Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2020-03-22, 12:11
Zakup dacia sandero czy warto ?
Autor Wiadomość
kicpra 


Marka: Dacia/Ford
Model: Logan MCV II/Mondeo mk4
Silnik: 0.9 tce 120KM 188nm/2.2 TDCI 213KM 490nm
Rocznik: 2017/2008
Wersja: Stepway Outdoor
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 810
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-09-22, 20:12   

Ja też pewnie sprzedam za 2 lata, czyli jeszcze z roczną gwarancją i darmowym ostatnim przeglądem.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-09-22, 20:13   

telecaster1951 napisał/a:
Sprzedajesz znajomemu i w aucie po 3 miesiącach pada sprzęgło. Kto jest oskarżany? No właśnie. Samochodów nie sprzedaje się znajomym.

Może jak sprzedajesz komuś "tykającą bombę" to tak. Ja sprzedałem w życiu raptem 2 samochody (zadbane) i oba poszły w rodzinie. Wiadomo, że w każdym coś się prędzej czy później zepsuło, ale nikt normalny nie robi problemów bo dokładnie widzi co bierze.

bigsmoke.8 napisał/a:
Absolutny Brak Niczego jest ok, auto ma być do kościoła i sklepu dla rodziców a wcześniej mieliśmy malucha i matiza wiec ubogość wyposażenia to żaden problem

Akurat też mam Matiza, (co prawda takie rzeczy jak klimatyzacja w nim są) więc śmiało Ci powiem, że nie masz się czego obawiać, bo każde Sandero będzie po Matizie ogromnym krokiem naprzód- przestronnym, wygodnym i szybkim samochodem z ogromnym bagażnikiem na zakupy. A Matiza kupowałem również nowego i w 2006r kosztował on 35550zł więc nie tak wiele taniej...
Co do awaryjności- Sandero to już stara sprawdzona konstrukcja, której w odróżnieniu od nowych Dusterów nie trapią żadne problemy wieku dziecięcego. Ja od 2017 byłem w serwisie tylko raz- na przeglądzie. Żadnych niedociągnięć czy usterek posprzedażnych nie było.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-09-22, 20:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
defunk 


Marka: Dacetti / Peżo
Model: Dusterio / Rifter
Silnik: 1,6 SCe / 1,2 110 KM
Rocznik: 2017 / 2021
Wersja: Laureate
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 835
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-09-22, 20:58   

telecaster1951 napisał/a:
Sprzedajesz znajomemu i w aucie po 3 miesiącach pada sprzęgło. Kto jest oskarżany? No właśnie. Samochodów nie sprzedaje się znajomym.


Jeśli dbasz o znajomości bardziej niż o auto, to owszem. Ja kupiłem w ten sposób 2 auta (wcale nie 3-letnie), zawsze dobrze znając podejście właściciela do utrzymania maszyny. (Raz sprzedałem też znajomej starego grata i rzeczywiście: jej się wydawało, że 10-letnia Ibiza będzie jak nowa, tyle, że będzie kosztować jak 10-letnia Ibiza.)
 
bigsmoke.8 
Zielony listek


Marka: dacia
Model: sandero
Silnik: 1.6
Dołączył: 20 Wrz 2019
Posty: 4
Skąd: Görlitz
Wysłany: 2019-09-22, 21:01   

zgodnie z Waszą koncepcją znalazłem używane Sandero 3 letnie tylko nie pisze co za wersja ale zakładam, że albo open albo laurente . ma elektryczne szyby wiec stawiał bym na laurente. Zerknijcie czy warto?
https://caroutlet.pl/samochod/11161/dacia_sandero.html
_________________
qwe
Ostatnio zmieniony przez bigsmoke.8 2019-09-22, 21:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2019-09-22, 22:34   

Jak wpiszesz na otomoto:
- 2016-2017
- do 50000km przebiegu
- polski salon
- bezwypadkowy
- klimatyzacja manualna
... to nagle się okaże w cenie 25000-30000zł masz dużo szerszy wybór, niż tylko skupianie się na Sandero.
I sprawa się komplikuje. ;-)

Jeżeli rodzicom zależy na przestronności, to warto również popatrzyć w stronę Logana w sedanie, gdyż jest to najmniej pożądana wersja nadwoziowa na rynku wtórnym, a co za tym idzie cena może być odrobinę lepsza.
A jak gabaryty nie mają tak dużego znaczenia, to nagle się okazuje, że jest ciekawy przegląd ofert Citigo, czy nawet Corsy bądź Clio.
 
EBmazur 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,0 SCe
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 584
Skąd: Mazury
Wysłany: 2019-09-23, 06:02   

Cytat:
Sprzedajesz znajomemu i w aucie po 3 miesiącach pada sprzęgło. Kto jest oskarżany? No właśnie. Samochodów nie sprzedaje się znajomym.
Sąsiad wręcz pilnował auta od swojego kolegi z pracy - zrobił wręcz rezerwację na wypadek , gdyby ten sprzedawał swoje auto.
 
Kauris 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II Ph1
Silnik: 1.2 16v 73KM
Rocznik: 2015 120kkm
Wersja: Laureate
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 618
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-09-23, 21:16   

bigsmoke.8 napisał/a:
ma elektryczne szyby wiec stawiał bym na laurente.
Klamki w kolorze, chromy na grilu - laureate.
3latek tysiaka tańszy niż nowy golas? Czy ja wiem.... (jeśli na prawdę na "luksusach" i tak nie zależało)

(+) Lusterka grzane, klima, regulacja fotela i kierownicy w pionie, centralny z pilota, kolor łatwy w utrzymaniu, przeciwmgielne
(-) Pewnie z czujnikami TPMS na wentylach jeszcze, 1.2 16v więcej spali od 1.0 SCe, fabryczne pióra wycieraczek (no chyba, że kolejny komplet)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne