Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2021-02-25, 20:46
Jak sprawdzić w Dacii ile zostało do przeglądu
Autor Wiadomość
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3625
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-08, 09:40   

SWilk napisał/a:
Koledzy, mam wrażenie, że odbiegliśmy od tematu, którym było:
xarek napisał/a:
ile pozostało km do wymiany

A to w mojej Lodgy da się sprawdzić w komputerze pokładowym. W moim egzemplarzu jest to następna funkcja po przebiegu całkowitym.

To ciekawe... Takiej stałej pozycji w menu nie mam a instrukcja też nie przewiduje. Ekran "z kluczem" pojawia się tylko wtedy gdy zbliża się termin przeglądu- czyli zostało mniej niż miesiąc, lub mniej niż 1500km.
A więc jeśli jest wcześniej- w menu nie sprawdzę.

BLACHA_997 napisał/a:
Wydaje mi się, że to kwestia "chciejstwa" obsługi ASO do aktualizacji wpisów w swoich systemach, bo innych możliwości nie widzę.

Cuda istne się dzieją... Zaczynam podejrzewać, że "ktoś" czyta te nasze dyskusje. Do wczoraj w MyDacia nie miałem żadnych serwisowych wpisów "historycznych", dzisiaj wchodzę i... magia- pojawiły się zupełnie nowe rzeczy- nowe okienko "Moja Historia Przeglądów", z rozbiciem na "Mechanika", "Eksploatacja" i "AXS" (cokolwiek to znaczy). I są wpisy czynności serwisowych z 2018 roku. Nawet niektóre moje zakupy części i akcesoriów. :shock:
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-10-08, 10:08, w całości zmieniany 4 razy  
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-10-08, 10:22   

Dymek napisał/a:
Cuda istne się dzieją... Zaczynam podejrzewać, że "ktoś" czyta te nasze dyskusje. Do wczoraj w MyDacia nie miałem żadnych serwisowych wpisów "historycznych", dzisiaj wchodzę i... magia- pojawiły się zupełnie nowe rzeczy


Sugerujesz, że Nieszybki jednak miał rację? :shock: :shock: :mrgreen:

A co do tematu - u mnie w DD2 nie opcji sprawdzenia ile zostało do przeglądu. Chyba, że przegląd jest już blisko to wtedy się pojawia, ale to norma.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
SWilk 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 100KM
Rocznik: 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 359
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-10-08, 16:16   

Belphegor napisał/a:
A co do tematu - u mnie w DD2 nie opcji sprawdzenia ile zostało do przeglądu. Chyba, że przegląd jest już blisko to wtedy się pojawia, ale to norma.


Wychodzi na to, że źle interpretuję jedną z wartości.

To, że wskazuje na dystans przejechany od przeglądu wywnioskowałem sobie sam z obserwacji, bo instrukcja bredzi coś o liczniku wycieczki 1.
Nie mam pod ręką swojej polskiej instrukcji, ale wyszperałem, że w angielskiej instrukcji z netu (czyli niekoniecznie do mojej wersji) jest opisana jako "trip mileage recorder" i niby można ją skasować. Do tego występuje jeszcze podobna wartość: "distance travelled" (po zasięgu, a przed średnią prędkością), którą można skasować.

Coś mi się w głowie przypomina, że w mojej instrukcji "trip mileage" był opisane mniej więcej jako "przebyty dystans 1" - w odróżnieniu od wartości "przebyty dystans 2" w miejscu "distance travelled"... Nie było opisane czym niby się różnią, ale było napisane, że powinno się dać oba skasować trzymając przycisk komputera przez kilka sekund.
Jednak w przypadku "trip mileage / przebyty dystans 1" u mnie kasowanie NIE DZIAŁA.

No i ten "trip mileage recorder" przy odbiorze samochodu wynosił okrągłe 0, podczas gdy przebieg - 17km. Próbowałem go kasować, ale nic to nie dawało. Szedł sobie do przodu razem z przebiegiem, goniąc go, ale nie mogąc dogonić. Cały czas zostawał o 17km z tyłu.
Aż do pierwszego przeglądu. Zdziwiłem się bardzo po odbiorze samochodu, bo ta wartość znów wynosiła "0". No i znów sobie rośnie, elegancko widzę ile od tego przeglądu przejechałem.
Fakt, że teraz już nie próbuję kasować, bo a nóż mi się uda.

A czy u Was istnieje jakiś licznik kilometrów jako pierwsza funkcja po przebiegu, a przed zużyciem paliwa? Jeśli tak, to do czego go używacie i czy daje się skasować?
 
Żywiec 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Kwi 2015
Posty: 240
Skąd: Żywiec/wieś stołeczna
Wysłany: 2019-10-08, 16:31   

U mnie pokazuje ile jeszcze pozostało km do przeglądu. Po każdym przeglądzie, licznik odlicza mi w tył km. Tzn. jadę na przegląd i po jego zakończeniu mam ustawione 20 tys., ta liczba maleje z rosnącym przebiegiem. Informacja na komputerze z symbolem klucza płaskiego.
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3625
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-08, 21:37   

SWilk napisał/a:
A czy u Was istnieje jakiś licznik kilometrów jako pierwsza funkcja po przebiegu, a przed zużyciem paliwa? Jeśli tak, to do czego go używacie i czy daje się skasować?

Po przebiegu całkowitym jest "Licznik przebiegów częściowych", czyli po prostu własny licznik dający się wyzerować w dowolnym momencie.
Cała moja lista to:
- licznik całkowitego przebiegu,
- licznik przebiegów częściowych,
- zużyte paliwo,
- średnie zużycie paliwa,
- chwilowe zużycie paliwa,
- przewidywana droga, którą można przejechać na paliwie pozostałym w zbiorniku,
- przebyty dystans,
- średnia prędkość,
- przywracanie domyślnych wartości ciśnienia w oponach.
- zegar (fabrycznie nie było, zegar włączyłem sam),
- temperatura zewnętrzna.
"Licznik przebiegów częściowych" i "Przebyty dystans" to dwa różne, niezależne od siebie liczniki, które można niezależnie wyzerować, przy czym ten drugi z symbolem "pinezki" przed samochodem (Przebyty dystans) bierze udział w obliczeniach zużytego paliwa, przewidywanej drogi i średniej prędkości. Zerowanie tego drugiego można zrobić na dowolnym ekranie, który jest z nim związany- czyli zerowanie zrobione na którymkolwiek ekranie z symbolem "pinezki" zeruje wszystkie ekrany z tym symbolem.
I nie mieszajmy Dustera2 z innymi modelami, bo on ma jednak zupełnie inny komputer pokładowy- inne ekrany i komunikaty tekstowe.
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2019-10-08, 22:25, w całości zmieniany 5 razy  
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-10-09, 11:50   

SWilk napisał/a:
Wychodzi na to, że źle interpretuję jedną z wartości.


Niekoniecznie. Ja napisałem jak to wygląda u mnie, ale o ile pamiętam to np. steiner ma wyświetlanie tego ile zostało do przeglądu. Może da się to zrobić przez ddt4all, ale wolę sam nie grzebać bez informacji, gdzie mam grzebać.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne