Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2019-11-22, 17:30
Problem z oryginalnym wideorejstratorem
Autor Wiadomość
Black Dusty 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6Sce4x4
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 28 Lis 2018
Posty: 829
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2019-09-29, 16:28   

szanto napisał/a:
- gdybym przez zakupem wiedział, że mam zakupić technologię i wykonanie sprzed dwóch lat - nie byłoby mnie w tej dyskusji

Bez urazy ale tak to jest gdy nie wiesz co kupujesz choć w sieci można to znaleźć.
 
szanto 



Marka: Dacia
Model: Duster Techroad
Silnik: TCe 150 4x2 FAP
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige 5 os.
Dołączył: 19 Wrz 2019
Posty: 20
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2019-09-29, 16:44   

Black Dusty napisał/a:

Bez urazy ale tak to jest gdy nie wiesz co kupujesz choć w sieci można to znaleźć.

Kupiłem produkt Dacia Duster Techroad model roku 2019.
I zostałem oszukany jak przez Cygana na rynku.
Ale nie stresuj się - dam radę.
_________________
 
macminer 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 245
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2019-09-29, 18:01   

szanto napisał/a:
jak przez Cygana na rynku

Jeśli uważasz, że jesteś dowcipny, to w miejsce "Cygana" wstaw dowolną inną narodowość. A potem przeczytaj i zastanów się, co napisałeś.

Jeśli chodzi o akcesoria, nikt nikogo nie oszukuje. Ani na stronie, ani w broszurze, ani nigdzie indziej nie ma stwierdzenia, że dane akcesorium jest nowym modelem wypuszczonym na rynek w bieżącym roku. Jeśli klient tak sądzi, to jego problem, na pewno żaden UOKiK mu nie pomoże w takiej sytuacji.

Natomiast to, że produkt nie spełnia funkcji, do której został stworzony, jest istotną wadą i klient ma prawo żądać wymiany na sprawny egzemplarz lub zwrotu pieniędzy na podstawie rękojmi (niezgodność towaru z umową, art. 558 § 1 Kodeksu cywilnego). Nieciągłe nagrywanie materiału filmowego przez kamerę samochodową wyczerpuje znamiona wady istotnej.
 
Gtk24 


Marka: DACIA
Model: DUSTER 2 4x4
Silnik: SCe 1.6 115km
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 18 Paź 2018
Posty: 12
Skąd: Białystok
Wysłany: 2019-09-29, 18:43   

[quote="macminer"]
szanto napisał/a:


Natomiast to, że produkt nie spełnia funkcji, do której został stworzony, jest istotną wadą i klient ma prawo żądać wymiany na sprawny egzemplarz lub zwrotu pieniędzy na podstawie rękojmi (niezgodność towaru z umową, art. 558 § 1 Kodeksu cywilnego). Nieciągłe nagrywanie materiału filmowego przez kamerę samochodową wyczerpuje znamiona wady istotnej.


Dokładnie na to będę się powoływać jeżeli rejestrator nie będzie działać prawidłowo po kolejnej wizycie w ASO. Sama technologia rejestratora dla mnie może być i Sprzet 10lat aby spełniał swoje funkcje. Niedługo jadę w trasę i zobaczę czy zmiana formatu karty na ntfs da jakoś poprawę jeżeli nie to już nie mam pomysłu co mogę jeszcze sam zrobić i będę umawiać się do ASO.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3624
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-09-30, 07:48   

Gtk24 napisał/a:
Niedługo jadę w trasę i zobaczę czy zmiana formatu karty na ntfs da jakoś poprawę jeżeli nie to już nie mam pomysłu co mogę jeszcze sam zrobić i będę umawiać się do ASO.

Czyli ustawiłeś kamerę na nagrywanie ciągłe i masz wyłączoną opcję podziału na 1-3-5 minutowe pliki? Bo tylko wtedy ten NTFS może mieć sens. Próbowałeś jak działa nagrywanie po wybraniu np. plików o długości 3 minut?
 
Gtk24 


Marka: DACIA
Model: DUSTER 2 4x4
Silnik: SCe 1.6 115km
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 18 Paź 2018
Posty: 12
Skąd: Białystok
Wysłany: 2019-09-30, 08:40   

Na ntfs wogóle nie nagrywa pokazuje błąd karty. Jeżeli chodzi o inne długości filmów dzieje się to samo. Nawet jak włączyłem nagrywanie filmu przez aplikacje to po 2:51min rejestrator przestał nagrywac... Jemu cos dolega fizycznie moze uszkodzny jakis modul moze wada fabryczna ? Zajade znowu do ASO i powiem niech przysla drugi i sprawdza czy bedzie dzialac tak samo czy moze to wina czego innego.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3624
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-09-30, 09:05   

Gtk24 napisał/a:
Jemu cos dolega fizycznie moze uszkodzny jakis modul moze wada fabryczna ?

No to wszystko na to wygląda, że jest walnięty. Reklamuj. Po prostu powinni Ci na próbę podpiąć inny egzemplarz i sprawdzić czas nagrywania. Prosta sprawa- przecież to tylko wpięcie wtyczki.
Ty masz wersję naklejaną na szybę czy zamkniętą w "puszce" podstawie lusterka?
Zresztą w obu wypadkach budowa wewnętrzna kamer jest prosta jak budowa cepa (płytka główna, płytka z przyciskami, handlowy moduł optyki i handlowy moduł GPS) sporo ręcznych lutowań kabelków pomiędzy modułami- coś może niekontaktować...

Rejestrator_naklejany1.jpg
Plik ściągnięto 17 raz(y) 114,52 KB

Rejestrator_naklejany2.jpg
Plik ściągnięto 11 raz(y) 163,14 KB

Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-09-30, 09:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
zwirz 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2 16v
Rocznik: 2017
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Mar 2017
Posty: 131
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-09-30, 09:18   

A zastanawiałem się do Sandero czy nie kupić tego rejestratora "fabrycznego".
Wybrałem chińskie cudo z aliexpress za 400zł i bez problemów od 3 lat nagrywa równocześnie przód+tył w full HD 1920 z dźwiękiem, GPS itd i nie ma żadnych problemów z kartą sprzed 3 lat.
Oprogramowanie jedynie po 2 latach ma swoje widzimisię i czasami trzeba je wgrać na nowo, ale cudu że nie nagrywa nie miałem :)
 
szanto 



Marka: Dacia
Model: Duster Techroad
Silnik: TCe 150 4x2 FAP
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige 5 os.
Dołączył: 19 Wrz 2019
Posty: 20
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2019-09-30, 09:21   

zwirz napisał/a:
A zastanawiałem się do Sandero czy nie kupić tego rejestratora "fabrycznego".

Szczerze odradzam.
_________________
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3624
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-09-30, 09:31   

Większość osób z forum ma jednak te akcesoryjne kamerki za Vouchery a więc całkowicie za free, albo ze sporą zniżką. Ja bym na pewno tego nie kupił, gdybym miał zapłacić tą dziką kwotę z cennika... :roll:
zwirz napisał/a:
...cudu że nie nagrywa nie miałem :)

Ja też nie. To, że nie nagrywa to jednak jakiś przypadek indywidualny.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-09-30, 09:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
Gtk24 


Marka: DACIA
Model: DUSTER 2 4x4
Silnik: SCe 1.6 115km
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 18 Paź 2018
Posty: 12
Skąd: Białystok
Wysłany: 2019-09-30, 09:37   

Dymek napisał/a:
Gtk24 napisał/a:
Jemu cos dolega fizycznie moze uszkodzny jakis modul moze wada fabryczna ?

No to wszystko na to wygląda, że jest walnięty. Reklamuj. Po prostu powinni Ci na próbę podpiąć inny egzemplarz i sprawdzić czas nagrywania. Prosta sprawa- przecież to tylko wpięcie wtyczki.
Ty masz wersję naklejaną na szybę czy zamkniętą w "puszce" podstawie lusterka?
Zresztą w obu wypadkach budowa wewnętrzna kamer jest prosta jak budowa cepa (płytka główna, płytka z przyciskami, handlowy moduł optyki i handlowy moduł GPS) sporo ręcznych lutowań kabelków pomiędzy modułami- coś może niekontaktować...


Ja mam wersje montowana w obudowie lusterka bo mam czujnik zmierzchu, ale tak jak napisales obie wersje sa takie same w srodku i tez stawiam na uszkodzony jakis lut w srodku albo kabel.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne