Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia jest tania
Autor Wiadomość
straszna_maruda 


Marka: Renault
Model: Megane 2 ph2
Silnik: 1.6
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 251
Skąd: ETM
Wysłany: 2019-10-29, 10:41   

Dacia jest kupowana bo jest tania. Po wyrównaniu cen ludzie przestana ją kupować bo jest zbyt tandetna i słaba jakościowo.
 
gawel 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway Laureate LPG
Silnik: 0,9 LPG
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 31 Maj 2019
Posty: 356
Skąd: WPR
Wysłany: 2019-10-29, 12:06   

straszna_maruda napisał/a:
Dacia jest kupowana bo jest tania. Po wyrównaniu cen ludzie przestana ją kupować bo jest zbyt tandetna i słaba jakościowo.


A co według ciebie jest tak wysokiej jakości w stosunku do ceny?
_________________
Martwią się bogacze, gdzie pochować swoje dacze:)
 
Dracid 


Marka: ex-Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe Laureate 7 os.
Rocznik: 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 329
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-10-29, 12:15   

gawel napisał/a:
A co według ciebie jest tak wysokiej jakości w stosunku do ceny?


Podawanie jakichkolwiek kontrprzykładów nie zmieni faktu, że wg mnie straszna_maruda ma 100% rację - dacia wygrywa wyłącznie ceną (tak jak w Rosji wygrywa łada granta, która też wzorcowym samochodem nie jest pod żadnym względem).
 
gawel 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway Laureate LPG
Silnik: 0,9 LPG
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 31 Maj 2019
Posty: 356
Skąd: WPR
Wysłany: 2019-10-29, 12:20   

Dracid napisał/a:
gawel napisał/a:
A co według ciebie jest tak wysokiej jakości w stosunku do ceny?


Podawanie jakichkolwiek kontrprzykładów nie zmieni faktu, że wg mnie straszna_maruda ma 100% rację - dacia wygrywa wyłącznie ceną (tak jak w Rosji wygrywa łada granta, która też wzorcowym samochodem nie jest pod żadnym względem).


Ma rację bo co? Może jakieś argumenty i przykłady na ich poparcie ? Wyrażanie takich twierdzeń z dupy jest niecelowe i bezwartościowe tym bardziej na forum.
Nie zgadzam się że Dacia jest nietrwała , świadczą o tym wysokie ceny egzemplarzy używanych. Moim zdaniem przeszacowana cenowo tandeta do skoda i wieśwagen. Polacy kiedyś marzyli o Golfie I 1,6D bo benzyna była na kartki i wym mylnym przeświadczeniu żyją do dzisiaj niestety, że motoryzacyjną Ziemią obiecaną jest VW.
_________________
Martwią się bogacze, gdzie pochować swoje dacze:)
Ostatnio zmieniony przez gawel 2019-10-29, 12:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dracid 


Marka: ex-Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe Laureate 7 os.
Rocznik: 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 329
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-10-29, 12:29   

Chodziło mi o to, że straszny_maruda ma rację w tym, że ludzie kupują dacię na potęgę, bo jest tania i cena (połączona z marzeniem o nowym aucie) jest tu głównym argumentem.
 
gawel 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway Laureate LPG
Silnik: 0,9 LPG
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 31 Maj 2019
Posty: 356
Skąd: WPR
Wysłany: 2019-10-29, 12:41   

W moim przypadku nie. To nie kwestia samej ceny ale i tego co się za nią dostaje i tu stosunek jakości do ceny jest bezkonkurencyjny.
Za cenę skody oktawi mam 2 dacie a czy materiały wykończeniowe i silniki TSI to rewelacja ?? Raczej nie i dlatego sprzedaż tej marki padła na pysk.
_________________
Martwią się bogacze, gdzie pochować swoje dacze:)
 
Dracid 


Marka: ex-Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe Laureate 7 os.
Rocznik: 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 329
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-10-29, 12:50   

To, że kupiłem cokolwiek, wydałem na to pieniądze i czułem bezgraniczną radość z nowego przedmiotu nigdy nie będzie oznaczać, że będę twierdził, że kupiłem fantastyczny produkt, przy którym nie ma się czego czepiać i który jest bezbłędnie wykonany.

Dacie nie oferuje - patrząc na konkurencję - nic z zakresu bezpieczeństwa i nowych technologii. Jeśli twierdzisz, że inne auta są przecenione... Może i tak, może i nie, każdy sądzi po swojemu. Moje zdanie jest takie, że nawet dacia jest przeceniona i za to, co daje, powinna być z 20% tańsza.

Nasz rynek jest tym bogacącym się i wolimy nowe, bośmy przez długie lata nowego nie mieli. Rynek niemiecki (bogatszy, nowocześniejszy) miłością do dacii już tak nie pała. Statystyki tutaj:

https://www.marklines.com...ig_germany_2019
 
gawel 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway Laureate LPG
Silnik: 0,9 LPG
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 31 Maj 2019
Posty: 356
Skąd: WPR
Wysłany: 2019-10-29, 12:55   

Ja kupuję nowe samochody od ponad 20 lat więc nie wiem czy określenie MY jest zasadne w kontekście kupowania aut używanych.

Jesteśmy rynkiem marginalnym w porównaniu z Niemcami czy Francją to oni określają normy ekologiczne i standardy wyposażenia, w RP to taka trochę sprzedaż uboczna.
_________________
Martwią się bogacze, gdzie pochować swoje dacze:)
 
Dracid 


Marka: ex-Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe Laureate 7 os.
Rocznik: 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 329
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-10-29, 12:59   

Fajnie, że kupujesz nowe samochody od 20 lat, tylko że jako pojedyncza jednostka dla statystyki nie istniejesz.
 
gawel 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway Laureate LPG
Silnik: 0,9 LPG
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 31 Maj 2019
Posty: 356
Skąd: WPR
Wysłany: 2019-10-29, 13:42   

Dracid napisał/a:
Fajnie, że kupujesz nowe samochody od 20 lat, tylko że jako pojedyncza jednostka dla statystyki nie istniejesz.


Cóż nie chcę aby to zabrzmiało obraźliwie ale z kim przystajesz takim się stajesz, wszyscy znajomi kupują auto nowe lub maksymalnie 2 letnie okazyjnie. Ja wolę nową budżetową dacię , lub poprzednio 2 renówki, niż audi 500+ gdzie wlasniciela nie stać na wymianę żarówki. Nie mam problemu że to wstyd jeździć czymś tańszym. Z resztą w tej chwili jest to modne jako szeroko pojęty minimalizm. Ale większość naszych rodaków gołodupców niestety zatrzymała się an etapie niemiecki rzęch wypierdzielany przez Helmuta i dom 250m2 opalany ekogroszkiem. Na ich szczęście i nieszczęście niedługo będą eksploatować te dymiące wynalazki.
_________________
Martwią się bogacze, gdzie pochować swoje dacze:)
 
Dracid 


Marka: ex-Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe Laureate 7 os.
Rocznik: 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 329
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-10-29, 13:50   

Wciąż nie rozumiesz. Statystyka pokazuje, że wybieramy auta nowe, ale tanie. I tyle chcę powiedzieć. A taniość nie bierze się znikąd.

Niemcy wybierają auta nowe i drogie (tj. takie, na które nas nie stać). Ty i Twoi znajomi tego obrazu nie zmienią nigdy.

Dacia sobą niewiele oferuje poza ceną i to drugi punkt mojego manifestu. Mam dwie, więc wiem, co mówię.

Niepotrzebnie włączasz do tego jakieś pseudoironiczne wstawki o gołodupcach, itd.
 
gawel 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway Laureate LPG
Silnik: 0,9 LPG
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 31 Maj 2019
Posty: 356
Skąd: WPR
Wysłany: 2019-10-29, 13:57   

Masz rację, wiesz punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, dla Niemca to ja jestem gołodupcem
_________________
Martwią się bogacze, gdzie pochować swoje dacze:)
 
macminer 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 07 Wrz 2018
Posty: 245
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2019-10-29, 13:58   

gawel napisał/a:
niestety zatrzymała się an etapie niemiecki rzęch wypierdzielany przez Helmuta


Przy czym to mogło nieźle funkcjonować 15-20 lat temu, gdy "niemieckie rzęchy" miały całkiem sensowną trwałość typu Mercedes W124 albo Golf II - karoseria, zawieszenie i silnik spokojnie wytrzymywały 20 lat, jeśli ktoś o nie dbał. Ale nie teraz, gdy niemiecka motoryzacja jest pod zarządem księgowych, a nie inżynierów, tak że samochody projektowane są zaledwie na kilka lat używalności.

