Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2020-06-28, 22:24
Dwa pytania początkującego (stopień boczny + kontrolka)
Autor Wiadomość
RadekZG 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.3
Dołączył: 08 Sie 2019
Posty: 3
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2019-08-08, 12:29   Dwa pytania początkującego (stopień boczny + kontrolka)

Dzień dobry wszystkim,
Od dwóch tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem Dacii Duster z rocznika 2019. Potrzebuję pomocy w związku z dwiema kwestiami.

Pierwsza z nich dotyczy niebieskiej kontrolki od temperatury płynu chłodniczego - za każdym razem po uruchomieniu samochodu kontrolka się świeci, wraz ze wzrostem temperatury po 2-3 minutach gaśnie. Domyślam się, że jest to zupełnie normalne zjawisko, ale jako laik wolę się upewnić - w poprzednich samochodach tak nie miałem :)

Druga sprawa dotyczy stopnia bocznego. Od strony pasażera nie ma tego problemu, natomiast od strony kierowcy pomiędzy stopniem a blachą jest pewna przerwa. Najlepiej dokumentuje to załączone przeze mnie zdjęcie. Nie wiem, czy tak ma po prostu być w tym modelu, czy jest to jakaś wada przy montażu. Dlatego bardzo proszę o podzielenie się ze mną informacją, cobym nie zawracał salonowi głowy bez powodu ;-)

Wielkie dzięki.

Zdjęcie: https://ifotos.pl/zobacz/IMG201908_qswrenn.jpg
 
tAboon 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 SCe 109KM + LPG-LR
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 24 Lip 2018
Posty: 667
Skąd: Gdynia / Kielce
Wysłany: 2019-08-08, 12:39   

RadekZG napisał/a:
Pierwsza z nich dotyczy niebieskiej kontrolki od temperatury płynu chłodniczego - za każdym razem po uruchomieniu samochodu kontrolka się świeci, wraz ze wzrostem temperatury po 2-3 minutach gaśnie. Domyślam się, że jest to zupełnie normalne zjawisko, ale jako laik wolę się upewnić - w poprzednich samochodach tak nie miałem :)
Instrukcja obsługi - jej przeczytanie wyeliminuje wiele pytań a i uprości dalszą eksploatację pojazdu. Zachęcam.

P.S. Zapraszam do tematu gdzie warto się przywitać :!:
_________________
Pozdrawiam
LwG
Bună salutări :)
Ostatnio zmieniony przez tAboon 2019-08-08, 12:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
RadekZG 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.3
Dołączył: 08 Sie 2019
Posty: 3
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2019-08-08, 13:00   

tAboon napisał/a:
RadekZG napisał/a:
Pierwsza z nich dotyczy niebieskiej kontrolki od temperatury płynu chłodniczego - za każdym razem po uruchomieniu samochodu kontrolka się świeci, wraz ze wzrostem temperatury po 2-3 minutach gaśnie. Domyślam się, że jest to zupełnie normalne zjawisko, ale jako laik wolę się upewnić - w poprzednich samochodach tak nie miałem :)
Instrukcja obsługi - jej przeczytanie wyeliminuje wiele pytań a i uprości dalszą eksploatację pojazdu. Zachęcam.

P.S. Zapraszam do tematu gdzie warto się przywitać :!:


OK, dzięki. Zrobiłem to. Nie jest wprost napisane, że zapalenie się niebieskiej kontrolki jest nieprawidłowe lub prawidłowe.

O stopniach i przerwie między nimi w instrukcji obsługi nie ma mowy.
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2019-08-08, 13:15   

RadekZG napisał/a:
O stopniach i przerwie między nimi w instrukcji obsługi nie ma mowy.


Wg. mnie ktoś spartolił montaż.
A co do instrukcji, że oczywiście wyjaśnia wiele początkowych wątpliwości co do eksploatacji samochodu. Trzeba ją jednak całą przeczytać i zrozumieć.
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
Ostatnio zmieniony przez BLACHA_997 2019-08-08, 13:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 829
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-08-08, 13:25   

RadekZG napisał/a:
Druga sprawa dotyczy stopnia bocznego. Od strony pasażera nie ma tego problemu, natomiast od strony kierowcy pomiędzy stopniem a blachą jest pewna przerwa. Najlepiej dokumentuje to załączone przeze mnie zdjęcie. Nie wiem, czy tak ma po prostu być w tym modelu, czy jest to jakaś wada przy montażu. Dlatego bardzo proszę o podzielenie się ze mną informacją, cobym nie zawracał salonowi głowy bez powodu

Jeżeli są to stopnie akcesoryjne Daci to praktycznie nie powinno być przerwy, no może z milimetr. Jeżeli Twoje są oryginalne to jakby im coś brakowało https://www.otomoto.pl/of...ml#gallery-open
Ostatnio zmieniony przez Black Dusty 2019-08-08, 13:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
pavulon78 


Marka: Dacia
Model: Duster 2 / VW Polo
Silnik: 1.6 SCe / 1.2
Rocznik: 2018 / 2002
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 235
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-08-08, 13:28   

Niebieska kontrolka to normalna sprawa. Gaśnie gdy płyn chłodniczy osiąga temp. ok. 50 stopni. Zimą będzie gasnać znacznie później niż po 2-3 minutach.
Poprzełączaj sobie funkcje komputera pokładowego i tam powinienes znaleźć wskaźnik temperatury. W wersjach z czarnym ekranem komputera, jest to opcja o jedną pozycję w górę od cyfrowego prędkościomierza.
Czy w niebieskich wyświetlaczach też to jest, to nie wiem.
 
RadekZG 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.3
Dołączył: 08 Sie 2019
Posty: 3
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2019-08-08, 15:25   

Dzięki wszystkim za pomoc.

Black Dusty napisał/a:
RadekZG napisał/a:
Druga sprawa dotyczy stopnia bocznego. Od strony pasażera nie ma tego problemu, natomiast od strony kierowcy pomiędzy stopniem a blachą jest pewna przerwa. Najlepiej dokumentuje to załączone przeze mnie zdjęcie. Nie wiem, czy tak ma po prostu być w tym modelu, czy jest to jakaś wada przy montażu. Dlatego bardzo proszę o podzielenie się ze mną informacją, cobym nie zawracał salonowi głowy bez powodu

Jeżeli są to stopnie akcesoryjne Daci to praktycznie nie powinno być przerwy, no może z milimetr. Jeżeli Twoje są oryginalne to jakby im coś brakowało https://www.otomoto.pl/of...ml#gallery-open


Tak właśnie myślałem, że coś jest nie tak. Niby to nie przeszkadza, ale jednak skoro władowałem trochę kasy w te dodatki, to wolałbym, by były wykonane w sposób prawidłowy.
 
Hiszpan_JS 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Cze 2019
Posty: 303
Skąd: Tarnów... okolice :)
Wysłany: 2019-08-08, 16:30   

Niestety, w niebieskim wyświetlaczu nie ma funkcji wskaźnika temperatury :-(
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne