Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Biała Sandero zamiast białego tico
Autor Wiadomość
eplus 

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Wysłany: 2019-08-06, 21:20   

Ja zdawałem w 78 i były testy pisemne, nie żadne ustne pytania ratunkowe. Może jakieś ziółka na pamięć potrzebne?

defunk 

Marka: Dacetti
Model: Dusterio
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Wysłany: 2019-08-07, 09:48   

OIDP był egzamin "wewnętrzny" (chyba ustny?), a dopiero następnie pisemny "zewnętrzny"?
(Rocznik ze mnie młodszy, ale na pamięć rzeczywiście mogłoby się coś przydać -- dość dobrze pamiętam tylko egzamin praktyczny, głównie dlatego, że trwał może 6 minut -- bajeczne pomaturalne wakacje 1991 roku.)

wlodarek1 

Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1,2
Rocznik: 2016
Wersja: Access
Wysłany: 2019-08-07, 10:35   

Defunk - komuny to ja nigdy nie chwaliłem , nie znajdziesz mojego posta na tym lub innym forum w którym broniłbym czasy prl-u lub dzisiejszych przywódców krajów socjalistycznych [np połnocnej korei albo kuby ]
Choćby dlatego że w tamtych czasach nie mogłem się doprosić zaświadczenia od lekarza potrzebnego by rozpocząć kurs na prawko . Musiałem się wtedy zadowolić 3-kołowym simsonem który był motorowerem .
I kłaniać się komuś z rodziny , lub nawet obcemu by mi dał trochę jakimś autem pokierować ....
A kierować samochodem już wówczas umiałem ....
Dlatego teraz mówię bratankowi ; bez papierka możesz kierować autem , bylebyś nie narobił mi kłopotów ...
A od kiedy mam prawko czyli styczeń 1996 - jakoś sobie radzę , ani innych ludzi ani siebie nie zabiłem ...

wlodarek1 

Wysłany: 2019-08-07, 10:37   

Defunk - komuny to ja nigdy nie chwaliłem , nie znajdziesz mojego posta na tym lub innym forum w którym broniłbym czasy prl-u lub dzisiejszych przywódców krajów socjalistycznych [np połnocnej korei albo kuby ]
Choćby dlatego że w tamtych czasach nie mogłem się doprosić zaświadczenia od lekarza potrzebnego by rozpocząć kurs na prawko . Musiałem się wtedy zadowolić 3-kołowym simsonem który był motorowerem .
I kłaniać się komuś z rodziny , lub nawet obcemu by mi dał trochę jakimś autem pokierować ....
Dlatego teraz mówię bratankowi ; bez papierka możesz kierować autem , bylebyś nie narobił mi kłopotów ...
A od kiedy mam prawko czyli styczeń 1996 - jakoś sobie radzę , ani innych ludzi ani siebie nie zabiłem ...

wlodarek1 

Wysłany: 2019-08-07, 10:38   

NIech admin tego furum usunie tego drugiego posta . :!:
To tylko dlatego , że po kiliknięciu za pierwszym razem na "wyślij " - nie chciało się załadować :evil:
Ostatnio zmieniony przez wlodarek1 2019-08-07, 10:41, w całości zmieniany 1 raz  

BLACHA_997 

Model: Comfort
Rocznik: 2019
Wysłany: 2019-08-07, 10:51   

wlodarek1 napisał/a:
.Dlatego teraz mówię bratankowi ; bez papierka możesz kierować autem , bylebyś nie narobił mi kłopotów ...

I zgodziłbyś się, aby zrobił Ci transplantację serca pomimo tego, że wielokrotnie podchodził do egzaminu, ale szlachetne grono akademickie nie poznało się na jego umiejętnościach i nie dało mu "papierka" - byleby "kłopotów Ci nie narobił" i przeszczepił co należy.
Zajefajna filozofia :)

Obywatel MK 

Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Wysłany: 2019-08-07, 12:37   

wlodarek1 napisał/a:
Choćby dlatego że w tamtych czasach nie mogłem się doprosić zaświadczenia od lekarza potrzebnego by rozpocząć kurs na prawko

Być może Twój stan zdrowia na to nie pozwalał, jednak z uporem maniaka próbowałeś zasiąść za kółko i teraz to samo usiłujesz wmówić bratankowi mimo że nie posiada predyspozycji do kierowania pojazdami mechanicznymi w ruchu drogowym.

route2000 

Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wysłany: 2019-08-07, 13:19   

Kolega włodarek już jest skończony... sorry za słowa. :->
Ostatnio zmieniony przez route2000 2019-08-07, 13:20, w całości zmieniany 1 raz  

Piotr 

Marka: Renault
Model: Megane III Grandtour
Silnik: 1.6 16v 110 KM
Rocznik: 2015
Wysłany: 2019-08-07, 13:46   

wlodarek1 napisał/a:

a pomyślałeś, że twój bratanek może brać udział w kolizji, którą spowoduje ktoś inny?

przemoc84 

Model: Sandero
Silnik: 1.4
Wersja: BlackLine 5 os.
Wysłany: 2019-08-07, 14:45   

ja już nie wiem jak to nazwać ale głupota to za słabe słowo - DEBIL, KRETYN ?? sorki ale Twoje słowa same mówią za siebie. jesteś SKRAJNIE NIEODPOWIEDZIALNĄ osobą, która ma w głębokim poważaniu panujące przepisy, osoba która ma gdzieś zdanie innych, którzy pokazują jej, że zachowanie jej jest niezgodne z przyjętymi normami współżycia społecznego.

Opamiętaj się, bo pomału zaczynasz ludzi irytować jak Powolny

pikodat 

Marka: Renault / Dacia
Model: scenic /sandero techroad
Silnik: 2.0 / 0.9 (2xLPG)
Rocznik: 2002/2019
Wysłany: 2019-08-07, 15:40   

Miejmy nadzieję, że Twój bratanek walnie w kosz ze smieciami - a nie w matkę z wózkiem na przejściu - (czyli nikomu nie zrobi szkody) i miejmy nadzieje, ze problemy po tym wydawać sie mogło ze normalnie malo istotnym wydarzeniu naucza Ciebie szanowac życie innych.
Twój bratanek NIE UMIE JEŹDZIĆ i powinien uczyć sie w miejscach ustronnych.

Na dobra sprawę to powinien być paragraf pozwalający Tobie odebrać prawo jazdy za chroniczne i notoryczne narażanie innych na utratę zdrowia w wyniku świadomego, dobrowolnego i celowego twojego postępowanai związanego z poruszaniem się twojego auta.

eplus 

Silnik: 1,6
Wysłany: 2019-08-07, 15:47   

No a o Najsztubie nikt się tak nie wypowiadał, on jaśnie oświecony może? :lol: :-D

defunk 

Wysłany: 2019-08-07, 15:49   

wlodarek1 napisał/a:

Możesz się zarzekać ile wlezie, w gruncie rzeczy jesteś tylko i wyłącznie produktem postkomunistycznego permisywizmu prawnego -- nie tego straszącego dzieci LGBT (nikt już dziś nie wierzy w Babę Jagę, ale w gejów czyhających na maluczkich, czemu nie?), ale tego typowego polskoradzieckiego olejstwa.
Ostatnio zmieniony przez defunk 2019-08-07, 15:50, w całości zmieniany 1 raz  

wlodarek1 

Wysłany: 2019-08-07, 16:02   

Pikodat - jak to może być że mój bratanek nie umie jeździć a trochę kilometrów pod moją opieką już przejechał. A mój stan zdrowia w czasach komuny nie był gorszy niż teraz, a może nawet było trochę lepiej.

BLACHA_997 

Model: Comfort
Wysłany: 2019-08-07, 19:39   

wlodarek1 napisał/a:
Pikodat - jak to może być że mój bratanek nie umie jeździć a trochę kilometrów pod moją opieką już przejechał. A mój stan zdrowia w czasach komuny nie był gorszy niż teraz, a może nawet było trochę lepiej.

No comments. :shock: :shock: :shock:

EBmazur 

Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wysłany: 2019-08-07, 20:30   

Cytat:
Może jakieś ziółka na pamięć potrzebne?

łyknę jak przypomnę sobie gdzie je położyłem
Cytat:
wlodarek1

Jak jednak dojdzie co do czego , to za późno będzie . A wszyscy wsiadamy do auta z tą myślą , że będzie ok. Tylko dlaczego tak dużo wypadków ? A im więcej bratanek jeździ , tym bardziej prosi się o kłopoty , a Ty razem z nim ( czego szczerze nie życzę )

toka93 

Model: Dokker
Silnik: 1,2 TCE
Wysłany: 2019-08-07, 20:34   

Tak w ogóle świadome użyczenie pojazdu osobie nieuprawnionej jest ścigane i karane. Nie jakimś tam mandacikiem, który można zapłacić, ale w sposób karny z karami pozbawienia wolności włącznie. Więc skromnie przypominam.

czco 

Silnik: 1.5 dCi 110 2x4
Rocznik: 2011
Wysłany: 2019-08-07, 21:50   

pikodat napisał/a:
EBmazur napisał/a:
Cytat:
Jak to jest że wtedy tak się dało a teraz osoby jeżdżąc bez uprawnień zdają dopiero za którymś tam podejściem😞

1986 roku zdawało się na prawko w byle mieścinie - do przodu , do tyłu , kółeczko po mieście , jakieś parkowanie albo wjazd w bramę ; teoria zdawana ustnie , czasem z "pytaniami "pomocniczymi ". Wiele osób nawet sygnalizacji świetlnej na oczy nie widziało i bało się wjeżdżać do większego miasta .

o przepraszam. Ja zdawałem w 1982 i zdałem za 2 razem. około 40% osób z mojej klasy (na kursie było z 15 osób z klasy) zdało za 1. Wszyscy zdaje sie max za 4 i był to DOBRY wynik. Bywały osoby i 10x chodzące na egzamin.
Po oblanym zdaje się czekało się miesiąc czy trzy.
Ja 4 godziny dokupiłem. Nie pamiętam czy chciałem czy musiałem

defunk 

Wysłany: 2019-08-07, 21:55   

toka93 napisał/a:
Tak w ogóle świadome użyczenie pojazdu osobie nieuprawnionej jest ścigane i karane. Nie jakimś tam mandacikiem, który można zapłacić, ale w sposób karny z karami pozbawienia wolności włącznie. Więc skromnie przypominam.

Tylko wykroczeniówka (art. 96 par. 1 pkt 2 kw). Art. 179 kk ma zastosowanie w przypadku naruszenia "szczególnego obowiązku", zatem jeśli Włodarek nie jest zawodowo związany z bezpieczeństwem ruchu drogowego, tej sankcji podlegać nie będzie. (Nie ma także zastosowania art. 180a kk, bo nie ma orzeczenia o zakazie prowadzenia -- to dopiero jak już raz ich dupną ;-)

mojo 

Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Wysłany: 2019-08-07, 22:34   

defunk napisał/a:
toka93 napisał/a:

Tylko wykroczeniówka (art. 96 par. 1 pkt 2 kw). Art. 179 kk ma zastosowanie w przypadku naruszenia "szczególnego obowiązku", zatem jeśli Włodarek nie jest zawodowo związany z bezpieczeństwem ruchu drogowego, tej sankcji podlegać nie będzie. (Nie ma także zastosowania art. 180a kk, bo nie ma orzeczenia o zakazie prowadzenia -- to dopiero jak już raz ich dupną ;-)

Nie mniej jednak publikowanie takich wyznań w publicznym necie mówiąc grzecznie "mądre nie jest".

Kamo 

Model: Clio
Wysłany: 2019-08-07, 22:47   

Najgorsze w tym wszystkim chyba to, że z tego co rozumiem, to chłopak sam jakoś się nie rwie do tej kierownicy, tylko wlodarek1 go na siłę zmusza do nielegalnej jazdy.

macminer 

Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Wysłany: 2019-08-07, 22:49   

wlodarek1 napisał/a:

To, że ktoś przejechał ileś kilometrów, nie świadczy o tym, że ma wystarczające umiejętności do prowadzenia pojazdu. Poświadczeniem tychże umiejętności jest zdany egzamin. I to jest absolutne minimum, bo jeszcze długo po zdaniu egzaminu świeżo upieczony kierowca powinien mieć świadomość własnych ograniczonych umiejętności. Czy naprawdę tak trudno to zrozumieć?

Instruktor nauki jazdy, a także egzaminator zwraca uwagę na znacznie więcej elementów techniki prowadzenia pojazdu niż przeciętny kierowca, ponieważ są przygotowani do szkolenia i egzaminowania kierowców. Na drodze jakieś 80% sytuacji to proste, typowe okoliczności, które łatwo dają się przewidzieć i nie wymagają nic poza zupełnie podstawową umiejętnością trzymania kierownicy, wciskania gazu, hamulca, sprzęgła i zmiany biegów. Ale chodzi o te 20% sytuacji, które wymagają czegoś więcej, a które wiążą się ze szczególnym ryzykiem utraty życia lub zdrowia.

Na przykład, umiejętność zmiany pasa ruchu oraz płynnego włączenia się do ruchu z pasa włączania może się wydawać czymś banalnym, a jednak całkiem sporo kierowców ma z tym problem, stwarzając olbrzymie zagrożenie. W twojej rodzinnej Częstochowie jest całe mnóstwo odcinków drogi i skrzyżowań wymagających opanowania tej umiejętności.

Inny przykład - ktoś może sobie mówić "po co mam się uczyć parkować równolegle, będę zawsze szukał innej możliwości parkowania". Do czasu, aż tej możliwości nie będzie, a trzeba będzie zaparkować. Na przykład dzisiaj pod szpitalem widziałem jakąś panią pseudo-kierowcę, która usiłując wykonać ten manewr przyblokowała ulicę na dobre kilka minut.

Jeszcze inny przykład: wyjeżdżając z drogi podporządkowanej za poprzedzającym samochodem nigdy nie można zakładać, że skoro on dał radę, to ja też dam radę. Sporo kierowców ma problem ze zrozumieniem tej prostej zasady i nieraz już widziałem sytuację, że ten pierwszy - owszem, zdążył, ale drugi niestety nie.

Takich przykładów można by podać kilkadziesiąt. I właśnie po to są jazdy z instruktorem, żeby na nie zwrócić uwagę. Nie wiem, jakie konkretnie błędy robi twój bratanek, ale jakieś musi robić, skoro czterokrotnie nie zdał egzaminu, a to znaczy, że nie ma prawa jeździć samochodem bez instruktora. Zrozum to wreszcie.

A jeśli nie chcesz przyjąć tego, co wszyscy na tym forum ci piszą, to umieść na dachu auta dużą tablicę z napisem "Uwaga, prowadzi kierowca bez prawa jazdy" - wtedy pozostali użytkownicy drogi będą wiedzieli, że lepiej trzymać się z daleka.

pikodat 

Marka: Renault / Dacia
Model: scenic /sandero techroad
Silnik: 2.0 / 0.9 (2xLPG)
Rocznik: 2002/2019
Wysłany: 2019-08-07, 23:41   

wlodarek1 napisał/a:

ano:
Cytat:
mam też taki kłopot z bratankiem ; od kiedy 2 tyg temu zaczął pracować - teraz mniej jeździ w tygodniu - to zapomina w którą stronę trzeba skręcić kierownicą by parkując tyłem odsunąć lub przysunąć swoje auto to tego obok . Słabo on gdzieś myśli , jak to poprawi

przeszkadza mu to ze trzeba obserwowac ulice

oblał 4 egzaminy i nie czuje potrzeby nauki z instruktorem

co do fragmentu cytowanego - to sa gry na kompa z kierownica. symulatory sa całkowicie legalne a akurat krecenia kierwnica moga nauczyc
Ostatnio zmieniony przez pikodat 2019-08-07, 23:45, w całości zmieniany 1 raz  

route2000 

Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wysłany: 2019-08-08, 09:15   

macminer napisał/a:
wlodarek1 napisał/a:

To, że ktoś przejechał ileś kilometrów, nie świadczy o tym, że ma wystarczające umiejętności do prowadzenia pojazdu. Poświadczeniem tychże umiejętności jest zdany egzamin. I to jest absolutne minimum, bo jeszcze długo po zdaniu egzaminu świeżo upieczony kierowca powinien mieć świadomość własnych ograniczonych umiejętności. Czy naprawdę tak trudno to zrozumieć?