Obecna oferta Dacii trafia dokładnie w moje potrzeby: chcę auta prostego, przestronnego, nieprzeładowanego elektroniką i w miarę bezawaryjnego. Byłbym w stanie wydać 20% więcej za nowe auto o podobnych parametrach użytkowych, gdybym w tych 20% miał zdecydowanie wyższą jakość i bezawaryjność, a nie gadżety, które zaczną szwankować po 3 latach używania.
Ostatnio zmieniony przez macminer 2019-10-29, 14:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2019-10-29, 14:07   

Dracid napisał/a:
Chodziło mi o to, że straszny_maruda ma rację w tym, że ludzie kupują dacię na potęgę, bo jest tania

Dacia ma bardzo dobry stosunek jakość-cena dlatego jest chętnie kupowana - nie tylko w Polsce zresztą, a to nie znaczy to samo że jest kupowana bo tania. Taniość jest tutaj pojęciem względnym bo zależy do czego to określenie odnosimy.
Dracid napisał/a:

Dacie nie oferuje - patrząc na konkurencję - nic z zakresu bezpieczeństwa i nowych technologii

To też nie do końca prawda, a poza tym może właśnie z tego powodu część osób wybiera tego typu auta - nie są naszpikowane w tak dużym stopniu elektroniką, która ma tyluż zwolenników co przeciwników.
Cytat:

Niemcy wybierają auta nowe i drogie (tj. takie, na które nas nie stać)

Typowy stereotyp. To prawda, że niemieckie społeczeństwo jest zamożniejsze od polskiego ale zarówno u nas, jak i u nich są osoby o różnym stopniu zamożności i na niemieckim rynku Dacia sprzedaje się całkiem nieźle - podobnie zresztą jak w wielu innych krajach. Gdyby tak nie było to sprzedaż roczna choćby samego Dustera nie wynosiła by kilkaset tysięcy sztuk rocznie - bo przecież nie na polski rynek cała ta produkcja.
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-10-29, 14:40   

Dracid napisał/a:
Statystyka pokazuje, że wybieramy auta nowe, ale tanie.


To akurat dobrze w odniesieniu do bezpieczeństwa, mniejszej emisji spalin itp. Zwłaszcza w dużym mieście.

gawel napisał/a:
Masz rację, wiesz punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, dla Niemca to ja jestem gołodupcem


Nie do końca się zgodzę. W Niemczech jeździ dużo Dacii, bo mają pragmatyczne podejście. Osobiście też zauważyłem jedną rzecz. Mieszkam na granicy Wilanowa i Mokotowa w Warszawie. Na osiedlach typu Miasteczko Wilanów, gdzie mieszka masa korposzczurów i innych tego typu ludzi to Dacii w zasadzie nie uświadczysz. Za to jest cała masa prywatnych BMW, Audi, Mercedesów, AMG, Bentley itp. No i cała chmara korpo Insygnii, Passatów, A4, BMW 3 itp.
Wystarczy jednak przejść się kawałek dalej do willowej części Wilanowa i dolnego Mokotowa i popatrzeć jakie auta stoją na podjazdach przed często dość okazałymi rezydencjami. No i obok najnowszej The 7 (BMW :mrgreen: ), najnowszego Range Rovera, czy innych X5, X6 i X7 stoi często... Dacia. :shock:

Dlaczego? Ponieważ tam mieszka trochę inny typ ludzi myślących nieco pragmatycznie. Do zawożenia dzieci do szkoły/przedszkola i jeżdżenia po zakupy do marketów, gdzie parkujesz na wąskich miejscach ryzykując obicie drzwi i zderzaków nie potrzeba super fury tylko auta taniego, prostego i takiego co mniej szkoda.

Ja już dawno przestałem oceniać majętność ludzi po tym, czym jeżdżą. I mając do wyboru DD2 na wypasie z automatem, a Megane IV w średnim wyposażeniu bez automatu bez namysłu wziąłem DD2.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

Ostatnio zmieniony przez Belphegor 2019-10-29, 14:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dracid 


Marka: ex-Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe Laureate 7 os.
Rocznik: 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 329
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-10-29, 14:57   

Pedros napisał/a:
Dacia ma bardzo dobry stosunek jakość-cena


Właśnie tu się różnimy. Uważam, że robotę robi tu cena, a nie jej relacja do jakości. Nikt się przy rozmyślaniu nad dacią nad tą relacją nie zastanawia, ba, można znaleźć na tym forum nawet opinie, że "za tę cenę można przymknąć oko na to i na tamto". To nie jakość, to raczej brak kasy w portfelu i godzenie się nie tańszy produkt ustępujący pod wieloma względami droższym pozycjom.

Na jakość mało kto patrzy, bo niewielkie ma się o niej pojęcie, oglądając auto po raz pierwszy w salonie. Jakość to wychodzi dopiero z czasem.
 
gawel 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway Laureate LPG
Silnik: 0,9 LPG
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 31 Maj 2019
Posty: 356
Skąd: WPR
Wysłany: 2019-10-29, 15:06   

Belphegor napisał/a:
Dracid napisał/a:
Statystyka pokazuje, że wybieramy auta nowe, ale tanie.


To akurat dobrze w odniesieniu do bezpieczeństwa, mniejszej emisji spalin itp. Zwłaszcza w dużym mieście.

gawel napisał/a:
Masz rację, wiesz punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, dla Niemca to ja jestem gołodupcem


Nie do końca się zgodzę. W Niemczech jeździ dużo Dacii, bo mają pragmatyczne podejście. Osobiście też zauważyłem jedną rzecz. Mieszkam na granicy Wilanowa i Mokotowa w Warszawie. Na osiedlach typu Miasteczko Wilanów, gdzie mieszka masa korposzczurów i innych tego typu ludzi to Dacii w zasadzie nie uświadczysz. Za to jest cała masa prywatnych BMW, Audi, Mercedesów, AMG, Bentley itp. No i cała chmara korpo Insygnii, Passatów, A4, BMW 3 itp.
Wystarczy jednak przejść się kawałek dalej do willowej części Wilanowa i dolnego Mokotowa i popatrzeć jakie auta stoją na podjazdach przed często dość okazałymi rezydencjami. No i obok najnowszej The 7 (BMW :mrgreen: ), najnowszego Range Rovera, czy innych X5, X6 i X7 stoi często... Dacia. :shock: (...)

.


Może to Galina przyjechała posprzątać dom ? :roll:
_________________
Martwią się bogacze, gdzie pochować swoje dacze:)
 
gawel 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway Laureate LPG
Silnik: 0,9 LPG
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 31 Maj 2019
Posty: 356
Skąd: WPR
Wysłany: 2019-10-29, 15:08   

Dracid napisał/a:
Pedros napisał/a:
Dacia ma bardzo dobry stosunek jakość-cena


Właśnie tu się różnimy. Uważam, że robotę robi tu cena, a nie jej relacja do jakości. Nikt się przy rozmyślaniu nad dacią nad tą relacją nie zastanawia, ba, można znaleźć na tym forum nawet opinie, że "za tę cenę można przymknąć oko na to i na tamto". To nie jakość, to raczej brak kasy w portfelu i godzenie się nie tańszy produkt ustępujący pod wieloma względami droższym pozycjom.

Na jakość mało kto patrzy, bo niewielkie ma się o niej pojęcie, oglądając auto po raz pierwszy w salonie. Jakość to wychodzi dopiero z czasem.


Jakość to pojęcie bardzo szerokie, i dla mnie nie istotne natomiast niezawodność i trwałość już jest ważna ale też jest pochodna jakości :roll: Tak że jak się nie odwrócisz pupa z tyłu.
_________________
Martwią się bogacze, gdzie pochować swoje dacze:)
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2019-10-29, 15:29   

Dracid napisał/a:
Właśnie tu się różnimy. Uważam, że robotę robi tu cena, a nie jej relacja do jakości.

no to powiedz gdzie widzisz wyraźną przewagę np. tego auta nad Dusterem:
https://www.auto-swiat.pl...nsowego/c9ehzcs

Cena wyraźnie wyższa, natomiast poza tym niewiele rzeczy jest lepszych jakościowo- jest co najwyżej nieco inaczej - raz lepiej, raz gorzej. I to jest właśnie różnic w stosunku jakoś/cena.
Ostatnio zmieniony przez Pedros 2019-10-29, 15:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
Belphegor 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 KM EDC
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1560
Skąd: WE, WPR
Wysłany: 2019-10-29, 17:17   

gawel napisał/a:
Może to Galina przyjechała posprzątać dom ?


Bardzo dużo spaceruję po swojej okolicy i często i o różnych porach widuję te auta. Poza tym rejestracje są miejscowe.
_________________
EDC - Ekonomiczny Duster Codziennie. 8-)
Psycho the rapist

 
wuju 



Marka: Peugeot
Model: 206
Silnik: 1.1
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Kwi 2017
Posty: 409
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-10-29, 22:04   

Zgadzam się w 100% z straszna maruda ludzie w większości kupują Dacię bo wyjściowo jest tania
 
gawel 


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway Laureate LPG
Silnik: 0,9 LPG
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 31 Maj 2019
Posty: 356
Skąd: WPR
Wysłany: 2019-10-29, 22:16   

Sama cena to jeszcze nie wszystko są auta w podobnych cenach ale dużo gorzej wyposazone. Innymi słowy wersja wypasiona Dacii jest tańsza niż golasek konkurencji, natomiast faktycznie w cenie podstawowej to nie ma konkurencji ale rzadko kto taką wersję kupuje.
_________________
Martwią się bogacze, gdzie pochować swoje dacze:)
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2019-10-30, 09:44   

gawel napisał/a:
wersja wypasiona Dacii jest tańsza niż golasek konkurencji,

No właśnie tu tkwi tajemnica sukcesu Dacii. Gdyby chodziło tylko i wyłącznie o cenę to sprzedawały by się przede wszystkim najtańsze wersje Dacii, a tak nie jest - jest wręcz odwrotnie - największym powodzeniem cieszą się najlepiej wyposażone wersje.
 
Dracid 


Marka: ex-Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe Laureate 7 os.
Rocznik: 2017
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Maj 2017
Posty: 329
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2019-10-30, 14:47   

Pedros napisał/a:
największym powodzeniem cieszą się najlepiej wyposażone wersje.


Które i tak są tańsze niż podobnie wyposażone auta konkurencji. Więc wracamy do mojej tezy trochę. Bo jak mówimy o golaskach konkurencji, to porównujmy z golaskami dacii.

Kto ogląda Wojny samochodowe na TVN Turbo, może kojarzy, co zawsze mówi Paweł:
"Mam budżet x tysięcy, co mogę kupić za x tysięcy?". I to tak działa średniostatystycznie u nas w kraju: masz budżet i szukasz czegoś nowego, co się w nim mieści. No i tu wpada się na pomysł kupna dacii, bo jest tania.

Statystyki niemieckie pokazują, że dacia stanowiła tam we wrześniu 1.1% sprzedaży. Czyli ludzie lubią tam droższe auta, bo mają większy budżet i tanich nie kupują tak masowo jak u nas.
Ostatnio zmieniony przez Dracid 2019-10-30, 14:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
Pedros 


Marka: Dacia
Model: Duster II 4X4
Silnik: 1,6 Sce
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 400
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2019-10-30, 15:06   

Dracid napisał/a:
Które i tak są tańsze niż podobnie wyposażone auta konkurencji

Czyż nie to nazywamy stosunkiem jakość/cena ?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne