Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Pukanie , grzechotanie z tyłu auta
Autor Wiadomość
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2019-08-27, 12:36   Pukanie , grzechotanie z tyłu auta

Cześc,

od pewnego czasu irytuja mnie dziwne dźwięki z okolic bagażnika w mojej Lodgy. Są to takie jakby ciche stuki lub grzechotanie, które słychać podczas bardzo powolnej jazdy nawet 10km/h ( przy wyższych pewnie też występują ale zagłusza jej dźwięk silnika i szum z opon). Występują podczas jazdy do przodu i do tyłu i można je usłyszeć nawet na kostce brukowej czy w miarę równej trelince. Na początku myślałem, że to roleta wydaje takie dźwięki ale ją do testów zdemontowałem i to nie ona, później zdemontowałem plastiki dla trzeciego rzędu siedzeń i tam gdzie mogły by o cos trzeć lub stukać podkleiłem taśmą szmacianą lub gąbką ale to i tak nie rozwiązało tego problemu. Dobrałem się więc do plastików przy pasach bezpieczeństwa 3go rzędu siedzeń ale wydaje mi się , że to nie to, oczywiście gdzie mogłem również podkleiłem taśmą szmacianą. Identycznie postąpiłem z osłona klapy bagażnika, oczywiście efektów 0 ( zero). Poczytałem trochę na forum o stukających amortyzatorach czy gumach na sprężynach ale tam wydaje mi się wszystko ok. Dzisiaj na stacji diagnostycznej sprawdzałem czy podczas testów amortyzatorów z okolic kół nie wydobywają się te dziwne dźwięki ale była cisza. W zeszłym tygodniu pojawiłem się nawet w ASO z tym problemem, powiedziałem jakie sa moje podejrzenia i zaprosiłem człowieka z serwisu do przejażdżki ze mną. Na początku stwierdził że to Tablica rejestracyjna ale szybko wyeliminowałem ten problem wkładając między ramkę a klapę szmatę. Stwierdził, że jak to nie Tablica to plastiki w tylnej części auta i TTTM. Zaprosił mnie nawet do przejażdżki Lodgy Stepway po FL i przebiegiem raptem 17tyś km i tam te dźwięki również występowały wiec zgłupiałem. I teraz pytanie moje do użytkowników tego modelu czy faktycznie TTTM i tez tak macie? Po zakupie swojego egzemplarza od jednego z kolegów z forum tych dźwięków nie było albo po prostu nie zwracałem na to uwagi. Zauważyłem też że podczas bardzo powolnej jazdy po np. bardzo nierównych drogach gruntowych z tylnego zawieszenia słychać jakby stękania, ocierania, skrzypienia gumy. zajrzałem pod auto ale wszystko wygląda ok, popsikałem nawet sylikonem gumy od sprężyn ale nie rozwiązało to problemu. Pozdrawiam
 
ms-kola 


Marka: DACIA
Model: LOGAN II MCV Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Dołączył: 20 Gru 2018
Posty: 58
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-08-27, 13:59   

Cześć.

Mam podobne doznania w moim MCV. Ale jakoś nie wnerwia mnie to na tyle, żeby sprawdzić. Po lekturze forum pewne rzeczy wyeliminowałem od razu.

Ale.... całkiem przypadkowo pewnego razu dotknąłem odblasków zamontowanych w zderzak.... I okazało się, że latają bardzo swobodnie i ruszane wydają dość podobny dźwięk do opisywanego przez Ciebie. Podejrzewam, że u mnie to właśnie to. Może i u Ciebie. Jak sprawdzisz, to daj proszę znać.
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-08-27, 16:05   

Duster II i to samo. Powodem jest sztywna belka tylna, oraz niezbyt sztywne nadwozie. Ja na codzień jeżdżę bardzo nierówną drogą gruntową i na początku tak głośno nie było, a teraz jest już cała kakofonia dobiegająca z tyłu. Przebieg 5 tys., po prostu trzeba się przyzwyczaić bo TTTM.
_________________
Browar domowy Mariampol
Ostatnio zmieniony przez Obywatel MK 2019-08-27, 16:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2019-08-27, 19:03   

Obywatel MK napisał/a:
Duster II i to samo. Powodem jest sztywna belka tylna, oraz niezbyt sztywne nadwozie. Ja na codzień jeżdżę bardzo nierówną drogą gruntową i na początku tak głośno nie było, a teraz jest już cała kakofonia dobiegająca z tyłu. Przebieg 5 tys., po prostu trzeba się przyzwyczaić bo TTTM.