Instruktor nauki jazdy, a także egzaminator zwraca uwagę na znacznie więcej elementów techniki prowadzenia pojazdu niż przeciętny kierowca, ponieważ są przygotowani do szkolenia i egzaminowania kierowców. Na drodze jakieś 80% sytuacji to proste, typowe okoliczności, które łatwo dają się przewidzieć i nie wymagają nic poza zupełnie podstawową umiejętnością trzymania kierownicy, wciskania gazu, hamulca, sprzęgła i zmiany biegów. Ale chodzi o te 20% sytuacji, które wymagają czegoś więcej, a które wiążą się ze szczególnym ryzykiem utraty życia lub zdrowia.

Na przykład, umiejętność zmiany pasa ruchu oraz płynnego włączenia się do ruchu z pasa włączania może się wydawać czymś banalnym, a jednak całkiem sporo kierowców ma z tym problem, stwarzając olbrzymie zagrożenie. W twojej rodzinnej Częstochowie jest całe mnóstwo odcinków drogi i skrzyżowań wymagających opanowania tej umiejętności.

Inny przykład - ktoś może sobie mówić "po co mam się uczyć parkować równolegle, będę zawsze szukał innej możliwości parkowania". Do czasu, aż tej możliwości nie będzie, a trzeba będzie zaparkować. Na przykład dzisiaj pod szpitalem widziałem jakąś panią pseudo-kierowcę, która usiłując wykonać ten manewr przyblokowała ulicę na dobre kilka minut.

Jeszcze inny przykład: wyjeżdżając z drogi podporządkowanej za poprzedzającym samochodem nigdy nie można zakładać, że skoro on dał radę, to ja też dam radę. Sporo kierowców ma problem ze zrozumieniem tej prostej zasady i nieraz już widziałem sytuację, że ten pierwszy - owszem, zdążył, ale drugi niestety nie.

Takich przykładów można by podać kilkadziesiąt. I właśnie po to są jazdy z instruktorem, żeby na nie zwrócić uwagę. Nie wiem, jakie konkretnie błędy robi twój bratanek, ale jakieś musi robić, skoro czterokrotnie nie zdał egzaminu, a to znaczy, że nie ma prawa jeździć samochodem bez instruktora. Zrozum to wreszcie.

A jeśli nie chcesz przyjąć tego, co wszyscy na tym forum ci piszą, to umieść na dachu auta dużą tablicę z napisem "Uwaga, prowadzi kierowca bez prawa jazdy" - wtedy pozostali użytkownicy drogi będą wiedzieli, że lepiej trzymać się z daleka.

Popieram to co napisał wyżej kolega.
JESZCZE RAZ POWIADAM,KOLEGO WŁODAREK, WRESZCIE SKOŃCZ Z TYMI BIADOLENIEM, ŻE BRATANEK CZASAMI NIE DAJE RADY, TYLKO JUŻ ZASTOPOWAĆ BRATANKOWI UŻYCZANIA AUTA I SAMODZIELNEJ JAZDY BEZ STOSOWNEGO UPRAWNIENIA JEŚLI NIE CHCESZ MIEĆ KŁOPOTÓW DO KOŃCA ŻYCIA????
Bo my koledzy na tym forum już wiele razy cI tłuką do głowy, iż nie wolno tak robić łamiąc zasady. Bo jak wpadniesz w takie kłopoty to na prawdę nie wyjdziesz z tego bagna, nawet koledzy nie będą mogli Ci w stanie pomóc... ZROZUMIAŁE, KOLEGO WŁODAREK???

Piotr 

Model: Megane III Grandtour
Silnik: 1.6 16v 110 KM
Rocznik: 2015
Wysłany: 2019-08-08, 09:47   

Włodarek - poczytaj:
https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1022534,brak-prawa-jazdy-prowadzenie-samochodu-kara.html
http://sprawy-karne.biz.p...2%A7-1-pkt-2-k/
a jak twój bratanek spowoduje kolizje to ubezpieczyciel na 99% odmówi wypłaty odszkodowania poszkodowanym i będziesz miał duży rachunek do zapłacenia.

Odpowiedz do tematu