Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2022-01-10, 23:19
Piszczące uszczelki drzwi w czasie jazdy po nierównościach
Autor Wiadomość
podsiar 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi 90
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 12 Mar 2016
Posty: 90
Skąd: Góra Siewierska
Wysłany: 2016-12-14, 09:43   

dacia napisał/a:
ogólnie to w tym aucie potrafi zawsze coś trzeszczeć, różnica temperatur. W/g mnie konstrukcja cała tak jakby chciała się skręcić przy najeździe np na krawężnik. Ale spokojnie ja mam 60tys klepniete i idzie się przyzwyczaić


dokładnie, ja po 20tys też już na to uwagi nie zwracam :)

Z wygłuszaczy to jeszcze nitektórzy wykładają schowki i półki filcem samoprzylepnym by rzeczy pozostawione na nich nie hałasowały przy zakrętach itp,
_________________
Przychodzi taki moment życia, że od pojemności silnika ważniejsza staje się pojemność bagażnika.
 
Kumos 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6
Dołączył: 21 Lis 2016
Posty: 6
Skąd: Stąd
Wysłany: 2017-03-20, 08:11   Trzeszczące wnętrze

Po przejechaniu 3000 kilometrów w Lodgy zaczęło coś trzeszczeć w okolicach słupka i podsufitki od strony pasażera. Słyszalne jest to wyłącznie przy niskich obrotach, przed przekroczeniem 30 kilometrów na godzinę, głównie podczas skręcania w prawo. Czy ktoś miał z czymś takim do czynienia? Jest to mocno irytujące, a przyznam, że choć dźwięk się nasila nadal waham się przed pójściem do ASO w ramach gwarancji, bo wydaje mi się to nieco trywialne. Nie jestem w stanie znaleźć źródła dźwięku, żaden element nie jest luźny i nie wydaje dźwięku podczas postoju.
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-03-20, 10:40   

Masz auto na gwarancji więc jedź do ASO, masz do tego prawo. Jak nie potrafią zlokalizować to jedź do drugiego ASO. ;-)
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
pawel1313 


Marka: jedyna słuszna :) -> Ford
Model: Lodgy -> Galaxy
Silnik: 1.6 SCE -> 2.0 tdci
Rocznik: 2016 ->2012
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Lis 2015
Posty: 218
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2017-03-20, 11:09   

Kumos napisał/a:
Jest to mocno irytujące, a przyznam, że choć dźwięk się nasila nadal waham się przed pójściem do ASO w ramach gwarancji, bo wydaje mi się to nieco trywialne

Ja mniej więcej też po tym przebiegu pojechałem do ASO z trzeszczeniem w tylnej części nadwozia - wysmarowali uszczelki w drzwiach i po kłopocie, po to jest gwarancja aby nawet pierdoły naprawiać ;-)
 
MarekZawadzki 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: XII 2016
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 31
Skąd: Legnica
Wysłany: 2017-03-20, 21:19   

Dla kolegi pawel1313 wielkie dzięki za ostatni wpis.

Generalnie u mnie trzeszczenia zwykle nie było słychać. Przejeżdżam jednak codziennie po takim kawałku kilkaset metrów, że tylko jedynka wchodzi w grę i omijanie mega jam/dziur/otchłani. I tam właśnie słychać było takie skrzypienie/trzeszczenie.

Myślalem, że to ogólnie auto aż tak pracuje - że może gdzieś plastiki. Pukałem, macałem, nic.

Na wizytę w ASO jakoś się nie zbierało.

Kupiłem silikon w sprayu, obleciałem wszytkie uszczelki naokoło. Różnica jest masakryczna. Cichutko nawet na największych jamach.

Fabrycznie - przynajmiej w moim egzemplarzu - uszczelki drzwi i tylnej klapy nie były niczym posmarowane - całkowicie suche. I wychodzi, że skrzypiały i dźwięczały właśnie przy takim ekstremalnym bujaniu na boki przy niedużych prędkościach.

Minimalna rzecz a daje efekt.

Dzięki!
 
