć nabytych umiejętności za kierownicą :-| . Dziś bratanek jako kierowca przejechał ok 8 km

Więc wychodzi na to, że papier mu niepotrzebny, zatem zaoszczędzoną w ten sposób kwotę lepiej zanieść na wzgórze w intencji braku kontroli i wypadków ;-)

(Niezależnie od tego jesteś niepoważny -- jego to rozumiem, bo młody i durny, w dodatku nieograr -- ale Ty? stary koń? w dodatku chrześcijanin obrządku rzym-kat.?)

eplus 

Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wysłany: 2019-08-06, 17:23   

Czym prędzej oddaj Cezarowi, co cesarskie :!: :-D

wlodarek1 

Wysłany: 2019-08-06, 17:28   

Obywatel Mk - nic tych rzeczy.
Za kostkę zapłaciłem.
Tylko chodzi o to że nie chciałem wcześniej sprowadzać brukarzy tylko do mnie.
Przypomniała mi się taka sytuacja : mój ojciec zdał egzamin na prawo jazdy kat b za pierwszym podejściem. Tyle tylko że to było w połowie 1986 roku. Rodzice wtedy nie mieli samochodu.
Jak to jest że wtedy tak się dało a teraz osoby jeżdżąc bez uprawnień zdają dopiero za którymś tam podejściem😞

EBmazur 

Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wysłany: 2019-08-06, 18:16   

Cytat:
Jak to jest że wtedy tak się dało a teraz osoby jeżdżąc bez uprawnień zdają dopiero za którymś tam podejściem😞

1986 roku zdawało się na prawko w byle mieścinie - do przodu , do tyłu , kółeczko po mieście , jakieś parkowanie albo wjazd w bramę ; teoria zdawana ustnie , czasem z "pytaniami "pomocniczymi ". Wiele osób nawet sygnalizacji świetlnej na oczy nie widziało i bało się wjeżdżać do większego miasta .

BLACHA_997 

Model: Comfort
Wysłany: 2019-08-06, 18:17   

wlodarek1 napisał/a:
.., by nie zapomnieć nabytych umiejętności za kierownicą :-| . Dziś bratanek jako kierowca przejechał ok 8 km :-?

W ten sposób uczysz bratanka poszanowania prawa. Powinieneś zapaść się pod ziemię z tego powodu. Moim zdaniem dajesz całkiem negatywny przykład jako osoba mających prawo za nic.
Czy ewentualnie myślałeś nad konsekwencjami takiego postępowania zarówno dla Ciebie jak i bratanka w razie nieszczęścia? Albo wyobraź sobie, że jesteś poszkodowanym przez osobę, która także za pozwoleniem swojego wuja poruszała się samochodem bez wymaganych uprawnień. Brak mi słów.

defunk 

Wysłany: 2019-08-06, 18:17   

wlodarek1 napisał/a:
mój ojciec zdał egzamin na prawo jazdy kat b za pierwszym podejściem. Tyle tylko że to było w połowie 1986 roku. Rodzice wtedy nie mieli samochodu.
Jak to jest że wtedy tak się dało a teraz osoby jeżdżąc bez uprawnień zdają dopiero za którymś tam podejściem

Chcesz powiedzieć, że za komuny było lepiej, zaś kartonowo-lepszozmianowe państwo nie uwzględnia słusznych postulatów klasy pracującej miast i wsi?

A może było tak, że Twój ojciec po prostu był ogarnięty, a Twój bratanek po prostu jest kiepskim kierowcą in spe (być może po części ze względu na takie "doszkalanie"?)

pikodat 

Wysłany: 2019-08-06, 20:45   

EBmazur napisał/a:
Cytat:

1986 roku zdawało się na prawko w byle mieścinie - do przodu , do tyłu , kółeczko po mieście , jakieś parkowanie albo wjazd w bramę ; teoria zdawana ustnie , czasem z "pytaniami "pomocniczymi ". Wiele osób nawet sygnalizacji świetlnej na oczy nie widziało i bało się wjeżdżać do większego miasta .

o przepraszam. Ja zdawałem w 1982 i zdałem za 2 razem. około 40% osób z mojej klasy (na kursie było z 15 osób z klasy) zdało za 1. Wszyscy zdaje sie max za 4 i był to DOBRY wynik. Bywały osoby i 10x chodzące na egzamin.
Po oblanym zdaje się czekało się miesiąc czy trzy.
Ja 4 godziny dokupiłem. Nie pamiętam czy chciałem czy musiałem

Odpowiedz do tematu