Tylko dlaczego w poprzedniej mojej Daci jaką był Logan MCV II coś takiego nie występowało? Jak sprzedawałem auto miało przebieg 80 tys km i jedyne co było słychać to roletę bagażnika a w Lodgy stuki, puki, drgające przednie szyby itp.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2019-08-27, 19:37   

ms-kola napisał/a:
Cześć.

Mam podobne doznania w moim MCV. Ale jakoś nie wnerwia mnie to na tyle, żeby sprawdzić. Po lekturze forum pewne rzeczy wyeliminowałem od razu.

Ale.... całkiem przypadkowo pewnego razu dotknąłem odblasków zamontowanych w zderzak.... I okazało się, że latają bardzo swobodnie i ruszane wydają dość podobny dźwięk do opisywanego przez Ciebie. Podejrzewam, że u mnie to właśnie to. Może i u Ciebie. Jak sprawdzisz, to daj proszę znać.


Byłem przed chwilą u siebie w aucie. Na pewno nie są to odblaski w zderzaku - zero luzu
 
karmnik 


Marka: dacia
Model: logan mcv 2
Silnik: 0.9 tce
Dołączył: 14 Lis 2017
Posty: 23
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-08-27, 19:56   

dudu$ napisał/a:
ms-kola napisał/a:
Cześć.

Mam podobne doznania w moim MCV. Ale jakoś nie wnerwia mnie to na tyle, żeby sprawdzić. Po lekturze forum pewne rzeczy wyeliminowałem od razu.

Ale.... całkiem przypadkowo pewnego razu dotknąłem odblasków zamontowanych w zderzak.... I okazało się, że latają bardzo swobodnie i ruszane wydają dość podobny dźwięk do opisywanego przez Ciebie. Podejrzewam, że u mnie to właśnie to. Może i u Ciebie. Jak sprawdzisz, to daj proszę znać.


Byłem przed chwilą u siebie w aucie. Na pewno nie są to odblaski w zderzaku - zero luzu


U mnie w MCV po zakupie dzwięki z tyłu na nierównościach wydawał mechanizm zamknięcia klapy, ASO coś tam rozbierało przy zamku, nie wiem czy niczego nie fachowo nie podginali :P Po ich interwencji dzwięki zniknęły.
 
st_man 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 SCE
Rocznik: XII 2018
Wersja: Open
Dołączył: 03 Lut 2019
Posty: 23
Skąd: Wro
Wysłany: 2019-08-27, 22:40   

U mnie w Sandero było coś takiego słyszalnego z tyłu auta ,
nawet przy powolnej jeździe.

Okazało się , że jeden odbojników drzwi bagażnika ma luz zamocowania
i sobie dźwięczy w losowych chwilach. Więc za pomocą cienkiego nożyka
wcisnąłem naokoło pomiędzy plastikowy kołnierz odbojnika a blachę auta trochę papieru
( z jakiejś gazety czy tez paragonu...), tak aby papier był niewidoczny i oczywiście uważnie
aby nie uszkodzić lakieru. W ten sposób postąpiłem z oboma odbojnikami przez co skasowałem ten luz. 5 minut roboty i błoga cisza z tyłu .... :)
Być może u Ciebie jest coś podobnego - sprawdź .
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2019-08-28, 05:50   

dudu$, a to może jest znany problem z amortyzatorami.
_________________
Rzeczy niemozliwe robie od reki, a na cuda trzeba dzien poczekac.
 
dudu$ 



Marka: Fiat
Model: TIPO II Sedan
Silnik: 1.4 16v 95km
Rocznik: 2019
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 49 razy
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1814
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2019-08-28, 17:26   

Dzisiaj udało mi się rozwiązać problem z grzechotaniem i trzeszczeniem. Winna w moim przypadku była górna uszczelka od strony pasażera. Po jej zdemontowaniu w aucie nastąpiła cisza. Założyłem ją z powrotem i na razie jest ok z tym, ze jutro będę chyba poprawiał ten zabieg z użyciem lepszej taśmy piankowej i będę starał się przykleić ja idealnie równo. Dodam, że uszczelki bardzo często smaruje lub psikam różnymi środkami aby je natłuścić ale tutaj to nie pomagało.
 
boban666 


Marka: Dacia
Model: Lodgy Stepway
Silnik: 1.6 Sce100
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Dołączył: 24 Lut 2019
Posty: 143
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2019-08-28, 17:33   

No to mogę być w domu z moimi trzaskami z tym że u mnie mam krzywe drzwi. Pisałem w moim wątku o tych drzwiach. 3 września jadę do ASO zostawić auto na warsztacie blacharskim. Ciekawe czy się u mnie uspokoi bo wymiana amorów średnio pomogła.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne