Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

Poprzedni temat :: Następny temat
Biała Sandero zamiast białego tico
Autor Wiadomość
defunk 

Marka: Dacetti
Model: Dusterio
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Wysłany: 2019-08-08, 10:40   

E tam, przeca "za komuny tak się jeździło", w dodatku bratanek jeździ "pod nadzorem" -- nie tylko swego Wielkiego Instruktora, ale także Przenajświętszej Panienki, która na to wszystko spogląda z Niebiesiech i wiedzie go swoim paluszkiem w taki sposób (i kręci kierownicą, i naciska pedały w taki sposób), że Włodarek & Bratanek Team wszędzie dojadą bezpiecznie i na czas.

Obywatel MK 

Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Wysłany: 2019-08-08, 11:07   

Jakieś emocje w życiu muszą być, a na emeryturze za wiele ich nie ma, więc kolega Włodarek by dodać sobie animuszu wsadził za fajerkę swego rumuńskiego automobilu nie wiele kumającego z jazdy bratanka. Odtąd życie nabrało sensu. :mrgreen:

wlodarek1 

Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1,2
Rocznik: 2016
Wersja: Access
Wysłany: 2019-08-13, 17:04   

OFFTOP ; wczoraj rozmawiałem z 1 znajomą osobą , która ma wnuczkę , która jest w wieku mojego bratanka i ta wnuczka nie zdała egzaminu na prawko 6 razy w częstochowie , po czym podobno za namową koleżanki ze studiów - udała się do Grójca .
I tam , w grójcu - zdała za 1 razem ..... Jaki z tego wniosek :?:
Kilka dni temu na jednej z bocznych uliczek w mojej dzielnicy , zobaczyłem taki układ znaków , jak na dołączonej fotce ; w odległości kilku metrów od siebie stoją 2 znaki zakazu ruchu
a pod nimi tabliczki "droga wewnętrzna " i "koniec drogi wewnętrznej "
A po lewej stronie , niewidoczny na fotce - jest tam jakiś mały warsztat samochodowy .
Jaki ma sens stawianie w odległości kilku metrów od siebie 2 znaków zakazu ruchu .
Są one niewidoczne na fotce , pod tymi tabliczkami "droga wewnętrzna " :shock:

IMG_20190806_183929 (Kopiowanie).jpg
Plik ściągnięto 32 raz(y) 249,9 KB

pikodat 

Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Wysłany: 2019-08-13, 17:31   

wlodarek1 napisał/a:
OFFTOP ; wczoraj rozmawiałem z 1 znajomą osobą , która ma wnuczkę , która jest w wieku mojego bratanka i ta wnuczka nie zdała egzaminu na prawko 6 razy w częstochowie , po czym podobno za namową koleżanki ze studiów - udała się do Grójca .
Kilka dni temu na jednej z bocznych uliczek w mojej dzielnicy , zobaczyłem taki układ znaków , jak na dołączonej fotce ; w odległości kilku metrów od siebie stoją 2 znaki zakazu ruchu
A po lewej stronie , niewidoczny na fotce - jest tam jakiś mały warsztat samochodowy .
Jaki ma sens stawianie w odległości kilku metrów od siebie 2 znaków zakazu ruchu .
Są one niewidoczne na fotce , pod tymi tabliczkami "droga wewnętrzna " :shock:

Zapewne chodzi o prawa własności. Te kilka metrow do kogoś należą. Zatem odpowiada za szkody gdy ktoś sobie zniszczy zawieszenie. Zatem na swojej działce daje zakaz ruchu.
A pewnie najchetniej sprzedałby ten kawałek drogi albo zagrodził.

GRL 

Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Wysłany: 2019-08-13, 21:01   

wlodarek1 napisał/a:

Wniosek taki, że zdała za 7 razem, bo poprzednie razy nie umiała wystarczająco dobrze?

EBmazur 

Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Wysłany: 2019-08-14, 06:30   

Cytat:

Wniosek taki - że w końcu nauczyła się jeździć wystarczająco dobrze , aby zdać egzamin

defunk 

Wysłany: 2019-08-14, 07:22   

Na pewno źle rozumujecie -- jedynie słuszna konkluzja jest taka, że w częstochowskim WORDzie są źli ludzie, którzy rzucają belki w oko młodym ludziom, zaś w Grójcu (wszakże to po drodze do Sulejówka!) rodzą się rzeczy wielkie, a ludzie mieszkają dobrzy i uczynni.

wlodarek1 

Wysłany: 2019-08-14, 07:33   

Z tego co wiem to umiejętności mojego bratanka podczas 3 jak i 4 podejścia do egzaminu były takie same.. I tej wnuczki znajomych też umiejętności podczas 5 i 6 podejścia były podobne. Tyle że Grójec jest miastem mniejszym od Częstochowy i układ ulic jest tam też prostszy.
A może fundusz płac egzaminatorów jest tam inaczej ustawiony :?:

tomek73 

Marka: Dacia/Renault
Model: Duster/Scenic
Silnik: 1,6 SCe LPG/ 1,6 16V LPG
Rocznik: 2019 / 2003
Wysłany: 2019-08-14, 07:44   

wlodarek1 napisał/a:
Tyle że Grójec jest miastem mniejszym od Częstochowy i układ ulic jest tam też prostszy.

I prawo jazdy otrzymała tylko na Grójec? Umiejetności trzeba mieć na kazdą drogę a nie na Czestochowę czy na Grójec. Mój syn zdał w Krakowie za 6 razem. (jedynie ruszanie pod górę musieliśmy pocwiczyć na bocznej, leśnej drodze) Ale teraz nie boje sie mu dac samochod i puścić go w Kraków. Wiem że w ruchu drogowym sobie poradzi i doświadczenie nabierze sam a nie z ględzącym ojcem na siedzeniu obok.

defunk 

Wysłany: 2019-08-14, 08:39   

wlodarek1 napisał/a:
Tyle że Grójec jest miastem mniejszym od Częstochowy i układ ulic jest tam też prostszy.

Nie byłem w Grójcu, a w Częstochowie ostatnim razem gdzieś w okolicach środkowego Jaruzela, ale pocieszę Cię: znając mazowiecki bardak urbanistyczny i konsekwencje braku sensownej lokacji miast, ten Grójec może mieć znacznie bardziej popieprzony układ ulic niż Częstochowa (która jak się dowiaduję z internetów jednak na jakąś lokację się załapała).

EBmazur 

Wysłany: 2019-08-14, 08:56   

tomek73 napisał/a:
wlodarek1 napisał/a:

I prawo jazdy otrzymała tylko na Grójec? Umiejetności trzeba mieć na kazdą drogę a nie na Czestochowę czy na Grójec. Mój syn zdał w Krakowie za 6 razem. (jedynie ruszanie pod górę musieliśmy pocwiczyć na bocznej, leśnej drodze) Ale teraz nie boje sie mu dac samochod i puścić go w Kraków. Wiem że w ruchu drogowym sobie poradzi i doświadczenie nabierze sam a nie z ględzącym ojcem na siedzeniu obok.
Z ust ( klawiatury ) mi to wyjąłeś .
Kolega włodarek jest jak " dobry" polityk - znajduje błędy , złośliwości i samo zło u innych , to cały świat sprzysiągł się przeciw niemu i Jego bratankowi . Zdałem za 5 razem i wiem jakie popełniałem wtedy błędy . Dzieci zdawały za 4 i też nie wciskały ciemnoty , że egzaminator to kawał drania . Ale potrafimy jeździć , a córce spokojnie oddałem swoje stare auto .

wuju 

Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Wysłany: 2019-08-14, 09:45   

Nie broniąc nikogo natężenie ruchu w Częstochowie jest dużo większe niż w Grójcu.

toka93 

Marka: Fiat
Model: Croma
Silnik: 1,9 MJTD 120KM
Rocznik: 2005
Wersja: [Inna]
Wysłany: 2019-08-14, 09:52   

Z ośrodka z Bytomia dużo osób jeździło do Częstochowy bo było łatwiej i o termin i o zdanie samego egzaminu. Według mnie ciężej zdać w dużym mieście. Bo co innego bujać się po mieście gdzie jest jeden pas, a co innego gdzie tych pasów jest kilka.

luckyboy 

Marka: Peugeot
Model: 308
Silnik: 1.6 8v HDI 92 FAP
Rocznik: 2011
Wysłany: 2019-08-14, 11:17   

wlodarek1 napisał/a:

Sens jest taki, aby cała okolica nie skracała sobie drogi i nie jeździła pod płotem warsztatu.

EBmazur 

Wysłany: 2019-08-14, 11:20   

toka93 napisał/a:
Z ośrodka z Bytomia dużo osób jeździło do Częstochowy bo było łatwiej i o termin i o zdanie samego egzaminu. Według mnie ciężej zdać w dużym mieście. Bo co innego bujać się po mieście gdzie jest jeden pas, a co innego gdzie tych pasów jest kilka.

A potem delikwentowi trzęsą się ręce jak dojeżdża do "większego" miasta , albo zostawia swoją super torpedę na przedmieściach bo boi się świateł , tramwai i trzech pasów ( autentyczne - znam takich mistrzów wiejskich dróg ).

toka93 

Marka: Fiat
Model: Croma
Silnik: 1,9 MJTD 120KM
Rocznik: 2005
Wysłany: 2019-08-14, 12:24   

No tak ale ktoś świeżo po zdaniu jak nie ma potrzeby jeździć po dużym mieście to może spokojnie się poduczyć i nabrać pewności siebie. Pomimo kilkudziesięciu tysięcy km czuję stres wjeżdżając w centrum dużego miasta, a co dopiero młody i niedoświadczony kierowca.

Obywatel MK 

Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Wysłany: 2019-08-14, 12:28   

EBmazur napisał/a:
albo zostawia swoją super torpedę na przedmieściach bo boi się świateł , tramwai i trzech pasów ( autentyczne - znam takich mistrzów wiejskich dróg ).

Całkiem rozsądny model używania miasta. Jak dojeżdżasz do dużego miasta to jaki problem skorzystać z jego komunikacji miejskiej nie dokładając się do korków.

wlodarek1 

Wysłany: 2019-08-14, 12:31   

Albo wypożyczyć elektryczne hulajnogi :lol:

kapelusznik 

Marka: Skoda
Model: Fabia
Silnik: 1.6 TDI
Rocznik: 2013.X
Wysłany: 2019-08-14, 12:41   

A co w tym śmiesznego?
Zdajesz sobie sprawę ile osób jeździ na wypożyczonych bądź własnych elektrycznych hulajnogach dojeżdżając w ten sposób do pracy? (Podpowiem - mniej niż na rowerze (także miejskim, wypożyczonym) ale jednak jest to zauważalny trend którego nie można ignorować - chyba że się go zaora nieprzemyślaną ustawą)

Znam takich co zostawiają auto na rogatkach miasta gdzie łatwiej zaparkować i potem mijają korek na hulajnodze.
Całkiem rozsądne i ekonomiczne. Nie mówiąc o oszczędności czasu.
Ostatnio zmieniony przez kapelusznik 2019-08-14, 12:42, w całości zmieniany 3 razy  

eplus 

Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wysłany: 2019-08-14, 12:42   

luckyboy napisał/a:

Sens jest taki, aby cała okolica nie skracała sobie drogi i nie jeździła pod płotem warsztatu.

To chyba sam z motyką musi czatować, bo pies z kulawą nogą się nie zainteresuje złamaniem zakazu (na terenie prywatnym i tak policja nie interweniuje z własnej woli).

tomek73 

Marka: Dacia/Renault
Model: Duster/Scenic
Silnik: 1,6 SCe LPG/ 1,6 16V LPG
Rocznik: 2019 / 2003
Wysłany: 2019-08-14, 12:51   

Obywatel MK napisał/a:

EBmazur napisał/a:
albo zostawia swoją super torpedę na przedmieściach bo boi się świateł , tramwai i trzech pasów ( autentyczne - znam takich mistrzów wiejskich dróg ).

Całkiem rozsądny model używania miasta. Jak dojeżdżasz do dużego miasta to jaki problem skorzystać z jego komunikacji miejskiej nie dokładając się do korków.

Właśnie po to sa parkingi typu Park & Ride. Zostawiasz swoją furę i za preferencyjną opłatę za parking bujasz sie zbiorkomem. Ewentualnie mając kartę miesieczną nic nie płacisz za parking.
Tylko czym innym jest swiadome korzystanie z P+R, a czym innym parkowanie tam bo ruch drogowy to samo zło.
Ostatnio zmieniony przez tomek73 2019-08-14, 12:53, w całości zmieniany 2 razy  

EBmazur 

Wysłany: 2019-08-15, 05:55   

Obywatel MK napisał/a:
EBmazur napisał/a:

Nie zawsze rozsądny - odwiedzam na przykład córkę w Gdańsku - muszę dojechać dp Oliwy , gdzie czeka parking pod jej domem , auto stoi na nim kilka dni ( korzystam ze zbiorówki ) .Swego czasu woziłem jej "pół domu " 2 razy w roku . Nie wyobrażam sobie wożenie tramwajami i autobusami studenckiego dobytku .

wlodarek1 

Wysłany: 2019-08-15, 12:02   

Dziś przy cmentarzu spotkały się ; moja sandero i sanderka tych znajomych , których piesek wpada czasem do mojego domu i wylizuje mi nogi i ręce . Niestety bratanek zaparkował tyłem tak nieudolnie , że zrobił miejsce
dla Golfa który rodzielił 2 sandero :roll:

PIEs.jpg
Plik ściągnięto 11 raz(y) 242,49 KB

zmniejszony.jpg
Plik ściągnięto 16 raz(y) 201,01 KB

eplus 

Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wysłany: 2019-08-15, 15:28   

Równiutko stanął, jeszcze będą z niego ludzie. Chyba, że celował w środkowe miejsce?

EBmazur 

Wysłany: 2019-08-15, 16:09   

Cytat:
Niestety bratanek zaparkował tyłem tak nieudolnie , że zrobił miejsce
nieudolnie to by wyszło , gdyby podrapał komuś albo Tobie lakier

Odpowiedz do tematu