Maniak 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Dołączył: 07 Sty 2017
Posty: 124
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-03-21, 07:30   

Czy to rozwiązanie zadziałałoby dla daszka od zegarów w Dusterze? Sprawdzałeś na twardych plastikach? Przy studzienkach trochę mi trzeszczy.
Ostatnio zmieniony przez Maniak 2017-03-21, 07:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
MarekZawadzki 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: XII 2016
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 31
Skąd: Legnica
Wysłany: 2017-03-21, 08:08   

Hej,
nie sprawdzałem przy twardych plastikach, ale zasadniczo ma realną szansę pomóc.

Jeśli dwie powierzchnie trą o siebie "na sucho" to jest obawa, że będzie piszczeć, trzeszczeć, skrzypieć.

Jakiekolwiek mazidło - wazelina techniczna, silikon, może to poprawić, o ile dotrze w dobre miejsce.

Warto spróbować.
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-03-21, 08:23   

Widziałem takie rozwiązanie w Volvo z 97 roku (mam te auto), że np. konsola z pokrętłami jest wkładana na wcisk na zatrzaski, a żeby nie tarło miedzy sobą plastikami to było oklejone dookoła cieniutką miękką wykładziną w szczelinie i jest cisza (to było fabryczne rozwiązanie).
Sam to wczoraj demontowałem panel pokręteł i zastanawiałem się do czego mógł się służyć naklejony pasek wykładziny, a teraz już wiem....
Jak kiedyś zdejmę to może zrobię zdjęcie ale nie obiecuję.... :->
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
Ostatnio zmieniony przez route2000 2017-03-21, 08:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2017-03-21, 10:08   

kup silikon w sprayu i przesmaruj uszczelki drzwi i tylnej klapy. Jezeli cos trzeszczy pod schowkiem to jest nieco dziwne, bo pod schowkiem w Lodgy nic nie ma, pod podsufitowka tez.
Ostatnio zmieniony przez shrek 2017-03-21, 10:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2017-03-21, 12:10   

Pod podsufitówką powinien siedzieć czynnik ludzki. :idea:
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2017-03-21, 12:34   

No i nalezy dobrze zlokalizowac zrodlo dzwieku.
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2017-03-21, 12:46   

U mnie od nowości trzeszczała prawa maskownica przedniego słupka. Wsunąłem kawałek gumy pomiędzy maskownicę i deskę rozdzielczą i mam spokój.
A to, że na dziurach coś czasami potrafi stuknąć czy trzaskać to już się do tego przyzwyczaiłem - warto też mieć prawidłowe ciśnienie w oponach, wtedy mniej słychać rożnego rodzaju odgłosy.
_________________
enjoy the silence
 
Maniak 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2016
Dołączył: 07 Sty 2017
Posty: 124
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-03-22, 08:19   

Nie wiem czy da się ten daszek nad zegarami jakoś rozkręcić nie uszkadzając nic... muszę się przyjrzeć czy nie narobię więcej szkód niż pożytku.
 
Kumos 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6
Dołączył: 21 Lis 2016
Posty: 6
Skąd: Stąd
Wysłany: 2017-03-26, 17:31   

Przełamałem się i pojechałem do ASO. Trzeszczenie było na tyle słyszalne, że postanowili rozwiązać problem. Przesmarowali wszystko z prawej strony pojazdu co się dało i rzeczywiście trzeszczenie praktycznie ustało, ale ASO sprowadza jeszcze z Francji reling dachowy, bo uznali, że to była przyczyna problemu i wymienią go w ramach gwarancji. Przyznam, że na dachu źródła problemu nie lokalizowałem, bo trzeszczenie słyszalne było we wnętrzu.
Natomiast mam pytanie, czy wasze Dacie są także tak awaryjne? Jak dotąd na gwarancji wymieniałem już zwijacz w kierownicy, bo nie działał tempomat i paliła się kontrolka, potem te trzaski, dziś wysiadło mi przy ruszaniu wspomaganie i zaświeciła się na czerwono kontrolka układu elektrycznego. Pomogło ponowne odpalenie silnika, ale jak na samochód który ma ledwie kilka miesięcy, to raczej słabo wygląda.
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-03-26, 19:20   

Może trafiłeś na pechowy egzemplarz...?
Ja przez 3 lata przejechałem ponad 70 tys.km i wymieniłem w ramach gwarancji manetkę kierunkowskazów, bo nie miałem świateł mijania (miałem tylko dzienne, postojowe i drogowe czyli długie).
Teraz pojadę na usunięcie malutkiej rudy wewnątrz klapy bagażnika i ewentualnie wymiana stelażu fotela kierowcy, bo już trochę buja.. A reszta bez zmian. ;-)
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
podsiar 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi 90
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 12 Mar 2016
Posty: 90
Skąd: Góra Siewierska
Wysłany: 2017-03-28, 14:37   

MarekZawadzki napisał/a:
Kupiłem silikon w sprayu, obleciałem wszytkie uszczelki naokoło. Różnica jest masakryczna. Cichutko nawet na największych jamach.


Chyba będę musiał zastosować u siebie. Ostatnio dopompowałem trochę koła i jest nieco głośniej :)
_________________
Przychodzi taki moment życia, że od pojemności silnika ważniejsza staje się pojemność bagażnika.
 
route2000 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 8V MPI+LPGTECH
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 57 razy
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 3694
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-03-29, 07:56   

Dopompowane koło jest twardsze i dlatego jest głośniej. ;-)
_________________
Dacia nie gubi oleju, tylko tak znaczy swój teren.
 
brzuch0 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 w benzynie
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 27 Maj 2016
Posty: 214
Skąd: Tychy
Wysłany: 2017-04-01, 17:08   

shrek napisał/a:
kup silikon w sprayu i przesmaruj uszczelki drzwi i tylnej klapy. Jezeli cos trzeszczy pod schowkiem to jest nieco dziwne, bo pod schowkiem w Lodgy nic nie ma, pod podsufitowka tez.

To było to przestało się w końcu trzaskać.
 
Mikele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 535
Skąd: Gibraltar
  Wysłany: 2019-08-13, 08:46   Dacia Lodgy - hałasy znikąd

Cześć,

26 lutego kupiłem Lodgy Stepway 1,6 i zaimportowałem z Polski do siebie, na Gibraltar.

Już podczas jazdy, przy ok. 3000 km przebiegu, buda zaczęła wydawać odgłosy na nierównościach, przypominające trochę trzęsienie się paki w samochodach dostawczych. Hałasy były słyszalne na nierównościach drogi, szczególnie poprzecznych, przy niewielkich prędkościach, do ok. 60 kmh, potem zagłuszają je hałasy z zewnątrz auta.

Próbowałem zrobić coś w dealership na Gibie, ale byłem zbywany, poza tym praca nie zostawiała mi za dużo czasu na droczenie się z lokalną Dacią, która w dodatku była na mnie obrażona, że jak tak można sprowadzić samochód z Polski, kiedy zaczęło się przecież wcześniej negocjować z nimi ;-)

Miesiąc temu przyjechałem na kołach do PL na wakacje i zacząłem załatwiać sprawę z Renault/Dacia Carrara w Lublinie, gdzie auto było kupione. Najpierw mechanicy stwierdzili, że to środkowy rząd siedzeń, cośtam podokręcali i posmarowali - bez efektu. Potem okazało się, że skrzypią też tylne amory, więc po uznaniu tego przez Renault Polska i chwili bardzo intensywnych negocjacji, wymieniono mi tylne amortyzatory na wymontowane z innej, nowej Dacii (zapasowe nie przyszłyby na czas, przed moim powrotem do domu).

Pomimo tej wymiany hałas jest nadal. W tej chwili jestem już bezradny i bez pomysłu, co może być nie tak. Grupowe próby zlokalizowania hałasu sugerują okolice lewego słupka B albo dach albo jedno i drugie (albo żadne...). Czyli może być to kiepski montaż w Maroko albo też cholera wie, co jeszcze. Oczywiście okolice słupka zostały rozebrane do gołej blachy. I nic.

Czy ktoś miał/m,a podobny problem?
Ostatnio zmieniony przez laisar 2019-08-13, 09:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dracid 


Marka: ex-Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe Laureate 7 os.
Rocznik: 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 329
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-08-13, 09:28   

Idź do Castoramy w Polsce albo jej odpowiednika na Gibraltarze, kup wazelinę techniczą i przesmaruj po obu stronach auta uszczelkę idącą wzdłuż górnych krawędzi drzwi od okolic lusterka zewnętrznego aż do tylnego górnego rogu tylnych drzwi. Uszczelka ta jest przyklejona do karoserii. Przesmaruj ją wewnątrz i na zewnątrz i daj znać, czy pomogło.

PS. Uważaj, bo ci auto wymienią dlatego, że trzeszczy... Staniesz się legendą w ASO, do którego z tym pojedziesz. ASO Dacii to, niestety, żart i podejście: "tanio kupiłeś, to się bujaj. Ale przyjedź wymienić olej za 1000 PLN za litr koniecznie!".
Ostatnio zmieniony przez Dracid 2019-08-13, 09:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
pavulon78 


Marka: Dacia
Model: Duster 2 / VW Polo
Silnik: 1.6 SCe / 1.2
Rocznik: 2018 / 2002
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Maj 2018
Posty: 235
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-08-13, 09:29   

To po prostu Dacia. I na dodatek Lodgy będą sama w sobie jednym wielkim pudłem jak dostawczak, więc nie oczekuj kompletnej ciszy w takim aucie. Zawsze coś tam będzie szurać, pobrzękiwać. Taki urok.
Mój nowy duster przy przebiegu 28kkm też już sobie wesoło pobrzękuje, coś tam puknie itp.

Dla porównania teraz jechałem clio z przebiegiem 22kkm (kosztujące więcej niż duster czy lodgy) i jeśli chodzi o odgłosy skrzypienia, stukania i szurania to był istny dramat w porównaniu z moim dusterem.
Ostatnio zmieniony przez pavulon78 2019-08-13, 09:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4052
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-08-13, 13:27   

Czy masz koło zapasowe ?
Sprawdź jego mocowanie i dokręcenie.
Ja tez trafiłem swego czasu do ASO ze względu na pukanie przy przejeżdżaniu przez nierówności typu tory tramwajowe lub śpiących policjantów.
A okazało się że problem jest trywialny ( Duster 4x4 - koło zapasowe w środku przykręcane duża plastikową nakrętką) . Dodatkowo pod koło położyłem tez kawałek wygłuszenia pod koło i cisza jak makiem zasiał)
Sprawdź też czy nie brzęczy Ci tablica rejestracyjne . Idealne jest podkleić takie filcowe ochraniacze od nóg krzeseł)
Pukaj , stukaj a zawsze coś odkryjesz :)
_________________
http://bit.ly/3n82hb8
 
mariusz0207 


Marka: dacia
Model: lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 01 Lip 2017
Posty: 58
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2019-08-13, 16:10   

Witam pięknie mam dokładnie to samo czyli dziwne stukanie przy małych prędkosciach i tez lodgy stepway u mnie to wydaje mi się ze z prawej strony z tyłu. Z tym problemem byłem w ASO juz 4 razy wszystko podobno jest ok wymienione nawet amortyzatorty z tyłu i nic nie pomogło więc zadne smarowanie itp nic nie da. Postanowiłem napisac emila do cętrali odpisali ze usterka będzie usunięta mam czekac po paru dniach zadzwonili z ASO zostawiłem samochód wymienili zbiornik paliwa bo podobno tam cos stukało i jakie było moje zdziwienie ze po wymianie baku problem jest dalej. Aktualnie czekam na odpowiedz z centrali co dalej. Mam nadzieje ze usuną usterke bo jak nie to pewnie jkis zecznik konsumentów ewentualnie rzeczoznawca motoryzacyjny i droga sądowa.
_________________
Mario Bros
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-08-13, 16:35   Re: Dacia Lodgy - hałasy znikąd

Mikele napisał/a:
...
Pomimo tej wymiany hałas jest nadal. W tej chwili jestem już bezradny i bez pomysłu, co może być nie tak. Grupowe próby zlokalizowania hałasu ..... I nic.



Czy ja dobrze rozumiem, że ASO nie posiada czegoś takiego?

https://allegro.pl/oferta/stetoskop-diagnostyczny-elektroniczny-4-kanalowy-7443982906
_________________
Od f126p do Dustera
 
mariusz0207 


Marka: dacia
Model: lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2017
Wersja: Stepway
Dołączył: 01 Lip 2017
Posty: 58
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2019-08-13, 16:47   

Raczen nie posiada :mrgreen: ja jezdziłem z mechanikiem który siedział z tyłu i nasłuchiwał hihi i faktycznie cos słychac ale nie wiedzą co i gdzie powiedzieli ze nie mają pomysłu poprostu są bezradni.
_________________
Mario Bros
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne