Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Wylatujące z nawiewów nieczystości (suche kwiatki etc.) DD2
Autor Wiadomość
duch 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 sce
Rocznik: 2018
Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 58
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-09, 13:33   Wylatujące z nawiewów nieczystości (suche kwiatki etc.) DD2

Szanowni Koledzy,
ma problem DD2 2018, z nawiewów wylatują śmieci, Suche małe kwiatki etc.
Problem zgłosiłem w ASO jakoś w marcu, oczywiście nie naprawili (Decar Warszawa) a wręcz teraz już są liście które blokuje kratkę i blokują przepływ powietrza.
Żonę jakiś kawałek wylatujący z nawiewu uderzył w oko na autostradzie (co zgłosiłem w tym tygodniu w Decar).
ASO nie tylko nie naprawiło usterki a zażądało 150 zł za czyszczenie podszybia (argumentując że auto pewnie stoi pod drzewem).
Kierownik ASO nie był wstanie mi odpowiedzieć na pytanie, czy zna auto które nie stało pod drzewem i jaki cudem sprzedają filtry które nie przepuszczają smogu 2.5PM a liście...
Oczywiście po nie miłej wymianie zdań, nie zapłaciłem a serwis miał się ze mną skontaktować.
Dzwoni kierownik i proponuje mi trzecie czyszczenie, pytam w jakim celu nie potrzebuje czyszczenia i pyta:
on: -skąd te liście się tam wzięły !
ja: - Mnie się Pan pyta ?
on: -proponuje że rozbierzemy i będziemy eksperymentować !!!

Postawa ASO z mojej strony wygląda tak, że nie chcą/nie umieją znaleźć przyczyny i próbują wrobić klienta doszukując się jego winy.

Mieliście podobne problemy ?

Pozdrawiam.

1.jpg
Plik ściągnięto 12 raz(y) 59,41 KB

Ostatnio zmieniony przez duch 2019-10-09, 13:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2019-10-09, 14:01   

Jaki sens jest po raz kolejny czyścić podszybie skoro wszystkie brudy powinny być zatrzymywane na (przed) filtrem kabinowym. Sprawdzałeś, czy jest on włożony?
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-10-09, 14:13   

Albo brak filtra kabinowego, albo ciągnie na lewo. Zobacz czy ten filtr tam jest.
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-10-09, 15:59   

Miałem terkotanie jakiegoś suchego listka, czy coś mniej więcej rok temu. Było to od strony skrajnie lewego nawiewu. Nic jednak nie wylatywało z nawiewów. Problem sam ustąpił mniej więcej po miesiącu. Też mi wszystko przejrzeli, przedmuchali i zgodnie powiedzieli, że niemożliwe, żeby coś ot tak sobie tam wpadło... :roll:
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
duch 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 sce
Rocznik: 2018
Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 58
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-09, 16:06   

BLACHA_997 napisał/a:
Jaki sens jest po raz kolejny czyścić podszybie skoro wszystkie brudy powinny być zatrzymywane na (przed) filtrem kabinowym. Sprawdzałeś, czy jest on włożony?

Zrobiłem zdjęcie, słaby jest dostęp i jeszcze w garażu ciemno.
Może na zdjęciu nie widać ale jest coś białego w środku, nie wiem jak on poprawnie powinien być włożony.
Mam prośbę, jeżeli ktoś mógł by zrobić zdjęcie oryginalnego filtra włożonego w otwór (albo odpowiedź czy mój jest prawidłowo zamontowany), nie chcę go wyciągać żeby nie uszkodzić bo sprawę zgłosiłem do Renault Polska a Decar ewidentnie szuka winnego.


Dzięki za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam.

1.jpg
Plik ściągnięto 29 raz(y) 25,52 KB

 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 20 razy
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2019-10-09, 18:36   

Kiedyś w jednym aucie zagapiłem się i przy wymianie filtra wpadł liść do środka, bo nie uprzątnąłem wcześniej okolic jego obudowy.
Wyleciał kratką w 120 częściach zachęcając do posprzątania wnętrza. :lol:
Nie miałeś niedawno przeglądu przypadkiem?
 
keisyzrk 


Marka: dacia
Model: duster 4x2
Silnik: 1.6 sce
Rocznik: 2015
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 373
Skąd: LUBACZÓW/ZAMOŚĆ/RZESZÓW/TARNÓW/LUBLIN
Wysłany: 2019-10-09, 18:39   

Mój tato ma takie w wersji abc:) no i tam nie ma filtra kabinowego. Pewnej pięknej nocy jakieś zwierzątko zaczęło sobie robić gniazdo w podszybiu i z nawiewu dokładnie takie rzeczy jak piszesz zaczęły wylatywać..
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2019-10-09, 20:17   

Zle włożony ( zagiety) filtr kabinowy lub jego brak. Stawiam na to pierwsze.
_________________
Rzeczy niemozliwe robie od reki, a na cuda trzeba dzien poczekac.
 
duch 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 sce
Rocznik: 2018
Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 58
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-09, 20:25   

Na ciemnych wyświetlaczach go w ogóle nie widać, dlatego zaznaczyłem kant filtra. Czy powinien być oryginalnie w takiej pozycji ?

1.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 27,29 KB

 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 877
Skąd: EL
Wysłany: 2019-10-09, 20:51   

Tak jak napisał @shrek - źle założony lub przerwany filtr kabinowy. Ten filtr wkłada się niewygodnie. Trzeba go umiejętnie podgiąć by wszedł poprawnie na swoje miejsce. Po setnym / tysięcznym razie każdy może popełnić błąd - albo u producenta, albo w aso, jeśli już miałeś pierwszy przegląd po roku od zakupu auta. Nie wyciągaj tego filtra, bo na 100% go rozerwiesz. Inaczej nie wyjdzie.
 
duch 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 sce
Rocznik: 2018
Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 58
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-09, 21:11   

eio napisał/a:
Tak jak napisał @shrek - źle założony lub przerwany filtr kabinowy. Ten filtr wkłada się niewygodnie. Trzeba go umiejętnie podgiąć by wszedł poprawnie na swoje miejsce. Po setnym / tysięcznym razie każdy może popełnić błąd - albo u producenta, albo w aso, jeśli już miałeś pierwszy przegląd po roku od zakupu auta. Nie wyciągaj tego filtra, bo na 100% go rozerwiesz. Inaczej nie wyjdzie.

Dzięki za info.
To by tłumaczyło dlaczego na początku leciały tylko małe kawałki a po pierwszym zgłoszeniu doszły do tego liście. (pewnie go rozdarli i wcisnęli, jak by powiedzieli dołożył bym te 40 pln na nowy, ale po co lepiej niech komuś wpadnie w oko odłamek i spowoduje wypadek na autostradzie)
Ale zastanawia mnie jak one się dostały do filtra, nie wiem gdzie w podszybiu jest zasysane powietrze ?

Dzięki wszystkim za pomoc.
 
shrek 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 110 hp
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 2858
Skąd: Romilly sur Seine/Siemianowice Sl.
Wysłany: 2019-10-09, 21:36   

Kup nowy filtr bo ten juz do niczego sie nienadaje. Przy montażu należy go lekko przygiąć ale nie przełamać.
_________________
Rzeczy niemozliwe robie od reki, a na cuda trzeba dzien poczekac.
 
duch 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 sce
Rocznik: 2018
Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 58
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-09, 21:51   

Belphegor napisał/a:
Miałem terkotanie jakiegoś suchego listka, czy coś mniej więcej rok temu. Było to od strony skrajnie lewego nawiewu. Nic jednak nie wylatywało z nawiewów. Problem sam ustąpił mniej więcej po miesiącu. Też mi wszystko przejrzeli, przedmuchali i zgodnie powiedzieli, że niemożliwe, żeby coś ot tak sobie tam wpadło... :roll:

Terkotanie też zgłaszałem, dla nich działa prawidłowo, ręce opadają. :roll:
 
duch 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 sce
Rocznik: 2018
Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 58
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-09, 21:55   

shrek napisał/a:
Kup nowy filtr bo ten juz do niczego sie nienadaje. Przy montażu należy go lekko przygiąć ale nie przełamać.

Zgłosiłem reklamacje do Renault Polska, wiec nie chcę ingerować, jak by chodziło tylko o filtr wymienił bym i olał (jak bym wiedział wcześniej, że to on), ale tych śmieci jest naprawdę sporo i zapchają filtr.
Jak one się tam dostają ?

Pozdrawiam.
 
eio 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.0 SCe B4DB400
Rocznik: XII 2017
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 877
Skąd: EL
Wysłany: 2019-10-09, 22:21   

Wszysto wraz z powietrzem wchodzi przez podszybie - kratkę umieszczną na zewnątrz, w Dusterze powinna być pod maską, ale z przestrzenią powyżej by powietrze dolatywało. Wraz z powierzem dostają się tam różne drobiny. Taka uroda tej kraki że przepuszcza drobne nasiona, płatki i takie tam. Ma zbyt grube oczka. Niektórzy na forum żeby tego uniknąć stosowali własne dodatkowe zabezpieczenia - zakładali siatkę (coś ala przeciw komarom) na kratce podszybia.

To co przeleci przez kratkę w podszybiu trafia na filtr kabinowy. Jego zadanie - nie przepuszczać pyłków i różnych drobin. Jeśli tego nie zatrzymuje to oznacza problem z filtrem.

Jeśli masz klimę, to powietrze z nieodfiltrowanymi drobinami przelatuje przez parownik zanieczyszczając go, i dalej trafia do obiegu powietrza wewnątrz auta. Przy wymianie filtra na nowy koniecznie poproś o wyczyszczenie - odkurzenie / odsycenie płatków i innych drobin ze schowka na filtr, a następnie odgrzybienie, ozonowanie. Jeśli to nie zostanie zrobione przed założeniem nowego filtra, będzieś wdychał grzyb i pleśń - poczujesz smród za jakiś czas.
 
duch 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 sce
Rocznik: 2018
Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 58
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-09, 22:34   

eio dzięki za informacje.

Pozdrawiam.
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-10-10, 07:41   

eio napisał/a:
....

Jeśli masz klimę, to powietrze z nieodfiltrowanymi drobinami przelatuje przez parownik zanieczyszczając go, i dalej trafia do obiegu powietrza wewnątrz auta. Przy wymianie filtra na nowy koniecznie poproś o wyczyszczenie - odkurzenie / odsycenie płatków i innych drobin ze schowka na filtr, a następnie odgrzybienie, ozonowanie. Jeśli to nie zostanie zrobione przed założeniem nowego filtra, będzieś wdychał grzyb i pleśń - poczujesz smród za jakiś czas.

@eio dzięki za poradę, a @duch za wywołanie tematu - u mnie nie tak "wielki" problem bo tylko przelatują nasiona brzóz, (w poprzednim samochodzie to chyba nawet kurz filtrowało).
_________________
Od f126p do Dustera
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-10, 12:14   

Budowa układu, filtry, ich montaż - http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=594

Czyszczenie - http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=2413
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2019-10-10, 12:51   

Niestety widzę że jak zwykle gorsze wypiera lepsze - stoję od 9 lat pod drzewem, filtr wymieniam sam bez problemu i nigdy nic mi nie leciało z nawiewu. Kolejny argument by jeżdżącego bez problemów samochodu nie wymieniać na nowy :mrgreen:
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3604
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-10, 14:54   

PiotrWie napisał/a:
Kolejny argument by jeżdżącego bez problemów samochodu nie wymieniać na nowy :mrgreen:

Kwestia konstrukcji. Ja 13 lat mam Matiza pod chmurą i też nic nie wpada w kanały. A Matiz filtra kabinowego nie ma w ogóle. Ale wloty powietrza na podszybiu są niemal pionowe :mrgreen:
 
duch 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 sce
Rocznik: 2018
Dołączył: 25 Kwi 2018
Posty: 58
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-11, 11:08   

A tu skierowałem strumień na szybę (bo zaparowała), oczywiście wcześniej było więcej, ale nie miałem telefonu w reku, wyłączyłem nawiew i z tel włączyłem ponownie.

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2019-10-11, 11:11   

Ja muszę założyć siatkę na wróble. Liście mi nie przeszkadzają.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
Obywatel MK 



Marka: Dacia
Model: Duster II Blanc Glacier
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Gru 2018
Posty: 736
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-10-11, 11:59   

Po zdjęciu widać że filter wciśnięty na chama i przez dziurę dostają się śmieci do wnętrza. Więc to nie wina fabryki tylko serwisu ACO, który już widać że grzebał przy pojeździe. Jedź i zrób im tam burdel żeby pamiętali jak się montuje filtry.
_________________
Browar domowy Mariampol
Ostatnio zmieniony przez Obywatel MK 2019-10-11, 12:11, w całości zmieniany 3 razy  
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-10-11, 13:15   

eplus napisał/a:
Ja muszę założyć siatkę na wróble. Liście mi nie przeszkadzają.


Obyś miał telefon pod ręką jak Ci wróbel wyleci z nawiewu, bo chciałbym to zobaczyć. :lol:


A te listki z filmiku... średnio to wygląda. Miałem takei sytuacje ale w Oplu Vectra z 1992 roku, jak ocieplali styropianem blok, w którym wtedy mieszkałem. Po minucie pracy dmuchawy miałem "zaśnieżone" wnętrze.

Na 100% coś nie tak z włożeniem filtra.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne